sklep internetowy - czy warto otwierać?

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez Halina » 20 gru 2016, o 11:18

Samo pomysł i otwarcie sklepu to jeszcze nic.Trzeba będzie w jakiś sposób pozyskać klientów a to chyba największa praca.

Halina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 gru 2016, o 11:05

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez onligerl » 13 sty 2017, o 13:46

jasne że warto, jeżeli myślisz o profesjonalnym sklepie to myślę że to będzie wydatek z rzędu 2-3 tyś zł

onligerl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 sty 2017, o 13:13

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 14:55

Pytanie retoryczne delikatnie mówiąc, ale jeśli masz swój biznes w małym mieście i dystrybucja idzie przede wszystkim stacjonarnie to nie opłaca się otwierać, ale w dużym mieście to podstawa.

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez Aneta.Fi » 12 lip 2017, o 15:49

Założenie sklepu to dopiero początek i na pewno nie jedyny punkt w Twoim kosztorysie. Trzeba jeszcze zainwestować w marketing w internecie. Nie wystarczy tu profil na FB. Trzeba mieć pomysł na dotarcie do grupy docelowej. AdWordsy, pozycjonowanie w wyszukiwarce Google, płatne reklamy na FB? To wszystko kosztuje, nawet jeśli będziesz chciała robić to na własną rękę (a to wymaga czasu). Jeśli się na tym nie znasz, to może trzeba będzie to komuś zlecić i zapłacić mu za jego czas i umiejętności? Co z tego, że sklep będzie hulał sprawnie, jeśli nikt nie będzie miał o nim zielonego pojęcia? Niestety, wielu początkujących e-sprzedawców nie kalkuluje tego w swoim biznesplanie.
Aneta.Fi
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12 lip 2017, o 14:46

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez Pysia999 » 14 lip 2017, o 12:12

Ja prowadzę sklep internetowy i na początku było ciężko, żeby pozyskać klientów. Zaoszczędziłam trochę na stawianiu sklepu, bo kupiłam abonament na gotowej platformie i sama skonfigurowałam sklep. Potem przyszła zabawa i duży budżet na reklamę. Jednak przycisnęłam pasa i zainwestowałam. Po pół roku zaczęło mi się wszystko zwracać. Teraz mam stabilny biznes i coraz więcej sprzedaży. Co dla mnie jest kluczem w otwieraniu sklepu? Wybór dobrego produktu (u mnie hand made) i oczywiście stabilne oprogramowanie. Potem nie da rady bez reklamy.
Pysia999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lip 2017, o 12:02

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez Kamila5 » 1 gru 2017, o 19:57

Też myślę, że lepiej wziąć gotowy sklep. Wartow nim zainstalować czat. Znajdziesz go w LINK. Dzięki niemu klient może się dopytać o towar, co wzbudza większe zaufanie a Ty wiesz, czego szukają i co należy poprawić.

Ostatnio edytowano 29 gru 2017, o 21:37 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: LINK
Kamila5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 5 sie 2017, o 16:54

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez Brygida » 29 gru 2017, o 11:27

Warto otwierać jak się ma dobry pomysł i chęci,chociaż i to może nie wystarczyć bo sklepów internetowych w każdej chyba branży jest już dużo i coraz trudniej jest się przebić z ofertą.

Brygida
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 gru 2017, o 11:19

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez gabi10 » 8 sty 2018, o 16:20

My z partnerem otworzyliśmy swój sklep internetowy oraz wynajęliśmy magazyn. Teraz musimy trochę zainwestować w swój biznes i kupić nowe SPAM. Czy możecie polecić jakiegoś dobrego producenta?

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 10:17 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
gabi10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 paź 2017, o 15:06

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez AnnaLis » 15 sty 2018, o 11:46

możesz spróbować , rynek jest już bardzo nasycony i może być z być z tym problem . Myślę , że warto byłoby zastanowić się nad jakąś niszą

Moja ulubiona strona :https://pl.next-jobs24.com/
AnnaLis
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 15 sty 2018, o 11:36
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: sklep internetowy - czy warto otwierać?

Postprzez Baśka » 29 sie 2018, o 17:21

A co myślicie o systemach ERP? Ja sama zastanawiam się nad wdrożeniem w mojej firmie, ale to są dość duże koszty, dlaczego cały czas nie mogę podjąć decyzji. Dużo dobrego słyszałam o tych programach, dlatego naprawdę mocno mnie to kusi.

Systemy dla Twojej firmy - dynamics ax (dawniej axapta)
Baśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 13:58
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]