Drewniana podłoga - porady

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Hadassa » 28 maja 2017, o 23:04

Dziekujemy za piekny spam ;)

Nie ma paneli ktore idealnie podrobia deske.. może wizualnie.. ale już nie ma tego efektu i ciepla..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez xena » 3 lip 2017, o 07:11

Jasne,ze panele nie zastąpią parkietu. Jednak z drugiej strony nie trzeba ich cyklinować oraz są o wiele tańsze. My zastanawialiśmy sie nad panelami i nad płytkami.
Ostatecznie jednak wybralismy płytki. Z dwóch względów:
mamy duże psy , które drapią podłogę ponieważ spędzają w domu sporo czasu
nie mamy czasu na regularne sprzątanie, mycie podłóg, płytki były dla nas wygodniejsze.
Wybraliśmy takie imitujace drewno od Tubądzina:
Obrazek
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez reika » 27 wrz 2017, o 21:22

to ja tylko dodam, że jeśli chodzi o czyszczenie takiej drewnianej podłogi to u mnie super sprawdza się Sidolux do drewna - chroni, czyści i jeszcze zostawia delikatny, przyjemny zapach :)
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Majka2312 » 27 wrz 2017, o 22:18

Popieram, ja również swoje podłogi myję tylko ich płynami i jestem bardzo zadowolona.Pięknie lśnią, nie ma smug a zapach jest faktycznie przyjemny i długo się utrzymuje w całym mieszkaniu.
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Hadassa » 27 wrz 2017, o 22:30

Jedyny minus tych podłóg, że co jakiś czas trzeba cyklinować i pokryć nową warstwą lakieru....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez ladyshin » 3 paź 2017, o 13:51

Moim zdaniem to nawet plus tych podłóg, bo paneli nei da się odnwić, trzeba je wymieniać. Sama stopniowo chcę położyć deske w całym domu, mam już w sypialni dab z ArtCore, niedługo będe kłaść w kuchni, tylko tym razem chyba jakąś jaśniejszą podłoge położę.

ladyshin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 10:43

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Brankala » 25 paź 2017, o 00:49

Ja w wakacje planuje wymienić w domku po babci w 2 pomieszczeniach podłogę. W całym domu jest stara prawdziwa drewniana podłoga i będę ją ratować ale w 2 pokojach jest tak zdarta, że musi zostać wymieniona. Chciałam kłaść drewnianą ale jak dobrze poszukałam to udało mi sie dopasować bardzo podobne panele i zostanie ponad 100 zł za metr. Moim zdaniem w tej chwili panele 3D sa tak super wykonane, że ciężko czasami odróżnić co panel a co decha :)
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez alinkacz » 25 paź 2017, o 02:43

Takie drewniane podłogi mają niepowtarzalny klimat. Więcej kosztują, ale warto na nie odłożyć trochę grosza :)
alinkacz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 paź 2017, o 02:29

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Hadassa » 26 paź 2017, o 19:16

Porównując trwałośc podłogi i paneli.. wolę drewnianą podłogę..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez AKrol » 27 paź 2017, o 12:55

A ja wolę panele. Drewno nie do każdego wnętrza pasuje, w małych pomieszczeniach drewniana podłoga, może wyglądać wręcz przytłaczająco. Po drugie - jest to podłoga droga i trzeba o nią dbać, strach żeby coś upadło, bo od razu robi się ślad. A mieszkanie to nie muzeum, żeby na wszystko uważać i bać się czegokolwiek dotknąć. Po trzecie, jak mi się panele znudzą, to mogę wymienić, a podłogi drewnianej żal wymieniać, bo przecież taka droga była:). Po czwarte, wszyscy chwalą, jaka to podłoga drewniana jest ciepła - może i tak, ale jak pod panelami położy się podkład docieplający np. pianowood Organika, to też będzie się mieć cieplutko. Słowem więcej jak dla mnie przemawia za panelami niż za drewnem.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez kusicielka » 28 paź 2017, o 16:34

Deski nie tylko się nie opłacają cenowo (nastart cena, położenie- samemu raczej nie jak nie masz doświadczenia, cyklinowanie co 5 lat) to jeszcze znacznie wyższe ryzyko wypaczania się wyginania. Przy najmniej tak, jak u nas gdzie jest dom stojacy na gruncie, wkoło mnóstwo jezior, więc wilgoć, a zimą nieraz wiele tygodni dom stoi nieogrzewany.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez harimex » 28 paź 2017, o 22:06

Długo mieliśmy wątpliwości co do rodzaju drewna - na rynku jest dość szeroki wybór. Ostatecznie wzięliśmy dąb, na który zwróciliśmy uwagę na samym początku (zapewne w zgodzie z zasadą "pierwsza myśl - najlepsza myśl")

harimex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23 paź 2017, o 20:53

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Brankala » 31 paź 2017, o 00:30

harimex napisał(a):Długo mieliśmy wątpliwości co do rodzaju drewna - na rynku jest dość szeroki wybór. Ostatecznie wzięliśmy dąb, na który zwróciliśmy uwagę na samym początku (zapewne w zgodzie z zasadą "pierwsza myśl - najlepsza myśl")

Dąb to dobry wybór tez sie zastanawiałam, jednak cena tego, który mi sie podobał nie pozwalała mi na jego kupno. Tym bardziej, że w domku po babci mam jeszcze sporo do zrobienia. To co jeszcze mnie przekonało po paneli to to, ze nie chce sie stresować w mieszkaniu mojej mamy jest drewniana podłoga i nie ma szans żeby, ktoś co upuścił na tą podłogę, wszedł obcasem itp. chodzi tylko i chucha dmucha na nia :/
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Henna » 5 lis 2017, o 18:52

Brankala napisał(a):Ja w wakacje planuje wymienić w domku po babci w 2 pomieszczeniach podłogę. W całym domu jest stara prawdziwa drewniana podłoga i będę ją ratować ale w 2 pokojach jest tak zdarta, że musi zostać wymieniona. Chciałam kłaść drewnianą ale jak dobrze poszukałam to udało mi sie dopasować bardzo podobne panele i zostanie ponad 100 zł za metr. Moim zdaniem w tej chwili panele 3D sa tak super wykonane, że ciężko czasami odróżnić co panel a co decha :)


Zgadzam się z tobą w kwestii paneli, teraz tak dobrze imitują drewno, że ja się nabrałam ju kilka razy, znajomi ze swisskrono położyli, a płytki w łazience z kolei mieli tak imitujące drewno, że też się zmyliłam, ale tu nie wiem skąd brali, bo nie dopytałam. U ojej mamy w jednym pokoju klepka już dawno do wymiany, bo spuchła, od razu była źle położona (tacy fachowcy byli) ale na razie nic nie da nam z tym zrobić, bo wg. niej jeszcze "może być" , ech...
Avatar użytkownika
Henna
Miła Kobietka
 
Posty: 97
Dołączył(a): 11 sty 2014, o 23:50

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Brankala » 6 lis 2017, o 00:45

Henna napisał(a):
Brankala napisał(a):Ja w wakacje planuje wymienić w domku po babci w 2 pomieszczeniach podłogę. W całym domu jest stara prawdziwa drewniana podłoga i będę ją ratować ale w 2 pokojach jest tak zdarta, że musi zostać wymieniona. Chciałam kłaść drewnianą ale jak dobrze poszukałam to udało mi sie dopasować bardzo podobne panele i zostanie ponad 100 zł za metr. Moim zdaniem w tej chwili panele 3D sa tak super wykonane, że ciężko czasami odróżnić co panel a co decha :)


Zgadzam się z tobą w kwestii paneli, teraz tak dobrze imitują drewno, że ja się nabrałam ju kilka razy, znajomi ze swisskrono położyli, a płytki w łazience z kolei mieli tak imitujące drewno, że też się zmyliłam, ale tu nie wiem skąd brali, bo nie dopytałam. U ojej mamy w jednym pokoju klepka już dawno do wymiany, bo spuchła, od razu była źle położona (tacy fachowcy byli) ale na razie nic nie da nam z tym zrobić, bo wg. niej jeszcze "może być" , ech...

Ja właśnie 3D tej firmy znalazłam podobne do starej podłogi w domu :) a Te płytki udające drewno to tez świetna sprawa :) koleżanka ma też tak pomieszane panele z tymi płytkami w pomieszczeniach, że ciężko odróżnić gdzie co leży, mysle, że u siebie w mieszkaniu jak bede kiedy robiła remont zrobię podobnie :) Chyba, że moda sie zmieni i cos juz innego będą produkować do tego czasu :) :P
Avatar użytkownika
Brankala
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 22:39

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Sylwuśka123 » 15 lis 2017, o 09:27

Ja mam parkiet w domu rodzinnym, a tu gdzie mieszkam są panele. Nie da się podrobić i szczerze to wolałabym zwykłą deskę podłogową niż to co jest. Wygląda sztucznie. No razi mnie jak nic.

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez casia » 17 lis 2017, o 17:51

Nie jestem wielką zwolenniczką drewnianych podłóg, jeśli mam być szczera. ;)

casia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 17 lis 2017, o 17:38

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez akacja » 12 lut 2018, o 17:03

ja bym wolała zamiast parkietu deski- bielone na przykład, mniej problemów z montażem a są bardziej nowoczesne niż parkiet

akacja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 15:29

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez malga87 » 1 mar 2018, o 14:17

Warto też zwrócić uwagę na to, czy materiał z którego ma zostać wykonana podłoga jest łatwy w utrzymaniu czystości :)

malga87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 14:12

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Alicja578 » 15 kwi 2018, o 21:57

Mam dębowy parkiet układany przez mistrza parkieciarstwa z parkietlux i sprawuje się dobrze w moim salonie, który jest intensywnie użytkowany przez małe dzieci i psy :) Jak się wybierze solidną ekipę to potem jest z górki, grunt to nie przejechać się na jakimś partaczu.
Alicja578
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 24 maja 2017, o 14:26

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez five » 20 kwi 2018, o 17:25

Przy dzieciach i psach drewniana podłoga nie wschodzi w rachubę niestety..

five
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 kwi 2018, o 16:10

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez scoop » 10 cze 2018, o 20:26

Ktoś odświeżył temat, o którym wiele miesięcy temu się tu rozpisywałyśmy. Ja podtrzymuje zdanie, że dobrej jakości panele będą lepsze niż deska. Nie wiem jak to się ma np. do parkietu, ale ja akurat fanką parkietu nie jestem, wiec sie nie wypowiadam ;-) Panele jak najbardziej tak. Oszczędność, trwałość, ładny wygląd, wygodne w utrzymaniu.
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez soczekpomidorowy » 15 cze 2018, o 13:18

scoop napisał(a):Ktoś odświeżył temat, o którym wiele miesięcy temu się tu rozpisywałyśmy. Ja podtrzymuje zdanie, że dobrej jakości panele będą lepsze niż deska. Nie wiem jak to się ma np. do parkietu, ale ja akurat fanką parkietu nie jestem, wiec sie nie wypowiadam ;-) Panele jak najbardziej tak. Oszczędność, trwałość, ładny wygląd, wygodne w utrzymaniu.


Jestem też za panelami. Są super proste w obsłudze, możesz je nawet samodzielnie zamontować (oszczędzisz na ekipie remontowej), ładnie wygłądają i długo służą. Nawet się nie zastanawiałam, gdy je zamawiałam. Świętnie się sprawdzają i firma porządna
Avatar użytkownika
soczekpomidorowy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 15:51

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez Hadassa » 16 cze 2018, o 13:09

I po kilku latach uzytkowania panele sie wybrzuszaja i wycieraja... nie dziekuje...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Drewniana podłoga - porady

Postprzez scoop » 19 cze 2018, o 11:56

Hadassa napisał(a):I po kilku latach uzytkowania panele sie wybrzuszaja i wycieraja... nie dziekuje...

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

To zależy jakie kupimy. Jeśli dobre, to będą służyć długie lata. Niektóre firmy dają i 10 lat gwarancji. To bardzo dużo. Po tylu latach będziemy już wiedzieć czy nasza podłoga to był dobry wybór ;-) Myślę, jeśli wybierzemy solidne, nie będziemy żałować. No tylko trzeba mieć już jakieś pojecie przy zakupach, żeby dobrze wybrać. Bo te najtańsze na pewno będą do kitu.
Avatar użytkownika
scoop
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 15:11
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]