Szkolenia BHP

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Szkolenia BHP

Postprzez xena » 9 kwi 2013, o 11:39

Czy gdy zaczynałyście pracę na etacie to miałyście szkolenie BHP albo oceny ryzyka zawodowego? Jestem ciekawa bo z tego co ja pamiętam to nie miałam.
Avatar użytkownika
xena
Fajna Kobietka
 
Posty: 202
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 10:27

Re: Szkolenia BHP

Postprzez Babeczkowa_ewa » 12 kwi 2013, o 08:43

xena, my mieliśmy szkolenia bhp organizowane już w pierwszym tygodniu pracy, jak masz umowę zlecenie lub umowę o pracę, to szkolenie bhp jest obowiązkowe, tak samo, jak badania wstępne, a w kolejnych latach - badania okresowe. Z resztą na stronce firmy szkoleniowej, która prowadzi też szkolenia z bhp jest wyraźnie napisane: "Szkolenia BHP mają charakter obligatoryjny–każdy pracodawca jest zobowiązany przeszkolić pracowników zakresie BHP." Możliwe, że podczas przyjęcia do pracy podpisałaś jakiś papierek o odbytym szkoleniu bhp i nawet o tym nie wiesz, bo wiele firm w ten właśnie sposób radzi sobie z wymogami kodeksu pracy.
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Szkolenia BHP

Postprzez olekso » 12 kwi 2013, o 16:17

Wszędzie są szkolenia BHP :) Nawet na studiach, przez co non stop ktoś ze studentów pyta się ile trwa szkolenie bhp. Generalnie takie szkolenia są przyjemne bo nie trzeba nic robić tylko się siedzi i słucha :) A trwają niewiele dłużej niż 2-3h.

Pozdrawiam
olekso
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 16:03

Re: Szkolenia BHP

Postprzez drzemag » 12 kwi 2013, o 22:08

He, he! Przyjemne! Moje ostatnie szkolenie trwało 16 godzin :shock: rozłożone na 2 dni! Nadgorliwy behapowiec zafundował takie dla kierowników. Wszyscy przysypiali a on filmy z wypadków na budowie pokazywał. Szczegół, że pracuję w księgarni. Na szczęście firma pozbyła się gościa.
Avatar użytkownika
drzemag
Fajna Kobietka
 
Posty: 133
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:42
Lokalizacja: Gdynia

Re: Szkolenia BHP

Postprzez compozer » 13 kwi 2013, o 02:26

drzemag napisał(a):He, he! Przyjemne! Moje ostatnie szkolenie trwało 16 godzin :shock: rozłożone na 2 dni! Nadgorliwy behapowiec zafundował takie dla kierowników. Wszyscy przysypiali a on filmy z wypadków na budowie pokazywał. Szczegół, że pracuję w księgarni. Na szczęście firma pozbyła się gościa.


No to trafiłaś na jakiegoś faceta, który miał chyba rozliczenie za godzinę szkolenia stąd tak przeciągał :D

Poproszę obowiązkowo zobaczyć na ranking jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe który w 2015 roku wielu osobom bardzo się przyda :)
compozer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 19:19

Re: Szkolenia BHP

Postprzez ola.nowik » 19 kwi 2013, o 14:40

Ja jak poszłam po raz pierwszy do pracy to również dostałam skierowanie na szkolenie z BHP. Przeprowadziła je firma BEST, która zresztą pod względem merytorycznym bardzo dobrze je poprowadziła. Polecam SPAM

Ostatnio edytowano 21 kwi 2013, o 21:14 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ola.nowik
 

Re: Szkolenia BHP

Postprzez bettti86 » 24 kwi 2013, o 10:53

ja miałam takie szkolenie, było nawet bardzo ciekawe
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Szkolenia BHP

Postprzez olivvia » 2 cze 2014, o 13:18

Ja miałam szkolenie za każdym razem, gdy zmieniałam pracę, to jest obowiązek pracodawcy. Ostatnie szkolenie odbywało się w postaci e-learningowej zorganizowane przy współpracy z Delphi BDU i chyba bardziej mi odpowiadało niż tradycyjne.
olivvia
 

Re: Szkolenia BHP

Postprzez Olaminks » 10 cze 2014, o 11:29

Myślę, że szkolenie BHP jest obowiązkowe i jeśli go nie miałaś masz prawo upomnieć się o nie do pracodawcy. Możesz poczytać o tym również sama: SPAM ale moim zdaniem Twój szef powinien Ci zagwarantować szkolenie :)

Ostatnio edytowano 10 cze 2014, o 11:53 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
Olaminks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2014, o 10:21

Re: Szkolenia BHP

Postprzez Anadiya » 1 lip 2014, o 14:58

Szkolenie BHP jest obowiązkowe czy to w szkole na studiach czy w miejscu pracy. U mnie w firmie szkolenie przeprowadzali SPAM i powiem szczerze że dużo wynieśliśmy z tego szkolenia było przeprowadzone w sposób prosty i profesjonalny

Ostatnio edytowano 1 lip 2014, o 14:58 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Anadiya
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 24 sty 2013, o 10:47

Re: Szkolenia BHP

Postprzez AiShA » 4 lip 2014, o 16:59

Nie wszędzie zakład czy pracodawca organizują takie szkolenia bo zwyczajnie ich na to nie stać.
Ale w dużych firmach czy zakładach są one obowiązkowe przed rozpoczęciem pracy.

[i]Na ciele rozmaże z mych łez tatuaże, dwa metry ma strach nie wolno się bać.
A szyfry pułapki w słowach zostawię, pokonać chcesz nas nie zostanę.
Nie chce ciebie na zawsze, nie schowasz nas na dnie Tak mało mnie we mnie jest.
I nie zobaczysz że patrzę na Ciebie inaczej, nie chciałeś mnie takiej mieć.
Jutro znowu gonić, biec, latać ponad, ile sił mam krzyczę to Ja.
Kiedy miga świat w twoich oczach, naucz mnie od nowa.
Nie chciałeś mnie takiej więc naucz mnie sobą być...
[/i]
Avatar użytkownika
AiShA
Extra Kobietka
 
Posty: 434
Dołączył(a): 17 cze 2014, o 21:09
Lokalizacja: Małopolska

Re: Szkolenia BHP

Postprzez olivvia » 26 sie 2014, o 10:33

Akurat gdy ja rozpoczęłam prace to razem ze mną przyszło 4 osoby, a więc było nas więcej. Szkolenie BHP mieliśmy przeprowadzone online, za pomocą platformy e-learningowej E-specjalistabhp. Wszystko poszło sprawnie i szybko, nie było 8-godzinnego siedzenia w sali wykładowej, jak u poprzedniego pracodawcy, a po prostu 2 godziny szkolenia online, później egzamin i otrzymanie dokumentów. Gdyby inne sprawy były równie szybko przeprowadzane to nie mielibyśmy żadnych opóźnień.
olivvia
 

Re: Szkolenia BHP

Postprzez ennie » 27 sie 2014, o 22:46

Heh, ja raz miałam takie "szkolenie"... Trwało 10 minut.

Avatar użytkownika
ennie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 26 mar 2014, o 11:04

Re: Szkolenia BHP

Postprzez azielik » 5 mar 2018, o 09:01

dziś już prawie wszystkie szkolenia BHP prowadzi sie online. Jak zakladałam swoją firme musiałam takie szkolenie odbyć. Znalazłam platforme online - jest ich wiele - zrobiłam dwugodzinny kurs, dostałam państwowy certfikat i po bólu... Tak więc dziewczyny nie bójcie się tego, a można być samemu swoją szefową i wreszcie zarządzanie swoim czasem eweoluuje w kierunku czasu prywatnego, równowagi zyciowej... motywacja do życia od razu rośnie. Nie masz wrażenia że to sprzedaż samego siebie do korpo - tylko wreszcie realizacja marzeń.

azielik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4 mar 2018, o 23:09
Lokalizacja: Katowice
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google Adsense [Bot]