Miasto czy wieś

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Miasto czy wieś

Postprzez monika198777 » 6 lis 2017, o 14:51

Witam,
mam 30 lat i jedną z najważniejszych życiowych decyzji przede mną wybrać miasto czy wieś ??
Ja od dziecka na wsi najbliższe miasteczko 6 km a do Krakowa ok 25 niby nie daleko ale bez auta choćby do busa / pociągu nie da rady.. Jestem po ślubie mam 2 dzieci i bardzo zapracowanego męża który mieszkał do ślubu w mieście prawie w centrum ale co weekend praktycznie był na wsi u dziadka.
Obecnie mieszkamy w starym odnowionym domku sami co jest super ale nie możemy nie chcemy mieszkać tu do końca życia. Stać nas po części żeby to zmienić tylko nie wiemy na co.
Pierwsze rozwiązanie jest takie że mąż ma działkę ładną z pięknym, widokiem ale kawałek od moich rodziców którzy nam bardzo pomagają przy opiece nad dzieciakami bo młodszy synek jest z babcią kiedy ja jestem w pracy i często jak potrzebujemy zostają z dzieciakami. Poza ładnym widokiem ja oddaliła bym sie od miejsca pracy i musielibyśmy zrezygnować z pomocy rodziców przy wożeniu dzieci do szkoły i na zajęcia bo to już za daleko i za duży kłopot więc zostali byśmy z tym sami a jak to na wsi ze świetlicami itp nie łatwo a połączenie do Krakowa też kiepskie..

Druga opcją jest mieszkanie w krk co wiąże się z ogromnym wydatkiem bo 500 000 tyś na biedę no ale jakoś by się zorganizowało tylko co dalej ja musiała bym zmienić prace i razem dostosować się do nowych warunków. nie wspomnę jak ciężko znaleźć mieszkanie w miare dobrej cenie i jaką lokalizacją.

Trzecim jest zakup dziełki tuż przy miasteczku oddalonym, teraz od nas ok 6 km gdzie jest extra połączenie z Krk tak też żeby dzieci miały blisko do szkoły. Ale boli kasa wydana na działkę i nie wiem czy przetrwamy cały proces budowy domu tyle z tym zachodu że głowa boli a wiem bo jestem z tym na bierząco - znajomi właśnie kończą.
Myślę i czytam o plusach i minusach życia na wsi no i sama nie wiem..
Mąż obiecał że jak już będziemy mieć dom / mieszkanie to zrezygnuje z pracy albo z firmy na rzecz rodziny co będzie berdo ciężką decyzją bo praca bardzo dobra a firma przynosi spore zyski ale pochłania mega dużo czasu i jego energi.
Ja chciała bym być bardziej światowa uczestniczyć w jakichś zajęciach które by mnie rozwijały, sama wieś mnie nie cieszy ale miasto troche męczy no i cały czas myślę o dzieciach i ich dobru no i sama nie wiem.
monika198777
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lis 2017, o 14:50

Re: Miasto czy wieś

Postprzez tamcia » 10 lis 2017, o 16:39

Nie może mąż sprzedać działki tam, gdzie jest dla Was za daleko i kupić tam, gdzie jest dobre połączenie do Krakowa i blisko do szkoły dzieciaków? Wtedy kasa na działkę nie będzie tak boleć, bo na jedno wyjdzie lub prawie jedno, zależy gdzie droższa. Co do budowania domu, to faktycznie duży nakład czasu i kasy, ale myślę, że warto zdecydowanie bardziej, niż kupić mieszkanie w Krakowie, gdzie jest smog, hałas i pełno ludzi. Na fajne rozwijające zajęcia możesz dojeżdżać sobie do Krakowa raz - dwa w tygodniu :)
tamcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 10 lis 2017, o 16:23

Re: Miasto czy wieś

Postprzez warnna » 13 lis 2017, o 12:22

No niestety to nie są łatwe dylematy. Serce powinno podpowiedzieć, co robić w takim wypadku ;)

warnna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 13 lis 2017, o 12:04

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Sylwuśka123 » 15 lis 2017, o 09:21

Jestem za wsią. Tam są inni ludzie bardziej przyjacielscy no i te tereny. Zdecydowanie wieś

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Miasto czy wieś

Postprzez barbaros.pio.70 » 16 lis 2017, o 17:18

Myślę,że lepiej w mieście.Bliżej do kina czy teatru.Gdy mieszkasz na wsi po powrocie z pracy najzwyczajniej nie ma ochoty gdziekolwiek ruszać się z domu.
barbaros.pio.70
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 17 paź 2017, o 14:56

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Baśka » 30 mar 2018, o 15:28

Myślę, że to zależy od osoby. Ja jestem typem wielkomiejskim, a przynajmniej do tej pory byłam:) Na razie mieszkam w dużym mieście, ale nie ukrywam, że coraz częściej zastanawiam się nad wyprowadzką. Może nie od razu na wieś, ale gdzieś na obrzeża miasta. Myślę, że z wiekiem coraz więcej osób tak ma.

Systemy dla Twojej firmy - dynamics ax (dawniej axapta)
Baśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 5 mar 2018, o 13:58

Re: Miasto czy wieś

Postprzez linkaaa » 9 kwi 2018, o 12:39

Ja mieszkałam 18 lat pierwszych życia na wsi i nigdzie się człwoiek tak nie wynudzi, jak tam. Wg mnie wieś jest fajna na chwilę latem. Tak żeby odpocząć. A na co dzień miasto, które oferuje mnóstwo możliwości.

Świat jest taki, jakim Ty go widzisz. Więc spójrz na niego inaczej, a Twoje życie się zmieni – Paul Arden :woman: :woman:
linkaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 kwi 2018, o 10:12

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Małgorzata80 » 9 kwi 2018, o 21:32

małe miasto
Małgorzata80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 12 paź 2014, o 11:15

Re: Miasto czy wieś

Postprzez megan99 » 30 kwi 2018, o 23:10

monika198777 napisał(a):Witam,
mam 30 lat i jedną z najważniejszych życiowych decyzji przede mną wybrać miasto czy wieś ??
Ja od dziecka na wsi najbliższe miasteczko 6 km a do Krakowa ok 25 niby nie daleko ale bez auta choćby do busa / pociągu nie da rady.. Jestem po ślubie mam 2 dzieci i bardzo zapracowanego męża który mieszkał do ślubu w mieście prawie w centrum ale co weekend praktycznie był na wsi u dziadka.
Obecnie mieszkamy w starym odnowionym domku sami co jest super ale nie możemy nie chcemy mieszkać tu do końca życia. Stać nas po części żeby to zmienić tylko nie wiemy na co.
Pierwsze rozwiązanie jest takie że mąż ma działkę ładną z pięknym, widokiem ale kawałek od moich rodziców którzy nam bardzo pomagają przy opiece nad dzieciakami bo młodszy synek jest z babcią kiedy ja jestem w pracy i często jak potrzebujemy zostają z dzieciakami. Poza ładnym widokiem ja oddaliła bym sie od miejsca pracy i musielibyśmy zrezygnować z pomocy rodziców przy wożeniu dzieci do szkoły i na zajęcia bo to już za daleko i za duży kłopot więc zostali byśmy z tym sami a jak to na wsi ze świetlicami itp nie łatwo a połączenie do Krakowa też kiepskie..

Druga opcją jest mieszkanie w krk co wiąże się z ogromnym wydatkiem bo 500 000 tyś na biedę no ale jakoś by się zorganizowało tylko co dalej ja musiała bym zmienić prace i razem dostosować się do nowych warunków. nie wspomnę jak ciężko znaleźć mieszkanie w miare dobrej cenie i jaką lokalizacją.

Trzecim jest zakup dziełki tuż przy miasteczku oddalonym, teraz od nas ok 6 km gdzie jest extra połączenie z Krk tak też żeby dzieci miały blisko do szkoły. Ale boli kasa wydana na działkę i nie wiem czy przetrwamy cały proces budowy domu tyle z tym zachodu że głowa boli a wiem bo jestem z tym na bierząco - znajomi właśnie kończą.
Myślę i czytam o plusach i minusach życia na wsi no i sama nie wiem..
Mąż obiecał że jak już będziemy mieć dom / mieszkanie to zrezygnuje z pracy albo z firmy na rzecz rodziny co będzie berdo ciężką decyzją bo praca bardzo dobra a firma przynosi spore zyski ale pochłania mega dużo czasu i jego energi.
Ja chciała bym być bardziej światowa uczestniczyć w jakichś zajęciach które by mnie rozwijały, sama wieś mnie nie cieszy ale miasto troche męczy no i cały czas myślę o dzieciach i ich dobru no i sama nie wiem.




Trudna decyzja trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.

megan99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2018, o 23:01

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Xyveria » 7 cze 2018, o 13:15

Ojj też miałam niedawno taki dylemat. Mieszkanie na wsi jest bajką. Sielskie życie bez tego całego dzikiego pędu :). Niestety większość ludzi tak samo jak ja pracuje w mieście. Warszawa jest sporym miastem i dla mnie codzienny dojazd spoza miasta byłby bardzo uciążliwy, dlatego u mnie sprawdził się dom szeregowy w Wilanowie. Dzięki temu mogę dojeżdżać do pracy komunikacją miejską, a sielski klimat mam u siebie w ogródku.
Jeśli chodzi o Twoją decyzję to sama musisz zadecydować co jest najlepsze dla Ciebie, jednak mi wydaje się, że dla dzieci wieś to idealne miejsce do mieszkania.
Mój domek jest na osiedlu Willanovia.
Xyveria
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 cze 2018, o 09:39

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Elenaa » 23 lip 2018, o 13:55

Według mnie lepiej jest mieszkać w mieście lub na jego obrzeżach. Wieś jest piękna, ale codzienne dojazdy do pracy, odwiezienie dziecka do szkoły i na zajęcia bywają uciążliwe. Sama też miałam ten dylemat, ale ostatecznie zdecydowałam się na dom szeregowy we Wrocławiu w pięknej zielonej okolicy, blisko centrum i Parku Szczytnickiego i dla mnie to była najlepsza decyzja.
Elenaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lip 2018, o 13:54

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Majka2312 » 15 lis 2018, o 13:08

My postawiliśmy na domek na wsi. Początkowo mieliśmy mieszkanie w mieście, ale później gdy pojawiły się dzieci było ciasno no i wiecznie te spaliny!! W końcu po wielu trudach i wyrzeczeniach udało nam się wybudować "własny kąt" i jest wspaniale. Nie zamieniłabym się już teraz nigdy na mieszkanie w mieście. Co prawda wszystko ma swoje złe strony, bo np. często przy wichurach czy śnieżycach mamy awarię prądu ale w związku z tym zainwestowaliśmy we własny agregat kruzera i teraz już śpimy spokojnie;)
Majka2312
Miła Kobietka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 13:51

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Nina78 » 15 lis 2018, o 14:17

Jak dala mnie ani wieś, ani ścisłe centrum miasta nie jest tym, o czym bym marzyła.
Dla mnie najbardziej przyjazne są przedmieścia, gdzie w zasadzie jest większy luz i czystsze powietrze niż w mieście, ale z drugiej strony nie ma problemu z dostaniem się do miasta - nieważne czy do szkoły, do pracy czy gdziekolwiek.
Nina78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 15:12

Re: Miasto czy wieś

Postprzez jagoda1 » 16 gru 2018, o 19:30

Myślę że jednak dom to dom. Sami przeprowadziliśmy się niedawno do własnego domu, budowa nie była lekka, zawsze "coś", ale udało się i teraz bardzo się cieszymy z tej decyzji! Wiadomo bywa różnie, u nas np ze względu na wichury wiosną często nie było prądu to taki nasz największy minus, ale kupiliśmy agregat i jakoś to przetrwaliśmy.
jagoda1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 gru 2018, o 18:49

Re: Miasto czy wieś

Postprzez apart » 1 lut 2019, o 16:00

Jak widzę jak brudne powietrze jest w miastach to chciałoby sie wyprowadzić na wieś, ale tam tez często są ci, którzy palą w piecach śmieciami
apart
Miła Kobietka
 
Posty: 86
Dołączył(a): 5 maja 2015, o 22:27
Lokalizacja: pod wrocławiem

Re: Miasto czy wieś

Postprzez Olkka » 22 lut 2019, o 15:28

Chyba jednak skłaniam się bardziej ku wsi. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, chociażby mieszkając na wsi, zwłaszcza zimą, często zdarzają nam się awarie. Ale odkąd mamy na stanie agregat kruzera jakoś bardzo nam to nie przeszkadza. Takie sytuacje z nawiązką wynagradzają mi piękny, duży ogród, cisza i komfort prywatności;)
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: Miasto czy wieś

Postprzez jajecznica » 28 mar 2019, o 15:10

My wybralismy miasto. Zawsze to i lepiej o pracę i wszędzie blizej, nie traci się czasu na dojazdy. Kupiśmy mieszkanie od dewelopera w Szczecinie SPAM Jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji, bardzo fajnie nam się mieszka, to była dobra decyzja,

Ostatnio edytowano 28 mar 2019, o 20:19 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
jajecznica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 lis 2018, o 09:38

Re: Miasto czy wieś

Postprzez adela95 » 31 mar 2019, o 13:36

Najlepiej pod miastem ,żeby było zielono cicho i 10 minut drogi samochodem do miasta.

adela95
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2019, o 13:32

Re: Miasto czy wieś

Postprzez asek » 25 kwi 2019, o 18:23

Zarówno miasto jak i wieś mają swoje zalety. Jak dla mnie najlepsze by było połączenie- dom + miasto.
asek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 25 kwi 2019, o 18:20

Re: Miasto czy wieś

Postprzez lacek » 29 maja 2019, o 17:03

Wieś jest lepsza, ale ma ona też swoje minusy. Minusem jest słaba komunikacja autobusowa i słaby dostęp do sklepów.
lacek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29 maja 2019, o 16:57

Re: Miasto czy wieś

Postprzez AnitaT » 30 lip 2019, o 15:27

Olkka napisał(a):Chyba jednak skłaniam się bardziej ku wsi. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, chociażby mieszkając na wsi, zwłaszcza zimą, często zdarzają nam się awarie. Ale odkąd mamy na stanie agregat kruzera jakoś bardzo nam to nie przeszkadza. Takie sytuacje z nawiązką wynagradzają mi piękny, duży ogród, cisza i komfort prywatności;)


Też wybieram wieś;) Dla bezpieczeństwa już na starcie zainwestowaliśmy w agregat kruzera- na wypadek awarii i teraz możemy spać spokojnie i cieszyć się przestrzenią, komfortem i ciszą;)
AnitaT
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 11 wrz 2018, o 16:19

Re: Miasto czy wieś

Postprzez alicja.m » 28 sie 2019, o 13:28

Myślę, że najlepszym wyborem jest przedmieście :D. Masz wtedy blisko zarówno do miasta, jak i na wieś. Na wsi największym minusem są dla mnie częste nieprzyjemne zapachy, natomiast w mieście jest zbytni ruch. Mój dom rodzinny jest położony w mniejszej miejscowości. Mam blisko i do miasta i do natury :D

Czysty Zysk - blog nie tylko o sprzątaniu
Avatar użytkownika
alicja.m
Miła Kobietka
 
Posty: 61
Dołączył(a): 29 lis 2018, o 10:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Miasto czy wieś

Postprzez zrek » 28 sie 2019, o 17:45

Wybierz miejsce, które Tobie będzie odpowiadało. To Ty będziesz tam mieszkała przez całe życie, więc ważne jest to, byś się tam dobrze czuła.
zrek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 sie 2019, o 17:40
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]