Marketing

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Marketing

Postprzez viola » 4 mar 2013, o 00:18

Zainteresował mnie ostatnio temat marketingu internetowego. Czy któraś z Was korzysta z
z pomocy firm świadczących tego rodzaju usługi? Jaki marketing jest najskuteczniejszy?
Chodzi o formę.
viola
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 21:56

Re: Marketing

Postprzez roxxy681 » 5 mar 2013, o 13:52

Temat jest dosyć szeroki. Ciężko powiedzieć jaki marketing będzie najskuteczniejszy, wiele zależy od samej firmy, jej specyfiki, produktów które oferuje. Dla jednych efektywne może okazać się założenie fan page na Facebooku, a dla innych odpowiednie mogą okazać się bardziej tradycyjne metody takie jak ogłoszenia czy katalogi.
roxxy681
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 17:03

Re: Marketing

Postprzez brunecia » 23 mar 2013, o 01:15

Na pewno fanpage na społeczniówkach sa skuteczne ale marketing szeptany tez ma cos w sobie ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Marketing

Postprzez bettti86 » 26 mar 2013, o 09:22

a jak na mój gust to facebook już odchodzi do lamusa :P za jakiś czas już nikt nie będzie sobie nim zawracał głowy
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Marketing

Postprzez bikini » 3 kwi 2013, o 13:30

Czy ja wiem, czy Facebook się kończy. Szczerze mówiąc nie sądzę, aby to była już jego pora. Myślę jednak, że nie wszystko można tam reklamować, bo na tego typu portalach społecznościowych przesiadują zazwyczaj młodzi ludzie, więc ewentualne kampanie kierowane powinny być właśnie do nich. Poza dobrym wypozycjonowaniem strony, warto też zainwestować w profesjonalny marketing szeptany, czyli rozpowszechnianie informacji o danym produkcie lub usłudze w sieci, zainteresowanie i zaintrygowanie nim ludzi. To dziś bardzo popularny i skuteczny sposób reklamy i w niemal każdym przypadku powinien zdać egzamin.
Avatar użytkownika
bikini
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 lut 2013, o 11:58

Re: Marketing

Postprzez soul » 10 sie 2017, o 14:57

dobrym pomysłem jest także zainwestowanie w odzież reklamową, np. polary reklamowe z LINK i rozdanie ich np. na konkursie na Facebooku


DZIEKUJEMY ZA LINK
Avatar użytkownika
soul
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marketing

Postprzez Karola83 » 10 sie 2017, o 15:58

Czy ja wiem, czy na Facebooku przesiadują tak bardzo młodzi ludzie. Mój tata przesiaduje, a do tego jest bardzo chłonny na promocje, które tam reklamują... własciwie on chłonie je jak gąbka i ciągle coś kupuje, podobnie babcia. Starsze pokolenie chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie wszystko co mówią w Internecie to prawda, bo nikt ich nie ostrzegał. No teraz ja ich ostrzegam, ale to nie przeszkadza im kupować miliona rzeczy z Chin. W każdym razie myślę, że media społecznościowe są teraz podstawą reklamy.
Karola83
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 16:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Marketing

Postprzez tskowron » 30 sie 2017, o 11:03

By mówić o marketingu internetowym, przede wszystkim warto się zastanowić, czy ma mieć zasięg lokalny, krajowy czy wręcz globalny ?

Poradnik pożyczkowy i blog dla kobiet. Zajrzyj i zostań z nami.
tskowron
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 10:55

Re: Marketing

Postprzez sferu1984 » 28 wrz 2017, o 16:42

bettti86 napisał(a):a jak na mój gust to facebook już odchodzi do lamusa :P za jakiś czas już nikt nie będzie sobie nim zawracał głowy

Też tak uważam. Po pierwsze zawsze było coś na topie i zawsze znajdywało się coś co go zdeklasowało. Po drugie na fb za dużo reklam, atakują wszędzie. Najbardziej denerwujące są proponowane posty które nie wiem jakim cudem dopasowują... co czasami naprawdę dziwne produkty mi pokazują. Po trzecie inwigilacja. Ciągle wyskakuje info żeby podać nr telefonu a jak Ci zablokują konto to chcą skan dowodu... wtf?!

Granice? Nigdy żadnej nie widziałem, ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi. :knitting
Avatar użytkownika
sferu1984
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 18 sie 2017, o 15:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marketing

Postprzez Turboszczotka » 11 paź 2017, o 09:09

Ja wychodzę z założenia, że trzeba korzystać z tego co jest, póki co facebook daje jeszcze całkiem dobre zasięgi - szczególnie konto prywatne. Poza facebookiem można jeszcze myśleć o łączeniu youtuba i snapa, ale widzę spory spadek zainteresowania tymi formami.

Turboszczotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 09:05

Re: Marketing

Postprzez martailowska87 » 11 paź 2017, o 13:10

Marketing na Facebooku nie sprawdza się dla każdej branży i trzeba mieć to na uwadze, jest jeszcze sporo innych i ciekawych kanałów marketingu w których można pozyskiwać klientów dla firmy.

Serwis z ubezpieczeniami https://wakacyjnapolisa.pl/ turystyczne ubezpieczenie w dobrej cenie.
martailowska87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 13:07

Re: Marketing

Postprzez karoo » 18 paź 2017, o 15:43

Dużo zdziałasz samemu jeśli się douczysz, ale zwrócić się do specjalisty nigdy nie zaszkodzi moim zdaniem.

karoo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 paź 2017, o 15:40

Re: Marketing

Postprzez greeni » 20 lis 2017, o 16:20

Zdecydowanie pozycjonowanie strony

SEMPIRE - Skuteczne i profesjonalne pozycjonowanie stron https://www.sempire.pl/
greeni
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lis 2017, o 16:11
Lokalizacja: Poznań

Re: Marketing

Postprzez Terwan » 23 lis 2017, o 11:06

Marketing to baaardzo szerokie pojęcie, warto dużo się na jego temat nauczyć. ;)

Terwan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lis 2017, o 11:05

Re: Marketing

Postprzez strumyk » 27 lis 2017, o 12:30

Cały marketing składa się z masy działań. Pozycjonowanie, szeptanka, adwords itd. Na sukces działań składa się masa czynników. Trzeba wiedzieć co i jak zrobić, żeby było dobrze - najlepiej oddać to w ręce fachowców, których jest coraz więcej. :)

http://www.przepis-y.pl/ - idealne pomysły na obiad. :)
Avatar użytkownika
strumyk
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 13:32
Lokalizacja: śląsk

Re: Marketing

Postprzez Boleslawa » 22 gru 2017, o 00:54

Jeśli się ma czas i chęci to można samemu spróbować zareklamować swoją stronę a jeśli nie to trzeba zwrócić się do osób które się znają na tym.

Boleslawa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2017, o 00:48

Re: Marketing

Postprzez Żabnik » 5 gru 2023, o 19:22

Rynek marketingu cyfrowego zmienia się w zatrważającym tempie, na co wpływ ma przede wszystkim rozwój nowych technologii. Klasyczne zewnętrzne nośniki reklamowe, takie jak billboardy zostają powoli wypierane przez cyfrowe reklamy outdoorowe, wykorzystujące specjalne ekrany LED. Na stronie https://poradnikinzyniera.pl/reklama-ou ... -cyfrowej/ znajdziecie kilka ciekawych przykładów miejsc i zastosowań digital signage zarówno w Polsce, jak i na świecie.
Żabnik
Fajna Kobietka
 
Posty: 120
Dołączył(a): 27 paź 2020, o 12:38
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]