wolny czas

Lubisz jeździć konno, szydełkować, a może grasz w piłkę ręczną? Te i inne tematy o naszych zainteresowaniach piszemy właśnie tutaj.

Re: wolny czas

Postprzez argo » 13 sty 2018, o 00:18

bunshee napisał(a):ja swój wolny czas spędzam aktywnie, bo albo rower bieganie czy po prostu pójdę na basen, ale tak jak każda kobieta uwielbiam też chodzić do spa


a jeżdzisz może w okularach na rowerze? bo zastanawiam się nad kupnem jakiś które ochronią oczy przed muszkami czy piachem i szukam kogos kto mi doradzi co wybrac :D


AniaPaben napisał(a):Ja jeżdżę w góry - 3,4 razy w roku, oprócz tego czytam w wolnych chwilach wszystkie książki mojej kochanej Mamusi:)


A jakie najlepiej kurtki zakładać idąc w góry? Masz jakieś sprawdzone?


W ogóle co myślicie o zaopatrzeniu się w jakiś gaz do samoobrony ? Teraz szybko robi się ciemno i czasami mam stracha wracając noca do mieszkania. Uzywacie takich rzecz czy raczej liczycie na szybkość swoich nóg? :D
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: wolny czas

Postprzez bunshee » 16 sty 2018, o 13:06

argo napisał(a):a jeżdzisz może w okularach na rowerze? bo zastanawiam się nad kupnem jakiś które ochronią oczy przed muszkami czy piachem i szukam kogos kto mi doradzi co wybrac :D

oczywiście że tak nie wyobrażam sobie jazdy bez okularów :/ przez te muszki to już kilka razy w rowie wylądowałam. zależy jakie chcesz bo mam takie na gumce gdzie jeżdżę po górzystych terenach i zwykłe klasyczne


argo napisał(a):A jakie najlepiej kurtki zakładać idąc w góry? Masz jakieś sprawdzone?

sama kurtka za wiele nie da warto pod nią założyć jeszcze odzież termo :p

argo napisał(a):W ogóle co myślicie o zaopatrzeniu się w jakiś gaz do samoobrony ? Teraz szybko robi się ciemno i czasami mam stracha wracając noca do mieszkania. Uzywacie takich rzecz czy raczej liczycie na szybkość swoich nóg? :D

nie wiem czy bym nawet umiała tego użyć, i jeszcze wcelować w napastnika :oops:
bunshee
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 sty 2018, o 20:46

Re: wolny czas

Postprzez gaia » 21 sty 2018, o 23:05

bunshee napisał(a):
argo napisał(a):a jeżdzisz może w okularach na rowerze? bo zastanawiam się nad kupnem jakiś które ochronią oczy przed muszkami czy piachem i szukam kogos kto mi doradzi co wybrac :D

oczywiście że tak nie wyobrażam sobie jazdy bez okularów :/ przez te muszki to już kilka razy w rowie wylądowałam. zależy jakie chcesz bo mam takie na gumce gdzie jeżdżę po górzystych terenach i zwykłe klasyczne

te na gumce się chyba mocno odciskują na głowie co?

bunshee napisał(a):
argo napisał(a):A jakie najlepiej kurtki zakładać idąc w góry? Masz jakieś sprawdzone?

sama kurtka za wiele nie da warto pod nią założyć jeszcze odzież termo :p

Dokładnie. Chociaż jedna warstwa.

bunshee napisał(a):
argo napisał(a):W ogóle co myślicie o zaopatrzeniu się w jakiś gaz do samoobrony ? Teraz szybko robi się ciemno i czasami mam stracha wracając noca do mieszkania. Uzywacie takich rzecz czy raczej liczycie na szybkość swoich nóg? :D

nie wiem czy bym nawet umiała tego użyć, i jeszcze wcelować w napastnika :oops:

a dezodorantu umiesz używać? ;) Więc pewnie by nie było problemu
gaia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 maja 2016, o 18:16

Re: wolny czas

Postprzez argo » 2 lut 2018, o 22:32

bunshee napisał(a):oczywiście że tak nie wyobrażam sobie jazdy bez okularów :/ przez te muszki to już kilka razy w rowie wylądowałam. zależy jakie chcesz bo mam takie na gumce gdzie jeżdżę po górzystych terenach i zwykłe klasyczne


a z tych zwykłych bez gumki, mozesz pochwalić się jakie masz? cos bardzo wypasionego czy podstawowe?

bunshee napisał(a):Dokładnie. Chociaż jedna warstwa.


teraz to juz w sumie sie nie robi nawet ujemna temperatura wiec odzież termo mozna odstawić na bok. raczej celowałabym teraz w jakieś polary np taki ostatnio zamówiłam na wyprzedazy --> SPAM


bunshee napisał(a):a dezodorantu umiesz używać? ;) Więc pewnie by nie było problemu

ktoś mi ostatnio wspominał ze są nawet zestawy treningowe z pseudo gazem zeby zobacyc jak to działa i z płyta cd gdzie jest cały tutorial :D słyszelicie o tym ?

Ostatnio edytowano 5 lut 2018, o 15:26 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: wolny czas

Postprzez Malinka » 8 kwi 2018, o 16:45

To fakt, ciężko jest jeździć na rowerze bez okularów odpowiednich. Na jakich rowerach jeździcie po górach? Ja wczoraj przymierzałam się do mtb od rometa. Póki co to mój faworyt. Jeździ któraś z Pań może na rowerze tej marki? Chętnie poznam opinie :)
Malinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 16:36

Re: wolny czas

Postprzez agataddz » 8 kwi 2018, o 20:22

ja mam ramblera i jestem bardzo zadowolona
agataddz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 19:19

Re: wolny czas

Postprzez Agro » 8 kwi 2018, o 21:18

Malinka napisał(a):To fakt, ciężko jest jeździć na rowerze bez okularów odpowiednich. Na jakich rowerach jeździcie po górach? Ja wczoraj przymierzałam się do mtb od rometa. Póki co to mój faworyt. Jeździ któraś z Pań może na rowerze tej marki? Chętnie poznam opinie :)


Słyszałam wiele pochlebnych opinii o romecie , ale sama sie jeszcze na żadnego nie zdecydowałam. mtb wydaje się być kusząca ofertą ale, boję się , że nie będę wykorzystywać w pełni jego możliwości . A można zapytać do jakiego modelu się przymierzałaś i czemu to Twój faworyt ?
agataddz napisał(a):ja mam ramblera i jestem bardzo zadowolona


A można spytać skąd wybór ramblera? :D Co Cię w nim urzekło ? :D
Agro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 20:32

Re: wolny czas

Postprzez lissandra » 9 kwi 2018, o 15:18

Agro napisał(a):Słyszałam wiele pochlebnych opinii o romecie , ale sama sie jeszcze na żadnego nie zdecydowałam. mtb wydaje się być kusząca ofertą ale, boję się , że nie będę wykorzystywać w pełni jego możliwości . A można zapytać do jakiego modelu się przymierzałaś i czemu to Twój faworyt ?

możesz spokojnie brać rometa, nie zawiedziesz się, super emocje i w dodatku mają fajną opcję raty za 0%

agataddz napisał(a):ja mam ramblera i jestem bardzo zadowolona

A to nie są typowo męskie rowery ?
lissandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 22:26

Re: wolny czas

Postprzez hanula99 » 10 kwi 2018, o 14:35

lissandra napisał(a):
agataddz napisał(a):ja mam ramblera i jestem bardzo zadowolona

A to nie są typowo męskie rowery ?

weszłam na ich strone i jest taki niby podział na ramblery i jolene, że te drugie są kobiece. Ale głównie chyba tu chodzi o kolorystykę, bo rozmiary można dostosowac w przypadku jednych jak i drugich
hanula99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 13:27

Re: wolny czas

Postprzez Agro » 12 kwi 2018, o 11:59

lissandra napisał(a):możesz spokojnie brać rometa, nie zawiedziesz się, super emocje i w dodatku mają fajną opcję raty za 0%



O, raty 0% to faktycznie dobra opcja, nie obciążająca zbyt mocno budżetu domowego :P A jak a przestrzeni czasu sprawdza się ten rower? Nie jest tak , że po 2-3 latach nadaje sie do wymiany ?


lissandra napisał(a):A to nie są typowo męskie rowery ?


Chyba nie ma problemu żeby kobieta na nich jeździła, jak wzrost podobny to da radę :P A patrzyłyście czy w specyfikacji rambler od jelone czym się różni? Ma lepsze hamulce itp ?

hanula99 napisał(a):weszłam na ich strone i jest taki niby podział na ramblery i jolene, że te drugie są kobiece. Ale głównie chyba tu chodzi o kolorystykę, bo rozmiary można dostosowac w przypadku jednych jak i drugich


A wiesz jak dobrze dopasować rozmiar kół i ramy do osoby? Czy trzeba jechac do sklepu i pytać profesjonalisty ?
Agro
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 20:32

Re: wolny czas

Postprzez Malinka » 12 kwi 2018, o 21:05

Agro napisał(a):O, raty 0% to faktycznie dobra opcja, nie obciążająca zbyt mocno budżetu domowego :P A jak a przestrzeni czasu sprawdza się ten rower? Nie jest tak , że po 2-3 latach nadaje sie do wymiany ?

Wiesz, to jest tak, że jak dbasz tak masz. Jeżeli zadbasz o rower, tzn. serwis, smary to będzie z tobą na wiele lat. A jezeli bedziesz tylko jeździła bez ingerencji w nic to nie licz że przetrwa w dobrej kondycji długo - niezależnie czy załapacisz za niego 1,5tys czy 10tys złotych :)
Jak chodzi o rometa to rowery są porządne i trwałe na trasach, a te raty to dodatkowy atut.

Agro napisał(a):Chyba nie ma problemu żeby kobieta na nich jeździła, jak wzrost podobny to da radę :P A patrzyłyście czy w specyfikacji rambler od jelone czym się różni? Ma lepsze hamulce itp ?

Z tego co ja się orientuję to są takie same, damskie chyba były o jakieś kilkaset gram lżejsze. No i kolory bardziej kobiece oczywiście. Dużo infromacji jest na SPAM Nie wiem gdzie sprawdzałaś swoje dane, ale tam są najwiarydoniejsze. Sama tam patrzę.
Agro napisał(a):A wiesz jak dobrze dopasować rozmiar kół i ramy do osoby? Czy trzeba jechac do sklepu i pytać profesjonalisty ?

Ja uważam że z zakupem roweru jest tak samo tak z zakupem auta. Najlepiej pojechać i zobaczyć. A co do rozmiarów to dobierasz je do swojego wzrostu. Najpierw rama, a potem koła i masz gotowy rower "szyty" pod Ciebie.

Ostatnio edytowano 1 lip 2018, o 21:22 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Malinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 16:36

Re: wolny czas

Postprzez lissandra » 12 kwi 2018, o 21:15

Agro napisał(a):O, raty 0% to faktycznie dobra opcja, nie obciążająca zbyt mocno budżetu domowego :P A jak a przestrzeni czasu sprawdza się ten rower? Nie jest tak , że po 2-3 latach nadaje sie do wymiany ?

Wiadomo że po jakimś czasie coś tam się stanie, trzeba coś naprawić czy wymienić, to jest nieuniknione. Moi znajomi mają te rowery i wyciskają z nich siódme poty, ale też dbają co daje w efekcie dobry sprzęt

Agro napisał(a):Chyba nie ma problemu żeby kobieta na nich jeździła, jak wzrost podobny to da radę :P A patrzyłyście czy w specyfikacji rambler od jelone czym się różni? Ma lepsze hamulce itp ?

różnią się napędem, widelcem, przerzutkami, hamulcem :D w sumie nawet jakby porównać rodzaje jolene to też się różnią między sobą, ale to już bardziej w sklepie trzeba się dowiedzieć co lepsze albo jakiegoś doradcy online

Agro napisał(a):A wiesz jak dobrze dopasować rozmiar kół i ramy do osoby? Czy trzeba jechac do sklepu i pytać profesjonalisty ?

ramę trzeba dopasować do swojego wzrostu żeby czuć komfort, a koła ? hmmm dobre pytanie
lissandra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 7 kwi 2018, o 22:26

Re: wolny czas

Postprzez nana » 14 kwi 2018, o 22:25

Ja w wolnym czasie jeżdżę na rowerze, szczerze polecam szczególnie że rowery można kupić dosyć tanio (ok 1000zł)
nana
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 14:16

Re: wolny czas

Postprzez agataddz » 15 kwi 2018, o 14:22

lissandra napisał(a):
Agro napisał(a):O, raty 0% to faktycznie dobra opcja, nie obciążająca zbyt mocno budżetu domowego :P A jak a przestrzeni czasu sprawdza się ten rower? Nie jest tak , że po 2-3 latach nadaje sie do wymiany ?

Wiadomo że po jakimś czasie coś tam się stanie, trzeba coś naprawić czy wymienić, to jest nieuniknione. Moi znajomi mają te rowery i wyciskają z nich siódme poty, ale też dbają co daje w efekcie dobry sprzęt

wszystko się psuje jak jest używane - nawet jak nie jest to też się psuje ;) Natomiast fakt, te nowe romety wyglądają na bardzo solidne

lissandra napisał(a):
Agro napisał(a):Chyba nie ma problemu żeby kobieta na nich jeździła, jak wzrost podobny to da radę :P A patrzyłyście czy w specyfikacji rambler od jelone czym się różni? Ma lepsze hamulce itp ?

różnią się napędem, widelcem, przerzutkami, hamulcem :D w sumie nawet jakby porównać rodzaje jolene to też się różnią między sobą, ale to już bardziej w sklepie trzeba się dowiedzieć co lepsze albo jakiegoś doradcy online

Później też można takie rzeczy wymienić więc jak się szuka czegoś taniego na początek to można kupić wersję podstawową i ją ulepszać później

lissandra napisał(a):
Agro napisał(a):A wiesz jak dobrze dopasować rozmiar kół i ramy do osoby? Czy trzeba jechac do sklepu i pytać profesjonalisty ?

ramę trzeba dopasować do swojego wzrostu żeby czuć komfort, a koła ? hmmm dobre pytanie

zależy od tego po jakiej nawierzchni chcemy jeździć. Np do rowerów mtb podobno są najlepsze koła między 26 a 29 cali.
agataddz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 kwi 2018, o 19:19

Re: wolny czas

Postprzez hanula99 » 15 kwi 2018, o 19:23

agataddz napisał(a):wszystko się psuje jak jest używane - nawet jak nie jest to też się psuje ;) Natomiast fakt, te nowe romety wyglądają na bardzo solidne

zwłaszcza, że jak się poczyta opisy to mają w większości bardzo dobre podzespoły Shimano
agataddz napisał(a):Później też można takie rzeczy wymienić więc jak się szuka czegoś taniego na początek to można kupić wersję podstawową i ją ulepszać później

albo zainwestować i wziąć taki rower na raty ;) chociaż czasem lepiej mieć mniej bogatą wersję i przekonać się najpierw czy zajawka potrwa dłużej a nie jeden sezon :)
agataddz napisał(a):zależy od tego po jakiej nawierzchni chcemy jeździć. Np do rowerów mtb podobno są najlepsze koła między 26 a 29 cali.

a po mieście raczej większe?
hanula99
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 13:27

Re: wolny czas

Postprzez Hadassa » 16 kwi 2018, o 07:47

Ja ostatnio swoj wolny czas poświęcam na czyszczenie forum z tak pięknego spamu...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: wolny czas

Postprzez lanna » 2 maja 2018, o 17:37

Wolny czas spędzam na podróżach - tych małych w Polsce, jak i tych dużych za granicę.

lanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 16:47

Re: wolny czas

Postprzez MonikaMaja_Dancer » 8 maja 2018, o 10:55

Ja mam takie zdanie że najlepsze wakacje są tam, gdzie czujemy że naprawde chcemy być. Może i banalne stwierdzenie, ale ja wierze, że nasza intuicja podpowiada nam najlepiej czego potrzebujemy: czy wyjazdu w większym gronie, czy indywidualnie, czy do miejsc gdzie będzie można poznać nowych ludzi, zmienić otoczenie na jakis czas i zaopiekowac się po prostu sobą.
Sama kilka lat temu, będąc w zamotanej sytuacji życiowej, pojechałam na warsztaty w piękny polski krajobraz, by spędzic czas z ludzmi, którzy pomogą mi poznać siebie.
Dziś wraz z koleżanką organizuje takie warsztaty pod Krakowem 23-24 czerwca 2018. w malowniczej Leśniakówce otoczonej sadem i zielenią.

Tańcz i Poznaj Siebie- Wakacyjne Warsztaty dla Kobiet - tak też znajdziesz to wydarzenie na facebooku.
Rozpocznij wakacje od:
- ZABAWY tanecznej w gorących rytmach latino
- RELAKSU w malowniczym zakątku wśród jabłoni obok ciszy lasu
- POŁĄCZENIA ZE SOBĄ dzięki odkrywaniu jak wiele mówi Ci Twoje własne ciało w tańcu
- ROZWOJU OSOBISTEGO podczas której zadasz sobie kilku pytań i być może znajdziesz przestrzeń na pojawienie się nowych pomysłów
- REGENERACJI I NOWYCH ZNAJOMOŚCI
MonikaMaja_Dancer
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 maja 2018, o 10:50

Re: wolny czas

Postprzez Ksenia » 9 maja 2018, o 14:11

Zwykle śpię :D
Ksenia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9 maja 2018, o 14:04

Re: wolny czas

Postprzez Olkka » 16 sie 2018, o 16:09

Jak już znajdę chwilę dla siebie to lubię oglądnąć jakiś serial. A że wakacje się kończą to z niecierpliwością czekam na 3 serię Lombardu. Życie pod zastaw, która startuje 27.08;D
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57

Re: wolny czas

Postprzez rozsypalosie » 19 sie 2018, o 16:28

Ja zajmuję się scrapbookingiem - robię kartki, albumy na zdjęcia, w wolnej chwili publikuję to na swoim fan page, nagrywam filmiki na YouTube ucząc innych zrobienia czegoś takiego. Dodatkowo piszę bloga, albo czytam książki. Niestety - mało aktywnie, ale przyjemnie.
rozsypalosie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2018, o 15:54

Re: wolny czas

Postprzez paula.ooo » 25 sie 2018, o 13:14

Wolny czas uwielbiam spędzać na jeździe rowerem, bieganiu oraz spacerach z psem.

paula.ooo
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2018, o 13:03

Re: wolny czas

Postprzez redorange666 » 25 sie 2018, o 17:30

W wolnym czasie....a jak to jest bo już nie pamiętam.
Padam na łóżko, włączam serial, wypijam cosboysznego alkoholowego i idę spać.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: wolny czas

Postprzez kicia1 » 21 wrz 2018, o 18:41

Ja staram się być na siłowni jakieś trzy razy w tygodniu. Lubię też raz na jakiś czas zrobić sobie krótką wycieczkę... Często lądujemy na zamku w Janowie Podlaskim. Tam nie ma szans na nudę :D
kicia1
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 kwi 2018, o 16:54

Re: wolny czas

Postprzez PeggySue » 23 wrz 2018, o 15:40

zazdroszcze, ja byłam tam raz, ale chętnie bym wróciła i to tak jak stoję teraz i tu :):) w wolnym czasie jak go gdzieś znajdę lubię poczytać książkę, albo obejrzeć jakiś durny program w tv im bardziej odmóżdżający tym lepiej :)
PeggySue
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 16 lut 2017, o 11:00
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]