Samochód w firmie

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Samochód w firmie

Postprzez muffinka » 14 cze 2016, o 10:54

Siostra rozgląda się za samochodem do firmy, firma mała, jednoosobowa, ale samochód jej niezbędny, bo głownie jeździ do klientów. Nie przewozi żadnego towaru, tylko jakieś papiery ma ze sobą, wiec wystarczy jej jakieś kompaktowe auto. I teraz tak, jak kupuje na firmę to jak lepiej? Kupić po prostu używane i wrzucić w koszty czy zainwestować w jakieś lepsze w leasingu, tylko tam chyba potrzebny wkład własny. Siostra ma zagwozdkę, bo i też nie ma jakoś dużo pieniędzy na to, a firma dopiero raczkuje, wiec przydałoby się mieć jakieś awaryjne pieniądze na wszelki wypadek ;) chciałabym jej jakoś doradzić. Jak to u was jest, macie jakieś doświadczenia w tym temacie? U mnie w rodzinie to pierwsza własna działalność, więc się uczymy wszystkiego na bieżąco :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Samochód w firmie

Postprzez Hadassa » 14 cze 2016, o 10:58

Z tego co wiem wiekszosc firm w leasing idzie. Trza by bylo pozprawdzac co sie bardziej oplaca
Wkladu wlasnego chyba nie trzeba

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Samochód w firmie

Postprzez muffinka » 14 cze 2016, o 12:07

Hadassa napisał(a):Z tego co wiem wiekszosc firm w leasing idzie. Trza by bylo pozprawdzac co sie bardziej oplaca
Wkladu wlasnego chyba nie trzeba

No właśnie wiem, tylko zdaję mi się, ze to są takie raczej większe przedsiębiorstwa. I właśnie wtedy to się opłaca bezdyskusyjnie, przy takich małych to już nie jestem do końca taka pewna. Czy to w ogóle jest też sens, skoro firma się rozkręca i żeby sie coś nie wpadkować, jak coś, nie daj boze, nie pójdzie nie po jej myśli...
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Samochód w firmie

Postprzez Hadassa » 14 cze 2016, o 12:08

Dlatego najlepiej udac sie do firmy leasingowej i sie dopytac. Jakie koszta itp.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Samochód w firmie

Postprzez muffinka » 14 cze 2016, o 12:28

Hadassa napisał(a):Dlatego najlepiej udac sie do firmy leasingowej i sie dopytac. Jakie koszta itp.


Jasne, ze tak :) tylko tych pewnie na rynku jak grzybów, chciałabym najpierw zrobić odsiew ;) tak czy siak, dzięki Hadassa za odew! :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Samochód w firmie

Postprzez k4rolink4_ » 14 cze 2016, o 12:52

Ja ostatnio też sprawdzałam oferty, bo potrzebowałam czegoś podobnego wymagań Twojej siostry - coś małego, co jeździ. ;) Zrobiłam mały risercz i znalazłam ofertę z Fiatem 500 za 500 PLN! Nie dość, że mają spory wybór kolorów, to jeszcze koszty eksploatacyjne są już w kwocie miesięcznych opłat. :) Nie wiem, czy znajdziesz coś bardziej opłacalnego, ale jeśli tak - daj znać, bo cały czas szukam, a rozbijanie się komunikacją miejską nie służy mi! :D

Moonlight in the eyes of a lover...
Avatar użytkownika
k4rolink4_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 13:50
Lokalizacja: PL :)

Re: Samochód w firmie

Postprzez muffinka » 15 cze 2016, o 12:39

k4rolink4, no komunikacja miejska w tym przypadku nie wchodzi w grę, bo czasem te odległości są zbyt duże do pokonania :) więc auto jest obowiązkowe. Koszty eksploatacyjne w cenie to fajna opcja, bo wiadomo, że samochód to często skarbonka. Ale to w tym pięciuset już jest wszystko czy jak? Dużo trzeba włożyć na początek?
No rozglądam się, rozglądam, jak coś mi sie pokaże ciekawego to też dam znać.
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Samochód w firmie

Postprzez k4rolink4_ » 23 cze 2016, o 17:32

Hejka! Nie wiem, czy dalej interesuje Was ten temat, ale dostałam cynk, że mają wprowadzić do oferty kolejny samochód za 500 PLN. :) To będzie Toyota Yaris, więc jeśli siostra jednak nie przekona się do Fiata, może skusi się na tego japończyka. ;)

Moonlight in the eyes of a lover...
Avatar użytkownika
k4rolink4_
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 13:50
Lokalizacja: PL :)

Re: Samochód w firmie

Postprzez muffinka » 24 cze 2016, o 15:47

k4rolink4_ napisał(a):Hejka! Nie wiem, czy dalej interesuje Was ten temat, ale dostałam cynk, że mają wprowadzić do oferty kolejny samochód za 500 PLN. :) To będzie Toyota Yaris, więc jeśli siostra jednak nie przekona się do Fiata, może skusi się na tego japończyka. ;)

Na japończyka to ja bym sama się najchętniej skusiła :) a do yariski mam sentyment, na tym aucie zdawałam prawko :)
Avatar użytkownika
muffinka
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 12 lut 2015, o 14:47

Re: Samochód w firmie

Postprzez scoop » 28 cze 2016, o 16:46

Dziewczyny, nowy samochód za 500zł to się naprawdę opłaca. Serio. Swego czasu mój tata brał kilka samochodów w leasing (na przestrzeni lat) i to na pewno były dużo, dużo wyższe kwoty. Fakt, auta też były większe, ale nie na tyle, żeby kosztowało to jakieś 2 razy więcej. Fiat pięćsetka czy toyota yariska za 500 to bardzo niedużo jest. Ale to nie jest leasing żaden? To o czym pisałaś k4rolin4?
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Samochód w firmie

Postprzez Rey » 4 lip 2016, o 00:52

No i to chyba całościowo można wrzucic w koszty.
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Samochód w firmie

Postprzez Pysiana » 7 lip 2016, o 19:34

Twoja siostra musi dopytać się księgowej jak jest w jej przypadku.

Mój przyjaciel kupił samochód prywatnie. Kiedy ma wyjazd do klienta wypisuje sobie delegację i tak mu wychodzą większe koszta - bardziej się opłaca. Jednak pamiętaj, żeby dopytać księgowej, bo wszystko zależy od sytuacji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, by Twój mężczyzna bardziej się o Ciebie starał, na moim blogu znajdziesz bezpłatnego ebooka na ten temat:

http://patrycjamisiewicz.pl

Znajdziesz również porady na temat tego, jak naprawić swój związek, rozwinąć go, a także stać się lepszą kobietą. :woman:
Avatar użytkownika
Pysiana
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 5 lip 2016, o 15:42

Re: Samochód w firmie

Postprzez RoxanaT10 » 9 wrz 2016, o 08:38

dobra księgowa to podstawa:D a tak z innej beczki znalazłam firmę, która robi przeglady za darmo, mają taką akcję. Serwis nazywa się Euromaster. POjechałam i sprawdziłam czy tak jest :D i faktycznie zrobiłam przegląd niec za niego nie płacąc
RoxanaT10
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 15:16

Re: Samochód w firmie

Postprzez Irenax89 » 13 wrz 2016, o 11:52

Leasing jest bardzo dobry,muszę powiedzieć.

Irenax89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód w firmie

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:34

Leasing to jest jakaś opcja, chociaż ja słyszałam różne opinie o nim. Ale skoro firma jednoosobowa to może się opłacać całkiem.

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Samochód w firmie

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 13:44

Ja niestety musiałam kupić do swojej, bo jak policzyliśmy ten leasing to wcale tak się nie opłacało super.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Samochód w firmie

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 14:47

Wiadomo, to podstawa. No zawsze dobrą opcją jest jakiś leasing, chociaż wiem że nie wszystkim się to podoba.

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31

Re: Samochód w firmie

Postprzez zebra12 » 7 wrz 2017, o 11:58

A swoje auto to jednak swoje, jak by nie patrzyć, chociaż ciężko na nie uzbierać, tak naprawdę.

zebra12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 11:44

Re: Samochód w firmie

Postprzez Silen » 8 wrz 2017, o 23:10

Kilka osób z moich znajomych ma samochód w leasingu i jakoś to idzie.

Silen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 wrz 2017, o 23:02

Re: Samochód w firmie

Postprzez kakasia227 » 19 paź 2017, o 21:16

a wiecie coś może o leasingu liczony kilometrami?
kakasia227
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 20:57

Re: Samochód w firmie

Postprzez marykas » 25 paź 2017, o 11:14

"Happy Miles to pierwsze na polskim rynku rozwiązane leasingowe dla firm i najmu indywidualnego. Wysokość miesięcznej raty leasingu wyliczana jest na podstawie przejechanego dystansu (według modelu pay as you drive). Dzięki takiemu podejściu w elastyczny sposób możesz kształtować miesięczne wydatki na leasing swojego samochodu. Zasada jest prosta - im mniej jeździsz tym niższą ratę leasingową zapłacisz."
marykas
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 paź 2017, o 11:12

Re: Samochód w firmie

Postprzez roconnell » 21 lis 2023, o 16:11

Wyszukanie odpowiedniej oferty to jedno. Jednak należy zwrócić uwagę również na wszystkie koszty leasingu. Ostatecznie to ich wysokość ma wpływ na decyzję, z którą firmą zdecydujesz się podpisać umowę.

Avatar użytkownika
roconnell
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lis 2023, o 16:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód w firmie

Postprzez werka » 20 gru 2023, o 18:38

Jak samochód na firmę to warto zapoznać się z ofertą https://scandinavia.volvocars-partner.p ... a-korzysc/ która jest ważna tylko do końca stycznia 2024, więc warto się pospieszyć i przemyśleć temat! Bo rata jest mniejsza niż 1000 zł za model marki premium! A marka Volvo słynie z niezawodności i bezpieczeństwa!
werka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 8 kwi 2021, o 16:12

Re: Samochód w firmie

Postprzez nikki.batz » 21 gru 2023, o 15:28

Zastanawiam się nad kupieniem samochody poleasingowego. W sieci znalazłam te oferty - https://poleasingowe.alphabet.pl/. Jedną z zalet samochodów poleasingowych jest ich wiek. Umowy leasingowe trwają bowiem zwykle 3-4 lata. Nie da się ukryć, że po tym czasie rynkowa wartość auta znacznie spada w porównaniu z ceną prosto z salonu, jednak często nie ma to dużego przełożenia na stan techniczny pojazdu, który może być nadal na bardzo wysokim poziomie.
Avatar użytkownika
nikki.batz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2023, o 15:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Samochód w firmie

Postprzez manikan » 2 sty 2024, o 17:54

Niezależnie od tego czy korzystamy z samochodu w celu prywatnym czy służbowym warto zadbać o bezpieczeństwo. Jedną z ważnych rzeczy są odpowiednio wybrane wycieraczki. Ja korzystam z OXIMO. Są porządnie wykonane i bardzo dobrze wykonują swoje zadanie.
manikan
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 21:17
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]