Dobre muffiny

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: Dobre muffiny

Postprzez Theila » 28 sty 2017, o 21:43

Ostatnio czytałam, że coraz modniejsze jest eksperymentowanie z muffinkami właśnie nie na słodko. Jak będę miała chwilę to zrobie takie http://chavroux.pl/muffiny-oliwkami-sus ... zim-serem/ i ciekawi mnie smak oliwek, suszonych pomidorów i serka koziego. Nie byłabym soba jakbym nie spróbowała ;)
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Dobre muffiny

Postprzez laelia » 27 lut 2017, o 12:12

wczoraj zrobiłam bananowo- kokosowe, bardzo nam smakowały.

Obrazek
Avatar użytkownika
laelia
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 589
Dołączył(a): 5 paź 2014, o 20:16

Re: Dobre muffiny

Postprzez lulumiranda » 10 mar 2017, o 14:10

Dziewczyny a napiszcie mi czy robiłyście moze muffinki z białą czekoladą? Bo tak się zastanawiam czy dzisiaj nie upiec. Nie chce mi się wychodzić do sklepu bo akurat pogoda jak pod psem ( pada oraz mży od rana , dobrze ,że mam dzisiaj wolne od roboty bo nie chciałoby mi się wychodzić). Składiniki na ciasto mam.

Nie mam jedynie ciemnej czekolady. Ale czekoladę Karmellove od Wedla. O ile sama bardzo mi smakuje to czy będzie pasowała do muffinów?
Avatar użytkownika
lulumiranda
Fajna Kobietka
 
Posty: 144
Dołączył(a): 29 lis 2012, o 13:01

Re: Dobre muffiny

Postprzez Aleksndra » 23 mar 2017, o 09:33

Theila napisał(a):Ostatnio czytałam, że coraz modniejsze jest eksperymentowanie z muffinkami właśnie nie na słodko. Jak będę miała chwilę to zrobie takie http://chavroux.pl/muffiny-oliwkami-sus ... zim-serem/ i ciekawi mnie smak oliwek, suszonych pomidorów i serka koziego. Nie byłabym soba jakbym nie spróbowała ;)

Ciekawy pomysł. Dzięki!

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobre muffiny

Postprzez malwinka146 » 21 wrz 2017, o 15:03

Muffiny na słono to ciekawy pomysł, można tam poupychać różne warzywa. Dobre dla dzieci, bo nawet jak nie lubią warzyw, to jednak skusi je wygląd babeczki :ok: ja jednak jestem zdania, że najlepsze są te słodkie, z owocami, kremem, polane czekoladą lub z czekoladą w środku. Najlepsze muffinki czekoladowe, jakie jadłam, piekła kiedyś moja babcia. Niestety nie zapytam jej już o przepis :( , ale próbowałam go odtworzyć i to efekt:
Ciasto:
250 g mąki
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
łyżeczka proszku do pieczenia
1 szklanka mleka (opcjonalnie wody)
pół szklanki oleju roślinnego
2 jajka

Jak zrobić:
Przygotowujemy dwie miski. Do jednej wrzucamy składniki suche: mąkęc cukier, kakao, proszek do piecz. Do drugiej natomiast mokre: wodę, olej i jajka. Mieszamy składniki w obu miskach, a następnie je łączymy. Żeby nie były za bardzo zbite, po połączeniu mieszamy szybko i dość niedbale ;)
Masę przekładamy do foremek i pieczemy 20 min w 200 stopniach.

Przepis jest najprostszy z możliwych, ale smak... to smak dzieciństwa :) na portalu W kuchni z Wedlem mają też ciekawe sposoby na muffinki, nieco bardziej wyszukane, ale też warte zobaczenia :)
malwinka146
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 wrz 2017, o 14:48

Re: Dobre muffiny

Postprzez 88Mariolka » 22 wrz 2017, o 11:28

Kiedys gdzies w necie widzialam nawet babeczki z makaronu, dobry pomysl na mala przekaske.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Dobre muffiny

Postprzez korek » 8 mar 2018, o 14:11

Na Kwestii Smaku jest przepis na muffiny z serkiem mascarpone. One wszystkim smakują.
korek
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 17:13
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Maczek, otorussayc