Ojciec w podeszłm wieku

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Jannet » 22 wrz 2017, o 09:42

No i stało się, ojciec przestał być samodzielny wiem że dużo mi pomagał z mamą gdy byłam mała, ale niestety ma demencje, a ja z mężem pracujemy w dzień i nie ma się kto nim zająć, macie jakieś pomysły?? :oops:
Jannet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 09:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez 88Mariolka » 22 wrz 2017, o 10:54

Taka osba niestety wymaga calodobowej opieki, z czasem demencja sie poglebia i jest coraz gorzej, w tym wypadku nalezaloby zatrudnic opiekunke, ktora na czas Waszej nieobecnosci zajmowalaby sie tata. Babcia mojego meza tez ma demencje i tesciowa wraz ze swoja siostra opiekuja sie nia na zmiane-sa na emeryturach, ale widze ze z czasem choroba sie poglebia i babcia jest coraz bardziej nie do zniesienia.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Hadassa » 22 wrz 2017, o 15:05

Wg mnie najlepiej znalezc opiekunke ktora sie bedzie zajmowac tata

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez kochamzakupy » 22 wrz 2017, o 17:59

Zależy od funduszy, na co możecie sobie pozwolić. Tato ma jakąś dobrą emeryturę, którą możnaby na przykład na jakiś ośrodek dla niego poświęcić?
Tyle było afer z ośrodkami, że jak już to musicie zrobić dobry research.
Co do opiekunki, też dobra opcja, jak możecie go doglądać wieczorem i w nocy, bo pewnie całą dobę nie będzie u Was siedziała, no chyba, że tak jak jest moda na zachodzie wynajmiecie kogoś z biedniejszego kraju i zamieszka z tatą.

Ciężko jest znaleźć słowa, kiedy człowiek ma naprawdę coś do powiedzenia.
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze
:pisze: :kwiatek :witch
Avatar użytkownika
kochamzakupy
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 16:07

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Jannet » 30 wrz 2017, o 12:39

kochamzakupy napisał(a):Zależy od funduszy, na co możecie sobie pozwolić. Tato ma jakąś dobrą emeryturę, którą możnaby na przykład na jakiś ośrodek dla niego poświęcić?
Tyle było afer z ośrodkami, że jak już to musicie zrobić dobry research.
Co do opiekunki, też dobra opcja, jak możecie go doglądać wieczorem i w nocy, bo pewnie całą dobę nie będzie u Was siedziała, no chyba, że tak jak jest moda na zachodzie wynajmiecie kogoś z biedniejszego kraju i zamieszka z tatą.

Jasne, dlatego też wybierając ośrodek będę polegać na opinii innych, bo w ciemno oddać to grzech... :woman:
Jannet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 09:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez makuma » 4 paź 2017, o 14:25

Jannet napisał(a):
kochamzakupy napisał(a):Zależy od funduszy, na co możecie sobie pozwolić. Tato ma jakąś dobrą emeryturę, którą możnaby na przykład na jakiś ośrodek dla niego poświęcić?
Tyle było afer z ośrodkami, że jak już to musicie zrobić dobry research.
Co do opiekunki, też dobra opcja, jak możecie go doglądać wieczorem i w nocy, bo pewnie całą dobę nie będzie u Was siedziała, no chyba, że tak jak jest moda na zachodzie wynajmiecie kogoś z biedniejszego kraju i zamieszka z tatą.

Jasne, dlatego też wybierając ośrodek będę polegać na opinii innych, bo w ciemno oddać to grzech... :woman:

kochana, skąd w ogóle jesteś???
makuma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2017, o 14:14

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Jannet » 11 paź 2017, o 12:08

makuma napisał(a):
Jannet napisał(a):
kochamzakupy napisał(a):Zależy od funduszy, na co możecie sobie pozwolić. Tato ma jakąś dobrą emeryturę, którą możnaby na przykład na jakiś ośrodek dla niego poświęcić?
Tyle było afer z ośrodkami, że jak już to musicie zrobić dobry research.
Co do opiekunki, też dobra opcja, jak możecie go doglądać wieczorem i w nocy, bo pewnie całą dobę nie będzie u Was siedziała, no chyba, że tak jak jest moda na zachodzie wynajmiecie kogoś z biedniejszego kraju i zamieszka z tatą.

Jasne, dlatego też wybierając ośrodek będę polegać na opinii innych, bo w ciemno oddać to grzech... :woman:

kochana, skąd w ogóle jesteś???


Jestem z Płońska
Jannet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 09:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez karpandzia11 » 11 paź 2017, o 17:16

znajdź opiekunkę

karpandzia11
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 12:03

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez margaret » 11 paź 2017, o 18:05

zatrudnij opiekunkę ona wtedy się nim zajmie

margaret
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 17:17

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Jannet » 16 paź 2017, o 14:00

margaret napisał(a):zatrudnij opiekunkę ona wtedy się nim zajmie

Odpada, nie zostawie obecej osoby samej w domu...
Jannet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 09:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Kacperska » 20 paź 2017, o 12:30

Rodzice niestety nie młodnieją, nawet jakby się bardzo tego chciało. Smutno patrzeć jak rodzic się starzeje i przestaje być samodzielny :( Lepiej moim zdaniem zatrudnić opiekunkę jeśli Ty nie masz czasu się tatą zajmować. Musi mieć opiekę, żeby nie zrobił sobie krzywdy.

Zachęcam do odwiedzenia mojej strony internetowej tutaj.
Avatar użytkownika
Kacperska
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 27 wrz 2017, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez makuma » 25 paź 2017, o 13:40

Kacperska napisał(a):Rodzice niestety nie młodnieją, nawet jakby się bardzo tego chciało. Smutno patrzeć jak rodzic się starzeje i przestaje być samodzielny :( Lepiej moim zdaniem zatrudnić opiekunkę jeśli Ty nie masz czasu się tatą zajmować. Musi mieć opiekę, żeby nie zrobił sobie krzywdy.

Nie zostawie przecież samej opiekunki w domu z ojcem, więc ta opcja odpada... myślałam bardziej może nad domem opiek? może z renty ojca by poszło na taki dom....
makuma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2017, o 14:14

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Jannet » 26 paź 2017, o 10:51

Jak domy opieki to tylko prywatne, tam możesz liczyć na lepsze traktowanie, i lepsze jedzenie...
Jannet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 09:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez makuma » 27 paź 2017, o 12:46

No na pewno, tylko cena na pewno z kosmosu jest w takim prywatnym domu :)
makuma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2017, o 14:14

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez Jannet » 27 paź 2017, o 13:22

A no właśnie trochę się pozmieniało, ale widzę że polska to bardzo stereotypowy kraj... niemniej jednak znam przypadek np. domu opieki Promyk w miejsc. Unierzyż (podam konkretny przypadek), gdzie za cenę 2000zł oprócz zakwaterowania, otrzymujemy opiekę oraz wyżywienie...
Jannet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 09:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez makuma » 27 paź 2017, o 13:27

No to widzę że pracę domową odrobiłaś - coś tam się zorientowałaś jak sprawa obecnie wygląda w Polskiej krainie... :)
makuma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2017, o 14:14

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez giveyou » 14 gru 2017, o 14:44

zaczynam mieć podobny problem i zastanawiam się nad opieką właśnie, albo przeprowadzką do taty, nie mamy z mężem dzieci wiec teoretycznie moglibyśmy to zrobić ale mąż jest przeciwny... na opiekunkę niestety trzeba wydawać fortunę.

giveyou
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2017, o 14:21

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez dorudus » 27 gru 2017, o 19:20

jesli Ci taka sytuacja nie przeszkadza to nie widze problemu !

dorudus
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 gru 2017, o 17:42

Re: Ojciec w podeszłm wieku

Postprzez marzanna » 31 sty 2018, o 20:50

Czy tata mieszka u was? Wydaje mi się, że nfz pomaga w takich przypadkach i można poprosić o pomoc pielęgniarki, która przychodziłaby zajmować się tatą.
marzanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 sty 2018, o 13:29
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]