Starania o dzidziusia ;)

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 12 sie 2017, o 01:01

Tak, juz sie tym zajmuje :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez babeczka84 » 17 wrz 2017, o 20:23

Ja starania się o dziecko zaczęłam od wizyty u ginekologa. Przebadał mnie i polecił branie kwasu foliowego aby zapobiec wystąpieniu wad wrodzonych u dziecka. Ja wybrałam Folika, brałam go przez kilka miesięcy i udało mi się. Dziś jestem mamą dwójki maluchów :) A więc głowa do góry i trzymam za Was kciuki :)
babeczka84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 23:09

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 17 wrz 2017, o 21:09

Ja bralam kwas foliowy ale nic specjalnie nie czulam, zadnej zmiany a w ciaze tez nie zaszlam wiec odstawilam. Jesli kiedys zajde to bede brala. Natomiast ginekolog przepisala mi olej z wiesiolka na wyregulowanie cyklu. I go teraz biore.

Porobilam badania i wszystko z grubsza wyszlo w normie, i tarczyca i hormony (choc musze jeszcze do niej isc by mi skomentowala wyniki, wybieram sie jak sojka za morze...) a ciazy jak nie bylo jak nie ma. Kolezanki zachodza w ciaze, rodza dzieci a ja wciaz nic, widocznie jestem niestety jakas pechowa. Staramy sie od stycznia.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez elwira321 » 22 wrz 2017, o 13:54

Myślę że dobrym pomysłem jest wspólny wyjazd

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 22 wrz 2017, o 14:44

Jasmin... niestety niektore kobiety musza sie troche pomeczyc ;) mysmy sie rok starali..
Okres masz regularnie??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez 88Mariolka » 26 wrz 2017, o 14:02

Jedne nie chca i maja a inne chca a nie moga. Mnie na szczescie udalo sie od razu, mam juz dwojke i to mi wystarczy. Trzeba tylko pamietac ze nic na sile, co ma byc to bedzie.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 26 wrz 2017, o 16:41

Hadassa napisał(a):Jasmin... niestety niektore kobiety musza sie troche pomeczyc ;) mysmy sie rok starali..
Okres masz regularnie??


Tym sie pocieszam, ze nie kazda kobieta zachodzi od razu, niektore musza poczekac i najwidoczniej jestem jedna z nich.. Coz. Wlasnie bedzie ok 7 miesiecy jak odstawilismy ankoncepcje.

No wlasnie okres mam ostanio nieregularne (a kiedys mialam jak w zegarku), a hormony w normie bo robilam badania.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 27 wrz 2017, o 08:41

Nie wiem jak tam.. ale w Polsce sie mowi ze po roku staran mozna mowic o bezpłodnosci i szukac pomocy w klinikach ;)
Wiem że to brzmi dla kobiety jak wyrok ale tam sie choc znaja.. no i nam bardzo pomogli.. siostrze tak samo ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 27 wrz 2017, o 13:25

Zobaczymy, jesli nadal nie zajde to pewnie poszukamy gdzies pomocy.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 27 wrz 2017, o 22:35

Mi w kocńcu lekarka powiedziała że przy moim pcos mogłam się wcześniej zgłosić...
Ale faktycznie grunt to dobry lekarz.. a w takich klinikach się po prostu znają...
No i mimo wszystko, ważne byś i Ty i Jose się przebadali...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 28 wrz 2017, o 19:00

Tak, teraz wlasnie czekam az skonczy mi sie okres, ide do ginekologa i bede pytala co dalej. Trzymaj kciuki :D

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez elwira321 » 3 paź 2017, o 11:09

myślę że warto czasami zmienić otoczenie...i wtedy spróbować a na pewno nic na siłe

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 3 paź 2017, o 20:07

Wycieczke jakas ten mamy w planie, musimy jeszcze odrobic podroz poslubna :D

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez karpandzia11 » 9 paź 2017, o 14:30

również słyszałam że najlepiej odpuścić a wtedy się uda :)

karpandzia11
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 12:03

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 9 paź 2017, o 18:39

Tylko ciekawe jak odpuscic jesli sie tego bardzo pragnie...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 13 paź 2017, o 15:13

Jasmin nigdy sie do konca nie odpusci... taka prawda...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez aneczka2512 » 27 lis 2017, o 11:29

Hadassa napisał(a):Nie wiem jak tam.. ale w Polsce sie mowi ze po roku staran mozna mowic o bezpłodnosci i szukac pomocy w klinikach ;)
Wiem że to brzmi dla kobiety jak wyrok ale tam sie choc znaja.. no i nam bardzo pomogli.. siostrze tak samo ;)


Hadassa, niestety to prawda. Sama poczatkowo myslałam o klinice jak o wyroku ;( ale teraz jestem pod opieką dr sowińskiej w invikcie gda i brzuszek już się zaokrągla :)))))  W naszym przypadku problem okazał się być mój wiek (39 lat i pierwsze dziecko) ale mam wiele znajomych ktore korzystały z klinki po właśnie długich, nieudanych próbach. 
aneczka2512
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 12:23

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Jaśmin » 28 lis 2017, o 02:55

My juz po badaniach i wyszly nie najgorzej ale tez nie najlepiej. Takze na razie dostalismy suplementy oboje, i mamy za miesiac powtorzyc badania, jesli nie bedzie zadnej poprawy to dostaniemy jakies konkretniejsze leki. 10 miesiecy juz i powiem szczerze, ze mam gorsze momenty kiedy juz trace nadzieje. Niby to jeszcze "krotko" ale mocno obciaza psychicznie...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez natalie87 » 29 mar 2018, o 16:09

cześć dziewczyny, jestem nowa. wiem, że wątek już trochę stary, ale piszecie o klinice Invicta w Gdańsku- mieszkam w Trójmieście i sama myślę o rozpoczeciu leczenia w klinice, ale zastanawiam się która wybrac? Dużo dobrego slyszalam o Invikcie, ale każda opinia jest cenna
natalie87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2018, o 16:06

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Hadassa » 30 mar 2018, o 00:12

Jaśmin, jakoś mi uciekł Twój post, co u Was ??
Jak tam badania itp ? Ale masz coś zdiagnozowane ??

U nas lipa póki co..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez Julietta » 3 kwi 2018, o 11:38

Ja może podzielę się moim doświadczeniem, które może być inspiracją. Staraliśmy się z mężem 1,5 roku i już prawie się poddaliśmy...Nie wzięliśmy pod uwagę jednego...takiego czynnika, który teraz wydaje mi się na maksa banalny a wtedy nie był...STYL ŻYCIA. Żyliśmy strasznie - ja pracowałam w korpo, chodziłam jak na szpilakch, spałam 5h, nie miałam siły na aktywność fizyczną nie mówiąc już o zdrowej diecie. Zmieniłam pracę, zaczęłam chodzić na basen bardzo regularnie i zgłosiłam się do dietetyka iiii UDAŁO SIĘ...spodziewamy się córeczki <3 Przyznam, że największy problem miałam ze zdrowym jedzeniem, bo NIGDY się zdrowo nie odżywiałam (wiem wiem wstyd). Dobrze, że moja siostra dała mi wtedy namiary na świetną dietetyczkę, która działa też online więc nie musiałam nigdzie jeździć. Świetna babka i specjalizuje się w żywieniu osób planujących dziecko i kobiet w ciąży więc wie co robi. Dlatego polecam wam z całego serca zmianę stylu życia, zadbanie o siebie. Jeśli tak jak ja waszym problemem jest niezdrowe żarcie to mogę podać wam namiary na moją dietetyczkę, znajdziecie ją wpisując w google czy na facebooku DIETETYK NA WALIZKACH
Julietta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 11:29

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez weronikalewandowska3 » 11 kwi 2018, o 21:54

natalie87 napisał(a):cześć dziewczyny, jestem nowa. wiem, że wątek już trochę stary, ale piszecie o klinice Invicta w Gdańsku- mieszkam w Trójmieście i sama myślę o rozpoczeciu leczenia w klinice, ale zastanawiam się która wybrac? Dużo dobrego slyszalam o Invikcie, ale każda opinia jest cenna



ja slyszalam tylko o dofinansowaniach ze fajna sprawa, bo w wawie jest i wlasnie w gdansku, wiec no jezdli mieszkasz w tromiescie to dla ciebie moze byc fajan sprawa. A jak z lekarzami tam ktos cos wie? Dla mnie to prorytetowa sprawa
weronikalewandowska3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 21:53

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez natalie87 » 19 kwi 2018, o 20:52

Ale te dofinansowania w Gdansku i Warszawie to wlasnie w Invikcie czy gdzie? No dokladnie mi tez chodzi przede wszystkim o lekarzy i poziom opieki. No i ogolnie czy warto i czy to skuteczne
natalie87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2018, o 16:06

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez madelajnaa » 24 kwi 2018, o 22:59

natalie87 ja leczę się w invikcie ale w warszawie i przynajmniej do tej pory jestem bardzo zadowolona,opieka na poziomie,zainteresowanie ze strony lekarza,zobaczymy jeszcze jakie będą efekty ale na razie nie mam na co narzekać,jestem dopiero po trzech wizytach. w każdym razie myślę,że w gdansku też powinno byc ok,ja ich wybralam sugerując się pozytywnymi opiniami w necie
madelajnaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 kwi 2018, o 22:58

Re: Starania o dzidziusia ;)

Postprzez natalie87 » 28 kwi 2018, o 12:23

Madelajnaaa dzięki za odpowiedź ;) czyli rozumiem że Ty zalapalas się na dofinansowanie?
natalie87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 mar 2018, o 16:06
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]