Bieganie czy rower na odchudzanie?

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez fargo » 9 lis 2017, o 15:40

Ani to ani to. Ja wybieram pływanie, no i oczywiście ukochaną wspinaczkę.

fargo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 9 lis 2017, o 15:09

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez bunshee » 8 sty 2018, o 20:50

W sumie lubię i jedno i drugie, jednak teraz troszkę chyba za zimno niestety na tego typu sport :(
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez argo » 12 sty 2018, o 22:19

ZuZkA9 napisał(a):Okulary się bardzo przydają szczególnie jak się jeździ pod słońce. Ja mam takie na gumce, bo raz mi spadły przy jeździe po górach i można je było wywalić


A masz jakieś zdjęcie tych na gumce? Szukam czegoś godnego polecenia dla siebie i chłopaka :)

duszawilka napisał(a):z rękawiczek to ja mam uniwersalne do wszystkich sportów i na zimę mechanix

Mechanixy typowo zimowe? pierwsze słyszę, jaki to model ?


Tak w ogóle to co sądzicie o topach termoaktywnych do ćwiczeń i biegania? Miał ktoś z Was ?
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez bunshee » 16 sty 2018, o 13:15

argo napisał(a):A masz jakieś zdjęcie tych na gumce? Szukam czegoś godnego polecenia dla siebie i chłopaka :)

bolle robi fajne okulary i właśnie takie na gumce jak i tradycyjne

argo napisał(a):Mechanixy typowo zimowe? pierwsze słyszę, jaki to model ?

pewnie chodzi o winter impact, na SPAM na pewno znajdziesz


argo napisał(a):Tak w ogóle to co sądzicie o topach termoaktywnych do ćwiczeń i biegania? Miał ktoś z Was ?

jeszcze nie jestem na tym etapie żeby pokazywać swój brzuszek, ale jak się wyrobi to na pewno zainwestuje :D

Ostatnio edytowano 5 lut 2018, o 15:16 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez gaia » 21 sty 2018, o 22:51

bunshee napisał(a):
argo napisał(a):A masz jakieś zdjęcie tych na gumce? Szukam czegoś godnego polecenia dla siebie i chłopaka :)

bolle robi fajne okulary i właśnie takie na gumce jak i tradycyjne

a ta gumka nie uciska?
bunshee napisał(a):
argo napisał(a):Mechanixy typowo zimowe? pierwsze słyszę, jaki to model ?

pewnie chodzi o winter impact, na militariach na pewno znajdziesz

a co sprawia, że te są akurat typowo zimowe a inne nie?
bunshee napisał(a):
argo napisał(a):Tak w ogóle to co sądzicie o topach termoaktywnych do ćwiczeń i biegania? Miał ktoś z Was ?

jeszcze nie jestem na tym etapie żeby pokazywać swój brzuszek, ale jak się wyrobi to na pewno zainwestuje :D

w ćwiczeniach najważniejszy jest komfort. Sprawdź - może będzie Ci w takim wyjątkowo komfortowo
gaia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 maja 2016, o 18:16

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez argo » 3 lut 2018, o 14:15

gaia napisał(a):a ta gumka nie uciska?

nie no, obstawiam że okulary mają klips do regulacji długości tej gumki, wiec jak ją sobie dopasujemy do obwodu głowy to powinna leżeć idealnie :) wg znalazłam takie na gumce --> LINK myslicie ze 65zł to duzo za takie okulary ?

gaia napisał(a):a co sprawia, że te są akurat typowo zimowe a inne nie?

pewnie są dużo grubsze i ze specjalnych materiałów wykonane. jak przeczytasz skład i opis to na pewno wszystkie twoje pytania zostana rozwiane :) nawet widziałam ze jakiś model mechanixów jestna wyprzedaży zimowej za jakies 70 zl :D

gaia napisał(a):w ćwiczeniach najważniejszy jest komfort. Sprawdź - może będzie Ci w takim wyjątkowo komfortowo

a panowie, używacie bokserek termoaktywnych ? widziałam że pentagon ma takie w swojej ofercie, co o nich sądzicie?

Ostatnio edytowano 5 lut 2018, o 15:16 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za link podziękujemy
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez kasiunia » 26 mar 2018, o 18:59

Nie jestem jakąś maniaczką uprawiania sportów ,ale biegam jak i jeżdżę na rowerze.Myślę jednak ,że bieganie szybciej spala tkankę tłuszczową.Nie ma to jednak większego znaczenia - jeżeli regularnie jesteś aktywna fizycznie - to już sukces.Ja uprawiam sporty raczej rekreacyjnie i zakupiłam nawet obuwie sportowe - takie uniwersalne - LINK. Będę mogła ich używać zarówno jazdy rowerem jaki i do biegania, pzdr

Ostatnio edytowano 10 kwi 2018, o 21:44 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Biuro rachunkowe Wodzisław Śląski - http://ekasc.pl/
kasiunia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 19:13

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez lissandra » 7 kwi 2018, o 22:29

Ja przy bieganiu zdecydowanie za bardzo się męczę i jak dla mniej ciężej zrobić kondycję, dlatego zdecydowanie wolę rower :p od roku już zaczęłam jazdę nie tylko na ścieżkach rowerowych, ale także górskich, polecam wszystkim mega frajda i adrenalina
lissandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 22:26

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Malinka » 8 kwi 2018, o 16:52

Bieganie jest fajne, ale ja wolę rower, ze względu na to, że można zrobić dużo kilometrów i w różnych trasach. MTB np. jest extra jak ma się możliwość jazdy w terenie z ładnymi widokami. Na pewno na rowerze więcej kalorii się też spali.
Malinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 16:36

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez agataddz » 8 kwi 2018, o 20:13

zależy od zacięcia ale na rowerze faktycznie znacznie łatwiej jest bo przyjemniej :) przynajmniej wg mnie
agataddz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 19:19

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Agro » 8 kwi 2018, o 20:46

lissandra napisał(a):Ja przy bieganiu zdecydowanie za bardzo się męczę i jak dla mniej ciężej zrobić kondycję, dlatego zdecydowanie wolę rower :p od roku już zaczęłam jazdę nie tylko na ścieżkach rowerowych, ale także górskich, polecam wszystkim mega frajda i adrenalina


A jaki masz rower? Czym się kierować jak kupujemy rower do jeżdżenia po górach ? :D


Malinka napisał(a):Bieganie jest fajne, ale ja wolę rower, ze względu na to, że można zrobić dużo kilometrów i w różnych trasach. MTB np. jest extra jak ma się możliwość jazdy w terenie z ładnymi widokami. Na pewno na rowerze więcej kalorii się też spali.


Potrzeba już jakiegoś specjalistycznego sprzętu jeśli wybieramy bardziej różnorodną trasę niz miejski asfalt ? :P Fakt, widoki są niezaprzeczalną zaletą jazdy na rowerze :D
Agro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 20:32

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez lissandra » 9 kwi 2018, o 15:10

Agro napisał(a):A jaki masz rower? Czym się kierować jak kupujemy rower do jeżdżenia po górach ? :D

jeżeli chodzi o mój rower to mam jolene od rometa(jest to górski rower). Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wagę, geometrie, hamulce no i rama musi być dopasowana do Twojego wzrostu :)

Agro napisał(a): Potrzeba już jakiegoś specjalistycznego sprzętu jeśli wybieramy bardziej różnorodną trasę niz miejski asfalt ? :P Fakt, widoki są niezaprzeczalną zaletą jazdy na rowerze :D

no myślę że na trasie w lesie czy w górach nie bardzo będzie wygodny miejski rower bez amortyzatorów, odpowiedniej wagi i itp (to co napisałam wcześniej) Także jak chcemy pojeździć po czymś bardziej ekstremalnym, poczuć trochę emocji to wiadomo że sprzęt też trzeba dopasować do tego :D
lissandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 22:26

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez hanula99 » 10 kwi 2018, o 13:43

Malinka napisał(a):Bieganie jest fajne, ale ja wolę rower, ze względu na to, że można zrobić dużo kilometrów i w różnych trasach. MTB np. jest extra jak ma się możliwość jazdy w terenie z ładnymi widokami. Na pewno na rowerze więcej kalorii się też spali.

widzę pełno kobiet w moich rejonach jeżdżących po górach i jestem pełna podziwu. Sama chciałabym tak latać, bo bieganie jest dla mnie zdecydowanie zbyt nudne, a jazda rowerem w mieście totalnie bez sensu, po co spaliny wdychać
hanula99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 13:27

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez nana » 10 kwi 2018, o 17:39

Zdecydowanie rower, szczególnie że jest idealna pogoda aby zacząć!
nana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 14:16

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Agro » 12 kwi 2018, o 11:45

lissandra napisał(a):jeżeli chodzi o mój rower to mam jolene od rometa(jest to górski rower). Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wagę, geometrie, hamulce no i rama musi być dopasowana do Twojego wzrostu :)



O, a co zadecydowało , że akurat Romet a nie jakiś inny producent? Czym Cię urzekł, że go wybrałaś ? :D


lissandra napisał(a):no myślę że na trasie w lesie czy w górach nie bardzo będzie wygodny miejski rower bez amortyzatorów, odpowiedniej wagi i itp (to co napisałam wcześniej) Także jak chcemy pojeździć po czymś bardziej ekstremalnym, poczuć trochę emocji to wiadomo że sprzęt też trzeba dopasować do tego :D


Miejskie rowery nie mają amortyzatorów ? ;o tylko górale są w nie wyposażone? Dobrze rozumiem ? A jak dobierać rozmiar kół?


hanula99 napisał(a):widzę pełno kobiet w moich rejonach jeżdżących po górach i jestem pełna podziwu. Sama chciałabym tak latać, bo bieganie jest dla mnie zdecydowanie zbyt nudne, a jazda rowerem w mieście totalnie bez sensu, po co spaliny wdychać


to fakt, miejska dżungla betonu nie jest niczym atrakcyjnym, o spalinach nie wspominając. Lepiej uciec do lasu gdzie cisza spokój i zieleń. Jeszcze porządny rower do kompletu i frajda gwarantowana :D
Agro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 20:32

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Malinka » 12 kwi 2018, o 20:50

hanula99 napisał(a):widzę pełno kobiet w moich rejonach jeżdżących po górach i jestem pełna podziwu. Sama chciałabym tak latać, bo bieganie jest dla mnie zdecydowanie zbyt nudne, a jazda rowerem w mieście totalnie bez sensu, po co spaliny wdychać

Wiesz to cie nic nie kosztuje, oprócz roweru, ale poza tym wystarczy zacięcie albo i nawet zwykła ochota na wypad w górki. Bierzesz rower, nie wiem jaki masz i czy wgl, ale jeżeli tak to spróbuj jakiejś lekkie trasy na swoim aktyualnym. Jak poczujesz ze te emocje sa dla ciebie to pomysl np. o zakupie roweru na raty :) bardzo popularna sprawa teraz. Widziałam romety na 0%;)
Malinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 16:36

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Malinka » 12 kwi 2018, o 20:53

Agro napisał(a):O, a co zadecydowało , że akurat Romet a nie jakiś inny producent? Czym Cię urzekł, że go wybrałaś ? :D

Pewnie kolor ramy ]:-) A tak poważnie to polski producent i jakościowo też bardzo dobre rowery.


Agro napisał(a):Miejskie rowery nie mają amortyzatorów ? ;o tylko górale są w nie wyposażone? Dobrze rozumiem ? A jak dobierać rozmiar kół?

Niektóre jak nie większość takowych nie posiadają. Nie, nie tylko górale (a bardziej mtb), ale ona w 100% je mają wszystkie. Jak dobrać koła.. Hm to lepiej dobrać najpierw rozmiar ramy do wzrostu a potem przymierzyć sobie daną ramę na różnych kołach :) Np. jolene masz na 26 i 27,5 kołach
Malinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 16:36

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez lissandra » 12 kwi 2018, o 21:05

Malinka napisał(a):Pewnie kolor ramy ]:-) A tak poważnie to polski producent i jakościowo też bardzo dobre rowery.

dobry producent, konkretne doradztwo no i przede wszystkim raty 0%. Niestety budżet studencki jest ograniczony :P :P


Malinka napisał(a):Niektóre jak nie większość takowych nie posiadają. Nie, nie tylko górale (a bardziej mtb), ale ona w 100% je mają wszystkie. Jak dobrać koła.. Hm to lepiej dobrać najpierw rozmiar ramy do wzrostu a potem przymierzyć sobie daną ramę na różnych kołach :) Np. jolene masz na 26 i 27,5 kołach

Jak chcesz sobie dobrać ramę to np na stronie rometa jak wchodzisz w specyfikację roweru, masz szczegóły dotyczące rozmiarów ram
lissandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 22:26

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez hanula99 » 15 kwi 2018, o 21:21

lissandra napisał(a):dobry producent, konkretne doradztwo no i przede wszystkim raty 0%. Niestety budżet studencki jest ograniczony :P :P

dobrze mówisz, a jak się miesszka w dużym mieście na studiach to dobra opcja, żeby jeździc na zajęcia rowerem i zaoszczędzić na miesięcznym :)

lissandra napisał(a):Jak chcesz sobie dobrać ramę to np na stronie rometa jak wchodzisz w specyfikację roweru, masz szczegóły dotyczące rozmiarów ram

dokładnie, jest rozpiska jaki powinno się brac rozmiar kół i ramy w zależności od wzrostu
hanula99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 13:27

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Hadassa » 16 kwi 2018, o 07:44

Dziękujemy za piękny rometowy spam...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez sanderson » 18 kwi 2018, o 10:48

Bieganie w moim przypadku odpada :).
Rower jest spoko, gdyby nie fakt że muszę go wnosić za każdym razem na 2 piętro :)

Mój blog z modą damską Dress-Room.pl.
sanderson
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 lis 2017, o 22:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez superfoods » 22 maja 2018, o 10:26

Obie te aktywności będą miały taki sam efekt, więc wybierz to co bardziej Ci odpowiada. Jednak chciałabym zwrócić uwagę na fakt, że same ćwiczenia typu kardio nie są najlepszą drogą do schudnięcia. Owszem pozbędziesz się kilogramów, ale Twoje ciało będzie "sflaczałe". Lepiej do biegania czy jazdy na rowerze dodać przynajmniej 2 razy w tygodniu trening siłowy i zwiększyć podaż białka. Wbrew pozorom białko pomaga w redukcji tkanki tłuszczowej. Moim ulubionym jest LINK
superfoods
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 21 maja 2018, o 15:51

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez czika » 26 maja 2018, o 22:28

Ja osobiście polecam rower jest dużo lepszy niż bieganie :) Jeśli zdecydujesz się na rower to polecam przeczytanie artykułu LINK na temat ubezpieczenia rowerowego. Można w nim znaleźć informacje o tym jakie ubezpieczenie wybrać najlepsze dla siebie i na czym ono polega. Sama dużo jeżdżę na rowerze żeby zgubić zbędne kilogramy a przez to że niezdara ze mnie i lubię czasem upadać z roweru i łamać ręce to zamierzam zaopatrzyć się w takie ubezpieczenie.
czika
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 20:21

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez magdalenakramarz » 30 lip 2018, o 20:33

Ja korzystam tylko z roweru i efekty są ogromne. Według mnie powinnaś wybrać to, co sprawia Ci większą przyjemność :)

Zmysłowe historie do poczytania :)
http://cennawiedza.getleads.pl/zmyslowe-historie/
magdalenakramarz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 lis 2016, o 19:56

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Postprzez Asia19 » 17 sie 2018, o 23:49

Zdeycydowanie lepsze jest bieganie, ale zależy kto co lubi. Jeśli nie lubisz biegać to ważne robić cokolwiek, np właśnie rower, ale efekty będą najlepsze po bieganiu :)

Blog o rozwoju osobistym, walce z lenistwem oraz podróżach -> https://marnujeczas.pl
Asia19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 sie 2018, o 23:43
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Arcuopl21029, Bing [Bot], Google [Bot]