Czym tak naprawdę jest mobbing?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Wilczyca » 25 maja 2015, o 21:51

Jeśli szef jednego dnia traktuje podwładnego z szacunkiem, a drugiego twierdzi, że ten jest upośledzony czy chory psychicznie, pomimo dobrze wykonywanych obowiązków, to jest już mobbing?

Jeśli szef wraz z drugą pracownicą z dłuższym stażem pracy, jawnie wyśmiewają mniej doświadczonego pracownika, to również nosi znamiona mobbingu?
Wilczyca
Jestem tu nowa :)

Re: Czym tak naprawdę jest mobbing?

Postprzez Pletwa Reborn » 26 maja 2015, o 07:42

Oczywiście, że jest to mobbing :) Tylko teraz pytanie, czy wystarczająco duży żeby podejmować związane z tym czynności. Bo chyba głupio tak grozić szefowi za to, że sobie z nas żartuje. Jak ci to aż tak przeszkadza to po prostu zmień prace.
Pletwa Reborn

Postprzez Hadassa » 26 maja 2015, o 09:06

Jest to zdecydowanie mobing, ale właśnie, czy jest to już powód do jakiegoś reagowania, a dwa, czy są na to dowody

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Hadassa
Moderatorka

Postprzez Iwoneczka » 26 maja 2015, o 09:52

Pewien sposób manipulacji psychicznej na drugiej osobie wśród pracowników danej organizacji.

http://www.bigfishing.pl/ - sklep wędkarski oferujący ogromny wybór towarów.
Iwoneczka

Postprzez Wilczyca » 26 maja 2015, o 20:48

Na szczęście mam ogromne wsparcie w starszej koleżance, która również miała do czynienia z moim obecnym szefem. Wysłuchałam jej cennych rad i postanowiłam pomalutku wcielać je w życie. Okazuje się, że na ludzi jego pokroju działają tylko chamskie odzywki. Koniec z pokornym przyjmowaniem batów na plecy (często niesłusznych). Stosuję od dzisiaj i widzę subtelną zmianę w jego zachowaniu. Zobaczymy, co będzie za tydzień, dwa :) Co do zgłaszania sprawy gdzieś dalej - nie mam zamiaru tego robić, w lipcu kończy mi się staż. Zacisnę zęby i jakoś wytrwam. Dzięki za odzew, pozdrawiam.
Wilczyca

Postprzez Czarna » 28 maja 2015, o 22:24

Pamiętajcie, że zachowania mobbingowe muszą się powtarzać w czasie, jednorazowy "wyskok" nie jest takim zjawiskiem.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Czarna
Gadatliwa Kobietka

Postprzez Karolina23x » 28 maja 2015, o 23:03

Według mnie jest to mobbing ;p Ale tak to juz jest w pracy, lepiej zacisnąć zęby i olać to bo z szefem lepiej nie zadzierać

Obrazek
Karolina23x

Postprzez ulcia11 » 21 cze 2017, o 10:42

Moim zdaniem nie warto zaciskać zębów tylko szukać pomocy. Jak rozwiązała się sprawa ?
ulcia11

Postprzez reika » 21 cze 2017, o 12:54

Dokładnie zgadzam się z powyższą opinią. Trzeba walczyć o swoje i dać nauczkę takiej osobie bo będzie tego typu praktyki powtarzać w przyszłości. Najlepiej chyba zgłosić się do dobrego prawnika, który orientuje się w tego typu sprawach i powie jak postępować, ewentualnie będzie nas reprezentował w sądzie. Ja ze swojej strony mogę polecić Pana Tomasza Tomaszczyka z jst kancelaria. Ma spore doświadczenie w takich sprawach i zna się na tym co robi.
reika

Postprzez Osuma » 22 cze 2017, o 09:13

Ja to po prostu dałabym takiej osobie w twarz. Co to za różnica skoro w obu przypadkach stracę pracę ;)
Osuma

Postprzez Majka2312 » 6 paź 2017, o 19:52

Ja bym zapytała prawnika co w takiej sytuacji można zrobić. Mogę tu polecić kancelarię JST i Pana Tomasza Tomaszczyk, Moją sprawą też się zajmował, co prawda w trochę innym temacie ale okazał się bardzo pomocny, bez niego zdecydowanie nie dałabym rady, a fajnie mieć po swojej stronie kogoś takiego!
Majka2312

Postprzez p@ula » 18 paź 2017, o 11:56

Z opowieści moich znajomych i z moich doświadczeń wynika, że mobing w pracy jest niestety powszechny. Niewiele osób się jednak odzywa, bo boją się stracić pracę, albo zrobić tak, że będzie jeszcze gorzej, no i jest jak jest. Nie zrozumcie mnie źle, rozumiem osoby, które mają kredyty, dzieci na utrzymaniu, że to nie tak łatwo ryzykować pracę, jednak dopóki nie będziemy o tym mówić i z tym walczyć, dopóty mobing będzie. Moja znajoma to fajnie rozwiązała, powiedziała na głos na zebraniu, gdzie było pół firmy w tym prezes, jak odezwał się do niej jej manager. Oczywiście jak już powiedziała to na głos, to nie wypadało innym olać tego tematu.
p@ula

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], wwcrbbycu17