spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez luka » 3 cze 2017, o 20:32

Furagina przeważnie pomaga jednak ważna jest, w przypadku tego schorzenia, profilaktyka czyli trzeba pić cierpkie soki, herbatkę z żurawiną jak i suszoną dobrze jest sobie podjadać.

luka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2017, o 17:15

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Magnetoplag » 21 cze 2017, o 13:53

Według badań, aby dostarczyć profilaktycznej dawki proantocyjanidyn, należałoby zjeść co najmniej 1 kg dziennie przetworów z żurawiny lub wypić ok. 1l wysokosłodzonego soku. Dlatego optymalne stężenie substancji czynnych zapewniają preparaty, które zawierają skoncentrowany ekstrakt ze świeżych owoców żurawiny.
Avatar użytkownika
Magnetoplag
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 13:31
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez monikk » 28 sie 2017, o 15:08

Ja w takich sytuacjach mam zawsze w domu test na infekcje dróg moczowych, przydaje się zwłaszcza wtedy kiedy albo ja, albo ktoś z mojej rodziny mamy problemy z bólem w dole brzucha, gorączką, czy częstym oddawaniem moczu, to taka domowa diagnostyka przed wizytą u lekarza :) Ja akurat mam testy z domowego laboratorium, w opakowaniu są dwie sztuki ;)
Avatar użytkownika
monikk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 29 lis 2016, o 08:56

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez espanka » 22 wrz 2017, o 11:55

luka napisał(a):Furagina przeważnie pomaga jednak ważna jest, w przypadku tego schorzenia, profilaktyka czyli trzeba pić cierpkie soki, herbatkę z żurawiną jak i suszoną dobrze jest sobie podjadać.

Pisałam na innym wątku że żurawna tak jako herbata ale suszona to średnio jest zdrowa, bo ma dużo cukru, inaczej by się jej nie dało jeść. Ja akurat ostatnio brałam urofuraginum max i szybko zadziałało, na drugi dzień bylo dużo lepiej. Czy słyszałyście o piciu wody po kaszy jęczmiennej na pęcherz?? :cooking
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez babeczkowa » 14 lut 2018, o 14:28

Kąpiele z rumianku :) Dużo czosnku, cytrusów, imbiru i żurawiny, no i picie tych 1,5-2 litrów wody dziennie też naprawdę bardzo ułatwia pracę nerkom i pęcherzowi. Ze sprawdzonych leków mogę polecić urofuraginum max, bez recepty, nie raz mnie ratował
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez anika89 » 16 lut 2018, o 18:57

suszona żurawina, herbatka z czarnej porzeczki, ogolnie dobrze jest zakwaszać mocz i wdrożyc takie rezczy do diety

anika89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 lut 2018, o 16:15

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Janinka » 19 lut 2018, o 23:42

mnie ostatnio dopadł taki ból pęcherza, że nie byłam wstanie ruszyć się z łóżka....nienawidzę tego uczucia, wiec od razu umówiłam się poprzez aplikację lekarzobok na wizytę z lekarzem. Obecnie mieszkam we Wrocławiu i choć to duże miasto to lekarz pojawił się w ciągu 50 min, w tym czasie to nawet bym do przychodni nie dojechała. Lekarz poświęcił mi wiele uwagi, zapytał od kiedy miewam takie problemy i zapisał mi Urofuraginum i oczywiscie kazał pić dużo wody
Janinka
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 20:48

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez konkorda » 20 lut 2018, o 19:14

powinno sie duzo piwa pic no ale to mit :)

konkorda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 18:33

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez DariuszWi » 27 lut 2018, o 13:10

Przy tym schorzeniu to jednak najbardziej pomagają leki jak również witamina C. Jeszcze nigdy nie udało mi się wyleczyć tego domowymi sposobami. Lepiej leczyć się farmakologicznie niż żeby miało się pogorszyć.

DariuszWi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lut 2018, o 13:05

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Karolka » 13 mar 2018, o 16:21

Mi na zapalenie pęcherza zawsze pomaga furagina. Te tabletki można chyba dostać bez recepty.
Karolka
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 13:31

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez AleksandraSz » 14 mar 2018, o 13:56

Niestety mnie też często dopada zapalenie pęcherza. Nie cierpię tego uczucia. Mi jedynie w wstępnej fazie pomaga urofuragin albo antybiotyki.

Cierpisz na depresję albo ktoś z Twoich bliskich na nią cierpi? Odezwij się do nas, na pewno Ci pomożemy.
Leczenie depresji warszawa
AleksandraSz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 mar 2018, o 13:47

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez barb » 20 mar 2018, o 20:41

ja jem dużo suszonej żurawiny, czasem sobie pozwolę na sok z granatu czy czarnej porzeczki no i wszelkiego rodzaju zakwaszające herbatki;)

barb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:24

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez docha » 21 maja 2018, o 11:02

Suszona ma dużo cukru, no chyba, ze masz dojścia do jakiejs naturalnie suszonej, bez polepszaczy. Lepsze już chyba soki, herbatki, woda z cytryną, papryka czerwona ma sporo witaminy C, kiszona kapusta albo ogórki też. No a z apteki to zdecydowanie urofuraginum max, bez recepty i szybko pomaga, zazwyczaj po 1-2 dniach już czuję się dobrze.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez sabinkaduchess » 9 paź 2018, o 15:57

to fakt, te tablety działają bardzo szybko. to ważne, bo raczej się nie dostanie zwolnienia na zapalenie pęcherza. ale i tak trzeba pamiętać, żeby skończyć kurację, bo bakterie jednak po 1-2 dniach nie znikną z układu moczowego i znów będzie można zachorowac.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez kicia1 » 13 paź 2018, o 18:46

Ja w takiej sytuacji skorzystałabym z porady lekarza. Zawsze można umówić się na wideo konsultacje online przez SPAM. Rejestrujesz się normalnie na jakąś godzinę, tylko rozmowę masz w domu, a receptę w razie czego na meila :)

Ostatnio edytowano 6 gru 2018, o 16:24 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kicia1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 16:54

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez espanka » 3 gru 2018, o 15:21

Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim jak zapalenie pęcherza po basenie? Sama nie wiem czy sobie ten basen odpuścić czy co... bo już kolejny raz zapalenie przechodzę, już sobie zapas urofuraginum zrobiłam.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Balbina90 » 17 lut 2019, o 16:08

Problemy z pęcherzem mogą być wynikiem współżycia z partnerem, który np nie dba o higienę, i zaraża cię chociażby pałeczkami okrężnicy, które z jego członka przedostają się do twojej pochwy i dalej. Zwłaszcza jeśli nie masz stałego partnera to warto pomyśleć o jakimś zabezpieczaniu się. Ja stosuje damską prezerwatywę pasante female, która oprócz ochrony przed ciążą, daje zabezpieczenie przed chorobami i infekcjami. Ja kupuje ją na stronie naturalnaplodnosc.
Balbina90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 15:08

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 20:48

Z pęcherzem walczę od chyba zawsze, póki co przetrenowałam furaginę i oczywiście działa, tylko trzeba dłużej brać. Brałam raz antybiotyk ale zadziałał jednorazowo i infekcja powróciła. Znalazłam info o ziołach które gotuje się około godziny, potem trzeba wywar wypić, zamówię- zrobię- sprawdzę- dam znać czy pomogło. Natomiast picie nagietka codziennie pomaga, nie jest to rozwiązanie jednorazowe, trzeba pić regularnie i wtedy pomaga.
Calli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 18:53

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez puderniczka » 29 mar 2019, o 01:28

Ogrzewać stopy przede wszystkim, mnie od zmarzniętych nóg zawsze się gorzej robiło. I jak zapalenia się powtarzają to koniecznie do urologa na badania. Żaden rodzinny, od razu urolog. W Warszawie szczerze polecam w Szpitalu Mazovia się zapisać, takich urologów ze świecą szukać jak tam mają. lekarze z powołania z wiedzą i możliwościami. Mają nowoczesny sprzęt, robot da Vinci, to najlepsze urządzenie do precyzyjnych operacji laparoskopowych. W USA 90% operacji takimi robotami się wykonuje.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez koksa » 25 cze 2020, o 19:28

ja mialam z tym czesto problem ktory w sumie nadal powraca ale juz nie tak czesto. bralam szczepionke przez 3 msc nie pamietam jak sie nazywa ale daje rade i przez 2 lata mam spokoj. musisz tez duzo pic, kiedys czytalam ze dziewczyna polecala wypic piwo i popic litrem wody i jej przechodzilo, ale nie probowalam. ja staram sie pic bardzo duzo i to tez takich napojow moczopednych jak zielona herbata czy pokrzywa aby te bakterie sie nie osadzaly. przy problemach z pecherzem muisz duzo siusiac bo nie siusianie jest dla ciebie jeszcze gorsze niz siusianie :D
koksa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 cze 2020, o 08:43

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Martuśka » 18 lip 2020, o 21:27

U mnie zdarz się sporadycznie, wystarczą tabletki z apteki, ale mam taki stres, że kupuję wkładki z Teny jakby coś się wydarzyło.
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Kalka22 » 25 lip 2020, o 16:58

A czy takich wkładek też można otrzymać próbkę w aptece doz?
Kalka22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 mar 2020, o 12:54

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez koffeinek » 4 sie 2020, o 16:24

furaginę brałam ale jest to leczenie krótkoterminowe, bardzo wazna higiena i konsultacja z lekarzem, czasami przy antykoncepcji jest wieksze ryzyko zapaleń
koffeinek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 sie 2020, o 16:17

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez Kamelka52 » 9 sie 2020, o 17:57

Kalka22 napisał(a):A czy takich wkładek też można otrzymać próbkę w aptece doz?


Jak ostatnio byłam w doz to jakaś Pani pytała i otrzymała, więc pewnie tak :)
Kamelka52
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 9 sie 2020, o 17:45

Re: spooby na zapalenie pęcherza moczowego

Postprzez lexyy » 9 sie 2020, o 22:03

moja mama sie męczy co jakiś czas z takim zapaleniem, co chwila leki kupuje, współczuję starszym osobom bo i tak im idzie kasy na te leki w kólko, ale znalazlam fajną promocję w dozie dla seniorów, trochę to pozwoli zaoszczędzić na lekach
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]