wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez ellena » 20 mar 2018, o 00:02

Ja bym nie lekceważyła wzdęć brzucha ,które długo trwają i jeszcze jak do tego dochodzą biegunki.Powiem tak moja mama wylądaowała po pewnym czasie z takimi objawami w Warszawskim Ośrodku Proktologii w Szpitalu św.Elżbiety. Dobrze że zajęli się nią specjaliści w dziedzinie proktologii .Też piła rożne zioła,brała dostępne leki na wzdęcia,ale nic nie pomagało.Dopiero jak doczepiła się długotrwała biegunka,zaczęła szukać pomocy u specjalistów. Musiała być operowana ,dzięki kadrze Pani docent Kołodziejczak ,dziś jest ok. Ale nie wiadomo jakby się to wszystko skończyło..Dlatego nie lekceważcie takich poważnych symptomów.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez barb » 20 mar 2018, o 20:38

to może być zespół jelita drażliwego , przebadałabym się pod tym kontem, albo nietolerancja glutenu. Zaobserwuj po czym zle się czujesz i wyeliminuj to z diety

barb
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 20 mar 2018, o 20:24

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sareneczka » 10 kwi 2018, o 16:14

dokładnie, nie jest to miłe uczucie, ale trzeba z nim walczyć. Są teraz dobre probiotyki które pomogą nam pozbyć się tych problemów trawiennych. Mnie osobiście Intesta bardzo poprawiła prawidłową perystaltykę jelit i teraz jak ktoś ze znajomych ma jakieś problemy to polecam im ten wyrób
sareneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 gru 2017, o 17:15

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Janaa » 25 kwi 2018, o 09:17

bez przesady z tym zespołem jelita drażliwego. Często jak komuś coś dolega to odrazu tym się straszy, a to jest ostatnia rzecz jaką powinno się brać pod uwagę. Przede wszystkim ważne jest to od kiedy takie dolegliwości istnieją. Ja też miałam przed długi czas problemy z żołądkiem, biegunki, zaparcia i zmieniłam dietę na lekkostrawną oraz zaczęłam pić zioła FibraVitale. Od tego zawsze trzeba zacząć i zobaczyć czy coś się zmienia. U mnie akurat to wystarczyło, jeśli dolegliwości nie ustępują to trzeba iść już do lekarza
Janaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 kwi 2018, o 09:13

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez dradziszewska » 18 maja 2018, o 11:34

Myślę że wskazana jest pomoc naprawdę dobrego gastroenterologa. Na stronie LINK są nawet opisane dolegliwości z którymi powinniśmy udać się do tego specjalisty. Wcześnie wykryte schorzenia można naprawdę złagodzić :)

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez majkusia » 17 lip 2018, o 15:32

Przede wszystkim zacznij od gastrologa - mi dopiero po badaniach zalecil odpowiednia diete leki i wlasnie polecil tez lykac inteste na wyregulowanie perystaltyki jelit i odbudowe blony sluzowej.
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jarzębina » 31 lip 2018, o 19:06

straszne to uczucie pełności. szczególnie jak zje się coś niezdrowego. na szczęście odkąd mam Debutir i stosuję go do mojej diety to takie problemy już się dla mnie nie pojawiają. dwie tabletki dziennie załatwiają temat i pilnują żeby jelita pracowały jak należy. teraz wzdęcia, gazy czy biegunki już mi nie straszne - po prostu ich nie mam.
Avatar użytkownika
jarzębina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 01:24

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Mirabelka02 » 3 sie 2018, o 18:39

polecam zakupić espumisan, jak nie pomoże to wizyta u lekarza
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez LaraCroft » 31 paź 2018, o 15:03

Espumisan? A nie lepiej jest postawić na naturalne, domowe sposoby np. zioła? Ludzie na wszystko teraz biorą tabletki, które w wielu przypadkach nie są konieczne. Ja robię sobie herbatki z ziół fibravitale i na takie objawy nie muszę narzekać, nawet gdy sobie troszkę podjem.
LaraCroft
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 paź 2018, o 13:54

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez cyganka87 » 17 gru 2018, o 14:26

Lara a coś więcej o tych ziołach powiesz? Interesuje mnie skład, po jakim czasie działają no i oczywiscie gdzie je kupię. Z góry dzięki za info :)
cyganka87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 gru 2018, o 14:24

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Calli » 17 lut 2019, o 20:54

Na wzdęcia i zaparcia. Dziewczyny! Ocet jabłkowy :D Super działa i to bardzo szybko. Mam przewlekłe zaparcia i dopiero ocet mi pomógł. Zauważyłam, że dużo zależy od jakości octu, nie kupujcie go w białych butelkach i nie może być taki totalnie przeźroczysty, najlepiej żeby był mętny. Ja kupuje w Rossmanie, brązowa butelka 0,7. Raz kupiłam w innym miejscu i nie miał takiego działania. Polecam
Calli
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 lut 2019, o 18:53

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez lexyy » 20 lut 2019, o 00:44

Ja sobie kupuję ulgasim na wzdęcia, kto ma siedzący tryb pracy to wie czym to skutkuje, brzuch mnie często boli, a jak jem w biegu to potem chodzę z takim balonen, o tabletkach szybko objętość wraca do normy ;)
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez wicia » 22 lut 2019, o 18:52

mam niedługo usg brzucha mieć robione i lekarz zalecił coś na wzdęcia brać żeby lepiej było wszystko widać. myślisz ze ten ulgasim się sprawdzi?
wicia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 09:21

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 15 mar 2019, o 14:07

lexyy napisał(a):Ja sobie kupuję ulgasim na wzdęcia, kto ma siedzący tryb pracy to wie czym to skutkuje, brzuch mnie często boli, a jak jem w biegu to potem chodzę z takim balonen, o tabletkach szybko objętość wraca do normy ;)


O! Znam te tabletki. Rzeczywiście szybko pomagają na wzdęcia i uczucie takiego pełnego brzucha. Masz też rację, że siędzący tryb życia nie działa za dobrze na nasze ciało. A do tego nieregularne i nie zawsze zdrowe posiłki robią swoje...
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez lexyy » 17 mar 2019, o 08:10

pewnie, możesz kupić śmiało ulgasim, do usg wzdęcia niewskazane bo nie będzie tak dobrej widoczności flaczków ;)
lexyy
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 2 sie 2018, o 19:15

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez jajecznica » 20 mar 2019, o 15:14

Polecam SPAM na te niestrawności i wzdęcia. Mają niesamowitą moc, regulują pracę układu trawienia a także są bombą witaminową. Niesamowicie odzywiają organizm i poprawiają jego kondycję , nawet na odchudzanie wpływają. Są tak pyszne i zdrowe ze warto je dorzucać do każdego posiłku w ciągu nia.

Ostatnio edytowano 24 mar 2019, o 06:36 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jajecznica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 09:38

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez sabinkaduchess » 9 kwi 2019, o 13:18

lexyy napisał(a):pewnie, możesz kupić śmiało ulgasim, do usg wzdęcia niewskazane bo nie będzie tak dobrej widoczności flaczków ;)


Dopiero zrozumiałam Twój post ;) Zmyliło mnie słowo „flaczków”. No i własnie przed badaniami obrazowymi brzucha zawsze bierze się tabletki na wzdęcia, jakiś dzień przed badaniem, bo takie są zalecenia lekarza. to pomaga pozbyć się pęcherzyków powietrza które utrudniają wykonanie prawidłowo badania.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez agniesia » 9 kwi 2019, o 20:20

zmiana diety i regularne jedzenie. tez mialam ten problem, myslalam ze zdrowo sie odzywiam ale sie mylilam. kolezanka mi polecila diete od wygodnadieta i zmiana ogromna. swietnie sie czuje, a jedzenie jest bardzo dobre.
agniesia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 9 kwi 2019, o 20:06

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez pączkuszka » 10 kwi 2019, o 12:22

A może masz jakiegoś wirusa? U mnie w rodzinie tak miał ktoś i okazało się, ze trzeba było normalnie leki brać.

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” – Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”
Avatar użytkownika
pączkuszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 4 kwi 2019, o 09:54
Lokalizacja: Tczew

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Jinka » 17 kwi 2019, o 22:58

A pobierz sobie ulgasim bo mi bardzo pomaga w takich przypadkach. U mnie też były takie wzdęcia, odbijanie i te nie miłe uczucie pełności. Czasami nie musiałam zjeść dużo żeby tak się czuć ale wystarczyła np. ciecierzyca, czy coś ciężkiego.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez docha » 19 kwi 2019, o 10:35

Wirus to chyba bardziej ból i biegunka niż wzdęcia i pełny brzuch. U mnie to się niestety wiąże ściśle z tym, co jem. Są rzeczy po których zawsze mam mega wzdęcia, no ale często się skuszę i zjem mimo, że wiem, jaki będzie skutek ;) Ogólnie na taki pełny brzuch i wzdęcie bardzo dobrze się sprawdza symetykon, który zresztą jest całkiem bezpieczny, bo wydalany w całości z ogranizmu, więc zamiast cierpieć można sobie kupić ulgasim czy coś i po kłopocie.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez liniana » 11 maja 2019, o 22:33

Z tym środków z symektonem to też mi się ulgasim najbardziej sprawdził. I porównując składy i ceny to on wychodzi najtaniej. Teraz to najgorszy okres dla mnie bo wszędzie kusi jedzonko z grilla a do lekkich potraw to na pewno nie należy, a ciężko też jak znajomi zapraszając jeść suchy chleb i się tłumaczyć swoimi dolegliwościami
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez docha » 27 maja 2019, o 23:25

Akurat można chude dania z grilla zrobić, drób na przykład, albo ryba? Może jakieś warzywa, ja uwielbiam cukinie i bakłażana z grilla. A wzdęcia to szybciej po suchym białym chlebie zaliczę niż po kawałku mięsa z sałatką. Na szczęście nie mam już tak dużych problemów, jak na przykład w ciązy, ale ulgasim w ciązy też można w razie czego, jest bezpieczny, bo się nie wchłania.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez Idźka89 » 31 maja 2019, o 20:22

Też polecam koper włoski, kupuje ten z zielnika DOZ najbardziej mi smakuje.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: wzdęcia, uczucie pełności w brzuchu- okropne uczucie

Postprzez kies » 2 cze 2019, o 16:05

Widze, że też masz coś swojego ulubionego w zielniku doz, ja najczęściej zamawiam te mieszanki herbat owocowych, czystek, a kosmetyki tylko enilome, dostawa szybka to nie raz leki również zamawiałam, szkoda tylko że tych na receptę nie dostarczą do domu, ale przynamniej wiadomo, że na nas czekają w wybranej aptece jak zamówimy bo tylko odbiór stacjonarny wchodzi w grę wtedy.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]