Wegetarianizm i weganizm

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Hadassa » 22 lut 2017, o 17:30

Fenek.. dużo się zmieni.. bo każda osoba która choć ograniczy spożywanie mięsa powoduje że jednak zapotrzebowanie spada...

Moj X też ograniczyl spozywanie mięsa.. po prostu się lepiej czujemy...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Fenek86 » 23 lut 2017, o 00:36

Dorosła krowa waży ok. 580 kg, cielak 40-45kg. Rocznie przeciętny człowiek zjada 65kg mięsa.
Przypuśćmy, że ja też zjadam te 65kg chociaż wątpię. 60dkg szynki idzie w ciągu miesiąca a czasem nawet 30dkg, bo jedzenie na okrągło szynki z kanapkami przejada się. Lubię też jeść wege kanapki :cool: i rybę.
Z 500dkg mięsa mam obiad na 3 dni, bo moja przecież nie zje. A czasami jest tydzień lub dwa bezmięsny. Doceniam też kuchnię wegetariańską i daję się wykazać Lady. Dania są pyszne ale długo na nich nie pojadę. Jednak do mięsa ciągnie.
Rocznie to ja sam krowy nie uratuję a ludzi wege jest znacznie mniej od mięsożerców.
No nie wiem ja tak to widzę. Może błędnie.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Hadassa » 23 lut 2017, o 18:22

Ale nie trzeba od razu mowic o tym byç wege czy wega... wystarczy ograniczyć...
Jeżeli spada sprzedaż czegoś... to mimowolnie trzeba ograniczyć produkcję.... takie jest moje spojrzenie...

Jak choćby sprzedaż jaj z chowu klatkowego, coraz więcej sklepów się wycofuje...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Fenek86 » 24 lut 2017, o 22:26

Wycofują się, bo jaja z chowu klatkowego to czysta chemia. Trują kury i ludzi.
Nie wycofują się ze względu na dobro zwierząt. Mogą co jedynie się tym zasłaniać.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez redorange666 » 24 lut 2017, o 22:49

Jem mięso bo mam kły, jem mięso bo kocham jeść mięso w szczególności czerwone, krwiste...mniam.
Owoce i warzywa również ale to jest dodatek A nie podstawa. Codziennie jem czerwona paprykę, banany, jabłka, bardzo często brokuły...
Za to za krwisty 1,5kg stek dam się ogolić na łyso. Kawałek świńskiej dupy czyli szynkę...na śniadanko zawsze, prawdziwe kabanosy czyli konina...pychotka. Jagniecina, baranina, osiołki czyli salami...tak jadam i zawsze będę obojętnie jak bliskie mogą być Człowiekowi...są smaczne. Nie przepadam za rybami...po godzinie jestem znowu głodny wiec unikam...ale za to sushi palce lizać.
To tak z mojego punktu widzenia.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Hadassa » 24 lut 2017, o 23:34

Fenek ale nawet jezeli sie wycofuja bo to chemia.. to fermy na ktorych sa chodowane kury przestana miec sens... i niestety albo je zabija albo zmienia warunki...

Red... ja sie nie bede spierac bo sama bylam miesozerca i uwielbialam mieso.. dalej lubie niektore potrawy.. ba.. nawet moj X..
Jednak nasze kly wygladaja zupelnie inaczej niz typowych miesozernych zwierzat...
Ja za to zawsze posilkuje sie piramida zywnosciowa... mieso nie jest w niej podstawa...
Wiec wg mnie zachowujmy umiar ;) przynajmniej dla mnie mieso nie musi byc codziennie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez redorange666 » 24 lut 2017, o 23:36

Had a ja nie wyobrażam sobie obiadu bez. Dnia bez również...z głodu bym umarł.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Hadassa » 24 lut 2017, o 23:54

Red... moze tak a może nie ;)
Mi X powiedział że moze nie byc miesa na obiad byle by mial do kanapek.. a ostatnio nawet i to nie ;)
Wg mnie duzo zalezy od tego co sie robi na obiad

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez redorange666 » 24 lut 2017, o 23:55

Czego byś nie zrobiła to po godzinie będę plądrował lodówkę...szukając mięsa.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Hadassa » 25 lut 2017, o 00:00

Haha.. moze i tak ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez redorange666 » 25 lut 2017, o 00:02

A co do zębów...z powodu ewolucji i jedzenia gotowanych, pieczonych etc mies nie potrzebujemy zębów jak kot czy pies który musi umieć to rozszarpywać. Poza tym stosujemy inne metody polowania nawet w totalnej dziczy.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Fenek86 » 25 lut 2017, o 16:47

Z tymi zębami to się zgodzę i nie zgodzę. Zęby pierwszych ludzi przypominały uzębienie małpiszonków.
Dwa kły i reszta żuwacze. Czaszka też jak u małp :D
Myślę, że tak samo jak one urozmaiciliśmy sobie jadłospis. Niektóre małpy też są kanibalami i polują na inne małpy. Pawiany polują na ptaki a nie mają do tego zębów. Miażdżą.
W spotkaniu z małpą bylibyśmy mocno poturbowani. Nawet szympansy potrafią zmiażdżyć i oderwać nam kończyny.
Gdybyśmy zostali bez broni, noży i mieli zapolować na zwierzę żeby przetrwać to jesteśmy w stanie zabić używając rąk i zębów.
Bear Grylls prowadzi program jak przetrwać w najcięższych warunkach nie mając kompletnie nic. Je padlinę, poluje i zjada wszystko co się rusza. Zryty typ na maxa ale jego to apokalipsa nie zaskoczy.
Avatar użytkownika
Fenek86
Samiec
 
Posty: 230
Dołączył(a): 9 lut 2017, o 19:54

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez redorange666 » 25 lut 2017, o 17:43

Tylko ze Ben to były żołnierz SAS który po urazie kręgosłupa po nie udanym skoku zaczął zajmować się tym czym widać. Fakt człowiek ma bardzo silny instynkt przetrwania i w zasadzie jak się wie co można zjeść to da się przetrwać prawie wszędzie. Są robaki, glisdy i inne wspaniałości oraz rośliny z rym ze dokładnie trzeba wiedzieć czy nie są trujące. Polować czy zakładać sidła tez trzeba umieć. Potrafię strzelać i teoretycznie mając broń pewnie bym coś ustrzelił do zjedzenia gorzej gdybym miał się podkraść z nożem lub inną włucznią...to nie takie proste niestety. A zwierzęta są szybkie.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Damian Parcel » 25 lut 2017, o 22:06

Byłem weganem przez 3 lata. Wszystko było ok, ale dbałem o zbilansowaną dietę, o białko, zdrowe tłuszcze. Zrezygnowałem, ze względu na uprawiany sport - ale nie musiałem. Po prostu biało łatwiej było mi uzupełniać.
Również ze zdrowiem nie wiele się zmieniło. Każdemu polecam. Ale warto pamiętać, że ktoś kto je frytki cały dzień też jest weganem:P Dlatego zbilansowana dieta jest ważna - dostarczanie mikro i makro elementów.

https://www.youtube.com/watch?v=pquXW8SM29k Mam nadzieję, że komuś pomoże
Avatar użytkownika
Damian Parcel
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 1 lut 2017, o 00:11

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Gabulec » 30 wrz 2017, o 10:28

Dziewczyny, a czy znacie jakąs stonkę, portal gdzie są zebrane w jednym miejscu informacje o kosmetykach wegańskiich?
Avatar użytkownika
Gabulec
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 26 maja 2016, o 08:57

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez umbra » 16 paź 2017, o 13:55

Czemu nie? Jeśli na kogoś to dobrze wpływa. Na mnie nie, więc nie stosuję.

umbra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16 paź 2017, o 13:49

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez annaen » 30 paź 2017, o 13:44

No właśnie. Jeśli komuś to służy, dobrze się po tym czuje to znaczy, że jest korzystne. Przynajmniej dla niego ;)

annaen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 30 paź 2017, o 13:13

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez pola_monola » 30 paź 2017, o 21:31

Od dwóch lat nie jem mięsa, a z produktów pochodzenia zwierzęcego jem jajka. Czuje się nieporównywalnie świetnie ;) Nie jestem przeciwniczką jedzenia mięsa, jestem przeciwniczką takiej ilości jedzenia mięsa jaką spożywa statystyczny Polak! Teraz mięso gości na stole praktycznie przy 4-5 posiłkach! Taka ilość zdecydowanie nikomu nie służy.
pola_monola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 paź 2017, o 21:26

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez Hadassa » 31 paź 2017, o 22:49

Pola i takie podejście lubię ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez toma » 6 lis 2017, o 12:42

Temat stary, jak świat, choć trzeba przyznać że zwolenników wegetarianizmu jest zdecydowanie coraz więcej.

toma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 lis 2017, o 12:12

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez finezyjka » 18 lis 2017, o 17:20

rzeczywiscie zwolennikow jest coraz wiecej, ale z taka dieta trzeba bardzo uwazac jesli chce sie ja robic po swojemu... bo organizm mozna naprawde bardzo szybko pozbawic tego co daje mu paliwo do zycia! sama jestem wege co prawda juz od 5 lat, wiec wiedze mam odpowiednia i potrafie sie zajac swoim menu, ale z racji tempa zycia ciezko mi troche zadbac o siebie... juz pol roku korzystam z cateringu dietetycznego macro bios bar wlasnie w linii wege - musze im tez przyznac ze maja niesamowitej jakosci produkty z ekologicznych upraw co w naszym przypadku tez bardzo wazne - posilki sa swieze, pachnace i odzywcze - jakby co to polecam ;p
finezyjka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 19:23

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez anika89 » 16 lut 2018, o 16:42

a ja mam dwie znajome, które sa wegetariankami i obie urodziły zdrowe dzieci. Mnie ostatnio ciekawi dieta zgodna z grupą krwi...

anika89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 lut 2018, o 16:15

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez barb » 20 mar 2018, o 20:46

nie wiem czy to do końca jest dla mnie. Napewno gotowanie wege wymaga trochę wiecej przemyśleń co gdzie i jak a na to nie zawsze jest czas. Tak czy inaczej staram się jesć więcej warzyw i owoców niż mięsa.

barb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:24

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez inm88847 » 26 mar 2018, o 13:56

Ja zaczęłam być wegetarianką po tym jak obejrzałam jak traktowane sa zwierzęta do uboju masakra normalnie MA SA KRA. Jak tak wgl można traktować zwierzęta? Przecież one tez żyją tak samo jak my

inm88847
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 16:39

Re: Wegetarianizm i weganizm

Postprzez siarkons » 27 mar 2018, o 19:11

weganizm duzo lepszy !
siarkons
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]