Celtycka brama: Samhain- Schodząc pod ziemię

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Celtycka brama: Samhain- Schodząc pod ziemię

Postprzez marta_k » 27 wrz 2017, o 17:54

OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO
„TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE oraz STOWARZYSZENIE “U ŹRÓDŁA”
zapraszają 26-29 października 2017 na warsztat
Celtycka brama:
Samhain- “Schodząc pod ziemię – podróż do wnętrza siebie”
Prowadzą: Marta Emitt i Robert Osborn

Zostaw otwarte drzwi dla nieznanego, drzwi do ciemności. Właśnie stamtąd pochodzą najważniejsze rzeczy, stamtąd ty pochodzisz i tam się udasz.
---Rebecca Solnit, Przewodnik po terenie, aby się zgubić, 2006

W tradycji celtyckiej rok dzieli się na dwie połowy. "Ciemna" część roku nazywa się "Czasem Marzeń". To jest czas zmian, upadku w świecie zewnętrznym i czas wędrówki wewnętrznej. Druga połowa to "jasna" część roku, czas wyłaniania się w kierunku światła. Niesie za sobą cały zgiełk nowych przybyszów, nowych projektów i nowych przygód w zewnętrznym świecie manifestacji.
Samhain jest bardzo silną Bramą. Dotyczy wchodzenia w ciemność, wypuszczania tego, co znamy i zawierzenia się nieznanemu. W świecie przyrody żniwo się skończy, liście opadają, soki roślin przestają się produkować, burze atakują drzewa, pola toną
w powodzi, a zewnętrzne formy się rozkładają.
Wchodzenie w ciemność może być przerażające. Ale w celtyckiej tradycji jest również kluczem do transformacji. Jest to cykl "kompostowania" po którym następuje dojrzewanie w ciemności, prowadzące do regeneracji wiosną. Z tego powodu Celtowie uważali Samhain nie tylko za drzwi do ciemności, ale również jako początek nowego roku, wiosennej manifestacji.


Samhain to także czas na uhonorowanie przodków. Wiele tradycyjnych społeczeństw, nie tylko Celtów, organizowało uroczystości "Dnia Zmarłych". W tym czasie zmarli byli wspominani i witani, jednej nocy wspólnie ucztowali żywi i zmarli. Tak uhonorowani przodkowie stają się naszymi sojusznikami w wewnętrznych podróżach pod ziemią. Kto mógby być lepszy? Oni już chodzą po tych ciemnych ścieżkach, mają wiedzę i umiejętności, aby poprowadzić nas przez ten labiryntu.

Aby czuć się w swoim miejscu jak w domu, dobrze w nim mieszkać, musimy najpierw zrozumieć, gdzie jesteśmy; musimy spojrzeć na nasze otoczenie. Po drugie, musimy poznać nasze własne historie. Po trzecie, musimy nakarmić naszych przodków ... Wreszcie, musimy zacząć się smucić.
Smutek nie oznacza siedzenia i zanoszenie się płaczem ... smutek oznacza wykorzystanie darów, które otrzymaliśmy od duchów, aby uczynić z nich piękno ... Ten ściśnięty smutek musi być uwolniony. Jako kultura i jednostki musimy poczuć nasze smutki - tę wspaniałą, fantastyczną, mądrą medycynę. Wtedy dopiero możemy zacząć przekazywać nasze duchowe dary ziemi, w której żyjemy, co pewnego dnia da naszym wnukom pozwolenie, aby żyć tutaj.
---Martine Prechtel, z Uratować Rdzenną Duszę, Sun Magazine, kwiecień 2001

OPIS WARSZTATU
Nasz warsztat Samhain jest procesem doświadczenia, który przygotowuje Cię do przejścia przez Bramę Samhain. Rozpoczynamy procesem medytacji w samotności - spacerem po jesiennych lasach wokół Centrum Tui i Teraz. Co upada, co jest gotowe do odpuszczenia? Czy możesz pozwolić sobie na porzucenie starych przywiązań i obciążeń tak naturalnie i wdzięcznie, jak drzewo zrzuca swoje liście?
Następnie wchodzimy w głąb wewnętrznej podróży, która następuje po odpuszczeniu. Proponujemy Ci ćwiczenia, które pomogą pozbyć się energetycznych blokad, które stoją na drodze do życia w pełni. Potem, przechodzimy proces oświetlania czakr, tak aby Twój energiczny "wewnętrzny flet" sprawił, że twój ogień stanie się silniejszy podczas całej zimowej podróży.
Na koniec zwracamy się także do przodków. Współczesne społeczeństwo zachodnie jest często opisywane jako "kultura osierocona", której odebraliśmy wsparcie przodków.
W zachodniej kulturze linia przodków często niesie ze sobą wiele bólu i wstydu, które muszą zostać wyleczone, zanim udamy się do nich po wsparcie jako do sojuszników.
W tej części warsztatu badamy struktury, które otwierają możliwość przekształcenia karmy w dharmę, a tym samym umożliwiają nam dostęp do wsparcia swoich przodków.
Warsztaty Samhain prowadzimy od ponad 10 lat. Odkryliśmy, że jest to wspaniała praca w cudownych porach roku. Niech Samhain stanie się dla ciebie, jak to jest dla naszych rdzennych przodków, Bramą do osobistej podróży ku oświeceniu i odnowieniu.

PODSUMOWANIE:
• Na tym warsztacie doświadczysz:
• Wchodzenie i objęcie ciemności, wewnątrz i na zewnątrz Ciebie
• Otwarcie się na ciało energetyczne
• Doświadczenie ruchu, medytacji i dotyku, które prowadzi do gotowości do wejścia w wewnętrzną podróż
• Rozpalenie ognia w czakrach
• Oczyszczenie linii przodków z bólu i traum
• Uhonorowanie przodków
• Znalezienie przodka, który będzie Ci towarzyszyć w ciemności
• Gotowość do wejścia w zimowy sen

Narzędzia, których użyjemy:
• Transformujące rytuały i ceremonie
• Delikatny masaż i dotyk
• Ruch i taniec
• Prowadzona medytacja
• Tantryczna praca z oddechem

Marta Emitt & Robert Osborne i ich Szkoła Tantry Celtyckiej

W naszych warsztatch łączymy współczesną tradycję zachodniej tantry i nasze rodzime tradycje celtyckie. Tantra uczy nas o naszym potencjale istot seksualnych. Rodzime tradycje uczą nas związków między ludźmi i przyrodą. W naszej pracy honorujemy tę wizję świata i naszego miejsca w nim.
Współczesna zachodnia kultura głównego nurtu to kultura odłączona od naturalnych korzeni i błędnie poszukująca wolności. Warsztaty Tantry Celtyckiej dotyczą powrotu do relacji i integracji, łącząc się głęboko z naszą naturalną żywotnością jako kochającymi, seksualnymi istotami i odżywczą ziemią, z której rytmami kiedyś tak głęboko byliśmy zestrojeni. Podróż, w którą się wybieramy z Tobą, to podróż integracji.
Od naszego spotkania 35 lat temu, pracujemy razem, mieszkamy razem i kochamy się.
Robert pierwszy raz zetknął się z praktykami tantrycznymi u Nityndera pod koniec lat 70. Od razu wprowadził elementy filozofii tantry do swojej pracy wykładowcy na wydziale Literatury i Sztuki. Robert ma również podstawowe wykształcenie w zakresie dramatoterapii, a obydwoje mamy ponadto rozległe doświadczenie w pracy w teatrze.
Pierwszy raz zetknęłam się z Tantrą u Osho, ale dopiero wiele lat później odkryliśmy Tantrę Niebiańskiego Tańca Margot Anand, będącą ścieżką praktyki Tantry dla ludzi zachodu. Na warsztatach tantry w Anglii w 1993 roku poznaliśmy Johna Hawkena i jego metody pracy oraz podejście do Tantry zrobiły na nas piorunujące wrażenie. Przez wiele lat pracowaliśmy z nim i uczyliśmy się od niego.
Tantra wdarła się w każdy zakątek naszego życia – nie tylko w sferę rozwoju osobistego czy życie małżeńskie, ale w każdy aspekt naszej pracy, nauczania, pisania i życia rodzinnego. Otrzymaliśmy następnie zaproszenie, aby nauczać w Hazel Hill Wood. Tu narodziła się Celtycka Tantra, cykl warsztatów, na których celebrujemy osiem bram celtyckiego roku: poczynając od Smhain jesienią do Lammas w lecie.
W 2012 roku poznaliśmy Deborę Taj Anapol, która nauczyła nas metody Połączenia Łona i Serca, przekształcającego procesu z wykorzystaniem technik oddechowych, techniki dialogu gestaltowskiego i intymnego bodyworku.


Prowadzimy głównie trzy rodzaje warsztatów:
• Warsztaty Celtyckiej Bramy są sezonowe i odbywają się zgodnie z cyklem festiwali tradycyjnie obchodzonych przez naszych przodków w północnej Europie. W ich sercu jest dążenie do przywrócenia i pogłębienia naszego związku z naszym pierwotną relacją z naturą. Są to warsztaty odpowiednie zarówno dla singli, jak i par.
• Warsztaty par są dla partnerów, których pragnieniem jest integracja z ukochaną/nym, którzy pragną pogłębiać ich relacje na każdym poziomie - seksu, serca i ducha, doświadczając tańca między sobą a innymi jako tańca między mężczyzną i kobietą, męskością i kobiecością, Shakti i Shiva.
• Warsztaty Integracji Miednicy (PHI) obejmują najbardziej intymną podróż ze wszystkich - wewnętrzną podróż do integracji pierwiastka męskiego i kobiecego, yin i yang oraz miednicy i serca w sobie.


DATY:
26-29.X. 2017

CZAS TRWANIA:
zaczynamy w czwartek 26.X o godz. 18:00 ( kolacją)
Kończymy w niedzielę 29.X o godz. 14:00 (po obiedzie)

MIEJSCE:
Centrum Rozwoju Osobistego i Duchowego “Tu i Teraz” w Nowym Kawkowie.

CENA WARSZTATU:
600 zł

KOSZTY ZAKWATEROWANIA I WYŻYWIENIA :
3 posiłki wegetariańskie dziennie 65 zł
Zakwaterowanie: w zależności od standard pokoju od 32 zł do 85 zł za osobę/ za nocleg

KONTAKT:
[email protected]
biuro: + 48 662759576
Jacek Towalski + 48 602219382,
Maja Wołosiewicz - Towalska + 48 606994366,

ZAPISY:
1. konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
3. wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
4. zaliczkę w wysokości 200 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 26-29.X.2017”.
Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
marta_k
Fajna Kobietka
 
Posty: 215
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Kliknij aby poznać cenę i kupić online z darmową dostawą!
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]