SOS - proszę o rady urodowe.

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez laelia » 23 sty 2018, o 22:47

Kobitki, potrzebuję Waszej pomocy.

Otóż mam 39 lat, i aktualnie prezentuję się mało atrakcyjnie. Jeszcze rok temu wyglądałam ok (Dużo schudłam, miałam dobrą fryzurę, malowałam się). Generalnie wyglądałam dobrze i całkiem młodo. Przez ten rok strasznie się zapuściłam :( Przytyłam 20 kg (teraz ważę 80), mam beznadziejną fryzurę a raczej jej brak (włosy po trwałej, proste gdzieś na 7 centymetrów a reszta pofalowana, tyle że włos ten pokręcony jest przesuszony; moja fryzura to po prostu włosy związane w kucyk :( ). Pojawiły mi się siwe włosy. Przestałam się malować bo skoro i tak brzydko wyglądam to nie mam motywacji. Ciuchy na razie przestałam kupować bo ciągle miałam nadzieję, że schudnę.

Generalnie fatalnie :(

Natomiast teraz chcę zacząć dbać o siebie. Do tej pory jakoś tak miałam w głowie ustawione, że najpierw dzieci (ubrania dla nich), potem dom (że musi być super urządzony), a ja na szarym końcu. Chcę to zmienić. Zamówiłam sobie porządną kurtkę bo już w takim dziadzie chodziłam, cały czas mając nadzieję że schudnę i kurtkę kupię nie 44 a co najwyżej 40. No ale sobie powiedziałam, że co prawda nie mogę schudnąć, ale to nie znaczy że mam wyglądać jak dziad.

Mam zamiar sobie kupić trochę nowych ciuchów. Chcę zmienić fryzurę i tu mam problem - co mozan zrobić z takimi włosami zniszczonymi trwałą oi pokręconymi tylko od połowy głowy? Jakieś zabiegi regeneracyjne? Można te włosy wyprostować? Ogólnie myślę o ścięciu ich na boba, i pofarbowaniu żeby siwulców nie było widać.

O twarz staram się dbać, i dramatu nie ma.

Ale potrzebuję wsparcia imam nadzieję że dodacie mi motywacji żeby zacząć dbać o siebie. Mąż nie narzeka i nie krytykuje mnie, ale boję się, że całkiem przestanę mu się podobać jak dalej będę tkwiła w takim stanie. Muszę coś zmienić.

Help!

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez Hadassa » 25 sty 2018, o 22:23

Kochana ;) PRzede wszystkim musisz się przewartościować...
Co do włosów, to wizyta u fryzjera i raczej ścięcie ich...
Może też warto jednak trochę czasu dla siebie i jakąs siłownię albo ćwiczenia..
No i dietetyk ??

Trzymam kciuki :*

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez MalinowaMama » 30 sty 2018, o 14:04

Racja, najpierw musisz polubić siebie i wtedy polubisz dbanie o siebie :) Zawsze fajny ciuch dodaje takiego wiesz, poczucia, że wow, fajnie wyglądam, mogę więcej - także kupuj, trudno, jak schudniesz, to możesz oddać do komisu, albo wystawić na jakiejś grupie na fb i może ktoś odkupi i będziesz na plus ;)
Co do włosów, zniszczone zawsze najlepiej ściąć, więc ścinaj, niech Ci fryzjerka dobierze do kształtu twarzy i będzie ok, odrosną ładniejsze.
MalinowaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 13:49

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez laelia » 31 sty 2018, o 11:01

dzięki dziewczyny :) właśnie jestem w trakcie przewartościowania że ja też jestem ważna :) A włosy faktycznie zetnę, może na boba

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez MalinowaMama » 7 lut 2018, o 13:50

No i to jest dobre podejście :) Lepsze krótsze, zadbane i zdrowe, niż takie siano (rzecz jasna nie mówię, że Ty masz siano, po prostu często na ulicy widzę kobiety, które na siłę chcą mieć długie włosy, a wygląda to tak, że mają bardzo spalone rozjaśnianiem, cienkie, pozbawione życia niezbyt ładne włosy).
Będzie dobrze ! Małymi kroczkami do przodu :)
MalinowaMama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 30 sty 2018, o 13:49

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez laelia » 8 lut 2018, o 23:24

dzięki! :)

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez Hadassa » 8 lut 2018, o 23:47

Kochana, choć pamiętaj, że przede wszystkim.. potrzebujesz poczuć sama motywację, potrzebujesz poczuć że na prawdę jej potrzebujesz i mieć konkretny cel.
Mi dopiero to dalo siły i kopa....

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez konalr » 11 lut 2018, o 23:13

Witam dziewczyny :)
Mam ostatnio problem z wyborem porządnego lakieru hybrydowego. Czy jesteście może w stanie polecić jakiś dobry sprawdzony lakier hynrydowy do paznokci? Ja się właśnie naprawdę bardzo poważnie zastanawiam nad tym co byłoby warto wybrać... Czy uważacie, że na przykład taki lakier jest wart uwagi LINK ? Z góry wielkie dzięki za wszelkiego rodzaju porady oraz sugestie w tym obszarze tematycznym :) Z całą pewnością się przydadzą :)

Ostatnio edytowano 6 mar 2018, o 00:19 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: LINK

Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak.
konalr
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lut 2018, o 18:36

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez wera039 » 3 mar 2018, o 15:21

Mam strasznie zniszczone farbowaniem włosy, co byście doradziły ? Masakra, musze coś szybko zadziałać . Znalazłam cos takiego jak szukałam konkretnie pod wosy farbowane SPAM któras to stosowała i podpowie czy pomaga? Do tego myslę o olejowaniu w domu tylko nie wiem jakim olejem - kokosowym, lnianym czy jakimś innym?

Ostatnio edytowano 6 mar 2018, o 00:19 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
wera039
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 cze 2014, o 19:26

Re: SOS - proszę o rady urodowe.

Postprzez Hadassa » 6 mar 2018, o 00:20

Olej musisz metoda prób i błędów dobrać, ewentualnie do swojej porowatości...
Ja od siebie polecam poszukac na forum tematu włosomanaiczek :) tam jest masa porad...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Tashmans