pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Karolcia93 » 15 mar 2014, o 16:15

Jak w temacie, od pewnego czasu mam problem z suchą skórą na twarzy, szczególnie na nosie i na czole, jak się pomaluje podkłądem to widać potem takie suche skórki i średnio to wygląda... Dodam że mam cerę z lekko widocznymi zaczerwienieniami. Jakich kremów używacie, które nie przesuszają i dobrze nadają się do codziennej pielęgnacji, pod podkład? :)
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez misiapysia » 16 mar 2014, o 00:23

wiesz co, ja ostatnio kupilam w rosmanie krem z filtrem bielendy Bikini, to jest krem ochronny do twarzy z filtrem, sa dwa rodzaje i wlasnie kupilam do cery suchej i wrazliwej. moze go wyprobuj? dobrze chroni przed sloncem i ma kwas hialuronowy wiec ladnie nawilza. uzywam go pod krem cc i makijaz ladnie sie stapia ze skorą, nic sie nie waży :) on chyba jest na plażowanie, ale wczesniej tez uzywalam typowego kremu z filtrem do codziennego uzytkowania tzw. blokera pod makijaz i bylo ok :)
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Karolcia93 » 16 mar 2014, o 23:05

Dzięki, poczytam jeszcze i cos wybiorę... A uzywałaś może albo słyszałaś cos o kremie do cery naczynkowej bielendy, nazywa się dokładnie Pharm Naczynka, jest napisane że jest hipoalergiczny, wiec byłby dla mnie dobry, i waham się nad kupnem...
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Theila » 6 kwi 2014, o 15:43

Ja do twarzy używam od niedawna Perfecty. Krem przeciwzmarszczowy, odbudowuje, nawilża i regeneruje, a jest dostosowany dla 25+. Nie spodziewałam się, że takie kremy mogą mieć takie działanie. Rzeczywiście po tych 2 tygodniach używania widać i czuć różnice. Są też dla innego wieku, aż do 65+.

Obrazek
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez izaa » 8 kwi 2014, o 17:24

kosmetyki Ziaja dobrze nawilżają :) mozesz spróbować też kosmetyków z AA lub Garnier

Tutaj znajdziesz najlepsze centrum medycyny estetycznej, stomatologii i kosmetologii w Lublinie www.idealmed.com.pl
izaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:07
Lokalizacja: Lublin

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez 1mpresja » 8 kwi 2014, o 19:48

Karolcia93 napisał(a):Dzięki, poczytam jeszcze i cos wybiorę... A uzywałaś może albo słyszałaś cos o kremie do cery naczynkowej bielendy, nazywa się dokładnie Pharm Naczynka, jest napisane że jest hipoalergiczny, wiec byłby dla mnie dobry, i waham się nad kupnem...


Ja używam tego kremu, jest fajny, bo - tak jak zauważyłaś - hipoalergiczny, nie uczula i wydaje się być delikatny... Mnie bardzo łatwo uczulić, ale ten krem daje radę :)
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez rosiehw » 10 kwi 2014, o 22:11

a ja powiem jedno: olejek arganowy, bielenda.
nie ma NIC lepszego. wypróbowalam juz milion kremow peelingow itp. na luszczajacy sie nos wiecznie i lipa. olejek arganowy ma jednak moc <3 i taniocha!
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez 1mpresja » 14 kwi 2014, o 10:31

To też. I fajne w tym arganowym Bielendy jest to, że można go też nakładać na włosy i skórę ogólnie :)
1mpresja
Fajna Kobietka
 
Posty: 129
Dołączył(a): 13 lut 2014, o 19:47

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez młodaduchem » 14 kwi 2014, o 19:25

Zeby odzywić sucha skórę nie wystarczy krem nawilżający.Musimy dostarczyć organiznowi kolagenu.Od lat borykałam się z tym problemem szorstkiej ,swędzącej i suchej skóry .Zaczełam łykać tabletki kolagenowe i po 2 miesiącach nawilżyłam skórę i wzmocniłam paznokcie.Niedawno ( 2 miesiące temu) znalazłam w internecie tabletki z naturlanego kolagenu z ryb morskich z wit c pure collagen z firmy noble medica i są rewelacyjne.Pozbyłam się nawet zmarszczek i przebarwienia od słońca :)
młodaduchem
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 kwi 2014, o 08:31

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Karolcia93 » 15 kwi 2014, o 15:19

rosiehw napisał(a):a ja powiem jedno: olejek arganowy, bielenda.
nie ma NIC lepszego. wypróbowalam juz milion kremow peelingow itp. na luszczajacy sie nos wiecznie i lipa. olejek arganowy ma jednak moc <3 i taniocha!


A ten olejek arganowy to w takiej bueleczce jest? Nie ma na przyklad jakiegoś kremu do twarzy z tym olejkiem z Bielendy? Chyba widziałam go ostatnio w drogerii.. Po prostu wsmarowujecie w twarz? I nadaje się on pod podkład?
Karolcia93
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 14 lut 2014, o 23:31

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez rosiehw » 23 kwi 2014, o 11:42

ja najbardziej lubie stosowac ten olejek na noc, wydaje mi sie, ze wtedy jest lepszy efekt i skora ladnie odpoczywa. ale wydaje mi sie ze kiedys czytalam o stosowaniu tego olejku bielendy pod podklad. sprobuj :) chyba ze twarz ci sie bardzo swieci i podklad bedzie Ci zjezdzac : p
rosiehw
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 12:42

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Anna_N » 24 kwi 2014, o 15:03

Olejek arganowy to chyba najlepsze rozwiązanie dla skóry suchej, jedynym minusem jest efekt olejenia twarzy wtedy makijaż jest wykluczony :/
Avatar użytkownika
Anna_N
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:27

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Tusia » 24 kwi 2014, o 15:15

Wedlug mnie swietnie sie sprawdza seria kosmetykow cetaphil, do skory suchej konkretnie lipoaktywny krem nawilzajacy. Nie ma sie uczucia maski, a przy stosowaniu na noc, rano skora jest dobrze nawilzona.
Tusia
 

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Samcia » 24 kwi 2014, o 22:44

Tu na forum wyszukana maseczka z kolagenem exclusive cosmetics spa - w kompresie, fajna w stosowaniu, dobrze nawilża, skóra ma fajniejszy kolor, a podczas "aplikacji" można się zrelaksować, bo trzeba leżeć :)
Samcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 18:34

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez a_gatka » 2 maja 2014, o 19:59

A mnie się ostatnio coś w hormonach poprzestawiało (w sensie - wróciły do normy) i zmieniła mi się przy tym cera na taką z przewagą suchej. Strasznie "ciągnie" i jest podatna na podrażnienia. Przerzuciłam się na próbki Luscious, które mi dała pani kosmetyczka w Phenome i chyba się na ten krem zdecyduję, bo skóra jest ukojona i nawilżona. No a poza tym krem jest wielofunkcyjny - wystarczy na dzień, na noc, na szyję i dekolt i nadaje się pod makijaż. Nie lubię mieć stu smarowideł każde do innego miejsca, bo lubię oszczędzać czas. Dla mnie jak znalazł. No i zapach... same wiecie. :)
a_gatka
 

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Theila » 3 maja 2014, o 12:36

Ostatnio bardzo polecane są kremy Cetaphil. Nie tylko są nawilżające, ale też radzą sobie z problemami skórnymi i podrażnieniami.Producent pisze o nim:
Cetaphil PS Lipoaktywny został stworzony dla silnie wysuszonej skóry: - można go stosować nawet wtedy, kiedy doszło do uszkodzenia naskórka, złagodzi objawy nie wywołując pieczenia, - poprawia efekty leczenia schorzeń dermatologicznych, które przebiegają z suchością skóry, - przyspiesza proces odnowy skóry po zabiegach medycyny estetycznej takich jak: zabiegi laserowe, pilingi, dermabrazja, mezoterapia i inne. Dla mnie jest wart polecenia.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Tusia » 7 maja 2014, o 16:24

Theila napisał(a):- przyspiesza proces odnowy skóry po zabiegach medycyny estetycznej takich jak: zabiegi laserowe, pilingi, dermabrazja, mezoterapia i inne. Dla mnie jest wart polecenia.

Z tego co pamiętam to był główny powód zakupu tego kremu przeze mnie. Często robię sobie spa z kwasami, po takim zabiegu skóra potrzebuje sporej ochrony i wsparcia w procesie regeneracji.
Tusia
 

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez a_gatka » 12 maja 2014, o 10:55

Ja lubię Dermoprotektor tej firmy. Fajnie nawilża i świetnie się wchłania, więc gdyby któraś z Was miała na niego ochotę to śmiało - na pewno się sprawdzi. Również zamiast mleczka kosmetycznego w awaryjnych sytuacjach. :)
a_gatka
 

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Cute_5 » 6 cze 2014, o 12:39

Mi jak do tej pory najbardziej pomaga krem bambino, ale szukam jeszcze czegoś innego, bo troszkę zapycha.
Cute_5
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 20 sty 2014, o 11:43

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Specjalista Aspazji » 5 wrz 2014, o 14:21

Codzienne, regularne nawilżanie i natłuszczanie skóry preparatami zawierającymi emolienty może poprawić jej stan. Emolienty przeznaczone są do miejscowego leczenia, bogate w mocznik zatrzymują wodę i utrzymują optymalne nawilżenie naskórka.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez kasskada » 5 wrz 2014, o 15:00

Hej, też mam problem suchej skóry. Ostatnio zastanawiałam się nad tą serią: SPAM
ktoś używał, jakieś opinie?

Ostatnio edytowano 5 wrz 2014, o 15:00 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kasskada
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 14:57

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Klarissa » 4 gru 2017, o 16:39

Ja mam niedosc, ze sucha to jeszce mega wrazliwa cere i ogromny problem z doborem kosmetykow :/ Najczesciej jest tak, ze jak juz znajde cos co jest ok, to za jakis czas zaczyna podrazniac, nie wiem czy sklad sie zmienia czy co?
Aktualnie niesamowicie pokochalam zelowa maseczke do twarzy, jelly mask od bielendy na bazie jagod acai, wody rozanej i bodajze alg koralowych. Maska jest mega delikatna, ale super dziala. Skora super nawilzona, mieciutka a przy tym zapach maseczki orzezwiajacy :)
Klarissa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 11:03

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Maroko Sklep » 14 gru 2017, o 00:50

Proponuję olej arganowy, który jest bogatym źródłem kwasów omega-6 i omega-9, dzięki czemu odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry. Jako skuteczny emolient zmiękcza barierę naskórkową i pozostawia ochronną warstwę okluzyjną. Zalecany jest do pielęgnacji delikatnej skóry dziecka i przesuszonej osób starszych.
Avatar użytkownika
Maroko Sklep
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 22:45
Lokalizacja: Suchy Las k. Poznania

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez klaudjaz » 19 gru 2017, o 13:44

mam podobnie-robię peeling 2-3 razy w tygodniu żeby pozbyć się suchego, złuszczonego naskóra i do tego mocno nawilżający krem, dobry jest ze skin79 wielofunkcyjny krem nawilżający w takim białym pudełeczku, jak dobrze nawilżysz buzię to podkład nie powinien się "zcinać"
klaudjaz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 27 paź 2017, o 15:36

Re: pielęgnacja suchej skóry na twarzy

Postprzez Amalaya_7 » 26 cze 2018, o 12:04

U mnie rewolucję wprowadził żel z aloesem Floslek, skóra w końcu nie przypomina papieru ściernego.
Amalaya_7
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 25 cze 2018, o 22:54
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]