Nerwica a normalne życie.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez unka » 6 paź 2017, o 12:01

Co Ci sprawia przyjemność i co lubisz robić? Ja bym szła w tę stronę. Może to być na serio cokolwiek, szukaj jak najbliżej. Gotowanie, czytanie, tańczenie, oglądanie seriali, cokolwiek - podczas robienia tego staraj się nie myśleć o problemach. No, ale jakiś specjalista i tak by się przydał, może popytaj w swojej okolicy jaki ma dobrą opinię, albo tak jak mówią dziewczyny, skoro standardowy Ci nie pomógł, to on-line będzie dobry.
unka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 paź 2017, o 11:53

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez reika » 31 paź 2017, o 15:42

Anula wspominała o stronie bezproblemowo. Myślę, że takie konsultacje online to świetna alternatywa dla tradycyjnego leczenia w gabinetach specjalistów. Można zachować pełną dyskrecję i pozostać anonimowym a i tak uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie. Wiem z doświadczenia jak bardzo nerwice ( różnego typu ) mogą pogorszyć jakość życia nie tylko chorego ale także jego najbliższego otoczenia.
reika
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 21 cze 2017, o 10:44

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez Molly22 » 25 lis 2017, o 18:27

Na nerwicy to zęby zjadłam. Non stop jestem na lekach. Już nie umiem z tym walczyć tymbardziej teraz, kiedy wszystko się posypało. Zostałam bez pracy, bez faceta, bez znajomych z nerwica żołądka, fobiami i panicznym lękiem przed rakiem...
Molly22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 24 lis 2017, o 22:30

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez barbaros.pio.70 » 12 gru 2017, o 14:38

Nerwica i różnego rodzaju lęki są to odczucia silniejsze od nas, nad którymi nie możemy zapanować Najważniejsze,aby nauczyć się wypierać złe myśli.Jednym słowem odnależć w sobie siłę,żeby z tym walczyć.Bo przecież życie to jeden wielki stres,którego nie wyeliminujemy.Podchodżmy z lekka obojętnie jeśli nie chcemy cierpieć.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez followme » 12 gru 2017, o 15:28

Nerwica to straszne dziadostwo.

Może komuś pomoże ta historia: LINK - nie mogę dać bezpośredniego linka, bo nie mam 200 posów na Forum ;)

Avatar użytkownika
followme
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 7 mar 2017, o 17:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez szamena » 16 sty 2018, o 22:32

Moja bliska osoba ma właśnie problem z psychiką, dosyć podobny do opisywanego w tym wątku : nie chciałam zakładać nowego tematu, gdyż ten wydaje się odpowiedni, macie jakieś porady jak postępować z taką osobą?:
szamena
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 15:45

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kolny » 18 lut 2018, o 10:24

Grunt to zrozumieć i zaakceptować swoją chorobę: to jak to jest na prawdę? ty masz czy twój bliski problem z psychiką? ;)
kolny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 18:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez menia » 19 lut 2018, o 23:45

Zgadzam się, że w takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest wizyta u specjalisty. Nie ma co zwlekać, bo szkoda życia i zdrowia. Ale zgadzam się, że z lekami trzeba uważać. Czytam np. LINK i niektóre skutki uboczne trochę przerażają. Do wszystkiego trzeba podejść z głową.
menia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 25 sty 2018, o 18:45

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kolny » 10 mar 2018, o 17:04

Żadnych chemicznych badziewi broń boże nie należy brać przed konsultacją z specjalistą, więc z całym szacunkiem @menia ale żadne leki nie wchodzą w gre.
@szamena : jesteś wogóle, śledzisz temat? jak postępy byłaś z tą bliską osobą u specjalisty w końcu?>??
kolny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 18:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez szamena » 19 mar 2018, o 17:38

jestem,jestem i sporadycznie nawet liczę na jakąś dobrą poradę...
szamena
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 15:45

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez guan » 19 mar 2018, o 17:46

Nie wiem czy bez pomocy profesjonalisty sobie dasz rade.
guan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 17:36

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez szamena » 24 mar 2018, o 15:01

specjalisty? boje się psychiatrów: mam wrażenie że jak tam pójdę to będę już oficjalnie wariatką :/
szamena
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 15:45

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kolny » 26 mar 2018, o 20:12

szamena napisał(a):specjalisty? boje się psychiatrów: mam wrażenie że jak tam pójdę to będę już oficjalnie wariatką :/

To w końcu ty masz problem?
słuchaj, generalnie ty czy twój bliski macie złe podejście do tematu, wizyta u psychiatry nie czyni cię wariatem.
kolny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 18:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez babeczka » 26 mar 2018, o 21:15

Hmmmm.... - zagubiona - czyli autorka postu nie odezwała się ani razu,więc nie wiadomo co z nią?
A wracając do tematu nerwicę należy leczyć tego nie należy bagatelizować, ponieważ żyć można,ale co to za życie? stres może doprowadzić do znacznie gorszych sytuacji. Napisałam stres, bo od nerwicy do stresu bardzo blisko. Ale w poście autorka pisze,że denerwowała się nawet kiedy pisała post,uważam, że samemu nie da się rady,wizyta u specjalisty jest bardzo wskazana. Aby być nieco odważniejszym i nie denerwować się należy wychodzić do ludzi,nie siedzieć w domu,natomiast popołudniami można zacząć czytać jakąś ciekawą książkę,a nawet jakąś kolorową plotkarską prasę. :)
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kolny » 30 mar 2018, o 18:48

Na spokojnie, może niechaj droga autorka postu napisze gdzie potrzebna jest pomoc
kolny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 18:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez szamena » 31 mar 2018, o 11:03

Pomoc jest potrzebna tu i teraz...
szamena
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 5 cze 2017, o 15:45

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kolny » 31 mar 2018, o 12:19

Wiem że w Zawierciu masz dobrą Panią lekarz: Anna Białek, pracuje w niepublicznym zakładzie opieki psychicznej Asana
kolny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 18:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez kolny » 31 mar 2018, o 12:25

i to polecam z całą odpowiedzialnością, na prawdę świetny lekarz!
kolny
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 10 cze 2017, o 18:16

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez ddudekk » 3 kwi 2018, o 19:21

Terapia poznawcza by się przydała

ddudekk
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 19:20

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez guan » 5 kwi 2018, o 10:26

Jestem tego samego zdania. Niestety w takiej sytuacji leki nie pomoga .. a dlaczego? One tylko w jakims stopniu, krotkotrwale spodowuja zmniejszenie sie symptomow .. niestety nie pozbeda sie ich przyczyny. To jest typowa walka z wiatrakami bo na dluzsza mete jest przegrana. Moim zdaniem powinnaas zaczac szukac porady u jakichs psychologow gdyz cala opisana sytuacja bardzo pasuje do tego co mozna przeczytac w tym artykule - LINK Takie szukanie rozwiazan na wlasna reke moze tylko pogorszyc sytuacje, a porady w stylu "nie przemuj sie, czy tez zajmij sie czy innnym i staraj sie o tym nie myslec" niestety na wiele sie nie zdadza. Bez odpowiedniej wiedzy specjalistycznej oraz narzedzi nic nie naprawimy. A do tego jest potrzebne ogromne doswiadczenie.
guan
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 17:36

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez linkaaa » 6 kwi 2018, o 16:01

Nie wiem czy moja rada cos da, bo juz duzo bylo odpowiedzi, ale lekarz musi ci dobrac takie leki, zeby pomogly.
Stres kazdemu towarzyszy a juz na pewno podczas podejmowania nowej pracy.
Nie rób sobie z tego powodu wyrzutów. Też miałam podobne problemy i dzisiaj jestem osobą całkowicie zdrową. I też czasem mam gorsze dni ale to nnormalne. Sprobuj sie umowic tez do psychologa na nfz na mala terapie :) I czytaj duzo o tej chorobie. Polecam siazke3 "Jak pokonac leki i fobie".

Świat jest taki, jakim Ty go widzisz. Więc spójrz na niego inaczej, a Twoje życie się zmieni – Paul Arden :woman: :woman:
linkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 kwi 2018, o 10:12

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez antola » 7 kwi 2018, o 16:57

Kochana, wszystko jest w Twojej głowie i Twoich rękach. Musisz się nauczyć czego chcesz i mówić codziennie JA CHCĘ i po prostu działać tak, by się ziściło :)
antola
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 11:07

Re: Nerwica a normalne życie.

Postprzez maniia » 9 maja 2021, o 21:45

czasem człowiek sam sobie nie radzi i wtedy warto iśc pomoc do specjalisty
maniia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 maja 2021, o 21:32
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]