zdrowe odżywianie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez pabin27 » 24 lut 2018, o 12:24

Moim zdaniem warto się w tego typu tematach doradzić specjalisty z danej dziedziny... To jest naprawdę dość dobre i sensowne rozwiązanie :)

Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie
pabin27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 lut 2018, o 14:54

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez AnnaK » 26 lut 2018, o 12:08

To prawda, warto udać się do profesjonalnego dietetyka. Jednak również bez jego pomocy można zadbać o to, by poprawić swoją dietę.

AnnaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 lut 2018, o 11:51

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez jaltest09 » 1 mar 2018, o 16:19

zdrowe odżywianie jest bardzo ważne- dla mnie to po prostu dużo owoców i warzyw :)

jaltest09
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 16:16

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez agamat » 7 mar 2018, o 20:30

Zdrowe odżywianie to zbilansowana dieta. Warzywa i owoce super pomysł zawieraja dużo błonnika. Jeżeli nie jadamy ich dużo można wzbogacić dietę o błonnik rozpuszczalny. Nie przesadzimy nim na pewno gdyż pochodzi właśnie z warzyw i owoców. Super sprawa. Ja pije błonnik z jabłek Fiberistic.
agamat
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 lut 2018, o 21:22

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez sareneczka » 7 mar 2018, o 22:28

ja zdrowo się odżywiałam a i tak odczuwałam dyskomfort po zjedzeniu jakiś niezdrowych rzeczy, czasem nawet po alkoholu odczuwałam ból w brzuchu. Dopiero jak zaczęlam przyjmować Intestę to zaczęłam odczuwać prawdziwą przyjemność ze spożywania jedzenia i picia gazowanych napojów
sareneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 gru 2017, o 17:15

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Karolka » 13 mar 2018, o 16:10

Od niedawna przeszłam na pierwszą w moim życiu dietę, jem o ustalonych godzinach i spożywam znacznie więcej warzyw i owoców, niż przedtem i muszę przyznać, że czuję się o wiele lepiej. Zobaczymy, czy wpłynie to też na moją wagę.
Karolka
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 13:31

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez barb » 20 mar 2018, o 20:43

ja staram się napewno więcej gotowac i dusić niż smażyć i pić dużo warzywnych i owocowych soków

barb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:24

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez anulka19999 » 27 mar 2018, o 14:17

zdrowe odżywianie jest oki tylko trzeba się wspomagać suplementami ja jej j jestem mega zadowolona LILIU na włosy i paznokcie
anulka19999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 16 mar 2018, o 17:40

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez babeczka » 27 mar 2018, o 16:31

Zdrowe odżywianie to nie wspomaganie suplementami, suplementy nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
Zdrowe odżywianie to wszystko gotowane,bądź przygotowywane na parze,żadne kluchy,makarony,smalce, sosy,słodycze,zdrowe odżywianie to warzywa,owoce,dużo wody mineralnej i najważniejsze - nie obżeranie się tylko posiłki 5 x dziennie w małych ilościach. Prosto i zdrowo.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez palina88 » 10 paź 2018, o 10:17

noo jak ja sobie przypomnę te problemy właśnie z jedzeniem i piciem czegos gazowanego, straszne to było. Ale trochę to ograniczyłam i tez stosowałam właśnie preparat intesta, on mi pomógł najbardziej, dzięki niemu moje jelita rewelacyjnie zaczęły pracować.
palina88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 09:50

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Kama02 » 22 paź 2018, o 12:42

Zdrowe odżywianie nie jest wbrew pozorom takie proste. Wiele osób przyzwyczajonych do podjadania słodyczy czy tłustych potraw nie jest w stanie od razu przejść na zdrowe produkty. Tutaj sprawdzi się metoda małych kroczków, dzięki czemu będą mogli oni stopniowo wprowadzać zdrowe składniki, bez poczucia zniechęcenia.

Kama02
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 paź 2018, o 12:32

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez priston » 15 lis 2018, o 15:28

Zdrowie mamy jedno i należy o nie dbać!

Profesjonalna chirurgia stomatologiczna pozwala zapewnić piękny uśmiech
priston
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 lis 2018, o 15:06

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Adababa » 20 lis 2018, o 17:31

Staram się zdrowo odżywiać, jeść dużo owoców, warzyw itp :) Jednak przychodzą takie momenty kiedy jest ciężko :) Wychodzę ze znajomymi na miasto i ciężko odmówić sobie dobrego burgera z cola ..:) dzieje się tak bardzo sporadycznie :) jednak ja staram się na co dzień zdrowo odżywiać :) jem lekkostrawne potrawy :) ograniczyłam spożycie soli :) wbiłam sobie nawyk picia dużej ilości wody :) najbardziej smakuje mi zielona Piwniczanka :) oczyszczam w ten sposób organizm z toksyn :) dodatkowo jeżdżę na rowerze :)
Adababa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 18 kwi 2018, o 13:35

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez malinowatrufla » 16 gru 2018, o 23:02

teraz taki czas ze ciezko pamietac o zdrowym odzywianiu, w swieta zazwyczaj pozwalamy sobie na rozne grzeszki ;) sama mam problem z zachowaniem umiaru jest chodzi o swietowanie przy wigilijnym stole, w tym roku jednak mam zamiar nad tym zapanowac SPAM fajny artykul na ten temat, warto poczytac

Ostatnio edytowano 18 gru 2018, o 21:05 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
malinowatrufla
Fajna Kobietka
 
Posty: 145
Dołączył(a): 17 paź 2018, o 21:36

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez espanka » 25 sty 2019, o 16:56

Staram się zdrowiej odżywiać i czytać dokładnie etykiety. Z makaronu zwykłego przerzuciłam się na pełnoziarnisty, kilka testowałam i moim ulubionym jest chyhba ten z lubelli, nie ma aż tak mocno wyczuwalnego specyfyicznego posmaku makaronów z pełnego ziarna.
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Jinka » 19 lut 2019, o 23:07

Też bardzo często jej makaron z pełnego ziarna, też kupuje lubelli, zdrowe są te makarony do tego dobra oliwa, czosnek, zioła. Ja lubię makaron z krewetkami , dużą ilością czosnku, chilli :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez silka » 29 lip 2019, o 21:59

ja polecam dietetyczny catering, sama zamawiam już kolejny miesiąc i uważam, że dzięki temu nie tylko straciłam sporo tłuszczu, ale mam też energię na treningi i lepsze samopoczucie
silka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 29 kwi 2019, o 23:45

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Miss.Dior » 31 lip 2019, o 15:31

nie zawsze ekosklepy. zwykły bazarek jest w porządku :)
Avatar użytkownika
Miss.Dior
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 30 lip 2019, o 13:52
Lokalizacja: Świdnik

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez ancymek » 5 sie 2019, o 13:24

Ostatnio sprawdzałam ofertę https://genactiv.eu/colostrigen-zawiesina i czytałam o właściwościach zdrowotnych tego mleka pozyskiwanego z gruczołów mlekowych ssaków chwilę po narodzinach. Wygląda na to, że to prawdziwa bomba witaminowa. Są tu osoby, które stosowały i mogą potwierdzić, że warto wprowadzić taki preparat do codziennej diety?
ancymek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 lip 2019, o 09:34

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez minka18 » 30 wrz 2019, o 11:16

Głównym dodatkiem do moich potraw, w kwestii odżywiania są zioła zaproponowane przez ZiołaDar zioladar. com .pl/ . Kupuję je w różnych formach, ostatnio zdecydowałam się także na ofertę kosmetyków naturalnych, również z ich oferty. Bardzo zdrowy wybór!
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez nasturcja » 14 lis 2019, o 12:44

Jinka napisał(a):Też bardzo często jej makaron z pełnego ziarna, też kupuje lubelli, zdrowe są te makarony do tego dobra oliwa, czosnek, zioła. Ja lubię makaron z krewetkami , dużą ilością czosnku, chilli :)



Makaron z krewetkami <3 W zdrowym odżywianiu najważniejsze jest czytać etykiety, czytać o produktach. Np. obecnie bardzo trudno znaleźć dobrą, prawdziwą i pachnącą oliwę. To co jest na półkach sklepowych to jest chyba żart, można się nadziać. Chyba jedną z lepszych i optymalnych cenowo jest oliwa Monini. To jest firma rodzinna więc jeszcze nie zjedzona przez wielkie korporacje, zatem udaje się im trzymać jakiś poziom. Makarony? no tu też trzeba poszperać żeby nie było tam słabej jakości mąki. Krewetki? najlepiej świeże i szare przed wrzuceniem na patelnię. Dobrze też jakby miały głowy, bo jak wiadomo "ryba" psuje się od głowy :)
nasturcja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 paź 2019, o 21:03

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Mariuska » 25 lut 2020, o 16:18

no ja np zainwestowałam w wprowadzenie warzyw i owoców do diety. i idealnie sprawdza się tutaj soki wyciskane, które są pełne odżywczych wartości i smacznych połączeń. ja lubię soki sportfood - niezle sycą i dodają sporo energii
Mariuska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 16:16

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez koksa » 25 cze 2020, o 19:23

lubie gotowac i to bardzo ale mieszkam sama, szkoda mmi troche kasy na jedzenie codziennie na miescie i od czasu kwarantanny zamawiam sobie catering od wygodnadieta - super sprawa! codziennie cos innego do jedzonka, jest smaczne i przy okazji mozna stracic kilka kg!
koksa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 cze 2020, o 08:43

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez Martuśka » 18 lip 2020, o 21:31

U mnie ostatnio pojawiły się problemy z cukrem, więc wprowadziłam jeszcze więcej warzyw a do tego kupuj w doz nutridrinki Diaben, mają niski indeks glikemiczny,
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20

Re: zdrowe odżywianie

Postprzez kaszka » 21 lip 2020, o 09:40

ja ostatno dużo czytam na temat produktówn kupnych, wiadomo najlepiej robic samemu ale jest mnóstwo profili w portalach społecznościowych albo blogów na temat składów poszczególnych rzeczy do kupienia-gotowców i można się zdziwić zarówno na plus i minus, warto czytać i się dowiadywać ;)
Avatar użytkownika
kaszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 lip 2020, o 09:38
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]