Trwałość tapety

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Trwałość tapety

Postprzez karetia » 4 lis 2015, o 13:16

Hej. Zawsze mieliśmy w domu wyłącznie malowane ściany, teraz myślę nad tapetą w pokoju dziecka. Jednak pojawiają się dylematy. Przede wszystkim - jak jest z trwałością tego rozwiązania? Bo ścianę się jakoś po dzieciach doczyści, ale na tapecie to będzie już stały ślad, prawda?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez kartka » 4 lis 2015, o 14:23

Wszystko zależy od jakości tejże tapety, materiału, z jakiego została wykonana i tego, czym zostanie pobrudzona ;-)
Dobre w czyszczeniu na pewno będą tapety winylowe.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Trwałość tapety

Postprzez Czarna » 5 lis 2015, o 09:30

kartka napisał(a):Dobre w czyszczeniu na pewno będą tapety winylowe.

Tylko że dość ciężko się je nakłada.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Trwałość tapety

Postprzez kartka » 5 lis 2015, o 11:18

A to zależy od tego, kto ma kłaść tapetę ;-)
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 5 lis 2015, o 13:29

Winylowe mówicie? Na pewno tapetę będzie nakładać osoba, która się na tym zna tzw. fachowiec ;-)
kartka - masz taką tapetę u siebie? Dasz przykład plamy jaką doczyściłaś?
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez kartka » 5 lis 2015, o 14:10

Karetia, nie mam żadnej tapety u siebie. Powiedzmy, że trochę znam się na materiałach wykończeniowych z zawodowego punktu widzenia ;-)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania czy wątpliwości, to w pierwszym lepszym większym sklepie z tapetami (nie mam na myśli budowlanych sieciówek a po prostu sklep, który stricte tapetami się zajmuje) sprzedawcy na pewno Tobie pomogą, od tego zresztą są. W takim sklepie będziesz mogła zapytać o właściwości konkretnej wybranej tapety.
Pamiętaj, że tapetę najlepiej wybierać na żywo, bezpośrednio na miejscu w sklepie. Wtedy zobaczysz jej faktyczny kolor i fakturę. Jest też możliwość wypożyczenia katalogu do domu w celu sprawdzenia, jak będzie się dana tapeta prezentowała na konkretnej ścianie, w konkretnym świetle. Tylko w takim przypadku sklepy najczęściej pobierają kaucję, ale zdarzają się przypadki, kiedy nie trzeba nic płacić, warto przynajmniej zapytać.

Jeśli mimo wszystko będziesz obawiała się tapety w pokoju dziecka, to możesz zawsze położyć ją na fragmencie ściany lub na jednej ścianie a nie na wszystkich dookoła. Wtedy tapeta będzie stanowiła jakiś akcent, urozmaicenie a Ty nie będziesz ryzykowała później godzin spędzonych na poprawianiu dziecięcych "dzieł" ;-)
Drugą alternatywą mogą być "obrazy" albo patchworki z tapet, wtedy tapety mogą być byle jakiej jakości (i tak będą w ramce za szkłem). Możesz też do tego celu wykorzystać tkaniny. Kilka przykładów poniżej:
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 6 lis 2015, o 13:31

Bardzo fajny pomysł z tym położeniem tapety na jednej ścianie, albo może warto byłoby zrobić taki jeden panel, który by pasował akurat do rzeczy, które znajdują się w tym miejscu, np. łózka. Wtedy na pozostałej części można dać całkiem inną tapetę i powinno to wyglądać super. Lecę przeglądać Google grafika :D
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez Margoo » 6 lis 2015, o 15:46

Ja uważam, że super pomysł, to zrobienie jednej ściany przez pół. Jedna część wyłożona materiałem po którym da się bazgrać kredą, a druga przeznaczona na popisanie, pomalowanie, pokredkowanie. Żeby się dzieciak miał gzie wyżyć
Margoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 lis 2015, o 15:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez kartka » 6 lis 2015, o 15:57

Jedna część wyłożona materiałem po którym da się bazgrać kred


Tutaj mała uwaga. Farby tablicowe są ostatnio na fali, tylko trzeba pamiętać, że jak się pisze po nich kredą, to ta kreda się kruszy i pył spada na wszystko pod spodem. Czyli albo na meble albo na podłogę. Na pewno wtedy lepiej nie ustawiać w pobliżu mebli, zabawek itp., a najlepiej rozwiązać to w formie "tablicy": rama, fragment ściany (bądź podkładu) pomalowana farbą tablicową i na dole listwa/wąska półka, która "zbiera" pył. Przy okazji powstanie miejsce na odkładanie kredy.
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 9 lis 2015, o 13:55

Tej farby tablicowej zupełnie nie braliśmy pod uwagę, ale wydaje się, że faktycznie to świetny pomysł pod pokój dzieci.
A swoją drogą to co myślicie o takiej tapecie pod pokój dziecięcy? Nie będzie zbyt poważna? Oj... niestety nie mogę wstawić zdjęcia...
A... udało się, upload.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez Czarna » 10 lis 2015, o 09:49

karetia napisał(a):A swoją drogą to co myślicie o takiej tapecie pod pokój dziecięcy? Nie będzie zbyt poważna?

Jak na mój gust słabo, zupełnie nie pasuje do pokoju dziecka, nawet gdyby nie było ono już takie malutkie...

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Trwałość tapety

Postprzez Haska » 11 lis 2015, o 14:44

Jest ładna, tylko coś takiego pasuje do wysokiego pomieszczenia, bo poziome pasy jakby obniżają pomieszczenie.
Do tego mam wątpliwości czy taka kolorystyka nie będzie zbyt prosta pod pokój dzieci. Moim zdaniem powinno być znacznie bardziej kolorowo...
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 12 lis 2015, o 13:39

No to w takim razie daje proszę konkretne propozycje - kolor, tapeta, wzór, cokolwiek. Bo w przeciwnym wypadku nigdy nie dojdziemy do ładu i składu ;-)
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez kartka » 12 lis 2015, o 19:25

Chcesz konkretne przykłady, to załącz konkretne zdjęcia pokoju i konkretne informacje o guście dziecka...
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 13 lis 2015, o 13:32

Dobra, jeszcze to ogarnę, może faktycznie będzie łatwiej o jakiekolwiek wnioski ;-)
Trzeba powoli się za to zabierać, bo takim tempem to nawet planu nie będzie do końca roku :(
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez Haska » 16 lis 2015, o 21:06

Ale na tej stronie z której wklejałam tapetę znalazłam takie tapety, które będą Ci pasować. Czemu nie zapytasz w sklepie? Pewnie mają jakieś gotowe wzory, przykłady aranżacji. Zresztą - poświęć chwilkę na przejrzenie tapet to na pewno wpadnie ci w oko konkretny wzór.
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 17 lis 2015, o 13:30

W sensie tapety którą ja wklejałam tak. Już wysłałam prośbę o propozycję. Powinnam dziś dostać odpowiedź. Teoretycznie tapeta powinna być prostym wyborem, a kiedy człowiek zaczyna się zastanawiać, kombinować, szukać odpowiednich to kiepsko się to kończy...
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez Haska » 18 lis 2015, o 21:25

Tam mają bardzo ładne pasiaste wzory. POkaż to również swoim dzieciom, daj im prawo wyboru, a przynajmniej sugestii.
A postaraj się zorganizować to tak, aby wyszło, że wybrałaś taką tapetę, którą chcieli również i oni ;-)
Haska
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 19 lis 2013, o 16:27

Re: Trwałość tapety

Postprzez karetia » 20 lis 2015, o 13:38

Wybiorę jakiś pasiasty, kolorowy wzór, tzn. będziemy chcieli coś takiego razem wybrać. Z tymi dziećmi masz rację ;-)
Może decydować nie będą, ale niech przynajmniej dadzą sugestie jakieś.
karetia
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 11:37

Re: Trwałość tapety

Postprzez lajso » 8 gru 2015, o 15:25

Teraz na rynku jest mnóstwo ładnych wzorów, na pewno coś znajdziesz
lajso
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 gru 2015, o 12:40

Re: Trwałość tapety

Postprzez beataka » 8 gru 2015, o 15:49

Tapetę do pokoju dziecięcego można zabezpieczyć laminatem. Nie ma wtedy problemu z czyszczeniem.
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trwałość tapety

Postprzez magdaakos » 6 cze 2016, o 17:12

Trzeba w miarę pilnować dzieciaków, żeby nie brudziły. A wbrew pozorom tapeta to fajne rozwiązanie, mniej na niej widać codzienne zabrudzenia.

magdaakos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6 cze 2016, o 16:46

Re: Trwałość tapety

Postprzez Boleslawa » 22 gru 2017, o 00:50

Aktualnie nie mam tapety w mieszkaniu ale kiedyś miałam i z trwałością nie było problemu.

Boleslawa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2017, o 00:48

Re: Trwałość tapety

Postprzez wenek » 18 gru 2020, o 13:15

Dla mnie ostatnio spodobały się tapety geometryczne styl skandynawski, które udało mi się kupić w sklepie https://uwalls.pl/tapety-geometryczne/ jak dla mnie są one ekstra. Według mnie wy także znajdziecie świetne fototapety dla siebie w tym sklepie.
wenek
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 7 gru 2020, o 19:07

Re: Trwałość tapety

Postprzez adrianna413 » 25 gru 2020, o 16:39

Myślę, że tapeta w pokoju dziecka nie przetrwa długo i szybko się zniszczy podczas zabaw. Jednak to nie problem, łatwo zmienić tapetę na nową.

adrianna413
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 gru 2020, o 16:35
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron