Trudna sytuacja finansowa

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Kamiko » 17 sie 2016, o 11:59

Ostatni czas w moim życiu to pasmo porażek. Mam wrażenie, że dopada mnie depresja, jestem nerwowa i nie mam siły na wstanie z łóżka. Jestem w trakcie rozwodu- mój już prawie były mąż okazał się być konkretnym dupkiem, który już nic do mnie nie czuje, gdyż aktualnie zapłonęło w nim uczucie do 25-letniej sekretarki, z którą pracuje od miesiąca. Gdyby na tym się skończyło, to jeszcze nie byłoby najgorsze. Sęk w tym, że prawnie wszystko co mamy należy do niego- dom, samochód, oszczędności. Oznacza to, że aktualnie nie mam gdzie i za co żyć. Dla niego jednak 10 lat małżeństwa nie znaczyło na tyle dużo, aby zatroszczyć się o chociażby podstawowe środki do życia dla mnie. Aktualna sytuacja wymaga ode mnie zorganizowania jakiejkolwiek kwoty, co by chociaż mieć za co ugotować obiad. Chcąc nie chcąc celuję w chwilówki- bank nie da mi kredytu, bliscy również odpadają. Czy któraś z was miała doświadczenia z tego typu pożyczkami? Słyszałam już wiele okropnych opinii, nie chcę wpakować się w jakieś bagno, choć w zasadzie chyba w aktualnej sytuacji nie zrobiłoby mi to dużej różnicy. :(
Kamiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 11:51

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez zwyczajna » 17 sie 2016, o 14:15

Macie podpisaną intercyzę? Jeśli nie, to wszystko dzielicie na pół, nawet jeśli formalnie jest na niego.
O chwilówkach niewiele wiem, ale raczej bym się nie pakowała w takie przygody.

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Hadassa » 17 sie 2016, o 16:01

Jezeli nie macie intercyzy i dobra byly nabyte po slubie to jest Wasze.
Do tego postaraj sie o rozwod z orzeczeniem winy na niego i bedzie Ci placic alimenty

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Kamiko » 18 sie 2016, o 10:52

W zasadzie to jest jeden problem... zdecydowałam się podpisać intercyzę. I w tym momencie szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co dalej. Wiem, że chwilówka to rozwiązanie na moment i nie załatwi sprawy, ale to chyba aktualnie jedyna deska ratunku dla mnie :(
Kamiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 11:51

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Hadassa » 18 sie 2016, o 23:01

A z czego to splacisz?
Poza tym.. nawet chyba jak jest intercyza.. to przy rozwodzie z orzeczeniem winy mozesz sie ubiegac o alimemty

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Rey » 18 sie 2016, o 23:05

zwyczajna napisał(a):Macie podpisaną intercyzę? Jeśli nie, to wszystko dzielicie na pół, nawet jeśli formalnie jest na niego.
O chwilówkach niewiele wiem, ale raczej bym się nie pakowała w takie przygody.

No własnie - bagno
Pewnie zaraz ktoś coś zareklamuje, ale wszystko trzeba spłacić, nie ma się co łudzić.
A jak z orzeczeniem winy??
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Kamiko » 25 sie 2016, o 12:23

Może do czasu spłaty uda mi się coś załatwić? Myślicie, że z orzeczeniem winy da radę ubiegać się o alimenty? Zaczęłam już nawet przeglądać oferty chwilówek na sowie finansowej ze spamu, który trafia na moją pocztę, ale coraz mniej podoba mi się ten pomysł :|
Kamiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 11:51

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Hadassa » 25 sie 2016, o 20:38

Pogadaj ze swoim prawnikiem. Ja nie wiem czy tego sie od razu nie zalatwia

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Kamiko » 26 sie 2016, o 12:02

Mam nadzieję, że uda się coś z tym zrobić, bo już powoli tracę w to wiarę... :(
Kamiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 11:51

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Kolorowa1993 » 29 sie 2016, o 06:01

Tutaj niektórzy wypowiadali się o intercyzie i że gdy jej nie ma... To wszystko to jest takie proste i łatwe tylko w prawnym zapisie. Moja matka pewnego dnia, niemal z dnia na dzień, została z dzieckiem bez środków do życia (ze mną), bo mój ojciec miał taki kaprys. Rozwód, alimenty, to trwało prawie rok, a on w tym czasie pobierał nawet rodzinne, bo przecież prawnie byli wciąż małżeństwem i wszystko było na niego. Jego było stać na adwokata, jej nie. Nie chcę tutaj nikogo dołować, jest szansa, że trafisz na super sędziego i wszystko się potoczy po twojej myśli. Z doświadczeń mam jednak fatalne zdanie o sprawiedliwości w takich sytuacjach, dlatego uważam, że kobieta nigdy nie powinna pozostawać tylko i wyłącznie na utrzymaniu mężczyzny, by potem nie zostać całkiem bez niczego, by zawsze mieć coś, jakieś wyjście. Moja matka do dziś spłaca długi, bo bez pożyczek nie miałaby za co posłać mnie do szkoły czy co dać mi jeść, a na rodzinę nie mogła liczyć. Potem powstał problem z mieszkaniem, remont, byleby mnie nikt jej nie odebrał. Mimo tego, że ma problemy finansowe jest szczęśliwsza, niż gdy żyła z moim ojcem. Udowodniła, że można się podnieść na własne nogi nawet z największego dna. Może nie była matką na medal, chyba nie chciałabym być taka jak ona, ale z nią mam kontakt do dziś, możemy się kłócić, mieć inne zdanie na większość tematów (bo tak mamy), ale nie umiałybyśmy się od siebie odciąć i zawsze staramy się sobie pomagać wzajemnie, wspierać. Natomiast ojca nie widuję i dobrze mi z tym. Czekam na to aż kiedyś zobaczę jego nekrolog, wiedząc, że jego śmierć w żaden sposób mnie nie obejdzie, a przynajmniej mam taką nadzieję, że mnie nie obejdzie, bo chyba to byłaby moja prywatna porażka, gdybym tęskniła za kimś takim... za kimś kogo dziś nawet już nie znam i nie chcę poznawać na nowo. Daję ci do zrozumienia, że życie kopie po dupie, ale nie robi tego po to by się poddać, a po to, by coś nam udowodnić, a przynajmniej postaraj się w to wierzyć, wtedy jest łatwiej, gdy wydaje ci się, że jest to po coś, a nie że przechodzisz przez piekło, bo taki był boski zamiar bez powodu. Jak nie wierzysz w Boga, to wstaw tam cokolwiek, bo to nieważne. Chodzi o to, że łatwiej przechodzi się przez trudne momenty, gdy wierzy się, że nie idzie się przez nie na marne czy po przegraną.
Kolorowa1993
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 sie 2016, o 05:31

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Kamiko » 1 wrz 2016, o 13:41

@Kolorowa1993 dziękuję, że opisałaś tu swoje doświadczenia. To dało mi do myślenia. Wzięłam chwilówkę- przyznaję, ale tylko dlatego, że wyszperałam dobrą ofertę, którą wiem, że uda mi się spłacić, ponieważ dostałam pracę! Teraz wszystko trochę się rozjaśnia, zaczynam być dobrej myśli. Wierzę, że będzie dobrze.
Kamiko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2016, o 11:51

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez makorczak » 15 wrz 2016, o 14:09

Chwilówka jest odpowiednia dla osób, dla których nagły wydatek jest czymś nowym oraz na co dzień potrafią bez problemu zadbać o własne pieniądze. Niestety mozna łatwo popaść w spiralę zadłużenia oraz przyzwyczaić się do takiego "życia na kredyt"
makorczak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 wrz 2016, o 13:57

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez samka » 15 maja 2017, o 18:23

Udaj się do doradcy finansowego, a przy okazji do psychologa, żeby wyleczyć się z depresji. Inaczej nie wyjdziesz na prostą.

samka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 maja 2017, o 18:21

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez szamena » 7 cze 2017, o 11:37

aj tam kochana dasz rade! nie z takich opresji ludzie wychodzili na prostą :)
szamena
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 15:45

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez zebra12 » 7 wrz 2017, o 11:52

Przykra sprawa, ale niestety nie odosobniona. Chwilówka to żadna metoda. Lepiej już pożyczyć od przyjaciół.

zebra12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 11:44

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Hadassa » 11 wrz 2017, o 08:17

O ile sie ma takich przyjaciol ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez GrażynaW » 13 wrz 2017, o 14:40

Kamiko napisał(a):W zasadzie to jest jeden problem... zdecydowałam się podpisać intercyzę. I w tym momencie szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co dalej. Wiem, że chwilówka to rozwiązanie na moment i nie załatwi sprawy, ale to chyba aktualnie jedyna deska ratunku dla mnie :(


My kobiety jednak na początku związku myślimy innymi wartościami niż faceci. Współczuję szczerze, sytuacja jest faktycznie " słaba", nie wiem skąd jesteś, ale u mnie w Katowicach, jest dobry adwokat, który każdego klienta traktuje naprawdę podmiotowo, jeśli masz siłę i możliwości polecam w tej faktycznie ciężkiej sytuacji pogadać z nim. Intercyza jest właśnie czymś przed czym u mnie adwokat katowice zawsze przestrzega, no ale wiadomo, że życie nie zawsze jest takie oczywiste i proste. Trzymaj się dzielnie i zajrzyj na LINK, ja wyszłam na prostą a Tobie mogę powiedzieć- trzymaj się dzielnie! żadna sytuacja nie jest bez wyjścia, los bywa sprawiedliwy, teraz może jest kiepsko, ale nie zawsze tak będzie, jakoś się ułoży! Pozdrawiam
GrażynaW
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 wrz 2017, o 14:34

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Majka2312 » 11 lis 2017, o 19:22

Bardzo współczuję sytuacji. Gdybyś znalazła pomoc w kimś bliskim z rodziny czy w gronie znajomych i chciała zasięgnąć specjalistycznej opinii mogę polecić dobrego prawnika od rozwodów, Pani Iwona Sztubecka z JST kancelarii. W mojej sprawie okazała się niezastąpiona (a tez nie była ona prosta).. Doświadczona, rzeczowa, pomocna i przede wszystkim empatyczna, pomogła przebrnąć przez całą sprawę bez zbędnych nieprzyjemności!
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez Olkka » 3 wrz 2018, o 11:30

Majka2312 napisał(a):Bardzo współczuję sytuacji. Gdybyś znalazła pomoc w kimś bliskim z rodziny czy w gronie znajomych i chciała zasięgnąć specjalistycznej opinii mogę polecić dobrego prawnika od rozwodów, Pani Iwona Sztubecka z JST kancelarii. W mojej sprawie okazała się niezastąpiona (a tez nie była ona prosta).. Doświadczona, rzeczowa, pomocna i przede wszystkim empatyczna, pomogła przebrnąć przez całą sprawę bez zbędnych nieprzyjemności!



Znam tą kancelarię. Choć korzystałam z ich pomocy w innej dziedzinie to słyszałam, że ich prawnik rodzinny cieszy się dobrymi opiniami więc warto spróbować.
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Trudna sytuacja finansowa

Postprzez kaja12321 » 19 lip 2019, o 14:10

Co do chwilówek to warto poszukać oferty ratalnej bo ciężko jest oddać za miesiąc 1500 zł plus duże odsetki i w końcu brakuje znowu pieniędzy i tak wpadamy w niekończoną się opowieść. Jak potrzebujecie pożyczki na szybko to taką ofertę na firma Provema. Rozłożycie sobie spłatę na tyle rat ile dacie radę w miesiącu spłacać.
kaja12321
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 22:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]