Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Jamelia » 2 lis 2014, o 16:15

Co myślicie o domach drewnianych?
No i w związku z wymogami UE, domy oddawane w 2020 roku musza spełniać wymogi domu pasywnego?
Czy ktoś ma już taki domek, lub w planach jego budowę?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez MelonowaAga » 2 lis 2014, o 23:09

Z tego, co się orientowałam, to te domy, typu szkieletowego, bardzo łatwo i szybko można postawić. Jednakże zastanawia mnie trwałość takich domów...
Avatar użytkownika
MelonowaAga
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 15:06

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Jamelia » 3 lis 2014, o 12:00

Wykonawcy dają gwarancję 30 lat, jeśli jest zrobione wszystko jak należy to pewnie mogą postać trochę ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez enina » 8 kwi 2015, o 14:12

Nie ma takiego domu chociaż bardzo chciałabym mieć.
Póki co ma okna pasywne.
Okna pasywnie to takie które wykorzystują ciepło słoneczne, ciepło wytwarzane przez domowników, a także przez urządzenia domowe.

Ostatnio edytowano 8 kwi 2015, o 14:18 przez BlackWolf, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Proszę zapoznać się z regulaminem forum i nie zamieszczać reklam w postach
enina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 15:00

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez a878 » 16 kwi 2015, o 18:07

Ja lubię drewniane domy i sama chciałabym mieszkać w takim, a wnętrza w drewnie dają wrażenie ciepła

http://www.apmsc.com.pl/
ściany przesuwne, działowe
a878
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 kwi 2015, o 18:03

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Atlantic Polska » 20 kwi 2015, o 14:52

Domy kanadyjskie, czyli takie, które posiadają szkielet z drewna, wbrew pozorom są niepalne i przetrwają znacznie dłużej niż 30 lat. Dzięki bezwładności cieplnej takich domów, ogrzewamy tylko powietrze w budynku, a nie także jego ściany. Z racji tego, że stawiane są w Kanadzie, czyli kraju, gdzie zimy są ostrzejsze niż w Polsce, sprawdzą się doskonale w naszym klimacie.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Mała_Kaśka » 24 sie 2016, o 18:36

Mi się bardzo podobają domy drewniane takie starodawne... Miała może któraś z was doświadczenie w kupnie takiego domu i przetransportowaniu go w inne miejsce?
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez michalina90 » 14 wrz 2016, o 15:24

Ja mieszkam w drewnianym domu, ale go nie transportowałam, ale mam wielu znajomych którzy kupowali stare chałupy i zestawiali je tam gdzie chcieli, potem tylko remont całego wnętrza i jest cudowny dom. Kanadyjskie konstrukcje nijak się do tego mają.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Aldonata » 11 lis 2016, o 00:26

Ja mam w planach dom i taki drewniany jest jedną z opcji która mi się bardzo podoba.

Aldonata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 paź 2016, o 11:42

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Mała_Kaśka » 11 lut 2017, o 10:29

No właśnie to super sprawa. Pewnie dość kosztowna, ale jednak posiadanie takiego małego domku, gdzieś na odludziu bardzo kusi...
Mała_Kaśka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 26 sty 2013, o 19:48

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez CherylCole » 16 mar 2017, o 17:23

Ja akurat nie mam w planach domu drewnianego. własciwie to nawet z męzem mamy juz na oku pewien dom , który jest dosć nowoczesny wiec gdzieś tam na pewno spełnia jakieś wymogi . co do oszczędzania energii to są systemy odpowiednie zresztą tez się nad tym zastanwiamy a konkretniej nad systemem presto z ospela . Chodzi tutaj o zdalne sterowanie np ogrzewaniem ,roletami , temperaturą itd itd .
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Embur » 24 mar 2017, o 22:46

Ja polecam nieruchomość czy dom w standardzie pasywnym bo wyróżniają się bardzo dobrymi parametry izolacyjne przegród zewnętrznych oraz zastosowanie szeregu rozwiązań, mających na celu zminimalizowanie zużycia energii w trakcie eksploatacji. Po prostu z czasem się to zwraca

Prawo nieruchomości Poznań Łódź budowlane kancelaria porady prawne adwokat prawnik radca prawny
Avatar użytkownika
Embur
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 mar 2017, o 22:37
Lokalizacja: Poznaniu Łodzi

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Rosa Mania » 6 kwi 2017, o 12:58

Podobne te drewniane są super, wytrzymują długo itd, tylko największym problemem jest pielęgnacja zewnętrznej części fasady. Gdzieś czytałam, że to spore koszty, które bardzo często trzeba powielać

http://www.piekno24.pl - portal o modzie, zdrowiu i urodzie, dzieciach, pracy i rodzinie ;)
Rosa Mania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 12:37

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez nora » 20 cze 2017, o 14:03

Strasznie podoba mi się idea domu pasywnego. Mam nadzieję że się u nas upowszechni..

nora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 cze 2017, o 13:39

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez ann89 » 12 lip 2017, o 14:26

Mi też się podoba, ale te narzucane z góry normy już mniej. ;) Mój dom to moja twierdza, jak to mówią.

ann89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 13:42

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez mara » 16 sie 2017, o 10:41

W połączeniu jeszcze ze skandynawskim designem takie domy to już dla mnie prawdziwe cudeńka są ;) Nie mam co do tego wątpliwości

mara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 16 sie 2017, o 10:08

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez alex1234 » 9 paź 2017, o 21:03

Teraz większość domów jest dostosowanych do norm, dość restrykcyjnych, ale i dobrze. Sama jestem na etapie budowy, postawiliśmy na drewno. Nie wiem tylko jaki ostatecznie wybrać dach... Może dachówka gontopodobna? Strzecha odpada :)
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez AKrol » 27 paź 2017, o 12:49

MelonowaAga napisał(a):Z tego, co się orientowałam, to te domy, typu szkieletowego, bardzo łatwo i szybko można postawić. Jednakże zastanawia mnie trwałość takich domów...

Spokojnie starczy, żebyś się w nim zestarzała:) bo ich trwałość ocenia się na około 80 lat. Jak dla mnie zupełnie to wystarczy, nie potrzebuję budować domu dla 5 pokoleń. Zobacz sobie zresztą na stronę firmy WascoVilla, jak takie domy stawiają profesjonaliści, to nie będziesz mieć wątpliwości, że są to domy trwałe.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Domy pasywne, energooszczędne, drewniane

Postprzez Lenabaumler » 13 paź 2020, o 11:44

Ja myśle, ze warto pomyśleć tez o czymś takim jak np panele fotowoltaiczne, które ciesza się coraz większym zainteresowaniem, czy też np fajnym rozwiązaniem jest system zdalnego sterowania Presto z Ospela.
Lenabaumler
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sie 2020, o 11:36
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron