Woreczek żółciowy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Woreczek żółciowy

Postprzez kinius33 » 2 sie 2009, o 22:01

Ja mam złogi w woreczku żółciowym i nie bardzo jeszcze radzę sobie z dietą.
Może macie jakieś podpowiedzi :) ?
kinius33
 

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez Luśka » 2 sie 2009, o 22:04

hmmm mój tata mial wycinany woreczek żółciowy i niby kazali mu przejść na dietę...ale jakoś jada normalnie i żyje:) ale napewno ograniczył tłustości i alkohol:)
Luśka
 

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez kinius33 » 3 sie 2009, o 12:47

Dzięki :)
Na szczęście jednego i drugiego nie lubię ;)
No ja nie mogę mieć wyciętego, ponieważ mam bradykardię, i nie bardzo się nadaję. Może rozbiją mi te złogi laserem, ale najpierw mam spróbować ziołami.
Z tego co wiem, to jeszcze nie wolno jeść rzeczy ostrych, sera żółtego i czekolady.
kinius33
 

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez emilla » 19 wrz 2009, o 23:10

niestety w sprawach z woreczkami żółciowymi to trzeba trzymać diete bo inaczej będzie trudno o jego spokój - musisz sama spróbować jaki rodzaj diety i jaki skład będzie Ci najbardziej pasował - do tego weź buscopan jest dobry moja ciocia go stosuje bo ma podobny problem a tu więcej informacji
Buscopan® to lek o wysokiej skuteczności i bezpieczeństwie, który szybko likwiduje bóle skurczowe jamy brzusznej (t.j. zespół napięcia przedmiesiączkowego, kolki, bolesne miesiączkowanie).



Buscopan® zawiera bromek N-butyloskopolaminy (butylobromek hioscyny), który, poprzez wybiórcze blokowanie receptorów muskarynowych, działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowo-płciowego.

Buscopan® to lek pochodzenia naturalnego – oparty na substancji pochodzącej z rośliny Duboisia (drzewo korkowe – występuje w Ameryce Południowej i Australii)



Wskazania ogólne:

Dolegliwości bólowe związane ze skurczami w obrębie:

· Przewodu pokarmowego (np. kolka jelitowa)

· Dróg żółciowych (np. kolka wątrobowa)

· Układu moczowego (np. kolka nerkowa)

· Narządu rodnego u kobiet (np. bolesne miesiączkowanie)



Zalety preparatu Buscopan® :

· Silne działania rozkurczowe – ze względu na bezpośrednie hamujące oddziaływania na receptory muskarynowe oraz zwoje nerwowe układu anatomicznego

· Wysoka selektywność w stosunku do bólu skurczowego – substancja czynna skutecznie zmniejsza skurcz mięśni gładkich powodujący dolegliwości bólowe

· Połowa chorych odczuwa zmniejszenie bólu już w pierwszej godzinie po przyjęciu pojedynczej dawki1

· W bardzo małym stopniu przenika do krążenia ogólnego oraz przez barierę „krew – płyn mózgowo-rdzeniowy”, wskutek czego ma niewielkie działanie ogólnoustrojowe i nie wpływa na ośrodkowy układ nerwowy

· Metabolizm preparatu Buscopan® nie obciąża wątroby oraz nerek w sposób znaczący, – dlatego może być on stosowany przez osoby starsze oraz pacjentów ze schorzeniami tych narządów

Krótki okres półtrwania – tylko 4,8 godz. Szybka eliminacja substancji czynnej z organizmu dodatkowo zmniejsza ryzyko występowania działań niepożądanych.



Wskazania do stosowania: Stany skurczowe przewodu pokarmowego, stany skurczowe i dyskinezja dróg żółciowych, stany skurczowe w obrębie układu moczowo-płciowego.



Przeciwwskazania: Nie należy stosować u pacjentów z nużliwością mięśni (myasthenia gravis), patologicznym poszerzeniem jelita grubego (megacolon), ze stwierdzoną nadwrażliwością na butylobromek hioscyny lub na którykolwiek ze składników leku. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy nie powinni przyjmować tego leku.



Opakowanie: Buscopan®, Hyoscini butylbromidum, 10 mg.,
10 tabletek powlekanych
emilla
 

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez kinius33 » 22 wrz 2009, o 13:25

Dzięki za tak objętościową informacje, ale ja niestety buscopanu nie mogę. Dostalam go w połączeniu z pyralginą, tramadolem, papaveryną i No- Spą przy pierwszym ataku i niedługo później zemdlałam i dostałam drgawek. Nie do końca wiadomo czy to przez serce czy przez zbyt dużą ilość leków, ale kazali mi nie testować ;) Mogę brać No- Spę, Tramal i pyralginę ;)

A co do tego, że każdy ma inaczej już zdążyłam się przekonać. W moim przypadku odpada np. żółty ser, czekolada i smażone potrawy. Za to chipsy i słone paluszki oraz gazowane napoje proszę bardzo ;)
kinius33
 

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez Daria_W » 2 cze 2014, o 22:33

Moja ciotka wyleczyła sobie kamienie ziołami od jakiejś zakonnicy. Kuracja trwa 5 dni a kończy się wypiciem szklanki oliwy czy coś takiego. Poszperaj w sieci. Potwierdzam rękami i nogami, że mojej ciotce pomogło - od 10 lat ma spokój.
Avatar użytkownika
Daria_W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 11:09

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez Astra » 5 cze 2014, o 00:36

kinius33 napisał(a):Ja mam złogi w woreczku żółciowym i nie bardzo jeszcze radzę sobie z dietą.
Może macie jakieś podpowiedzi :) ?

Akuratnie tak sie sklada, ze moja znajoma ma ten wlasnie problem z woreczkiem i to od dwoch lat.
Napisze ci jak ona sobie z tym radzi i jak na razie nie ma zadnych dolegliwosci i atakow.
W razie bolu lyka 1 tbl. no-spa tej 80 mg.
i to wystarczy, bo bol mija.
Ale codziennie zjada 3 lyzeczki od herbaty ostropestu plamistego mielonego / do kupienia w sklepie zielarskim/
Procz tego kupila sobie ziola ajuwerdyjskie o nazwie KALAMEGHA / w necie/ ktore pije codziennie 2 x dziennie / przepis parzenia w zalaczeniu przy ziolach/
Ziola te rozpuszczaja kamienie w woreczku zolciowym i ponoc sa niesamowite w dzialaniu.
Wyprobuj , bo sama zobaczysz.
Jesli chodzi o diete, to nie jedz niic smazonego i zoltek jaj .
Unikaj majonezu i sera zoltego .
Jesli juz musisz to zjedz male kawaleczki.
Jesli zdecydujesz sie na to co ci napisalam , to z pewnoscia nie bedziesz cierpiec , a i kamienie sie tez rozpuszcza.
Ostatnio moja znajoma byla zrobic sobie usg i lekarz zdziwiony powiedzial , ze w woreczku jest troche blota a kamieni nie ma.
To zreszta uslyszala od lekarza ktory ja leczy.
Moze warto wyprobowac .
Zycze Ci zdrowka. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Woreczek żółciowy

Postprzez mamakinia » 29 mar 2018, o 12:56

Tez mam kamienie na woreczku, ból straszny taki promieniujący do łopatki. Teraz ataki mam coraz rzadziej, ale i tak zawsze mam tabeltki Spasmolina, bo tylko one mi pomagają. Czekam na zabieg wycięcia.
mamakinia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 15:05
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]