Zakwaterowanie dla gości

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Zakwaterowanie dla gości

Postprzez gosia-93 » 20 mar 2014, o 22:03

Witam . Jestem tu pierwszy raz na forum. Mam pytanie jak u was wyglądały przygotowania i czy wy załatwialiście gością zakwaterowanie czy jednak oni musieli we własnym zakresie?
gosia-93
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 mar 2014, o 21:50

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Hadassa » 21 mar 2014, o 09:25

w sierpniu byłam na ślubie kuzyna, i wszystko było przygotowane, łącznie z zakwaterowaniem...
więc jezeli ktoś potwierdza Ci przybycie, może warto się spytac o nocleg...
niektózy mimo wszystko chcą wracać.. inni nocować

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez MelonowaAga » 24 mar 2014, o 16:16

państwo młodzi gwarantują zakwaterowanie i wyżywienie :)
Avatar użytkownika
MelonowaAga
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 13 wrz 2013, o 15:06

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez ennie » 26 mar 2014, o 11:34

Też jestem zdania, że to młodzi (a może bardziej rodzice? ;)) gwarantują zakwaterowanie. Ja robiłam ślub z daleka od domu, w pensjonacie w Bieszczadach i zapewniałam gościom zarówno nocleg jak i jedzenie :) Oni musieli tylko dojechac we własnym zakresie ;)

Avatar użytkownika
ennie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 mar 2014, o 11:04

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Panna_Mysia » 3 kwi 2014, o 20:40

MelonowaAga napisał(a):państwo młodzi gwarantują zakwaterowanie i wyżywienie :)


Jestem innego zdania. Państwo Młodzi gwarantują dobrą zabawę, aby wspólnie świętować najpiękniejszy dzień ich życia. Goście powinni zadbać o swój bezpieczny powrót do domu we własnym zakresie, chyba że Państwo młodym sypią się pieniądze z rękawa i zdecydują się jednak na zakwaterowanie albo odwożenie gości do domu.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez a_gatka » 8 kwi 2014, o 21:30

W moich stronach jest tak, że dojazd i zakwaterowanie goście ogarniają we własnym zakresie. Pokrywa się koszt zakwaterowania tylko dla najbliższej rodziny. Myślę, że to rozsądne w sytuacji, kiedy dom weselny dysponuje pokojami i udostępnia je w preferencyjnej cenie np. 60 zł za pokój z łazienką.
a_gatka
 

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez TaniozUSA_pl » 16 kwi 2014, o 10:29

Nie ma co ukrywać,że takie zakwaterowanie dla gości jest bardzo wygodne,szczególnie jeżeli są z daleka wiec też nie ma sensu aby wracali nad ranem i nie mogli się tak w pełni pobawić na weselu.
TaniozUSA_pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 16 kwi 2014, o 10:15

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Carina » 16 kwi 2014, o 11:21

Mysle ze trzeba brac pod uwage, ze jak sie kogos zaprasza to jest sie odpowiedzialnym za ow gosci.I jednak wrto zagwarantowac nocleg.
Nikt nie bd jechal szmat drogi by tylko dac prezen , zjesc i wracac...
Jak dla mnie zostawianie gosciom szukania sobie noclegu jest nie na miejscu...
Ja osobiscie bym na takie wesele nie jechala...bo to o czyms swiadczy.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez borsuk9w » 16 kwi 2014, o 19:37

wszystko zależy od budżetu, ale ja bym wygospodarowała trochę na nocleg dla chociaż dalekich gości, można też poprosić innych uczestników wesela o przenocowanie części biesiadników ;)
borsuk9w
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 kwi 2014, o 19:19

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Mona88 » 24 kwi 2014, o 22:59

Tam, gdzie robię ślub (rodzinne strony mojego narzeczonego), jest taki zwyczaj, ze to młodzi płacą za zakwaterowanie gości przyjeżdżających z daleka. Do tego trzeba mieć kierowcę, który będzie odwoził gości mieszkających w pobliżu do ich domów... I autokar, który przewiezie gosci spod domu panny młodej do kościoła, a stamtąd do domu weselnego.
Mona88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 22:47

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez januszpogorzelski0 » 23 maja 2014, o 16:48

W moim przypdku goście załatwiali sobie nocleg we własnym zakresie.

Czy duży białobrzegi hotel jest wygodny.
januszpogorzelski0
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 16:35

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez a_gatka » 24 maja 2014, o 20:18

Zawsze można zapewnić gościom możliwość zakwaterowania w domu weselnym, po preferencyjnej stawce.
a_gatka
 

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez inek » 7 paź 2015, o 19:24

My zapewniamy przyjezdnym gościom nocleg po weselu. Rano w cenie pokoju mają też śniadanie. A potem jeszcze będzie poprawinowy obiad. :)

Szczęście to radość z nowego dnia,
bezchmurne niebo w południe i słowo "kocham" na dobranoc...
Avatar użytkownika
inek
Extra Kobietka
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1 lis 2013, o 20:59

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez adol » 27 paź 2015, o 17:33

Zapraszanie gości na wesele i nie zapewnienie im noclegu jest co najmniej w złym tonie. Jeśli już ktoś przyjeżdża, to jest naszym GOŚCIEM, i trzeba o niego zadbać!

adol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 17:17

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez jagoda354 » 7 gru 2015, o 14:20

Uważam, że gościom przyjeżdżającym z daleka powinno się zapewnić nocleg. My wynajęliśmy pokoje w pobliżu restauracji, w której odbywało się wesele. Na drugi dzień większość się porozjeżdżała, a tylko część przeniosła się do rodziny by pobyć z nami dłużej.

Najlepszy wedding planner w Rzeszowie
jagoda354
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 gru 2015, o 13:55

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez haraskaDJ » 2 kwi 2016, o 18:28

my dla naszych gosci tez bedziemy załatwiac zakwaterowanie i za nie płacić, ale w hotelu gdzie mamy slub ceny były kolosalne wiec zdecydowaliśmy, że obok wynajmiemy im miejsca a jak ktos bedzie mial ochote w pokoju to sam sobie wykupi

Avatar użytkownika
haraskaDJ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 04:01
Lokalizacja: Radom

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Lilia » 4 kwi 2016, o 13:21

wydaje mi się, że 1 - 2 noce powinniście wy fundować. bez obrazy, ale jak ciotka z jakiegoś końca świata przyjedzie to miło by było zadbać o jej wygodę
Avatar użytkownika
Lilia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 11:27

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez EwellaEwa » 14 cze 2016, o 09:24

Hej, ja robiłam takie większe przyjęcie weselne ale zależało nam żeby goście mieli gdzie spać od razu . Robiliśmy przyjęcie weselne w restauracji dzikie wino i to jest trochę na uboczu wiec wszyscy goście spali tam.
EwellaEwa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 cze 2015, o 18:45

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez dalima » 15 cze 2016, o 08:16

My mieliśmy lokalnie więc każdy sobie dojechał.
dalima
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 kwi 2016, o 14:36

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Kelby » 17 lip 2016, o 23:08

Ja na szczęście wszystkich gości miałam z bliskiej okolicy. Jako gość nie wymagam od pary młodej, żeby załatwiali mi nocleg (czytaj - płacili). Jednak miło by było gdyby pomogli w organizacji noclegu (wskazali miejsce, może dogadaliby się z hotelem co do przedłużenia godziny wymeldowania itp.)
Avatar użytkownika
Kelby
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 17 lip 2016, o 23:03

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Milosz85 » 19 wrz 2016, o 12:32

Para musi zagwarantować hotel dla gości lub chociaż odwózkę do domu według mnie przynajmniej.Ja bym tak osobiście zrobił.
Milosz85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 12:29
Lokalizacja: Polska

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez weselezdjpl » 15 paź 2016, o 11:29

Jak dla Mnie to w kwestii pary młodej jest zapewnienie wyżywienia i dobrej zabawy a noclegi powinny być kwestii gości, para młoda organizuje przyjęcie weselne to i tak już spory wydatek

weselezdjpl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 15 paź 2016, o 11:24

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Maja2 » 16 paź 2016, o 11:02

Dokładnie, nie przesadzajmy już, zakwaterowanie sami muszą sobie goście ogarnąć.
Maja2
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 paź 2016, o 10:29

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez jlammi » 7 lis 2017, o 23:55

No nie wiem czy tak sami musza.... rozumiem jak ktoś jest z tej samej miejscowości. U nas goście byli z daleka i siłą rzeczy musiałam im zorganizować pokoje. Wynajęliśmy też autokar i goście mogli spokojnie zostawić swoje auta pod hotelem i nie martwić się o to czy ktoś ma sobie odmawiać czy nie :). Jeżeli chodzi o autokar to dobra ofertę zaproponowała nam firma przewozy-autokarowe24 z Gołkowa . Wynajęliśmy od nich autokar i małego busa.
jlammi
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 26 cze 2015, o 21:14

Re: Zakwaterowanie dla gości

Postprzez Czekotubka93 » 27 gru 2017, o 16:35

W zależności od budżetu. Jeżeli goście są z daleka to dla najbliższej rodziny warto coś załatwić ;)
Czekotubka93
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 19 lis 2017, o 14:18
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]