Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Nie ma kobiety która nie lubiła by zakupów. Znalazłaś promocję którą chciała by się podzielić?

Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Aleksia » 9 paź 2014, o 16:14

Witam ;) . Chciałabym się z Wami podzielić pewnym sposobem na 'fałszywe promocje'. Generalnie w okresie świątecznym zaczyna się prawdziwa plaga tego zjawiska, choć mało kto je zauważa. Oczywiście dlatego, że jest to starannie ukrywane i tłumione przez chwytliwe hasła reklamowe, wielkie banery i tego typu rzeczy.

Przyglądam się temu od jakiegoś czasu.. rok temu sprawdzałam w sklepach sieciowych "wielkie promocje" za pomocą telefonu. Zwyczajnie szukałam danego produktu w internecie i sama sobie o nim czytałam, zamiast liczyć na pracownika, który ma to sprzedać.. bez znaczenia jak :> . Zaledwie garstka ludzi podchodzi do tego na poważnie, a tu przecież chodzi o nasze pieniądze.

Wspomniany sposób już podałam, lecz w tym roku jest o wiele łatwiej.
Powstała aplikacja stworzona idealnie do tego typu praktyk - Skaner produktów i kodów QR. Z tego typu aplikacją robi się to nawet zabawne i okropnie wciąga :D . Polecam sprawdzić tą metodę oszczędzania, zwłaszcza w okresie świątecznym. Przy okazji - świetna zabawa. Aplikacja jest darmowa.

Link do sklepu google:
SPAM

Gwarantuję, że znajdziecie przynajmniej jedną oszukaną promocję. Zwłaszcza w sklepach sieciowych z elektroniką użytkową. Nie dajmy się naciągać ;) Daliście się złapać na takie akcje?

Pozdrawiam :papa:

Ostatnio edytowano 9 paź 2014, o 16:54 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: wystarczy nazwa
Avatar użytkownika
Aleksia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:47

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Aleksia » 14 paź 2014, o 09:34

Szkoda, że moje wypociny zostały potraktowane jako spam. Rozpowszechnianie dobrej, rozwijającej się aplikacji nikomu nie szkodzi - moim zdaniem. Nie jestem żadnym botem ani nic, tylko się zwyczajnie dzielę nowiną.. Dlatego też odświeżam, bo nie zgadzam się :o .
SPAM
P.S.: Będzie lincz? :D

Ostatnio edytowano 14 paź 2014, o 09:49 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Aleksia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:47

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Hadassa » 14 paź 2014, o 09:50

Nie licz, tylko usunięcie linka.
Wystarczy wkleić samą nazwę i jak ktoś będzie zainteresowany to sobie znajdzie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Aleksia » 14 paź 2014, o 10:19

Ajjj.. To o nazwę aplikacji chodziło w Twoim powodzie edycji :ok: . Wszystko jasne.
A myślałaś może coś w tym temacie? W sumie to mało kto się przejmuje.. nastała era zakupów online.
Co do aplikacji jeszcze - ma też skaner kodów kreskowych i QR. 3w1 , polecam. Tyle :P
Avatar użytkownika
Aleksia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:47

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Hadassa » 14 paź 2014, o 10:50

Wiesz co, nie obchodzimy świąt ;) wiec nam rybka ;)
owszem czasem na święta zrobi się więcej zakupów bo i tak się rodzina często zjeżdża albo się imprezę robi ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Aleksia » 17 paź 2014, o 09:04

Dotarło to Ciebie sklepowe oszustwo, czy raczej kupujemy przez internet? ;) . A może oszustwo w internecie? - o tym też było sporo mówione jakiś czas temu. Nie używam i nie przepadam za allegro właśnie z powodu kanciarzy.. moim zdaniem, zbyt łatwo jest kogoś okraść w tego typu miejscach. Zawsze znajdzie się sprytny cwaniak :P
Avatar użytkownika
Aleksia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:47

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Hadassa » 17 paź 2014, o 09:08

Hmm o dziwo ani razu mnie jeszcze nikt nie oszukał.
Owszem zdarzały się problemy z wysyłką itp itd, ale szybko dało radę temu jakoś zaradzić ;)
Więc póki co większość rzeczy, prezentów kupuję w sieci ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez Panna_Mysia » 22 sie 2015, o 17:17

Aleksia napisał(a):Dotarło to Ciebie sklepowe oszustwo, czy raczej kupujemy przez internet? ;) . A może oszustwo w internecie? - o tym też było sporo mówione jakiś czas temu. Nie używam i nie przepadam za allegro właśnie z powodu kanciarzy.. moim zdaniem, zbyt łatwo jest kogoś okraść w tego typu miejscach. Zawsze znajdzie się sprytny cwaniak :P


Mnie od wielu lat na Allegro jeszcze nikt nie oszukał. Ale zdarzyło się, że ktoś się włamał na moje konto i ostatecznie musiałam stare blokować a zakładać nowe... Wtedy jednak nie wiedziałam jeszcze co to antywirus, firewall czy zapisywanie haseł...

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez BlackWolf » 31 sie 2015, o 18:32

Oszuści są wszędzie, szczególnie w większych marketach. Wystarczy porównać sobie standardowe ceny czy posezonowe do cen ''promocyjnych''. To jeden, wielki odświeżacz moim zdaniem.

Z biegiem czasu Allegro wycfaniło się.
Teraz są weryfikacje, zabezpieczenia nieco lepsze. Nawet kradzione rzeczy wystawione przez domniemanego sprzedawcę trafiają do właściciela (jeżeli zgłoszono kradzież) a kupujący dostaje zwrot pieniędzy.
Na ebay jest bardziej pewniej, bo tam każdy zrobi wszystko, aby nie doszło do refund'a. Stawiają na żetelność. No, ale to już odrębny temat.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Świąteczne promocje a oszuści. Skaner produktów.

Postprzez donatka » 22 sty 2018, o 16:11

łatwo można się naciąć w sieci, staram się sprawdzać sklepy ale wiadomo ne zawsze się samemu da wszystko obczaić, na pewno sporo roboty robi antywirus, te bardziej zaawansowane to nawet przed cyberatakami chronią
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek