Przydatne gadżety do kuchni

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez laelia » 19 lis 2017, o 13:25

do czego mu to? Robi kanapki z jajkami?

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez CherylCole » 31 sty 2018, o 00:26

No jak dla mnie mega przydatna jest krajalnica Jolko ;) Kroi najpierw plastry następnie po przeciśnięciu przez okrągłe sitko kroi się w kostkę. Mam też od nich organizer do przypraw ;)
CherylCole
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 15 gru 2015, o 11:13

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez akacja » 12 lut 2018, o 16:53

moja kuchnia ma byc przede wszystkim stylowa- czyli urządzona w oryginalnym tylko mi przypisanym stylu, dlatego ostrożnie dobieram dodatki do jej wnętrza;)

akacja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 15:29

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Idźka89 » 1 cze 2019, o 00:34

A jesteście w stanie polecić jakiś dobry piekarnik? Skłaniam ku modelowi Electrluxa z funkcją gotowania na parze, żeby gotować zdrowo ale łatwo i szybko, chętnie poznam zdanie innych.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Morelka80 » 3 cze 2019, o 13:35

Ja mam w domu tyle sprzętów a w sumie to korzystam z Thermomixa ciągle - w sumie większość innych mogłaby dla mnie nie istnieć :D kupiłam go bo poszłam w Kielcach na prezentacje, Pani Justyna Ciesiun takie prowadzi i tak można się przekonać jakie możliwości właśnie ma thermomix. Super bo człowiek potem wie co i jak
Morelka80
Miła Kobietka
 
Posty: 45
Dołączył(a): 7 mar 2019, o 15:40

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez rol4 » 5 cze 2019, o 10:01

A co myślicie o roletach w kuchni? Właśnie się wprowadziłam i zastanawiam się, które wybrać. Wpadły mi w oko żaluzje drewniane.
Myślicie, że to się sprawdzi w kuchni, czy lepiej wybrać rolety rzymskie?
rol4
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lut 2019, o 09:27
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Ona1988 » 30 cze 2019, o 16:36

warto zainwestować w paski ledowe do podświetlenie szafek. Nie zawsze potrzeba główne mocne światło.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Roletowy » 15 paź 2019, o 15:06

rol4 napisał(a):A co myślicie o roletach w kuchni? Właśnie się wprowadziłam i zastanawiam się, które wybrać. Wpadły mi w oko żaluzje drewniane Myślicie, że to się sprawdzi w kuchni, czy lepiej wybrać rolety rzymskie?


Moim zdaniem rolety nie tylko spełniają funkcję ochrony przed światłem i wścibskimi sąsiadami, ale i pełnią funkcję dekoracji. No ale oczywiście tutaj należy skorzystać z pomocy fachowca, aby dobrać odpowiedni materiał. :)
Roletowy
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 paź 2019, o 15:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Alusia3 » 6 mar 2020, o 13:48

Rolety w kuchni to fajna sprawa :) Takimi przydatnymi gadżetami do kuchni agd z pewnością będzie maszynka do mięsa - wartą polecenia jest ta od Adler - model camry 4810 . Jest wyposażony w wysokiej jakości noże i sitka ze stali nierdzewnej - urządzenie jest wydajne i łatwe w czyszczeniu. Taki sprzęt to inwestycja na lata i stanie na wysokości każdego zadania w kuchni
Alusia3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 29 sty 2020, o 14:37

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez andrea23 » 27 mar 2020, o 10:16

Dwa dobre akcesoria kuchenne, z których korzystam po kilka razy w tygodniu

Ekspres do kawy ciśnieniowy - kawa o wiele smaczniejsza, bardziej aromatyczna bo ze zmielonych ziaren kawy. Uwielbiam sobie w weekend czy na tygodniu po południu zrobić kawę i wypić na balkonie.

Jak również dobry blender - szczególnie do robienia domowego smoothie oraz do robienia domowych koktajli.

Oba sprzety zamawiałam od Tessy.
andrea23
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 26 cze 2018, o 13:31

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez rogatka » 12 maja 2020, o 13:53

A później ludzie szukają miejsca do przechowywania rzeczy bo im się to wszystko w mieszkaniu nie mieści :D Sama zresztą jestem typem zbieracza, dlatego korzystam z usługi przechowywania mienia w warszawskim Besto.
rogatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 gru 2019, o 19:30

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Theila » 1 cze 2020, o 06:43

Kocham kuchenne gadzety i mam tego taaaaak dużo że nie zawsze wiem gdzie to chować, ale teraz kupiłam robota kuchennego takiego wielofunkcyjnego i przyznam że jestem zachwycona. Nie znaczy to jednak ze nie będę dokupywać gadzetów :)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez xena » 9 wrz 2020, o 14:53

Polecam wyciskarkę Omegi Robię soki praktycznie codziennie, do tego mielę ziarno na mąką i orzechy na masło orzechowe lub ziemniaki na placki ziemniaczane. Soki wychodzą gęste lub rzadkie w zależności od wyboru sitka i ustawienia śruby. Bardzo wydajna, zapycha się praktycznie tylko przy bananach i miękkich morelach. Rewelacyjnie wyciska sok z ziół,
np. pokrzywy czy mięty. Owoców nie trzeba obierać, ani wyciągać małych pestek. Minusem jest to, że ćwiartka jabłka ledwo wchodzi do otworu wyciskarki, trzeba owoce kroić na małe części. To wyciskarka wolnoobrotowa, więc wyciskanie soku trwa trochę, ale za to temperatura przy wyciskaniu nie wzrasta - nie giną żadne witaminy podczas przetwarzania. Słowem, trzeba chwilę czasu poświęcić aby zrobić sok, ale za to efekt super. Wyciskarkę mozna dorwać w Eujuicers:
NATULUX
ul.Wersalska 47 / 75
91-203, Łódź
tel: 422529660
Daję kontakt do firmy
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez monicabe » 15 wrz 2020, o 13:52

Co jak co, ale garnki moim zdaniem dobrze jest kupić porządne. Szczególnie jeśli gotujecie codziennie. Znacznie większy komfort gotowania jak i.... czyszczenia.
Moim faworytem jest 4litrowy garnek z emaliowanego żeliwa. W tym jednym garze gotuję 80% potraw. Polecam LeCreuset. Kolejny to 3litrowy Zepter z sitem do gotowania na parze.

Zaczęłam rownież zbierać naklejki w Netto, w sklepach obecnie jest niezła promocja na zakup garnków od Masterchef - garnki te posiada moja mama, miałam okazję zobaczyć je na własne oczy, tak wieć skoro mam okazję skorzystać ze zniżki prawie 70%, to tak uczynię. Szczególnie, ze w Netto kupuję często.
Avatar użytkownika
monicabe
Miła Kobietka
 
Posty: 81
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 13:15

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez wenus28 » 24 paź 2020, o 13:29

Co jak co ale w ogóle opłaca się kupować pożądne rzeczy a nie tylko garnki, bo nie trzeba będzie tak czesto ich wymieniać. Przecież to tak jakby wyrzucić pieniądze w przysłowiowe błoto. Ja urządzając swoją kuchnię brałam przy każdym najmniejszym drobiazgu jakość pod uwagę i nawet kupując kosz na śmieci wolałam wybrać w superwnetrze.pl może troszkę droższą ale porządną jakość i świetny wygląd.
wenus28
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 30 sty 2016, o 19:55

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Anna_Tee » 9 gru 2020, o 16:34

Ostatnimi czasy okazało się, że coraz częściej przydatna bywa folia stretch. Wszystko można nią owinąć i zabezpieczyć. Praktyczne rozwiązanie. :)
Anna_Tee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 gru 2020, o 11:37

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez espanka » 16 gru 2020, o 00:01

na pewno dobrze mieć w kuchni okap, ja mam electrolux hob2hood, warto było kupić, świetnie pochłania zapachy i jest w zasadzie bezobsługowy
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez carol-bork » 29 gru 2020, o 11:03

Rozejrzyj się za takimi rzeczami w Room99.
carol-bork
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 sie 2020, o 17:54

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Księżyciwa » 29 gru 2020, o 22:52

U mnie to podstawa piekarnik, oczywiście porządny od Electroluxa w kolorze Black Mat, świetnie wygląda a jeszcze lepiej piecze i gotuje na parze.
Księżyciwa
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 22 maja 2020, o 21:14

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Ważka225 » 1 sty 2021, o 19:54

Księżyciwa napisał(a):U mnie to podstawa piekarnik, oczywiście porządny od Electroluxa w kolorze Black Mat, świetnie wygląda a jeszcze lepiej piecze i gotuje na parze.



A czy piekarnik w takim kolorze nie brudzi się bardziej?
Ważka225
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 22 sie 2020, o 11:22

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Allie » 25 sty 2021, o 15:27

U mnie dobrze sprawdzają sie obecnie noże Masterchef. Nie wiem jak z ich żywotnością, ale podejrzewam, ze posłuża mi dość długo :)
Obecnie w Netto jest niezła promocja na zbieranie naklejek https://netto.pl/rabaty-za-naklejki
Aktualnie jestem w trakcie kompletowania zestawu noży, bo w sklepie robię zakupy praktycznie codziennie (mam do niego najbliżej).
Nie mogę natomiast polecić noży ceramicznych. Miałam kiedys komplet takich noży i na początku sprawdzały sie dobrze. Potem jednak miałam problemy z ich ostrzeniem. Domowym sposobem trudno jest je naostrzyć.
Allie
Fajna Kobietka
 
Posty: 161
Dołączył(a): 23 sie 2019, o 11:16

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Kasiak » 17 lut 2021, o 20:39

Ja sobie nie wyobrażam gotowania bez blendera. Blender jest podstawą mojej kuchni, wszelkie zupy, sosy, szatkowanie warzyw, dipy,smoothie, itp. robię przy pomocy tego urządzenia. I zdecydowanie polecam zainwestować w jakiś wysokowydajny blender, jak ten Zwilling Enfinigy, który osobiście posiadam i nie wymieniłabym na żąden inny model https://zwilling.pl/sprzet-kuchenny/ble ... g-enfinigy
Kasiak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 06:45

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Trotka » 30 lip 2021, o 23:33

Oj u mnie to ciągle sprzęty w użyciu, najbardziej to chyba piekarnik bo mam od Electroluxa z funkcją pary więc i piekę i gotuję używam go częściej niż płyty.
Trotka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 28 mar 2020, o 19:56

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez Gabriela » 17 wrz 2021, o 17:28

Piekarnik CookView-on ma niesamowite gadżety np. kamerę dzięki której mogę obserwować jedzenie, które przygotowuje na ekranie telefonu. Super nowoczesny sprzęt.
Gabriela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 wrz 2021, o 17:21

Re: Przydatne gadżety do kuchni

Postprzez olicka » 1 lis 2021, o 16:47

Czyli masz aplikację w telefonie to tego piekarnika tak? Możesz np. regulować temperaturę za pomocą aplikacji?
olicka
Miła Kobietka
 
Posty: 69
Dołączył(a): 24 paź 2021, o 13:05
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Anastazja2007, Bing [Bot], Google [Bot]