obuwie dla dziecka

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

obuwie dla dziecka

Postprzez cherry76 » 2 kwi 2012, o 09:22

witam, jestem Marta, mam 3letnią córkę Asię i synka w drodze :)

Jakie obuwie polecacie ? Moja córka od roku nosi buciki „Bartek” ale zastanawiam się nad zmianą, bo są nietrwałe. Chodzi mi o buciki profilaktyczne, dla prawidłowego wzrostu. Słyszałam że dobre jakościowo są buty firmy „postęp”, ale nigdzie (w Toruniu) nie mogę ich dostać. Niestety nie należą do najtańszych. A może coś innego ? Moje dziecko nie chodzi do ortopedy, jest zdrowe.
cherry76
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2 kwi 2012, o 09:20

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez Zorka » 21 kwi 2012, o 16:04

WEdług mnie dziecko powinno przymierzyć buciki zanim zacznie je nosić, a mój mały miał zwykle buty z szerokimi noskami i takie które stabilizowały dobrze stopę. A co do wkładek , to opinie specjalistów są rózne, niektórzy polecają wkładki profilowane, inni najzwyklejsze, bo stopa sama powinna się wykształcać.
Zorka
 

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez kamajana » 24 kwi 2012, o 21:19

Tak się składa, że jestem z branży obuwniczej, co widać w podpisie ;) a tak na poważnie..
Jak najdłużej dziecko powinno nosić obuwie wysokie tzw.trzewiki, które usztywniają stopę i pozwalają na prawidłowy rozwój, zazwyczaj firmy produkują je do roz.26 ale zdarzają się do roz.30 i koniecznie skórzane ze skórzana podszewką i wkładką, wkładka nie powinna być za miękka i zbyt bardzo profilowana, od tego są wkładki ortopedyczne, a te przepisuje lekarz.
Jest jeden problem ....cena :( od tego roku nasze opiekuńcze państwo podniosło podatek vat na obuwie dziecięce z 8% na 23% i w ten sposób polskie dobre obuwie mocno zdrożało i za pierwsze buciki naszego dziecka trzeba zapłacić 160 zł.
Moim zdaniem obuwie Bartek jest ok chociaż tak jak pisze cherry76 jakość już nie ta co kiedyś, ale technologicznie i anatomicznie są wporządku, a obuwie domowe Befado.

http://www.stonoga.na.allegro.pl
Wyprzedaż obuwia dziecięcego, suuuper ceny :)
Avatar użytkownika
kamajana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 kwi 2012, o 19:55

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez pomcia » 27 kwi 2012, o 10:38

W zeszłym roku był program o butach dla dzieci szytych w polsce, bardzo ładne wzornictwo i do tego bezpieczne dla stóp ale nie mogę przypomnieć sobie nazwy.
pomcia
 

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez eiger » 2 maja 2012, o 08:00

szkoda, że dziecięce obuwie jest tak drogie.
Ale w stopy małego dziecka lepiej zainwestować niż deformować małe nóżki w taniej chińszczyźnie. Polecam elefant, bartek.
eiger
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 17:39

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez kochanka » 16 maja 2012, o 21:11

Ja też mam dylemat z sandałkami dla smyka :( Sama nie wiem jakie chce wydac do 60zł i znalazłam korneckiego w przecenie , ale kusi mnie befado. i do tego wójek google też nie ułatwia. A moj synek nosi rozmiar 21 czyli tez lipa z znalezieniem bo od 22 zazwyczaj sie zaczynają :(
kochanka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 16 maja 2012, o 20:53

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez Dzieckolandia_pl » 22 maja 2012, o 13:21

Moim zdaniem warto dopłacić i kupić dziecku lepsze,wygodne buty bo w końcu jest to podstawa. Starsze dzieci mogą już powiedzieć czy dany rozmiar pasuje czy nie,inaczej musimy się domyślać i często są wybierane na styk.
Dzieckolandia_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lut 2012, o 12:03

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez joannaorzeszek » 28 kwi 2013, o 16:35

polecam sklep Krasnal na Broniewskiego w Toruniu, mają bardzo duży wybór bucików, panie pomogły mi dobrać odpowiednie. Wspominały też o badaniach jakie tam cyklicznie wykonują, przyjeżdża jakiś lekarz od stópek, ogląda dzieci i doradza jakie buty nosić i co poza tym robić
joannaorzeszek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 kwi 2013, o 16:32

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez Amaretto » 7 cze 2013, o 21:28

Ja dbam przede wszystkim o to aby moim maluchom było jak najwygodniej ;) Są bardzo aktywne więc najczęściej wybieram dla nich sportowe buciki i ciuszki.
Aby nieco zaoszczędzić obuwie zamawiam w sklepie internetowym.


Treść moderowana

Ostatnio edytowano 26 lip 2013, o 21:04 przez 456, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Spam
Amaretto
 

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez MariannaUmba » 6 maja 2015, o 11:50

ja kupiłam w bartku, z tego wzgledu, ze maja certyfikaty i pozytywne opinie, elastyczna podeszwa i wkladka antygrzybiczna, to mnie przekonalo. Aby nie uzywane tylko.
MariannaUmba
Miła Kobietka
 
Posty: 76
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 11:34

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez joasia27 » 4 gru 2015, o 12:31

Mi lekarz doradził buty ortopedyczne Memo, bo moja córeczka ma lekką wadę. Na szczęście ćwiczenia w połączeniu ze specjalnymi bucikami powoli przynoszą efekty. :)
Avatar użytkownika
joasia27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 3 wrz 2014, o 08:14

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez Bibia » 7 gru 2015, o 23:02

Nie jestem przekonana, że jakiekolwiek drogie obuwie ortopedyczne bez odpowiedniej rehabilitacji załatwi sprawę ewentualnych wad postawy....
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez sylwucha » 13 maja 2016, o 12:07

Ja buty dla siebie i dla dzieciaków kupuję w Ryłko. Sprawdzona firma, dobrej jakości materiały, nigdy się na nich nie zawiodłam. Dzieciaki nie skarżą mi się na jakieś odciski albo że psują im się buty. Są bardzo porządnie zrobione. Mają fajnie wyprofilowaną podeszwę
sylwucha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 13:34

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez misiamisia » 3 cze 2016, o 13:11

Najważniejsze żeby miały przynajmniej skórzaną wkładkę. A firma to sprawa drugorzędna.

misiamisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 3 cze 2016, o 12:11

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez Mała_Kaśka » 30 lip 2016, o 08:05

Ogólnie dobrze jak są skórzane, materiał jest bardzo ważny, żeby małą stópka nie pociła się i żeby wygodnie dziecko stawiało swoje pierwsze kroki
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: obuwie dla dziecka

Postprzez elwira321 » 3 paź 2017, o 11:40

Może poszukaj na necie zawszę większy wybór i niższe ceny

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]