zniszczone włosy a suszarka

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Tonymoly2 » 27 lis 2017, o 00:25

Witam, przez często stylizację i pewną nieudolną fryzjerkę mam strasznie zniszczone włosy. Zaczęłam je pielęgnować i chciałabym zainwestować w jakąś lepszą suszarkę, bo suszę włosy codziennie rano. Cena nie gra roli, ważne, żeby była dobra i bezpieczna- jakie polecacie?
Tonymoly2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 lis 2017, o 00:24

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Klarissa » 4 gru 2017, o 16:35

Ja nawet nie wiem jaka mam, ale odkad susze zimnym powietrzem wlosy sa w lepszej formie :)
Klarissa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 11:03

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Hadassa » 5 gru 2017, o 13:32

Ogólnie jeżeli włosy są mocno zniszczone to powinno się unikać suszarki całkiem..
Może spróbuj z niej zrezygnować, póki włosy nie wydobrzeją..

No i fakt, ciepłe powietrze i na koniec zimne

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez xKlaudiax » 6 gru 2017, o 15:56

Zainwestuj w jakąś z systemem ochrony włosa, są takie, nie wiem jak to się nazywa chyba jonizacja, znalazłam takie info "generator jonów ujemnych, dzięki czemu zamykane są łuski włosów i tym samym zapewnia włosom większą ochronę".
xKlaudiax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 gru 2017, o 15:50

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez anetatere32 » 11 gru 2017, o 16:21

tak jak pisze pani wyżej, suszarki z jonizacją są jakimś rozwiązaniem. jeśli to nie, to możesz używać takich sprayów termoochronnych, ale nie wiem czy one faktycznie coś dają, kiedyś stosowałam ale nie widziałam różnicy w kondycji włosów. dodatkowo staram się suszyć chłodnym powietrzem

http://www.pcme.pl/nowotwor-skory-objaw ... e-klinika/ - ustrzeż się przed nowotworem skóry!
anetatere32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 lip 2017, o 13:46

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Ewelina28 » 12 gru 2017, o 11:41

Ja staram się nie używać suszarki i to najlepsze rozwiązanie dla zniszczonych włosów. Ewentualnie jak już muszę to uzywam chłodnego nawiewu.
Avatar użytkownika
Ewelina28
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 11 paź 2017, o 00:51
Lokalizacja: Łódź

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez fedica » 13 gru 2017, o 19:47

warto nie wlaczac pelnej mocy grzania podczas suszenia .

fedica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 gru 2017, o 10:36

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez babeczkowa » 17 gru 2017, o 23:13

Unikanie suszarki nie zawsze jest dobre, mokre włosy są dużo bardziej podatne na zniszczenia i jeśli pójdziemy spać w mokrych będą się wycierać o poduszkę. Zdecydowanie zimny nawiew, zajmuje to trochę więcej czasu ale całkowicie bezpieczne :) Ja niestety nie mogłam własnie się przyzwyczaić do zimnego powietrza i w końcu kupiłam po prostu suszarkę profesjonalną. Ma ponoć czujnik temperatury i nie tworzy ,,gorących punktów", używam miesiąc i stan fryzury nie pogorszył się także zaczynam coraz bardziej wierzyć w ten system ;) To nowość od babyliss, linia digital sensor, może cie zaintersuje
babeczkowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 31 mar 2017, o 13:36

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez AniaPaben » 19 gru 2017, o 12:55

Poszukaj sobie profesjonalnej suszarki - np. Caruso z firmy Babyliss pro albo Valery to sprzęt, który można zakupić tylko w sklepach lub hurtowaniach fryzjerskich! Od market owych z daleka.
AniaPaben
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 30 lis 2017, o 15:43
Lokalizacja: Skwierzyna

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Klarissa » 17 sty 2018, o 18:13

Ja uzywam zimnego nawiewu, prostownice calkowicie odstawilam. moje wlosy zdecydowanie mniej sie lamia :)
Klarissa
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 11:03

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez wera999 » 19 sty 2018, o 11:30

jeśli masz zniszczone włosy to na twoim miejscu nie używałabym suszarki, warto stosować co 3 dni maskę, a na co dzień po umyciu w końcówki wcieraj jedwab, ja tak robię i widzę dużą różnicę w moich włosach
wera999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2018, o 11:21

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez marcela » 18 kwi 2018, o 10:27

Tonymoly2 napisał(a):Witam, przez często stylizację i pewną nieudolną fryzjerkę mam strasznie zniszczone włosy. Zaczęłam je pielęgnować i chciałabym zainwestować w jakąś lepszą suszarkę, bo suszę włosy codziennie rano. Cena nie gra roli, ważne, żeby była dobra i bezpieczna- jakie polecacie?



nooo zimne powietrze bardziej chroni
marcela
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:39

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez lesja23 » 19 kwi 2018, o 16:23

No mówicie, że lepiej nie używać.
Ale ja mam tak gęste włosy, że jak chodze na basen w zimne dni, to same mi nie wyschną i wtedy muszę suszyć ;/ Tez bym chetnie kupila sobie jakas lepsza, bo teraz mam jakas za 40 zl z marketu.

Nie jesteś sam!!
:happy
lesja23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 16:45

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez owlosach » 23 kwi 2018, o 11:25

Tak na prawdę każda suszarka, która posiada regulację temperatury powietrza będzie dla Ciebie dobra. Ja mam włosy przedłużane, wiec teoretycznie nie powinnam w ogóle suszyć włosów. Ale jak używam chłodnego nadmuchu to wszystko jest ok. Pielęgnacja włosów przedłużanych, o której mowa tu LINK jest bardzo istotna, ale myślę, że większość "zasad" przekłada się również na włosy naturalne.
owlosach
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 11:54

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez aldinka » 26 kwi 2018, o 11:00

Ciężko tak całkiem nie używać suszarki, szczególnie w zimie, ja zaraz jestem chora. Chłodnym powietrzem za to suszę baaardzo długo i doprowadza mnie to do szału, ale jak mam więcej czasu, to to oczywiście stosuję. Może jakieś kosmetyki zabezpieczające włosy przed temperaturą?
aldinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26 kwi 2018, o 10:39

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez sabinkaduchess » 9 paź 2018, o 15:53

myślę, że to nie działa tak, że suszarką czy prostownicą naprawisz przesuszone lub zniszczone włosy. na ich zdrowie wpływa przecież tak dużo czynników! ale jedno jest pewne, kiedy używasz dobrego sprzętu, który np. dopasowuje automatycznie temperaturę suszenia, to łatwej Ci o te włosy dbać :)
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Karolka » 11 paź 2018, o 22:06

Warto stosować mocny nawiew, żeby skrócić czas suszenia, a do tego średnią temperaturę, żeby nie przegrzewać włosów, ale moim zdaniem ważniejszą rolę odgrywają odpowiednie kosmetyki do włosów. Kiedyś strasznie zniszczyłam sobie włosy prostowaniem i farbowaniem i pomógł mi profesjonalny zabieg pielęgnacyjny u fryzjera i szampon oraz odżywka z keratyną (z Loreal Proffesiona jeśli dobrze pamiętam).
Karolka
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 13:31

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Aralka » 6 lis 2018, o 14:30

Ja mam jakas randomową z zimnym nawiewem, w zupelnosci mi to wystarcza.
Aralka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 14:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez honokrol » 23 lis 2018, o 15:50

fajne sa maski z matrixa 20w1 , wlosy nie sa suche :) kupuje na stronieSPAMw dobrej cenie

Ostatnio edytowano 23 lis 2018, o 16:46 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
honokrol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 lis 2018, o 15:42

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Velies » 30 lis 2018, o 12:37

Od razu jak mam podniszczone włosy to staram się jak najszybciej zapisać do mojego sprawdzonego fryzjera, on pomoże dobrać odpowiednie środki do ochrony włosów. Polecam ze swojej strony kosmetyki na bazie naturalnych składników.

Velies
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 lis 2018, o 12:32

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez Fryzomania.pl » 1 gru 2018, o 23:10

Mogę polecić suszarkę BaByliss Pro Caruso 2400W. Posiada funkcję jonizacji, dzięki czemu nie powoduje elektryzowania się włosów. Super jest też pod względem tego,że nie przesusza wlosów. Po jej użyciu są one delikatne i miękkie. Suszyłam nią na "średnim" stopniu siły strumienia powietrza i to była dla mnie idealna opcja. Dodatkowo polecam stosowanie kosmetyków termoochronnych, ponieważ ich stosowanie naprawdę pomaga i z czasem widać różnice w kondycji włosów. Korzystanie z przycisku z zimnym nawiewem też jest pomocne. Taką opcję posiada już większość suszarek.
Avatar użytkownika
Fryzomania.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 lis 2018, o 10:09
Lokalizacja: Międzyrzecz

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez espanka » 3 gru 2018, o 15:27

sabinkaduchess napisał(a):myślę, że to nie działa tak, że suszarką czy prostownicą naprawisz przesuszone lub zniszczone włosy. na ich zdrowie wpływa przecież tak dużo czynników! ale jedno jest pewne, kiedy używasz dobrego sprzętu, który np. dopasowuje automatycznie temperaturę suszenia, to łatwej Ci o te włosy dbać :)

to fakt, są teraz takie bajery w sprzętach do włosów, na pewno babyliss coś takiego ma, nazywa się to digital sensor. Fajna sprawa, na pewno szczególnie dla tych delikatniejszych i zniszczonych włosów, a która z nas takich teraz nie ma, farbowanie, rozjaśnianie na włosy za dobrze nie wpływa
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez kawa » 6 gru 2018, o 17:26

Ja na przykład od lat nie suszę włosów, ponieważ miałam taki sam problem. Na szczęście teraz już go nie mam, ponieważ znalazłam linię kosmetyków Botame na SPAM która to jest całkowicie złożona z naturalnych składników. Fajnie odżywiają moje włosy i je wzmacniają. Ale mimo wszystko już nawet z przyzwyczajenia nie mam w swojej łazience suszarki.

Ostatnio edytowano 6 gru 2018, o 17:31 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kawa
Miła Kobietka
 
Posty: 36
Dołączył(a): 14 sty 2018, o 11:51

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez sabinkaduchess » 2 lip 2019, o 17:41

moja stara suszarka trochę się już sypie, ale też chyba kupię sobie babyliss, a na razie mam od nich lokosuszarkę AS540E. no i ona nie niszczy mi włosów, jak np. moja stara suszarka. może to przez jonizację, nie wiem sama, ważne, że nie mam na głowie siana, a włosy też nie wypadają jak szalone.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: zniszczone włosy a suszarka

Postprzez telea » 24 lip 2019, o 09:33

Bardzo ważne, aby doprać sobie suszarkę/lokówkę/prostownice z funkcją jonizacji. Często się o tym słyszy, ale mało kto wie o co właściwie w tym chodzi? Podczas podgrzewania w powietrzu powstają jony dodatnie, które niszczą nasze włosy. Sprzęt z funkcją jonizacji generuje jony, które neutralizują te dodatnie. Ma to spore znaczenie, bo w teorii (i w praktyce! ;) ) wygładza to włosy i poprawia ich elastyczność.
Avatar użytkownika
telea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 lip 2019, o 11:25
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]