Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez babazwozu » 2 maja 2016, o 23:41

Najlepiej zjeść coś naturalnego, niekoniecznie polecane w reklamach produkty z apteki. Poszukaj może na stronie SPAM czegoś naturalnego! Możesz zapytać się specjalisty co to mogłoby być! Mnie służą bardzo te kosmetyki i ich suplementy!


NA FORUM NIE WKLEJAMY LINKOW
babazwozu
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 12 wrz 2015, o 12:32

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Biografianiepozorna » 3 maja 2016, o 19:58

Hmmm chyba coś musi mieć krzem jesli dobrze ze szkoly pamietam
Biografianiepozorna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 26 kwi 2016, o 15:28

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez sylwucha » 13 maja 2016, o 11:56

Ja zawsze rano pije siemię lniane i się zdrowo odżywiam. W końcu moje paznokcie odżyły
sylwucha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 kwi 2016, o 13:34

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Marcinex30 » 15 maja 2016, o 17:45

Dieta nie ma wielkiego wpływu na paznokcie, szkoda tym sobie zaprzątac głowy
Avatar użytkownika
Marcinex30
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 maja 2016, o 17:43

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez tomaszrz » 18 maja 2016, o 12:27

Kasze dobrze wpływają na paznokcie im włosy. Szczególnie pęcak
tomaszrz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 12:24
Lokalizacja: Rymanów Zdrój

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Brzosenik » 18 maja 2016, o 13:24

tomaszrz napisał(a):Kasze dobrze wpływają na paznokcie im włosy. Szczególnie pęcak

Dokładnie. Też polecam kasze :)
Brzosenik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 maja 2016, o 13:21

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez mocca » 27 maja 2016, o 23:39

ja wiele razy zmieniałam dietę i paznokcie bez szału, teraz mam lakiery hybrydowe SPAM i paznokcie w końcu jakoś wyglądają a nie tak jak kiedyś krótkie po rozdwajane paznokcie..


TEMAT JEST O DIECIE
mocca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 mar 2016, o 15:38

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Deniss » 31 maja 2016, o 23:50

Ja zażywam witaminę A. Paznokcie bardzo mi się utwardziły, stały się bardziej lśniące i zaczęły mi szybciej rosnąć. Paznokcie mi się do tego stopnia wzmocniły, że trudno jest je złamać, natomiast jak już dojdzie do złamania to ból jest dosyć mocny, no cóż takie już uroki twardych paznokci. Jak komuś zależy na wzmocnieniu paznokci to najlepiej wspierać się witaminą A.
Deniss
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 23:38

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Carmen_ » 3 cze 2016, o 16:33

sylwucha napisał(a):Ja zawsze rano pije siemię lniane i się zdrowo odżywiam. W końcu moje paznokcie odżyły


Siemię lniane jest super. Nie tylko pomaga na paznokcie, ale zauważycie też poprawę włosów i paznokci.

Pracuję w hurtowni ze zdrową żywnością http://BioIndygo.PL :girlactive (polecam super ceny!)
Dla osób z forum kod rabatowy "babskiesprawy5"
Carmen_
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 31 maja 2016, o 13:54

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez sejkzbrodos » 6 cze 2016, o 19:20

Witamina A: znajdziesz ją we wszystkich "kolorowych" warzywach w kolorze czerwonym, żółtym lub zielonym - zawierają dużo beta-karotenu, pochodnej witaminy A. Jedz warzywa w nieograniczonych ilościach. Nie bój się, beta-krotenu nie można przedawkować!

> Wapń: produkty mleczne są znane jako dobre źródła wapnia. Produktem bez kalorii, ale zawierającym wapń jest woda mineralna. Kupując ją, sprawdź skład na etykiecie - 150 mg wapnia na litr to dobra rekomendacja.

Żelazo> w mięsie, soczewicy i szpinaku. Pi sok pomarańczowy. Dzięki zawartej w nim witaminie C zwiększa się wchłanianie żelaza.
sejkzbrodos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 18:38

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez tiri » 9 cze 2016, o 16:37

Coś słyszałam że dobrze jest jeść produkty bogate w krzem. Ewentualnie jakieś dobre tabletki sobie kupić.

tiri
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 cze 2016, o 15:41

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez Detramax » 15 cze 2016, o 21:47

- wapń: mleko, sery, natka pietruszki, sardynki
- żelazo: mięso czerwone (wołowina), przekąski (suszone śliwki i morele, rodzynki, czekolada), zielone warzywa (szpinak, szparagi, brokuły, groszek zielony)
- witaminy z grupy B (B1, B2, B6): ciemnozielone warzywa (cukinia, ogórki zielone, fasola szparagowa), ziemniaki, banany, mleko, sery, wątroba
Avatar użytkownika
Detramax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19 kwi 2016, o 14:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez modnamama » 17 cze 2016, o 10:47

dobra odżywka do paznokci plus dużo warzyw i owoców :)

modnamama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 15:57

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez iza813 » 17 cze 2016, o 21:07

Warto wyeliminowac z diety żywność przetworzoną, słodycze fast foody i napoje gazowane, to na pewno wpłynie korzystnie nie tylko na stan paznokcie ale na cały organizm.
Ja podjadam migdały i różne orzechy gdyż są bogate w białko, oprócz tego jem też olej lniany :)

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez karetia » 13 lip 2016, o 16:47

Od dawna ta sama odżywka SPAM. I paznokcie mam zdrowe i skórki mocno odmienione. Nawet nie sądziłam, że zmiana będzie aż taka, a jednak wiele udało mi się zmienić. W tym momencie mam naprawdę zdrowe i ładne paznokcie, ale też nad nimi się napracowałam. .


ALE MOWIMY O TYM CO JESC
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez munszalo » 16 lip 2016, o 12:54

Biosiarka. Mam z nią same dobre doświadczenia. Wzmacnia paznokcie - kiedyś bardzo mi się łamały, włosy = znacznie rzadziej łamię, farbuję raz w miesiącu, skórę - nie mam nawet drobnych wyprysków. Ja łykam kapsułki z biosiarką właśnie, olejem lnianym, olejem piniowym. Na pewno efekty zobaczymy też, gdy w Naszej diecie obecne będą takie produkty, jak : czosnek, cebula, fasola..

munszalo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lip 2016, o 12:49

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez kasia.paluch1234 » 16 sie 2016, o 14:54

Kiedyś moje paznokcie non stop się łamały, włosy tak samo... były dosyć matowe, bez połysku. Strasznie mnie to denerwowało i nie wiedziałam co zrobić, powiedziałam o tym problemie mojej przyjaciółce i ona doradziła mi picie soków... tak więc się w to wkręciłam i zaczęłam pić soki. Mam teraz sporo własnych receptur, najbardziej smakują mi soki ze świeżych owoców, lubię mango w połączeniu z miętą i takie bardziej egzotyczne. Mają one całe mnóstwo witamin. Teraz moje paznokcie się wzmocniły, włosy też! W internecie usłyszałam o wyciskarkach do soków, kupiłam sobie Vortex bo wydała mi się całkiem sensowna. Tak więc serio, jeżeli chcecie mieć ładne paznokcie, musicie dobrze się odżywiać a taki sok łatwo zrobić.
kasia.paluch1234
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 sie 2016, o 12:34

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez karetia » 3 lut 2017, o 17:46

Przede wszystkim używajcie odżywki o której pisałam - zapewniam, że będzie lepiej. Ale dopiero tygodnie systematycznej dbałości o tą płytkę mogą rzeczywiście przynieść zadowalając efekty. Płytka powinna być solidnie wzmocniona.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez 8Amelia0 » 8 lut 2017, o 16:58

Deniss napisał(a):Ja zażywam witaminę A. Paznokcie bardzo mi się utwardziły, stały się bardziej lśniące i zaczęły mi szybciej rosnąć.

Te witaminy to rzeczywiście dobry i skuteczny pomysł. Polecam, szczególnie, że "A" dostępne jest w wielu składnikach, które można spożywać na co dzień.
Avatar użytkownika
8Amelia0
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 16:44

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez hana » 26 sie 2017, o 01:04

polecam kąpiele w soli angielskiej (gorzkiej) dodatkowo uzupełnia organizm w magnez :)
hana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 lip 2017, o 01:57

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez RadioProtect » 20 wrz 2017, o 14:02

Należy stosować dietę bogatą w:
- białko
- witaminy (szczególnie B i C)
- minerały (szczególnie krzem, magnez, cynk, żelazo)
- kwasy tłuszczowe.

Kondycja naszych paznokci, jak i całego organizmu, zależy oczywiście także od odpowiedniego nawodnienia.
Avatar użytkownika
RadioProtect
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 lut 2017, o 18:45
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez 88Mariolka » 21 wrz 2017, o 15:05

Ja slyszalam ze pomaga odzywka keratynowa w kapsulkach, ktora trzeba wmasowywac w paznokcie.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez NeverendingStory » 6 paź 2017, o 14:39

ja odradzam tą odżywkę z Eveline, zawiera formaldehyd przez co łatwo sobie zniszczyć płyttkę i można już później się borykać z problemem onyholizy czyli właśnie oddzielania płytki od macierzy. moja znajoma miała ten problem właśnie przez tą odżywkę...
lepiej stosować naturalne metody, wcierać oliwę z oliwek, olej rycynowy, sok z cytryny... unikać hybryd, żeli itp bo to też osłabia paznokcie :)
NeverendingStory
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 14:25

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez umbra » 16 paź 2017, o 13:54

Wydaje mi się, że każda zrównoważona dieta będzie miała dobry wpływ na paznokcie..

umbra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 16 paź 2017, o 13:49

Re: Co jeść aby mieć ładne paznokcie?

Postprzez fgendasx » 21 paź 2017, o 21:04

Piękno pochodzi z wewnątrz - także dla naszych paznokci jest szczególnie ważne, co jemy.

> Witamina A: znajdziesz ją we wszystkich "kolorowych" warzywach w kolorze czerwonym, żółtym lub zielonym - zawierają dużo beta-karotenu, pochodnej witaminy A. Jedz warzywa w nieograniczonych ilościach. Nie bój się, beta-krotenu nie można przedawkować!

> Wapń: produkty mleczne są znane jako dobre źródła wapnia. Produktem bez kalorii, ale zawierającym wapń jest woda mineralna. Kupując ją, sprawdź skład na etykiecie - 150 mg wapnia na litr to dobra rekomendacja.

Żelazo> w mięsie, soczewicy i szpinaku. Pi sok pomarańczowy. Dzięki zawartej w nim witaminie C zwiększa się wchłanianie żelaza.

fgendasx
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 12:59
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]