Czy badasz sobie piersi ?

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Czy badasz sobie piersi by ustrzec się przed rakiem?


Tak ... robię to regularnie .
12
41%

Tak , ale bardzo rzadko.
8
28%

Nie ... mnie ten problem nie dotyczy.
2
7%

Nie wiem jak się za to zabrać .
7
24%
 
Liczba głosów : 29

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez babeczka » 26 lut 2012, o 15:12

No mądre to z pewnością nie było,bo co przeżyłaś przez ten miesiąc,to Twoje.Ale wiesz lekarz też człowiek,pomylić się może.Ale dobrze,że wszystko jest w porządku.A co do badania,warto to robić i to systematycznie,żeby potem nie było problemów.Zdrowie ma się jedno,więc warto o niego dbać. Pozdrowionka. :rower
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez Izydka » 28 lut 2012, o 13:01

Niby wiem, że trzeba, że ważne, tym bardziej przy moim dużym biuście, ale na co dzień, kiedy wracam z pracy, kiedy zrobię wszystko co muszę, to po kąpieli po prostu zapominam o tym rytuale...
Izydka
 

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez babeczka » 13 mar 2012, o 14:31

Otóż to, wszystko rozbija się o brak czasu,a kobieta pracująca czasami go w ogóle nie ma.Ale coż zrobić,takie życie.Ale pomimo tego należy zadbać o swoje zdrowie.Takie badania nie bolą i warto czasem pomyśleć i o sobie.Pozdrawiam.Pa.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez poziomkaa » 14 mar 2012, o 14:41

Kurcze, nigdy nie robiłam sobie takiego badania sama, a chyba pora zacząć, bo przecież nic nie kosztuje, a można łatwo wykryć jakieś zmiany.
poziomkaa
 

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez pomcia » 14 mar 2012, o 22:31

Ja robię jak sobie przypomnę. Chyba karteczkę sobie w pokoju lub łazience powieszę.
pomcia
 

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez martulinna » 22 mar 2012, o 01:57

Szczerze mówiąc nie chodzę do lekarza w tym celu jednak często sama badam swoje piersi czy nie ma jakiś zmian... :) zastanawiam się czy mnie też ten problem dotyczy skoro mam 19lat... nie jestem za młoda? dodam, że karmiłam mojego synka piersią rok. chyba muszę wybrac sie do gina i porozmawiac na ten temat, bo teraz zaczęło nasuwać mi sie wiele pytan:)
martulinna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 mar 2012, o 01:15

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez babeczka » 24 kwi 2012, o 11:22

Teraz to chorubsko tak się rozpanoszyło wśród kobiet,a nawet mlodzieży,że nie wolno tego bagatelizować. Podczas specjalistycznego badania piersi wypełnia się ankietę,w której też jest pytanie,czy odczuwamy jakieś niepokojące kłócia,rwania,szczypania,jeśli - to należy jak najszybciej udać się do lekarza.Z tym żartów raczej nie ma.Czasami sami się badamy,ale nie zawsze możemy coś tam wyczuć.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez lidex » 4 maja 2012, o 09:07

Kobietki, co do samokontroli piersi, pisze prace na ten temat, proszę poświęćcie 2minutki i wypełnijcie ankietkę http://www.ankietka.pl/ankieta/84567/sa ... obiet.html Zależy mi na grupie kobiet 20-35 lat. Z góry wielkie dzięki.
lidex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 4 maja 2012, o 08:42

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez Aneczka89 » 28 maja 2012, o 10:49

Widzę że ten temat dawno temu wygasł więc chciałam go odnowić. Ja nigdy nie badałam sobie piersi tak jak któraś poprzedniczka pisała wyżej nie robiłam tego ze względu małej wiedzy na ten temat i nie potrafię odróżnić guza od gruczołu. Ale któregoś dnia tak coś przypadkiem natarfiłam na coś no właśnnie coś bo nie wiem co to jest. Właściwie to olałam sobie to bo było to rok temu... Ale ostatnio wróciło to do mnei wielkimi krokami bo zaczlo mnie boleć więc wybieram się do gin. Ale jestem dobrej myśli bo wiem że z reguły takie "ruszajace" się bolesne guzki mogą świadczyć o jakimś gruczołaku- włókniaku czy coś takiego. Choć jak każda kobieta trochę w podświadomości obawiam się tego coś w nocy nie daje mi to spokoju i albo nie śpie albo śni mi się najgorsze..
Aneczka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 maja 2012, o 10:29

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez kova *_* » 1 cze 2012, o 14:29

Moja Mama zmarła na raka piersi, miała 48 lat. Od tamtego czasu, gdy dowiedziałam się, że jestem w tzw. "grupie ryzyka" chodzę do Lekarza na mamografię i usg. No i badam się też sama w domu. Jak do tej pory u mnie jest wszystko w porządku. Mam nadzieję, że tak będzie zawsze :) .

Najpiękniejsze chwile przeżywamy wtedy..., gdy dowiadujemy się, że Ktoś nas kocha.
Avatar użytkownika
kova *_*
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 maja 2012, o 16:27

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez na_diecie » 3 wrz 2013, o 12:38

Rak piersi zbiera ogromne żniwa, dlatego: BADAJCIE SIĘ!!! Nie bójcie się też czytać- im więcej wiecie o raku, tym lepiej dla Was. I wcale nie należy rozpoczynać "edukację" po fakcie, tylko już teraz- SPAM
Tego rodzaju informacje może i dołują, ale też zwiększają naszą determinację- postanowienie regularnego badania wprowadzimy w czyn, zamiast odwlekać...

Ostatnio edytowano 3 wrz 2013, o 12:41 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować forum
na_diecie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 13 sie 2013, o 11:30

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez chmiel241 » 3 wrz 2013, o 17:52

a ja trafiłam na ciekawą stronę i tu też maja kilka inforamcji miedzy innymi o profilaktyce, moze kogoś zachęci to do badania SPAM

Ostatnio edytowano 3 wrz 2013, o 18:41 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: proszę nie SPAMować forum
chmiel241
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 16:23

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez kamiladraba » 4 wrz 2013, o 12:38

ja badam dość rzadko, ale regularnie. jednak zbyt nie ufam swoim badaniom, wolę iść do ginekologa się upewnić i badam sobie co pół roku biust.
kamiladraba
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 12:34

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez vaniliiia » 4 wrz 2013, o 19:30

ja masuję raz w miesiącu, sprawdzam czy nie mam guzków itp. :)

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez Laura Tomcz » 9 paź 2013, o 14:16

Głos oddany, badam regularnie!
Laura Tomcz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 13:55

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez Carina » 10 paź 2013, o 08:11

U nas w rodzinie pojawialy sie guzki piersi , wiec staram sie badac...choc wole jak to robi moj polowek ;p

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez malinka 61 » 20 paź 2013, o 18:11

Bardzo pilnuję badań czyli co dwa lata robię mammografię , sama też badam sobie piersi , jest to bardzo ważne dla kobiet , lepiej zapobiegać niż później lamentować . Rak zbiera ogromne żniwo , wykryty rak wcześniej jest uleczalny .Badajcie się !!!!!!

Przy po­dej­mo­waniu de­cyz­ji, nie zważaj na in­nych, kieruj się głosem ser­ca i włas­nym instynktem...

Obrazek
Avatar użytkownika
malinka 61
Kobietka Expert
 
Posty: 4233
Dołączył(a): 3 paź 2013, o 19:25

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez Klinika Promienista » 24 paź 2013, o 10:50

Szanowni Państwo,

rak piersi jest jednym z najistotniejszych problemów zdrowotnych Polek. Co roku u ok. 14 tys. z nich wykrywany jest właśnie ten nowotwór. Jest on głównym powodem zgonów kobiet przed 65. rokiem życia. Październik, który jest miesiącem walki z rakiem piersi, ma przypominać wszystkim paniom o możliwościach zapobiegania nowotworowi, a także o tym, że profilaktyka, wczesne wykrycie choroby i rozpoczęcie leczenia umożliwia nawet całkowity powrót do zdrowia. Istotne jest, by kobiety jak najwcześniej wyrobiły sobie nawyk samobadania piersi i wykonywały je raz w miesiącu. Wszystkie panie po 40. roku życia powinny wykonywać mammografię co dwa lata, a te które ukończyły 50 lat – raz w roku. Z kolei młodsze – badanie USG i jako badanie uzupełniające mammografię. USG zaleca się wykonywać już od około 20. roku życia. Warto wiedzieć także, że współczesny poziom medycyny i chirurgii daje wiele możliwości. Operacje usuwające nowotwór przeprowadzane są różnymi metodami, a rekonstrukcje piersi pozwalają zachować pacjentkom pełnię kobiecości.

Zespół poznańskiej Kliniki Promienistej
Klinika Promienista
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 paź 2013, o 10:47

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez kies » 7 mar 2018, o 22:51

Ja badam co miesiąc brasterem, aplikacja mi wg ustawień mojego cyklu przysyła powiadomienie, że już czas na badanie. Bardzo fajne urządzenie, bez niego te moje nieczułe palce by nic nie wybadały.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez babeczka » 8 mar 2018, o 17:13

Dobrze jest samej sprawdzać piersi,najlepiej po kąpieli ,ale wskazana jest przynajmniej raz na dwa lata Mammografia , to badanie jest najskuteczniejsze,samemu tak dobrze nie sprawdzi się,czy jest wszystko ok.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez olejunka32 » 12 mar 2018, o 11:23

najlepiej to niech partner bada :D przyjemność dla obojga :)

olejunka32
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9 mar 2018, o 14:39

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez asertin » 13 mar 2018, o 16:03

Oczywiście, że tak. Co pół roku udaje się na USG bo mam dopiero 30 lat i na mamografię jeszcze się nie załapuje.
asertin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 16:00

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez GabrysiaK » 11 kwi 2018, o 08:53

Jasne, że tak. Najlepiej samemu regularnie, oprócz tego raz w roku u specjalisty. Kto zadba o nas, jak nie my same? Z tym nie ma żartów :)

Kobitki, dbajmy o swoje zdrowie, wykonujmy badania brca i kontrolujmy swój stan! <3
GabrysiaK
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 08:48

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez urodaswiata » 11 kwi 2018, o 12:00

Oczywiście! To podstawa w dbaniu o siebie
urodaswiata
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 11:56
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy badasz sobie piersi ?

Postprzez olakwiat95 » 12 kwi 2018, o 11:13

Ja jeszcze nie badam, bo mam 22 lata, ale z tego co wiem to kobiety po 25 czy nawet 30 powinny. Moją mamę wzywa telefonicznie autobus z mammogrammem, bo już jest na emeryturze :P
olakwiat95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 14:44
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: babeczkazpolski