Ile mieliście kasy z Wesela

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Basia1994 » 21 cze 2013, o 08:03

Nie istnieje żadna reguła ani w kwocie zwrotu ani w tym kto ile da. Ludzie przecież są różni i czasami tak bywa że mniej zamożni prezentują więcej niż by się spodziewano po ich sytuacji a "bogacze" potrafią pustą kopertę dać :angrywife
Basia1994
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez anulka77 » 2 lip 2013, o 21:51

Wesele kosztowało około 30 tys., a zebraliśmy 26 tys. więc nie zwróciło się w całości, ale nie dużo brakło. :)
anulka77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 25 cze 2013, o 13:22

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez DamianTomaszewski80 » 5 lip 2013, o 12:58

Temat dość trudny i kontrowersyjny, ale rozumiem, że Panie lubią dyskutować na każdy temat ;) Dla mnie najważniejsza jest miłość do narzeczonej i udana impreza jako taka oraz nasze samopoczucie po weselu, a także wzajemny szacunek i zrozumienie na lata. Pozdrawiam serdecznie.

DamianTomaszewski80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lip 2013, o 12:54

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Maurelia » 13 lip 2013, o 23:31

Mnie wcale nie dziwi kwestia, że małe wesela się zwracają bardziej, a duże nie. Robiąc małe przyjęcie stawiasz na najbliższe osoby, takie Ci na pewno nie dadzą pustej koperty. No, ale zapraszając kogoś kogo nie znasz, a zapraszasz bo wypada, bo rodzina, to już inna kwestia. Dla takich ludzi się nie liczysz, oni przychodzą się bawić i mają sumienie Cię olać. Niestety.
Maurelia
 

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez timoen85 » 15 lip 2013, o 22:01

U nas było 70 osób. Dostaliśmy praktycznie samą kasę, nie licząc kilku prezentów :) Ogólnie uzbieraliśmy 20 tysiaków, więc kwota zupełnie mijająca się z wydatkami na wesele :) To zależy też jakie wesele się organizuje, ile się wydaje "za osobę", ile na sukienkę itp. Można kupić sukienkę za1500 i za 5000 tak samo ze wszystkim innym, więc od tego co się chce mieć zależy czy się wesele "zwróci" :)

Avatar użytkownika
timoen85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 09:38
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez M2013 » 17 lip 2013, o 10:24

Ja muszę przyznać że u mnie wszystkie koszty (łącznie z suknią i garniturem męża ) się zwróciły a nawet jeszcze zostało na podróż poślubną. Powiem szczerze że nie spodziewaliśmy się że się 50% zwróci a tu takie zaskoczenie. I nie sądzę że jest to materialne podejście , ponieważ jako młodzi na "start" muszą się sporo wykosztować i dobrze że coś się zwórci.

Jestem mamą dwóch urwisków spełniająca swoje marzenia. Ty też możesz :) http://nietylkomojapraca.blogspot.com/
Avatar użytkownika
M2013
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 20:31

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Babeczkowa_ewa » 22 lip 2013, o 10:08

My ze wszystkim w sumie zmieściliśmy się w 30 tys. zł, połowę tej kwoty dali nam moi rodzice. Z prezentów od gości zwróciło nam się 12 tys., wychodzi więc na to, że sami zainwestowaliśmy w wesele tylko 3 tys. zł :D :P Chociaż przygotowując wszystko wcale nie liczyliśmy na to, że cokolwiek nam się zwróci, nie po to chyba robi się wesele ;-)
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez MowisziMasz_com_pl » 8 sie 2013, o 20:14

Słyszałam, że zwracają się jedynie duże wesele. Poza tym wpływ na to ma na pewno czy zaprosisz samą rodzinę czy również znajomych. Wiadomo, że rodzina zawsze daje więcej. Moja koleżanka zrobiła wesele na 75 osób (sama rodzina) i zebrała 16 tysięcy, wyszła na zero.
MowisziMasz_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 25 maja 2013, o 19:57

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Jaśmin » 4 wrz 2017, o 01:52

Ja tez nie zastanawialam sie w ogole ile dostane i tak dalej... pozapraszalam najblizsze przyjaciolki ktore wiem ze nie maja pieniedzy i malutko nam daly ale zalezalo mi na ich obecnosci i tyle.

Ostatecznie wydalismy 9 tys euro a dostalismy 15 tys. Wiec zarobilismy na weselu i to sporo, jednak dostalismy duzo od rodzicow i to glownie przez to. Rozna byla rozbieznosc, jedni dali nam po kilkaset euro, inni kilkadziesiat, no i super :) Dostalismy tez prezenty, choc tych bylo mniej (garnek do gotowania na parze, posciel, zestaw filizanek do kawy, lustro, obrazy, skrzyneczke na klucze, ozdoby do postawienia w mieszkaniu, cukierniczke, kwiata...).

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez karpandzia11 » 9 paź 2017, o 13:47

to zależy ilu masz gości na weselu i czy ich po prostu stać zdarza się tak że nawet czasami połowa się nie zwróci bo np kogoś nie stać i czasami człowiek po tych których wydawałoby się że dostanie więcej okazuje się że da mniej niż ten który nie ma

karpandzia11
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 12:03

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez kochamzakupy » 20 paź 2017, o 12:45

Dokładnie! Zdarza się, prawnik, czy lekarz, po którym by się człowiek spodziewał bogactwa, jest skąpy i da tyle, że się ledwo zwróci zaproszenie go z rodziną, a na przykład koleżanka pielęgniarka da dużo...

Ciężko jest znaleźć słowa, kiedy człowiek ma naprawdę coś do powiedzenia.
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze
:pisze: :kwiatek :witch
Avatar użytkownika
kochamzakupy
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 16:07

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Anusia » 29 lis 2017, o 15:46

U nas było to 22tys ale wydaliśmy ponad 30. I tak nie żałujemy!

Anusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 lis 2017, o 15:42

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez crowley » 8 gru 2017, o 11:57

Wesele już dawno przestało się zwracać, ceny podskoczyły, a często goście nie dają nawet "za talerzyk".

crowley
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 gru 2017, o 11:54

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Joanna1515 » 12 gru 2017, o 20:36

Organizowanie wesela w stylu "zarobie czy stracę", moim zdaniem jest trochę nie na miejscu.Jednak to nie mi oceniać. Jeśli chodzi o moje wesele to zwróciło się w 100%. Wesele organizowałam na ok 150 osób i dostaliśmy ok 50 tysięcy.
Joanna1515
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2017, o 16:12

Re: Ile mieliście kasy z Wesela

Postprzez Jaśmin » 14 gru 2017, o 21:59

To prawda, ja organizujac wesele tez sie nie zastanawialam czy sie zwroci czy nie tylko by zorganizowac wszystko tak jak chcielismy i jak sobie wymarzylismy :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]