Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez santamadonna » 6 sty 2016, o 20:24

Witam, słuchajcie moje dzieci synek 7 lat i córeczka 4 lata bardzo często się kłócą. Nie potrafię sobie poradzić bo nie mam już argumentów, żeby je pogodzić. Bardzo potrzebuje Waszej pomocy! Możecie mi coś poradzić ?

santamadonna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sty 2016, o 19:51

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Hadassa » 7 sty 2016, o 07:04

a co z Twoim dwulatkiem ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Lena_Adams » 7 sty 2016, o 12:06

Wszystkie dzieci sie kloca. Tez klocilam sie z bratem.
Avatar użytkownika
Lena_Adams
Miła Kobietka
 
Posty: 64
Dołączył(a): 6 sty 2016, o 14:40
Lokalizacja: Katowice

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez tamagda » 22 sty 2016, o 11:34

Dzieci to chyba zawsze sie kłóciły i będą kłócić. Moje to samo, mam 9 latka i 5 latka. Chłopaki. Kłócą się o zabawki, o to kto ma rację, o nas rodziców....ech Ja to dostaję gorączki i bólu brzucha jak zaczynaja, ale co zrobić, trzeba uzbroić się w spokój i cierpliwość bo jak i my zaczynamy krzyczeć to jest jeszcze gorzej.

" Wszystko robi się mniejsze, kiedy wyciągnąć to na wierzch"
Avatar użytkownika
tamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 18 sty 2016, o 14:08

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Milusia » 29 sty 2016, o 12:27

tak jak dziewczyny wspominały, dzieci zawsze się kłócą) nic na to nie poradzisz, muszą przejść ten okres ;)
Milusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 sty 2016, o 12:21

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Sophie001 » 17 lut 2016, o 10:38

To normalne że trochę sie kłócą. Jesli trwa to długo, to moze jest jakiś faktyczny powód tych kłótni i powinnaś spróbować się dowiedzieć? A jak nie, to niech kłócą się dalej, całe zycie i tak będą musiały się wykłócać, to chociaż poćwiczą :P
Avatar użytkownika
Sophie001
Miła Kobietka
 
Posty: 89
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:42

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez zwyczajna » 18 lut 2016, o 17:28

Staram się nie wtrącać, a jak już muszę interweniować, bo np. przychodzą do mnie, to mówię Im, żeby spróbowały porozumiewać się między sobą i by mnie w to nie wciągały (9 i 4 lata)

Avatar użytkownika
zwyczajna
Fajna Kobietka
 
Posty: 163
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 17:02

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Woli » 24 lut 2016, o 17:14

Małym dzieciom jest trudno cokolwiek wytłumaczyć. Postaraj się więcej bawić z nimi, wymyślaj jakieś zabawy, które będą zarówno jedną jak i drugą stronę absorbowały, żeby dzieci po prostu lubiły spędzać czas w swoim towarzystwie.
Woli
Fajna Kobietka
 
Posty: 122
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 17:28

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez michalina90 » 14 wrz 2016, o 15:12

Dzieci zawsze się kłócą ale przeważnie są to kłotnie o nic. SZybko mijają tak jak szybko się pojawiają. Trzeba przeczekać.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez beataw09 » 14 sty 2017, o 20:04

Nie bądź arbitrem. Na ile to możliwe zachowaj dystans - dzieci szybciej nauczą się same rozwiązywać trudne sytuacje między sobą.
Nie dochodź bezpośredniej przyczyny zajścia - zwykle konflikty są bardzo zawiłe, a każda ze stron absolutnie pewna swojej racji. Nie daj się także wciągnąć w niekończące się dyskusje.
Zostaw dzieci w spokoju. Gdy nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia dzieci pozwól dzieciom się dogadać.
Rozdzielaj, ale jedynie wtedy, gdy komuś dzieje się krzywda fizyczna - oddzielenie przeciwników pozwoli im ochłonąć z silnych emocji.
Nie zmuszaj do przeprosin. Przepraszanie na siłę uczy dziecko, że jego uczucia nie są ważne. Niech przeprosi później, gdy ochłonie i przemyśli swoje zachowanie. Nawet winowajca ma prawo czuć złość i gniew.
Nie gódź na siłę ("Przeproście się w tej chwili!"), nie zawstydzaj ("Taki duży chłopak, a nie umie się podzielić klockami z bratem").
Nie strasz dzieci powrotem taty ("Jak tata wróci z pracy, to wam pokaże"). Nawet odwołanie się do jego osoby może nie skutkować, a dzieciom pokażesz, że nie panujesz nad sytuacją.
Wytłumacz Synkowi, że jest starszy i musi dbać o Siostrę, by nic mu się nie stało, bo wtedy wszyscy będą zazdrościć jej takiego super brata.
Możesz też zrobić naklejki "Super Brat", "Super Siostra"- dzieci cieszą takie naklejki tak jak "grzeczny pacjent"
Staraj się traktować każde dziecko indywidualnie, nie mów stale do dzieci w liczbie mnogiej, zwracaj się do nich w liczbie pojedynczej i po imieniu.
Pomóż dzieciom chronić najważniejsze dla nich przedmioty. Kilkulatki mają swoje skarby, ukochane kamyki, piórka czy zabawki. Staraj się chronić te rzeczy przed zniszczeniem.
Polecam Ci także książkę "Rywalizacja rodzeństwa. Zakończ kłótnie i ciesz się spokojem w domu". Dzięki zaproponowanym w poradniku metodom zakończysz uporczywe kłótnie między dziećmi, nauczysz je zdrowej i motywującej rywalizacji, w twoim domu zapanują spokój i zgoda, wychowasz szczęśliwe i ambitne dzieci.
beataw09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sty 2017, o 19:54

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Berni25 » 16 sty 2017, o 09:51

Każde rodzeństwo się kłóci. Jak byliśmy z bratem mali to kłótnie i bójki były na porządku dziennym. Mogło pójść o wszystko: zabawki, oglądanie TV, granie na nintedo (ehhh te czasu Mario na grach telewizyjnych :D ), cukierki - dosłownie o wszystko. I najgorsze co rodzic może zrobić wg mnie to przez cały czas się wtrącać i stawać po stronie najmłodszego. Bo to zwykle on zaczyna ;) dzieci są o wiele bardziej inteligentne i przebiegłe niż się dorosłym wydaje.
Berni25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sty 2017, o 09:20

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Holanna » 17 sty 2017, o 10:26

Na kłótnie dzieci raczej nic nie poradzisz. Kto ma rodzeństwo i nigdy nie miał z nim jakichś sporów :)? Ja z siostrą zawsze o wszystko rywalizowałam, ale na szczęście nam przeszło.
Avatar użytkownika
Holanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 10:22

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez Podologia » 18 sty 2017, o 14:47

Niestety dzieci kłóciły się zawsze i nadal będą to robiły. Musisz dać im czasu aż dojrzeją i zaczną się dogadywać :)

Najlepszy Podolog w Warszawie.
http://podogabinet.pl/
Podologia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sty 2017, o 14:43

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez lonly » 19 mar 2017, o 15:07

..i będą się kłócić. To naturalne w rodzeństwie. Nie ma czym się niepokoić. ;)

lonly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 19 mar 2017, o 14:09

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez joanna890 » 10 kwi 2017, o 12:29

Tak również uważam że jest to całkiem normalne :) Dzieci z tego wyrastają :)
joanna890
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 kwi 2017, o 12:14

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez katusia » 19 kwi 2017, o 12:33

Normalne, że się kłócą :). Chyba że konflikt zaczyna wyglądać naprawdę bardzo poważnie...
katusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 19 kwi 2017, o 12:16

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez anno15 » 22 kwi 2017, o 20:28

Trzeba im przetłumaczyć, że kłótnia to nigdy nic dobrego. No ale czasem się to zdarza, niestety.
Avatar użytkownika
anno15
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 22:02

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez elwira321 » 22 wrz 2017, o 15:52

Wszystkie dzieci sie kłócą. Trzeba umieć z dziećmi rozmawiać i dużo tłumaczyć

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez 88Mariolka » 26 wrz 2017, o 13:13

Moje sie kloca chyba dlatego ze jest miedzy nimi zbyt duza roznica wieku (prawie 9 lat), starszy juz powazny chlopak a mloda chcialaby sie z nim bawic.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Moje dzieci się kłócą. Jakieś rady ?

Postprzez tolla9 » 2 lis 2017, o 18:31

Trzeba je czymś zająć, zmęczyć, nie dać czasu na kłótnie ;)

tolla9
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 2 lis 2017, o 18:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]