Muzea/Galerie w Warszawie???

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez wokulska90 » 20 lut 2018, o 16:58

Jestem nowa w stolicy, następny weekend mam wolny i chciałabym poznać trochę to miasto. Przekonać się do niego. Macie do polecenia ciekawe muzea (najlepiej sprawdzone przez Was) i galerie sztuki?
wokulska90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 16:53

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez Kleo_Patra » 22 lut 2018, o 17:20

Z chęcią polecę muzeum, które niedawno sama odwiedziłam, biorąc je "pół żartem, pół serio" Muzeum Wódki (niedaleko Metra Ratusz Arsenał, wiec super lokalizacja). Jest to naprawdę świetne muzeum i gorąco polecam plus klasyk Muzeum Powstania Warszawskiego (na Woli) :) :)
Kleo_Patra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lut 2018, o 15:53

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez wokulska90 » 23 lut 2018, o 13:25

Kleo_Patra napisał(a):Z chęcią polecę muzeum, które niedawno sama odwiedziłam, biorąc je "pół żartem, pół serio" Muzeum Wódki (niedaleko Metra Ratusz Arsenał, wiec super lokalizacja). Jest to naprawdę świetne muzeum i gorąco polecam plus klasyk Muzeum Powstania Warszawskiego (na Woli) :) :)

Dzięki, sprawdziłam, że mają otwarte w sobotę, więc na pewno wpadnę i powiem czy było warto.
wokulska90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 16:53

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez wokulska90 » 26 lut 2018, o 10:54

Kleo_Patra napisał(a):Z chęcią polecę muzeum, które niedawno sama odwiedziłam, biorąc je "pół żartem, pół serio" Muzeum Wódki (niedaleko Metra Ratusz Arsenał, wiec super lokalizacja). Jest to naprawdę świetne muzeum i gorąco polecam plus klasyk Muzeum Powstania Warszawskiego (na Woli) :) :)

Jeszcze raz dzięki za polecenie, nie spodziewałam się, że w Muzeum Wódki będzie tak fajnie :D Od razu wspomnę, że trzeba jednak wcześniej zarezerwować wizytę i przewodnika, bo jest spore zainteresowanie. Eksponaty wyjątkowe, etykiety piękne, ale najbardziej podobała mi się gablota z nigdy wcześniej nieotwieranymi butelkami. Jest nawet jedna z Powstania Warszawskiego. No i na koniec jest możliwość degustowania wódek z wyższej półki i nawet sklepik, więc to fajne miejsce, żeby wybrać się na jakieś urodziny - bo masz prezenty na miejscu od razu :p Niestety było za zimno, żeby pójść gdzieś jeszcze, więc czekam na wiosnę z kolejnymi wyprawami :)
wokulska90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 lut 2018, o 16:53

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez Kleo_Patra » 7 mar 2018, o 16:44

wokulska90 napisał(a):
Kleo_Patra napisał(a):Z chęcią polecę muzeum, które niedawno sama odwiedziłam, biorąc je "pół żartem, pół serio" Muzeum Wódki (niedaleko Metra Ratusz Arsenał, wiec super lokalizacja). Jest to naprawdę świetne muzeum i gorąco polecam plus klasyk Muzeum Powstania Warszawskiego (na Woli) :) :)

Jeszcze raz dzięki za polecenie, nie spodziewałam się, że w Muzeum Wódki będzie tak fajnie :D Od razu wspomnę, że trzeba jednak wcześniej zarezerwować wizytę i przewodnika, bo jest spore zainteresowanie. Eksponaty wyjątkowe, etykiety piękne, ale najbardziej podobała mi się gablota z nigdy wcześniej nieotwieranymi butelkami. Jest nawet jedna z Powstania Warszawskiego. No i na koniec jest możliwość degustowania wódek z wyższej półki i nawet sklepik, więc to fajne miejsce, żeby wybrać się na jakieś urodziny - bo masz prezenty na miejscu od razu :p Niestety było za zimno, żeby pójść gdzieś jeszcze, więc czekam na wiosnę z kolejnymi wyprawami :)



Wiem co dobre :D a tak poważnie już 3 razy tam była (haha) Zawsze, gdy obejrzę jakiś fajny film to później chce go pokazać bliskim i oglądam z nimi po raz drugi, po raz trzeci i nawet po raz czwarty :D tak samo miałam z Muzeum Wódki, byłam tam już ze znajomymi, którzy mnie odwiedzili , czy z rodziną :) i za każdym razem podobało mi sie tak samo, a nawet bardziej :) bo więcej szczegółów dostrzegałam, o więcej rzeczy dopytywałam :) Polecam gorąco. PS. też byłam zaciekawiona tymi butelkami z alkoholem, które jeszcze nigdy nie były otwierane :)
Kleo_Patra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 lut 2018, o 15:53

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez AnneMarie » 8 mar 2018, o 11:31

Jak podobało się wam w Muzeum Wódki (mi też, nic dziwnego :P) to polecam jeszcze Muzeum Neonów, Muzuem Chleba oraz Modniarstwa i Naparstków :)
AnneMarie
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 maja 2016, o 12:38

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez babeczka » 8 mar 2018, o 17:09

wokulska90 napisał(a):Jestem nowa w stolicy, następny weekend mam wolny i chciałabym poznać trochę to miasto. Przekonać się do niego. Macie do polecenia ciekawe muzea (najlepiej sprawdzone przez Was) i galerie sztuki?



Witaj - a czy nie lepiej kupić sobie Mapę Warszawy, w niej znajdziesz wszystko,także Muzea jak i inne atrakcje. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Muzea/Galerie w Warszawie???

Postprzez komm » 13 kwi 2018, o 11:54

Zachęta przede wszystkim. Zależy co Cię interesuje - sztuka współczesna, czy klasyczna?

komm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 11:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]