Praca w marketingu a studia

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Praca w marketingu a studia

Postprzez Mireczka » 9 paź 2017, o 14:36

Dziewczyny (i chłopaki :)) czy ktoś z Was pracuje w marketingu? Zastanawiam się, czy kierunek zarządzanie ze specjalnością „marketing i reklama w sieci” to dobry wybór, jeśli chcę potem pracować w agencjach marketingowych.
Mireczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 16:00

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez kochamzakupy » 12 paź 2017, o 12:30

Myślę, że tak, teraz już się chyba odchodzi od marketingu tradycyjnego typu ulotki, czy TV, więc marketing w sieci brzmi dobrze.

Ciężko jest znaleźć słowa, kiedy człowiek ma naprawdę coś do powiedzenia.
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze
:pisze: :kwiatek :witch
Avatar użytkownika
kochamzakupy
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 16:07

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez unka » 23 paź 2017, o 17:52

Pierwszy raz słyszę o takiej specjalności na zarządzaniu, gdzie to?
Zgadzam się z kochamzakupy, myślę, że to przyszłościowy kierunek, bo teraz nastała era marketingu internetowego, social media, te reklamy w google co nas gonią i te sprawy. Przejrzyj sobie program, jakie będziesz miała przedmioty, bo to jest chyba najważniejsze.
unka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 11:53

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez Love_M » 24 paź 2017, o 11:58

specjalizacja wydaje się być ok, choć myśle że w tej branży wcale nie trzeba mieć studiów, moja koleżanka skończyła studia humanistyczne i ma pracę w agencji interaktywnej
Love_M
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 paź 2017, o 11:53
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez Mireczka » 24 paź 2017, o 12:00

Na krakowskim WSEI. Przeglądałam przedmioty i wydają się spoko, jakieś z social media, e-commerce. Tylko się zastanawiam, czy jak skończę to to będzie aktualne.
Mireczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 sie 2017, o 16:00

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez kochamzakupy » 25 paź 2017, o 10:07

Nigdy nie przewidzisz dokładnie, co będzie za 5 lat. Kiedyś mówili, że jest za dużo psychologów, a teraz kolejki do ich gabinetów są ogromne. Idź na to, co Cię interesuje i staraj się w czasie studiów łapać doświadczenie, może być nawet pół etatu w jakiejś firmie marketingowej. Człowiek całe życie się musi uczyć, nieważne w jakiej branży :)

Ciężko jest znaleźć słowa, kiedy człowiek ma naprawdę coś do powiedzenia.
Erich Maria Remarque – Trzej towarzysze
:pisze: :kwiatek :witch
Avatar użytkownika
kochamzakupy
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 30 sie 2017, o 16:07

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez sanderson » 17 gru 2017, o 10:38

Fajny kierunek, dobrze jest zrobić podstawy marketingu - żeby mieć jakąś bazę a później specjalizacje. To jest dziedzina która stale się zmienia, ale w danym momencie marketing w sieci to jest to :)

Mój blog z modą damską Dress-Room.pl.
sanderson
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 22:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez ewka87 » 9 lut 2018, o 23:58

Marketing to tak szeroki temat, że same studia nie wystarczą. Rób kursy, czytaj, analizuj abyś była lepsza od przeciętnej osoby po studiach, dużo osób chce dostać się do marketingu.

https://ktosiek.pl zdecydowanie polecam zapoznać się z artykułem jak pozbyć się zaskórników i wagrów oraz odpowiednio dobrać podkład do naszej cery.
ewka87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lis 2017, o 16:39

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez Hania88 » 19 lut 2018, o 13:05

Proponuję też studia dziennikarskie na specjalizacji z reklamy

Hania88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lut 2018, o 12:58
Lokalizacja: Koszalin

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez kamba » 1 mar 2018, o 17:21

mysle ze to bedzie dobre polaczenie

kamba
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 mar 2018, o 11:41

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez Agateska » 26 mar 2018, o 02:43

Bardzo dobry pomysł. Po takim kierunku można np. zajmować się Social Mediami, kampaniami reklamowymi AdWords, Google Shopping czy chociażby reklamami na Facebooku i Instagramie :)
Agateska
 

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez olakwiat95 » 5 kwi 2018, o 10:56

Wiesz jeśli chodzi o pracę w marketingu to owszem możesz wybrać studia pod marketing, jest parę większych miast w Polsce co ma kierunek dosłownie Marketing...ale zauważyłam, że to nie zawsze musi tak być. Mam znajomego co robi w marketingu, a skończył podyplomówkę z Marketingu Internetowego. Są często ludzie po ekonomii (chociaż sama ekonomia nie zawsze ma wiele wspólnego z marketingiem).

Fajnie jest się też zaangażować na studiach w koła naukowe (ja akurat pod swój kierunek znalazłam ;)).

Wiadomo, wszyscy prawie teraz mają FB czy tam Instagram więc nawet angażowanie się w to dużo może pomóc. Zobaczcie przecież ile jest dziewczyn na samym YT, co zdobyły popularność. A wydaje mi się, że szef w przyszłej pracy doceniłby to, że zaangażowałyście w social.
olakwiat95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 14:44

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez fugazi » 5 kwi 2018, o 20:29

olakwiat95 napisał(a):Wiesz jeśli chodzi o pracę w marketingu to owszem możesz wybrać studia pod marketing, jest parę większych miast w Polsce co ma kierunek dosłownie Marketing...ale zauważyłam, że to nie zawsze musi tak być. Mam znajomego co robi w marketingu, a skończył podyplomówkę z Marketingu Internetowego. Są często ludzie po ekonomii (chociaż sama ekonomia nie zawsze ma wiele wspólnego z marketingiem).

Fajnie jest się też zaangażować na studiach w koła naukowe (ja akurat pod swój kierunek znalazłam ;)). stomatolog.walbrzych.pl - dentysta Wałbrzych

Wiadomo, wszyscy prawie teraz mają FB czy tam Instagram więc nawet angażowanie się w to dużo może pomóc. Zobaczcie przecież ile jest dziewczyn na samym YT, co zdobyły popularność. A wydaje mi się, że szef w przyszłej pracy doceniłby to, że zaangażowałyście w social.



Zgadzam się w stu procentach! To jest bardzo dobry pomysł i fajnie jest działać już na studiach! :)

Cześć wszystkim! Polecam wam zapoznać się z moją stroną dentysta w Wałbrzychu
fugazi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 13:31

Re: Praca w marketingu a studia

Postprzez komm » 13 kwi 2018, o 12:02

Jakieś szkolenie z pewnością się przyda, ale nie jest to konieczne. Doświadczenie się liczy. Może jakiś staż?

komm
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 11:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]