Ruchowy Mindfulness. Warsztaty Ruchu Autentycznego

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Ruchowy Mindfulness. Warsztaty Ruchu Autentycznego

Postprzez marta_k » 1 paź 2017, o 12:26

STOWARZYSZENIE „U ŹRODŁA” oraz OŚRODEK ROZWOJU OSOBISTEGO I DUCHOWEGO „TU I TERAZ” W NOWYM KAWKOWIE

zapraszają 3-5 listopada 2017 na warsztat

Ruchowy Mindfulness.
Warsztaty Ruchu Autentycznego
Prowadzą: Izabela Guzek
I Katarzyna DańskaRuchowy Mindfulness

Umysł ma nieskończone możliwości tworzenia fikcji. Może nas przenieść 10 lat wstecz, albo zajmować nas projektowaniem przyszłości. Ciało jest tu i teraz. Nie można czuć, odczuwać wczoraj czy jutro. Nie można przeżywać siebie w swoim ciele w sposób inny niż w tej chwili, teraz właśnie. Jeśli więc zanurzymy się w ciało, w jego sygnały, odczucia, w jego ruch, dotykamy tego, co jest naprawdę naszą rzeczywistością. Dając uwagę teraźniejszości swojego ciała łączymy w jedno swoje emocje, myśli, fizyczność. To jak powrót do siebie. Spotkanie ze sobą tak naprawdę. W swojej autentyczności i pełni.

W Ruchu Autentycznym zamykamy oczy. Pozwalamy, by psychika wyrażała się w ruchu, kształtach ciała, głosie. Poruszając się po sali wędrujemy w istocie po swoim wewnętrznym krajobrazie spotykając swoje ruchy, fragmenty historii, tęsknoty, potrzeby. Spotykamy też inne osoby, które stąją się elementami tego krajobrazu. Poruszamy się bez oczekiwań, planu czy ocen. Możemy wszystko, nic nie musimy.
O metodzie

Kilkudziesięcioletnia historia Ruchu Autentycznego zaczyna się od Mary Starks Whitehouse, która połączyła swoje doświadczenia analizy jungowskiej i praktyki ruchowej improwizacji. Zafascynowana tym, jak procesy psychiczne wyrażają się przez ciało, szukała w ruchu tego co prawdziwe, pochodzące z wnętrza. Jej podejście było kontynuowane i wzbogacane przez terapeutów tańcem i ruchem. Jednym z nich była Janet Adler, która rozwinęła rolę świadka ruchu i jego relacji z osobą poruszającą się z zamkniętymi oczami. Ruch Autentyczny jest częścią psychoterapii tańcem i ruchem, funkcjonuje jako oddzielna metoda, jest też praktykowany przez psychoanalityków jungowskich oraz w nurcie mindfullness. W Ruchu Autenycznym zakłada się, że ekspresja i zintegrowanie tego, co wyraża się przez ciało, tego co świadome i nieświadome, jest fundamentalne dla rozwoju i równowagi psychicznej człowieka. Dokonujemy w ten sposób twórczej samoaktualizacji i dążymy do osobowościowej pełni.


Zapraszamy Cię, jeśli…

Na warsztaty zapraszamy osoby, które potrzebują zwolnić i pobyć ze swoimi odczuciami, myślami, emocjami, które chcą poznać metodę praktykowania obecności, uważności i empatii opartą na ciele i ruchu. Warsztaty są dla osób, które znają już metodę Ruchu Autentycznego i chcą ją praktykować, i dla tych, które chcą poznać podstawowe jej założenia.

Co zyskasz dzięki warsztatowi?

Uczestnicząc w warsztatach masz okazję do tego, aby:

- wzmocnić poczucie żywej obecności, osadzenia w „tu i teraz”,
- pogłębić kontakt ze swoim ciałem, uczyć się ufać jego impulsom i komunikatom,
- wzmocnić relację ze sobą, lepiej rozumieć nieświadome dotychczas motywacje swoich zachowań,
- uwolnić się od ciągłego analizowania i związanego nim napięcia, rozproszenia, zmęczenia,
- uspokoić umysł i zregenerować ciało, osoby praktykujące Ruch Autentyczny porównują to doświadczenie do mentalnego prysznica, który oczyszcza każdą komórkę ciała,
- rozwijać czytelną, empatyczną komunikację, wolną od ocen i przekonań,
- poznać podstawowe założenia metody Ruchu Autentycznego,
- poznać metody praktykowania uważności i empatii oparte na ciele i ruchu.

PROGRAM
3.11 piątek
18.30 kolacja
19.30 – 21.00 warsztaty
4.11 sobota
8.30 śniadanie
9.30- 12.30 warsztaty
13.00 obiad
15.00 – 18.00 warsztaty
18.30 kolacja
5.11 niedziela
8.30 śniadanie
9.30-12.30 warsztaty
13.00 obiadPROWADZĄCE:

Katarzyna DańskaKatarzyna Dańska- Certyfikowana terapeutka tańcem i ruchem, body/movement coach i facylitartorka Ruchu Autentycznego. Pracuje z grupami na dziennym oddziale nerwic, indywidualnie w Ośrodku Terapii Tańcem i Ruchem Iba, który współtworzy, szkoli studentów Szkoły Terapii Seksualnej Prof. Z. Lwa- Starowicza. Uczyła się m. in.: w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, analizy ruchu w programie Laban/Bartenieff Institute of Movement Studies i Kestenberg Movement Profile w Centrum für Tanz&Therapie w Monachium. Odbyła szkolenie z Ruchu Autentycznego zyskując dyplom Institue for Integrative Bodywork and Movement Therapy. Od kilku lat prowadzi grupy i indywidualne sesje Ruchu Autentycznego.Izabela Guzek

Izabela Guzek – certyfikowana psychoterapeutka i superwizor terapii tańcem i ruchem, psycholog, facylitatorka Ruchu Autentycznego. Absolwentka i nauczyciel 4-letniego szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Ukończyła roczny kurs Ruchu Autentycznego z Certyfikatem Institute for Integrative Bodywork and Movement Therapy. Od kilku lat prowadzi grupy i sesje indywidualne Ruchu Autentycznego, uczestniczy w międzynarodowych spotkaniach praktyków tej metody. Współtworzy Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA w Warszawie , gdzie pracuje terapeutycznie z osobami, które doświadczają kryzysów życiowych, konsekwencji nadmiernego stresu, bloków w ciele, objawów somatycznych o podłożu psychicznym, trudności w komunikacji i budowaniu relacji. Prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i szkolenia dla specjalistów. Współautorka książek: „Psychoterapia tańcem i ruchem. Teoria i praktyka” oraz „Psychoterapia tańcem i ruchem. Terapia indywidulana i grupowa.” Od wielu lat praktykuje jogę, lubi podróże i kontakt z naturą.


Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie.


DATA:
3-5 XI 2017

ROZPOCZĘCIE:
3 XI (piątek) kolacją o godz. 18:30

ZAKOŃCZENIE:
5 XI (niedziela) obiadem o godz. 13:00

MIEJSCE:
Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego „Tu i Teraz”, Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU:
420 zł (14 godzin edukacyjnych)

CENA POBYTU:
wyżywienie 65 zł dziennie ( 3 posiłki wegetariańskie)
noclegi- w zależności od standardu od 32 zł do 85 zł za noc

UWAGA:
ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo/ warsztatowe

KONTAKT:
[email protected] ,
biuro: 0662759576
Jacek Towalski 0602219382,
Maja Wołosiewicz - Towalska 0606994366,

ZAPISY:
1. konieczna rejestracja mailowa na adres [email protected] (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyboru noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia; brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt;
3. wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
4. zaliczkę za pobyt w Ośrodku w wysokości 180 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 3-5 XI 2017”.
Dwa tygodnie przed zajęciami zaliczka nie będzie zwracana.
W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne.
Numer konta: 92 1020 3541 0000 5502 0206 3410
BANK PKO BP
5. Miejsce w grupie rezerwuje wpłata zaliczki za udział w warsztacie 150zł, zwrotnej w przypadku rezygnacji do 20.10.
Wpłaty na konto: IBA Izabela Guzek ING Bank Śląski 56 1050 1025 1000 0090 6550 3360
Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie.
Jeśli masz wątpliwości czy warsztaty są dla Ciebie, skontaktuj się z nami:
Iza: tel 600 390 008, Kasia 501 637 844
marta_k
Fajna Kobietka
 
Posty: 215
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Kliknij aby poznać cenę i kupić online z darmową dostawą!
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]