Wychowanie do życia w rodzinie

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Zyzia » 14 gru 2017, o 16:24

Cześć, chciałam Was spytać, jakie jest wasze zdanie o lekcjach wychowania do życia w rodzinie? Czy posyłacie na nie swoje dzieci?
Zyzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 14:10

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 14 gru 2017, o 20:43

Wszystko zależy od tego co mówi ma nich nauczycielka. Na szczęście despotka religijna poszła sobie precz na wyraźne życzenie wszystkich rodziców. Więc teraz jest normalne.
Z drugiej strony młoda została uświadomienia bardzo dokładnie tak przez nas jak i przez lekarza ginekologa. Wszystkie nurtujące ja pytania zostały wyjaśnione.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Zyzia » 14 gru 2017, o 21:19

Co rozumiesz przez "despotka religijna"?
Zyzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 14:10

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Jaśmin » 14 gru 2017, o 21:44

Zyzia napisał(a):Co rozumiesz przez "despotka religijna"?


Ja mialam taka despotke, ktora twierdzila, ze po tabletkach anty rosnie druga glowa, ze masturbacja jest zla a najlepsza metoda antykoncepcji to kalendarzyk... Na szczescie ona byla krotko na zastepstwo a te zajecia byly "dla ochotnikow". Wiekszosc na nie nie chodzila w liceum. A w gimnazjum praktycznie nie poruszalismy tematow zwiazanych z seksem, partnerstwem, miesiaczka, ciaza a tylko to jak stworzyc rodzine i tak dalej...

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 15 gru 2017, o 06:25

U mojej córki było podobnie. Udało jej się poprowadzić trzy lekcje. Później był protest i zakończyła się kariera pani dewotki w tej szkole.
Teraz jest normalnie. Seks to nie tabu. Antykoncepcja prawdziwa a nie stosowana w XVI.w.p.n.e itd.
Poza tym wychowanie do życia w rodzinie to nie religia. Na szczęście na samą religie moja córka też nie chodzi. Uff
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Jaśmin » 16 gru 2017, o 20:16

Red, zgadzam sie z Toba w 100%. Dzieci nasluchaja sie pierdol a pozniej nastolatki w ciazy bo ups, zle wyliczyly z kalendarzyka... Niestety czesto WDZWR prowadza takie wlasnie zdewociale panie... Albo w ogole sie wstydza... Pamietam te zajecia w podstawowce, prowadzila je z nami polonistka, tez katoliczka i bardziej sie wstydzila niz my... Niby cos probowala mowic o miesiaczce czy prezerwatywach ale tak sie jakala przy tym ze az szkoda jej bylo.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 16 gru 2017, o 22:13

U mnie w szkole w 8 klasie dyrektorka sprowadziła psycholog seksuolog która na lekcjach wychowawczych miała z nami lekcje seksuologii. Wyjaśniła wszystko dokładnie prowadziła dialog, odpowiada bez skrępowania na każde pytanie. Miło to wspominam ale to był rok 94
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Jaśmin » 17 gru 2017, o 22:35

redorange666 napisał(a):U mnie w szkole w 8 klasie dyrektorka sprowadziła psycholog seksuolog która na lekcjach wychowawczych miała z nami lekcje seksuologii. Wyjaśniła wszystko dokładnie prowadziła dialog, odpowiada bez skrępowania na każde pytanie. Miło to wspominam ale to był rok 94


Tak powinno byc, aby te zajecia prowadzily osoby kompetentne i posiadajace wiedze :)

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Zyzia » 22 gru 2017, o 19:18

Jaśmin napisał(a):Ja mialam taka despotke, ktora twierdzila, ze po tabletkach anty rosnie druga glowa, ze masturbacja jest zla.


Jak argumentowała to, że masturbacja jest zła? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie rzeczy w szkole były opowiadane...
Zyzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 14:10

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 22 gru 2017, o 20:14

Niestety to taki standard. Przykład : seks jest zły ponieważ facet przekazuje bakterie, jest dozwolony tylko w małżeństwie, a antykoncepcja powoduje że dzieci rodza się upośledzone. Masturbscja prowadzi do trudności w zejściu w ciążę, brak skupienia, uzależnia, jest to grzech śmiertelny etc
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Zyzia » 22 gru 2017, o 20:20

redorange666 napisał(a):Niestety to taki standard. Przykład : seks jest zły ponieważ facet przekazuje bakterie, jest dozwolony tylko w małżeństwie, a antykoncepcja powoduje że dzieci rodza się upośledzone. Masturbscja prowadzi do trudności w zejściu w ciążę, brak skupienia, uzależnia, jest to grzech śmiertelny etc


Straszne rzeczy mówisz... To chyba lepiej nie posyłać dzieci na te lekcje... Mam dwójkę dzieci w liceum i od przyszłego semestru i u córki, i u syna, mają być prowadzone takie lekcje, ale potrzebna jest zgoda rodziców, by na nie uczęszczać.
Zyzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 14:10

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 23 gru 2017, o 00:37

Wszystko zależy kto będzie je prowadził. Ogólnie jestem za ale tylko wtedy jak jest prowadzona przez specjalistę a nie dewotki religijne.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez angela.zz » 23 gru 2017, o 13:33

jeszcze moje dziecko nie ma tego przedmioty, ale zanim je poślę to zobaczę jakie nauczyciel ma poglądy i czy nadaje na moich "falach"
jak będzie to spoko babeczka to będzie chodziła, a jeżeli bedzie miała ta Pani jakies konserwatywne poglądy, to chyba mija to sie z celem.
ja z moją córką rozmawiam otwarcie, oczywiscie na w sposón dostosowany do jej wieku, ale nie ma u nas tematu TABU, wiec w razie czego nie bedzie musiała chodzic na te zajęcia, bo postram sie jej przekazać potrzebną wiedze :)
angela.zz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 gru 2017, o 19:55

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 23 gru 2017, o 14:27

Moja córka jak zadowala trudne pytania na które do końca nie znałem odpowiedzi więc przeprowadziłem kolegę ginekologa który wyjaśnił dokladnie wszystko i zgodnie z wiedzą oraz zgodne z nauką. Bez owijania w bawełnę oraz inne przypowieści kościelno mityczne. Miło prosto i bez kłopotów.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Jaśmin » 25 gru 2017, o 02:39

Zyzia napisał(a):
Jaśmin napisał(a):Ja mialam taka despotke, ktora twierdzila, ze po tabletkach anty rosnie druga glowa, ze masturbacja jest zla.


Jak argumentowała to, że masturbacja jest zła? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że takie rzeczy w szkole były opowiadane...


Nie pamietam juz, bo to bylo 10 lat temu :) Ale niestety takie sie zdarzaja... Zapewne nie wszystkie, wiec moim zdaniem zanim poslesz dziecko na takie zajecia, to warto sie dowiedziec kto je prowadzi.

y tallo corazones a navaja en un torso desnudo de un naranjo
Obrazek
Avatar użytkownika
Jaśmin
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 743
Dołączył(a): 29 gru 2016, o 00:55
Lokalizacja: Hiszpania

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Zyzia » 27 gru 2017, o 13:04

Tylko po czym to poznać, w jaki sposób prowadzone będą zajęcia? Może lepiej bezpieczniej nie wyrażać zgody?
Zyzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 14:10

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez redorange666 » 27 gru 2017, o 18:58

Wypytac rodziców ze starszych klas? Poszukać opinii o nauczycieluvw sieci? Porozmawiać z uczniami. Sposobów jest dużo.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez Zyzia » 1 sty 2018, o 18:35

Dzięki za porady. Dowiedziałam się, jaki podręcznik będzie używany na tych lekcjach i znalazłam go w antykwariacie. Chcecie wiedzieć, co tam jest napisane?
Zyzia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 gru 2017, o 14:10

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez wera999 » 19 sty 2018, o 11:39

sama chodziłam na takie zajęcia i uważam, że są dobre dla dzieci, których rodzice nie rozmawiają z nimi na takie tematy
wera999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sty 2018, o 11:21

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez MalinowaMama » 30 sty 2018, o 13:56

Moje dziecko jest jeszcze za małe na takie lekcje, ale uważam, że szczególnie dzisiaj - kiedy no umówmy się, nie upilnujemy dziecka w dobie internetu, jak mu w domu zabronimy, to mu kolega w szkole na tablecie pokaże film dla dorosłych, na plakatach widzą piersi, wszędzie jest seks i erotyka - także powinno się kształcić dzieci o takich tematach, nie tylko o współżyciu, ale też o szacunku do drugiej płci i tak dalej. Problem jest taki, że często to właśnie prowadzi katechetka, albo ksiądz i uczą takiego bardziej poczucia winy, według mnie, że jak masz myśli o dziewczynie, to grzech, musisz się powstrzymać, jesteś złym chłopcem itd.
Ja wolę merytoryczne podejście, bez nacechowania takiego co jest dobre a co złe, że to łączy się z tym i jest dziecko, takie są metody zabezpieczania itd.
MalinowaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 13:49

Re: Wychowanie do życia w rodzinie

Postprzez ala_ma » 2 lut 2018, o 11:34

No właśnie, ja tam rozmawiam z synem na różne tematy, teraz dopiero poszedł od szkoły ale już wiele wie, bo nie wolno unikać tematu, to jest najgorsze co można zrobić.
ala_ma
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lut 2018, o 11:19
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników