Bite kobiety

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Bite kobiety

Postprzez a_gatka » 22 lis 2017, o 23:51

Zobaczyłam dziś takie zdjęcie w sieci. Na zdjęciu Grażyna Wolszczak - aktorka, którą naprawdę bardzo lubię. Nie wiem o co chodzi, czy to jakaś charakteryzacja do filmu, czy faktycznie oberwała od kogoś, ale... strasznie mnie to ruszyło. Jak można tak bić kobietę... Jak można pozwolić się tak bić? Jakie macie zdanie na ten temat? Ja bym odeszła po prostu. Dla siebie.

Obrazek
a_gatka
 

Re: Bite kobiety

Postprzez agam » 23 lis 2017, o 10:04

może charakteryzacja do jakiejś produkcji, albo kampanii społecznej. niektóre osoby nie są w stanie odejść, ze względu na wiele czynników. to może być przekonanie o tym, że sama sobie nie poradzi, albo współuzależnienie. dobrze jest próbować pomóc takim osobom, jeśli tylko mamy możliwość

Zapraszam na mojego bloga Kolorowa Szafao modowych markach i nie tylko! :)
agam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lis 2017, o 09:55

Re: Bite kobiety

Postprzez sosimply.pl » 23 lis 2017, o 11:50

agam napisał(a):może charakteryzacja do jakiejś produkcji, albo kampanii społecznej. niektóre osoby nie są w stanie odejść, ze względu na wiele czynników. to może być przekonanie o tym, że sama sobie nie poradzi, albo współuzależnienie. dobrze jest próbować pomóc takim osobom, jeśli tylko mamy możliwość



Też myślałam o tym. W końcu ostatnimi czasy wszyscy zwracają na to uwagę.
sosimply.pl
Miła Kobietka
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 sie 2017, o 08:53
Lokalizacja: Białystok

Re: Bite kobiety

Postprzez a_gatka » 24 lis 2017, o 15:17

Wiem, że temat jest mocno na czasie. I bardzo dobrze, bo może taki widok otrzeźwi ludzi i sprawi, że coś dotrze... Dla mnie to jest niewyobrażalne, żeby skatować tak kobietę, dziecko, kogokolwiek..
a_gatka
 

Re: Bite kobiety

Postprzez blondyna96 » 24 lis 2017, o 19:37

wow, nieźle.. kampania czy nie - jak można uderzyć kobietę?! niewyobrażalne..

Umrę ci kiedyś. Oczy mi zamkniesz. I wtedy — swoje Smutne zdziwione, Bardzo otworzysz
Avatar użytkownika
blondyna96
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 6 sie 2015, o 16:01

Re: Bite kobiety

Postprzez Jaśmin » 28 lis 2017, o 02:49

a_gatka napisał(a):Ja bym odeszła po prostu. Dla siebie.


To jest niestety, troche bardziej skomplikowane. Takie kobiety czesto sa manipulowane, widza rzeczywistosc zupelnie nierealnie. Sa wspoluzaleznione... Ja przez 4 lata bylam w zwiazku z przemocna psychiczna i czasami rowniez fizyczna, nie odeszlam i nie potrafie powiedziec dlaczego, bo nic mnie przy nim nie trzymalo. Potrafil tak zmanipulowac, ze robilam co chcial i nie wyobrazalam sobie zycia bez niego.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Bite kobiety

Postprzez docha » 4 gru 2017, o 21:16

To jest kampania Kocham - szanuję, tu strona, jeśli mogę ;) https://www.kochamszanuje.pl/
kilka aktorek, dziennikarek itd. bierze w niej udział. Na szczęście i na nieszczęście, bo jednak takich kobiet jest wiele, może nawet same jakieś znamy, a często o tym nie wiemy.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Bite kobiety

Postprzez a_gatka » 8 gru 2017, o 22:13

Nie miałam czasu wejść, bo chciałam Wam właśnie o tym napisać, że kampania. Ale moim zdaniem dobra, z pomysłem i na pewno zwracająca uwagę na problem. Podoba mi się też od strony artystycznej, zobaczcie - fajny teledysk i przesłanie https://www.youtube.com/watch?time_cont ... NyZqisk8G8
a_gatka
 

Re: Bite kobiety

Postprzez noama » 9 gru 2017, o 22:03

Cóż wiecie jak zobaczyłam pierwszy raz tą kampanie to myślałam że aktorka została solidnie pobita, dopiero potem się zorientowałam że to akcja społeczna. Powiem Wam dziewczyny, takie rzeczy są bardzo potrzebne , jak patrze co się w nie których domach dzieje to się włos jeży na głowie i to już nawet nie chodzi o samą przemoc fizyczną ale także psychiczną.
noama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 21:57

Re: Bite kobiety

Postprzez a_gatka » 10 gru 2017, o 23:00

Najgorsze jest to, że większość kobiet o tym nie mówi, bo się wstydzi albo boi. A o tym trzeba mówić i to głośno. I przede wszystkim tym kobietom, które mają takie piekło. Bo muszą wiedzieć, że mają prawo się bronić i nie muszą się godzić na to wszystko. Bo niby w imię czego?
a_gatka
 

Re: Bite kobiety

Postprzez Hadassa » 11 gru 2017, o 16:19

Większość kobiet po prostu tuszuje sprawę, bo się boi...
Niestety....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bite kobiety

Postprzez marzanna » 31 sty 2018, o 21:45

Też mi żal każdej skrzywdzonej :(
marzanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 sty 2018, o 13:29

Re: Bite kobiety

Postprzez Jamelia » 22 lip 2018, o 22:04

Ja jestem w stanie zrozumieć tylko i wyłącznie kobiety które nie mają dokąd wrócić bo są np z domu dziecka, nie mają żadnej rodziny bliższej itp. A już kompletnie nie rozumiem kobiet które mają dzieci i dalej tkwią w takim związku. Dla mnie są jeszcze bardziej chore niż ten typ co je leje... Przy takich tematach zawsze mi się ciśnienie podnosi . Nie rozumiem W IMIE CZEGO te kobiety robią z siebie wieczne ofiary i z własnych dzieci .. :cry:

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Bite kobiety

Postprzez LaraCroft » 3 paź 2018, o 14:24

To nie jest takie proste, czasami jak się tkwi w takim związku przez kilkanaście lat, słyszy się te wszystkie straszne rzeczy, to naprawdę psychicznie bardzo ciężko odejść ... To trudna droga, ale zgadzam się, jeżeli są dzieci, to należy się leczyć, osoba współuzależniona również.
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: Bite kobiety

Postprzez Jamelia » 7 paź 2018, o 09:05

No ale po co one tkwią tyle lat w takim związku, o to właśnie chodzi. Przecież na początku trzeźwo i klarownie widać że facet zachowuje się karygodnie. Każdy normalny człowiek ucieka od oprawcy a nie się podkłada..

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]