śniadania

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

śniadania

Postprzez klanka88 » 12 kwi 2017, o 15:53

Ostatnio dużo się mówi o śniadaniach białkowo-tłuszczowych, np. jajka + boczek. Ja zawsze starałam się jeść owsiankę albo pić koktajle. Możecie się wypowiedzieć o korzyściach takich śniadań, chętnie przeczytam, czy macie jakieś doświadczenia i jakie są korzyści zaczynania dnia od takiego posiłku :)

Najpiękniejsza ozdoba kobiety to uśmiech...
la-nika.pl
klanka88
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 13 mar 2017, o 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: śniadania

Postprzez teremka » 20 kwi 2017, o 08:27

Owsianka jest bardzo dobrym posiłkiem, Zawiera dużo błonnika. Daję taką "długotrwałą energię".
Avatar użytkownika
teremka
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 21 wrz 2016, o 12:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: śniadania

Postprzez a_gatka » 21 kwi 2017, o 23:55

Też chętnie jadam. Wrzucam sobie do niej sezonowe owoce. Mniam. :)
a_gatka
 

Re: śniadania

Postprzez Magdal12 » 14 maja 2017, o 20:26

Zamiennie z owsianką często jem na śniadanie kaszę jaglaną gotowaną na wodzie, potem dodaję jogurt i owoce. Pyszności. Polecam :)
Magdal12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 maja 2017, o 20:23

Re: śniadania

Postprzez dradziszewska » 15 maja 2017, o 09:56

Jajecznica mogłabym jeść ją na śniadanie codziennie.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: śniadania

Postprzez kartka » 18 maja 2017, o 12:13

Ja jem białkowo-tłuszczowe śniadania i odkąd je wprowadziłam do swojej diety, czuję znaczącą różnicę. Nie mam spadków energii, śniadanie spokojnie "trzyma" mnie do południa i zawsze to bardziej wartościowe posiłki niż węglowodany. Polecam ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: śniadania

Postprzez dradziszewska » 19 maja 2017, o 13:10

Wiele osób w ogóle nie ma w zwyczaju jedzenia śniadań, co wg mnie jest olbrzymim błędem. Właśnie śniadanie powinno się jeść obfite a czym bliżej wiczora tym jemy mniej.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: śniadania

Postprzez cukier puder » 20 maja 2017, o 10:48

dradziszewska napisał(a):Wiele osób w ogóle nie ma w zwyczaju jedzenia śniadań, co wg mnie jest olbrzymim błędem. Właśnie śniadanie powinno się jeść obfite a czym bliżej wiczora tym jemy mniej.

ja ostatnio czytałam, ze to jest mit, że tak naprawdę powinno się jeść wg. tego co woła nam organizm. Nie masz ochoty jeść zaraz po przebudzeniu, to zjedz za 2 godziny...

Nijak to się ma do rzeczywistości, bo mój kochany organizm woła: CZEKOLADY, mówię mu: to brak magnezu jedz orzechy. I co? I mój organizm ma mnie w nosie ;p


Ale mam propozycje dla łasuchów i maniaków czekolady tak jak ja. :happy

Nasiona chia? Zna ktoś? nazywane tez szałwią hiszpańską. Zalewam wieczorem mlekiem, rano mam kleik. Dodaje gorzkie kakao, banana, orzechy, rodzynki, daktyle tym podobną zdrową słodycz, wsio blenduje i voila! mam na śniadanie czekoladowy pudding. Czasami sobie wkroję jeszcze jednego banana co by smaczniejsze było :D

"Can't you see there's a world out there?
Don't be scared"

Placebo 'Pity Party'
Avatar użytkownika
cukier puder
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 10:13
Lokalizacja: Polska

Re: śniadania

Postprzez Jaśmin » 21 maja 2017, o 01:02

cukier puder napisał(a):Ale mam propozycje dla łasuchów i maniaków czekolady tak jak ja. :happy

Nasiona chia? Zna ktoś? nazywane tez szałwią hiszpańską. Zalewam wieczorem mlekiem, rano mam kleik. Dodaje gorzkie kakao, banana, orzechy, rodzynki, daktyle tym podobną zdrową słodycz, wsio blenduje i voila! mam na śniadanie czekoladowy pudding. Czasami sobie wkroję jeszcze jednego banana co by smaczniejsze było :D


Ja właśnie taki pudding chia ostatnio jem na śniadania.

Tylko, że ja go akurat nie blenduję, ale musze spróbować bo zaciekawiło mnie to ;)

Ja też wieczorem rozpuszczam w mleku trochę miodu i kilka łyżeczek kakao. Dosypuję do tego nasiona chia i na noc do lodówki, rano mam śniadanie gotowe :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: śniadania

Postprzez karoprz » 23 maja 2017, o 13:28

Moja kuzynka dietetyczka mówiła, że ważna jest różnorodność. Można np. jeść jednego dnia śniadanie typowo węglowodanowe, typu owsianka, kromka ciemnego pieczywa, banan, a drugiego typowo białkowe - jajecznica, tost z szynką i serem. Ważne, żeby było obfite i żeby najeść się na początek dnia, a potem 4 mniejsze posiłki.
karoprz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2017, o 13:22

Re: śniadania

Postprzez Claudiaa » 6 wrz 2017, o 14:43

Najlepsze śniadanie to pożywne płatki zbożowe z jogurtem na przykład. Ja co dziennie wybieram płatki śniadaniowe Sante. Jeśli ktoś chce spróbować, to teraz Sante ma do rozdania 900 zestawów po 8 opakowań każdy. Wystarczy zarejestrować się na Sante Fit Naturalnie, by zostać ambasadorem marki.
Claudiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 19:02

Re: śniadania

Postprzez poli » 8 wrz 2017, o 17:02

Śniadanie jest kluczowe moim zdaniem. Ja jeśli jem solidne to mogę jeszcze tylko wieczorem coś zjeść i tyle mi wystarczy.

poli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 wrz 2017, o 16:42

Re: śniadania

Postprzez redorange666 » 12 wrz 2017, o 20:11

Śniadanie to jaja na bekonie, jajecznica z kiełbasą, cebula, pomidorem, smażone kiełbaski z cebulą. Do tego bułka z masłem, kawa. Na drugie śniadanie banan, brzoskwinia, papryka, nektarynka. Potem kanapki, a jak wrócę do domu obiado kolacja. Potem jeszcze coś jem.. W ten o to sposób schudłem 10kg w 3 miesiące.
:-D
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: śniadania

Postprzez 88Mariolka » 22 wrz 2017, o 11:21

Takie śniadania sa idealne przy diecie niskoweglowodanowej.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: śniadania

Postprzez larx » 27 paź 2017, o 18:36

zgadzam się, śniadanie to najwazniejszy posilek w ciagu dnia. nie rozumiem ludzi, którzy z niego rezygnują. ja jak wstaje to od razu budze sie głodna;)

larx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 16:37

Re: śniadania

Postprzez anika89 » 16 lut 2018, o 17:33

jajka i boczek lepsze na sniadanie niz na kolacje;)aczkolwiek ja i tak wole owsianke;)

anika89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 lut 2018, o 16:15

Re: śniadania

Postprzez tosiafit » 1 mar 2018, o 22:48

ja dokładnie tak jem jajka + boczek i trochę zielonych warzyw - mega sycące i nie masz wyrzutów insuliny.

Trening personalny Katowice https://www.trenerpersonalny-katowice.pl- profesjonalne wsparcie doświadczonego trenera personalnego i instruktora jogi.
tosiafit
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 22:33
Lokalizacja: Katowice

Re: śniadania

Postprzez agamat » 2 mar 2018, o 09:48

Jeżeli chcemy zrzucić kilogramy ważna jest dieta zbilansowana. Tylko taka, nie zrobi nam szkody w organizmie. Ja przy sniadaniu stawiam na błonnnik. Daje uczucie sytości i energie na cały dzień. A na drugie śniadanie przygotowuje koktajl z owoców/warzyw z dodatkiem pektyn. Pektyny świetnie wpływają na układ trawienny i pomagają zrzucić kilogramy.
agamat
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lut 2018, o 21:22

Re: śniadania

Postprzez xsoniax » 12 mar 2018, o 14:30

ja zawsze się zastanawiałam jak można spożywać same żółtka na surowo.. blee

Witam, polecam witaminy na włosy
xsoniax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 mar 2018, o 14:27

Re: śniadania

Postprzez barb » 20 mar 2018, o 20:48

trzeba słuchać swojego organizmu- raz mam ochotę na jogurt a raz na boczek z jajkiem. Ale zawsze do tego coś świeżego i zdrowego;)

barb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:24

Re: śniadania

Postprzez meaghan.feil » 25 lis 2022, o 13:12

Ja uwielbiam jeść śniadania na słodko. A jak wiadomo - słodycze do najzdrowszych nie należą, przez co staram się szukać jakichś zamienników. Ostatnio posmakowały mi suszone owoce. Często dodaję je do owsianki lub jogurtu naturalnego. A wy wolicie śniadania na słodko, czy słono? Może macie jakiś fajny przepis na smaczną owsiankę śniadaniową?

Avatar użytkownika
meaghan.feil
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lis 2022, o 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: śniadania

Postprzez lazyday.sunny » 2 lut 2023, o 10:40

Sprawdzony na 100%, tym bardziej w moim przypadku, bo korzystałam z ich usług.
Catering firmowy https://polskiobiad.pl/ na Energetyków 23 w Lublinie, kontakt 787 604 606
Rzetelni, punktualni, kuchnia wprost przepyszna.
lazyday.sunny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lut 2023, o 19:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek