Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez santamadonna » 6 sty 2016, o 20:27

Hej mam synka 2-letniego i zauważyłam ze zaczęło cos mu sie dziać z ząbkami. Mianowicie ma jakiś taki nalocik żółtawy. Ogólnie chciałam sie zapytać kiedy najlepiej pójść z takim małym dzieckiem do dentysty? Czy jest jakiś odpowiedni wiek? Teraz to wiem ze będę musiała iść, ale ogólnie sie zastanawiałam i tak naprawdę nie wiem kiedyś jest ten moment ze powinno sie iść z dzieckiem do dentysty. W Warszawie wprawdzie jest kilku wspaniałych stomatologów, ale nigdy wcześniej o dziwo nie poruszałam tematu mojego synka u dentysty (bije się w pierś). Wobec tego szukam spokojnie odpowiedniego stomatologa dla mojego dziecka i chciałam tez usłyszeć inne mamy tutaj na forum.

santamadonna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 19:51

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Demeter » 15 sty 2016, o 22:38

Nie wiem jaka jest odpowiednia pora, ale ja wyszłam z założenia, że lepiej przeciwdziałać. Moja córa miała chyba 2,5 roku jak ją zabrałam do dentysty. Wybrałam dobrze i do tej pory się nie boi. :)
Avatar użytkownika
Demeter
Fajna Kobietka
 
Posty: 199
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 00:58
Lokalizacja: moje miejsce na ziemi :)

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez kokoszanel » 16 sty 2016, o 09:59

Myślę że nie ma chyba konkretnej pory na to aby iść z dzieckiem do dentysty. Ja poszłam z synem w wieku 3 lat i jakoś nie mam teraz problemu. Choć syn nie ma żadnego problemu z ząbkami.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez babyblue » 18 lut 2016, o 10:14

Jeśli widzisz jakiś problem z ząbkami to jest najlepszy moment zeby isc do dentysty.
babyblue
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 1 sie 2014, o 11:21

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez martawegan » 18 lut 2016, o 16:48

Jeśli zauważyłaś problem z ząbkiem u dziecka to najlepiej już wybrać się do dentysty. Moim zdaniem im wcześniej odwiedzi się dentystę tym lepiej. Nawet jak nie widzisz żadnych problemów z zębami to warto odwiedzić dentystę w celu wykonania badania kontrolnego. Jeśli Ty idziesz do dentysty to zabierz dziecko by obserwowało Twoją wizytę. Będziesz dobrym przykładem, że wizyta u dentysty to nic strasznego. Zniweluje to strach u dziecka. Wizyta kontrola wyłącznie ze sprawdzenie zębów, bez działań też będzie dobra, bo dziecko nie będzie miało wyłącznie złych skojarzeń z dentystą.
martawegan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 15:05

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Izabelax » 20 lut 2016, o 19:35

Jak tylko widzisz, że coś jest nie tak - wtedy warto pójść. Byleby nie było za późno :)
Izabelax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 16:00

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Theila » 23 lut 2016, o 18:21

Jak widac problemy to już trochę za późno. Najlepiej zapytać dentysty czy zgodzi się robić kontrole i warto chodzić z dzieckiem przyzwyczajając je do tego, że dentysta to nic złego jeśli się o zęby dba.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Bibia » 25 kwi 2016, o 13:48

Ja z moimi chodziłam tak około 2 roku życia, dzięki czemu nigdy nie mieliśmy problemów z chodzeniem do dentysty. Większy problem mamy teraz, bo starsza ma aparat ortodontyczny zakładany na noc i ciągle robią jej się jakieś podrażnienia, bąble albo afty. Może ktoś ma jakąś radę na tego typu przypadłości? Zaniechanie noszenia aparatu nie wchodzi w grę
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez docha » 27 kwi 2016, o 16:15

Ja mam aparat, ale stały i ten sam problem, z prawie każdego podrażnienia robią mi się afty. Strasznie to bolesne. Ale znalazłam sposób, tylko się nie smiej ;) Po ząbkowaniu córki został mi dentosept, taki spray na ból,swędzenie, afty i pleśniawki. Naprawdę pomaga, może tego spróbuj:
Obrazek
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Diabliczka1980 » 27 kwi 2016, o 22:24

Przyznam się bez bicia że sama używam ten specyfik na afty bo mam z tym problem. Powiedziała mi o nim moja pani dietetyk. Mimo że to dla dzieci.
Powiedziała jeszcze że jeśli występuje aftoza nawrotowa powinnam przeanalizować dietę w celu upewnienia się, czy zawiera odpowiednią ilość kwasu foliowego, żelaza, cynki i witaminy B12, ponoć badania wykazały związek między występowaniem aft a niedoborem tych składników pokarmowych.
Avatar użytkownika
Diabliczka1980
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 18 gru 2014, o 20:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Bibia » 8 maja 2016, o 20:33

Czy to ten z reklamy z malinkami na TVN? Spray? Jak dzieciaki były małe to zdarzały się sporadycznie jakieś pleśniawki w buzi, ale z tego co pamiętam to aplikowanie maści za pomocą patyczka i podawanie nystatyny było koszmarem....
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez docha » 15 maja 2016, o 23:06

Tak, dokładnie ten spray :) Łatwiej można go zaaplikować do buzi niż maść czy żel.
A już w ogóle dla mnie koszmarem było ścieranie pleśniawek, nie wiem co za lekarz mi to doradził, ale płakałam razem z synem. Przy drugim dziecku już nie dałam się na coś takiego nabrać.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Bibia » 28 maja 2016, o 10:44

Ścieranie????? Pierwszy raz o tym słyszę. Kupiłam ten Dentosept i córka psika na te ranki od aparatu. Mówi, że bardzo smaczny i że przyjemnie chłodzi. Twierdzi też, że teraz szybciej się jej goją. Bardzo dziękuję za polecenie, bo chyba zagości w naszym domu na stałe - aparat ruchomy zamieni się w stały na 100%...
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez docha » 31 maja 2016, o 12:11

taaa... gazik na palec i ścierać... masakra, młody darł się dosłownie, bo nazwanie tego płakaniem to za mało :/

co to otarć od aparatu stałego to jak najbardziej polecam :) U mnie daje radę, mimo, że odkryłam przez przypadek ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 490
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:07

Jak jest jakiś problem to trzeba iść od razu. Ale z maluchem najlepiej się wybrać do stomatologa dziecięcego.

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Carmen_ » 7 cze 2016, o 17:52

Wybierz się na wizytę adaptacyjną do dentysty. Wtedy lekarz pokazuje dziecku sprzęt w gabinecie, itd. Oswaja go z atmosferą, która panuje w gabinecie.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez Kaska1980 » 16 cze 2016, o 19:57

Uważam ze tak 2 latka to idealny wiek na pierwszą wizytę u dentysty, chyba ze zauważamy wcześniej jakieś problemy z uzębieniem dziecka to oczywiście idziemy wcześniej.

Kaska1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 12:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez manii » 29 sie 2017, o 16:24

Powinnaś iść od razu.. Nad czym się tu zastanawiać? Hmmm?

manii
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 29 sie 2017, o 16:20

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez elwira321 » 22 wrz 2017, o 15:22

Myslę że warto udać się chociaż na poradę do dentysty

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: Kiedy jest pora by pójść do dentysty?

Postprzez 88Mariolka » 26 wrz 2017, o 13:24

Moj syn był u dentysty jak mial 5 czy 6 lat, mial zdrowe zabki wiec nie bylo potrzeby, corka zas jak miala ok. 4 lat-zaczely jej pojawiac sie ubytki w mleczakach i ma już chyba 5 różowych plomb.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], igrerefro7483