Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 31 sie 2017, o 23:27

Z całym szacunkiem, ale nie wierzę Ci na słowo. Każda z nas ma swojego lekarza i to jego zdaniem kierujemy się w pierwszej kolejności. Ginekolog to zawód zaufania. ;)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Olga19 » 11 wrz 2017, o 09:33

Ja nie miałam praktycznie żadnych problemów po odstawieniu tabletech z wyjątkiem jednego - bardzo pogorszył mi się stan mojej cery ;(
Olga19
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 18:02

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez elwira321 » 20 wrz 2017, o 14:58

Myślę że w tej sytuacji najważniejszy jest dobór odpowiednich tabletek

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez finezyjka » 28 wrz 2017, o 19:26

podstawa to badania hormonalne, a sama metode dobierze lekarz. jest teraz tyle opcji, ze jest w czym wibierac: tabletki czy nowoczesna antykoncepcja jak wkładka levosert. idz do ginekologa, zrob badania i pomysl o porządnej metodzie anty
finezyjka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 19:23

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez karpandzia11 » 11 paź 2017, o 17:04

zrób test to najlepsze co możesz zrobić

karpandzia11
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 28 wrz 2017, o 12:03

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez monika_lzy » 13 kwi 2018, o 13:37

Czy faktycznie jest tak, że różne tabletki dają różną szansę na bezpieczeństwo?

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 16 kwi 2018, o 07:54

monika_lzy napisał(a):Czy faktycznie jest tak, że różne tabletki dają różną szansę na bezpieczeństwo?
W sumie jest to możliwe bo jednak są różne dawki hormonów. Ale chyba i tak bedziej chodzi k to co sie dzieje przy okazji...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez ellena » 6 maja 2018, o 11:02

Ja uważam że nie powinno się bać antykoncepcji doustnej.Sama stosuję belare i ani nie spadło mi libido,bóle miesiączkowe są o wiele mniejsze,miałam też problem z włoskami na twarzy,ale po paru miesiącach owłosienie zmalało. Także doustna antykoncepcja ma wiele pozytywnych aspektów.
ellena
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 13 mar 2018, o 13:46

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez a_gatka » 18 lip 2018, o 18:13

Hadka nie do końca, bo np. vibin i vibin mini różnią się ilością hormonów, a zabezpieczają tak samo. Różnica jest taka, że te drugie są dla młodych dziewczyn czy kobiet, które dopiero zaczynają przygodę z antykoncepcją. Tak czy owak, żadnych tabsów bez badań. ;)
a_gatka
 

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jamelia » 21 lip 2018, o 23:25

Odkąd zaczęłam stosować tabletki anty w wieku 19lat, to zaczęły mi wypadać włosy.. okazało się że to łysienie androgenowe , które aktywowało się przez hormony właśnie... W ogóle od tego czasu cały czas miałam układ hormonalny w cały swiat i tak jest do dziś. Więc lepiej się zastanowić czy nie lepsza bylaby spirala np

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Hadassa » 29 lip 2018, o 23:42

Jam ale spirale zakładasz na 5 lat.. a jak w międzyczasie planuje się dziecko...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jamelia » 1 sie 2018, o 14:33

Nie można jej usunąć w między czasie?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueLagoona » 3 sie 2018, o 20:11

Dziewczyny. :) Po jakim czasie przy pierwszym opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych dostałyście okres? mam teraz 3 dzień "przerwy"....słyszałam, że jest możliwość, że po pierwszym opakowaniu w ogóle krwawienie nie występuje.....spotkałyście się osobiście z tym?
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jamelia » 5 sie 2018, o 08:59

Ja tak dostawałam trzeciego, czwartego dnia :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez monika_lzy » 2 wrz 2018, o 08:18

Czy wy również macie po tabletkach bardzo duży apetyt? Zaczełam stosować pierwszy raz w życiu i nie wiem czy związek ma to z rzuceniem palenia czy z tabletkami

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueLagoona » 2 wrz 2018, o 11:14

Nie wiem czy może mieć to związek z tabletkami, wydaje mi się , że bardziej z rzuceniem palenia....No ja przynajmniej nie miałam większego apetytu , nie mam nadal :) .
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bogusia1959 » 24 wrz 2018, o 23:35

żmijka napisał(a):Witam Was dziewczyny! OD dwóch lat zażywałam tabletki antykoncepcyjne, jednak teraz postanowiłam z chłopakiem zrezygnować z tego sposobu antykoncepcji, ponieważ miałam przez nie problemy zdrowotne. Czy któraś z Was odstawiła także tabletki? Słyszałam, że po odstawieniu można mieć zawroty głowy i mdłości.

W tej kwestii wszystkie pytania doczekały się odpowiedzi przez możliwość zadania ich na stronie. Także polecam, jak ktoś ma 5 minut wolnego SPAM

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 20:29 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bogusia1959
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 wrz 2018, o 23:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez monika_lzy » 26 wrz 2018, o 21:58

BlueLagoona napisał(a):Nie wiem czy może mieć to związek z tabletkami, wydaje mi się , że bardziej z rzuceniem palenia....No ja przynajmniej nie miałam większego apetytu , nie mam nadal :) .



dokładnie, tak samo u mnie.

monika_lzy
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:32

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Bogusia1959 » 1 paź 2018, o 19:06

Może warto zapytać specjalisty? Ja w takich kwestiach staram zwracać się bezpośrednio do swojego lekarza. Jak nie mogę to zadaje pytanie na SPAM . Dobrze mieć kogoś zaufanego i sprawdzonego, w szczególności, jeśli chodzi o tak poważne kwestie jak antykoncepcja.

Ostatnio edytowano 10 paź 2018, o 18:59 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Bogusia1959
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 24 wrz 2018, o 23:14

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez agacik0909 » 10 paź 2018, o 12:04

Dziewczyny, czy podczas stosowania tabletek miałyście zakrzepicę? Ja ją stosuję od jakiegoś miesiąca i czuję momentami potworny ból nóg. Dopiero teraz wczytałam się w ulotkę i okazało się, że kobiety, które mają mutację czynnika V leiden nie powinny stosować tabletek, a ja taką mutację mam. Lekarz nawet nie zapytał się mnie przy zapisywaniu tabletek o takie rzeczy. Nie wiem, czy powinnam je odstawić, czy zrobić na spokojnie jakieś badania, któe potencjalnie mogą wykryć zakrzep...
agacik0909
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 paź 2018, o 11:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Jamelia » 10 paź 2018, o 19:02

Lepiej odstaw i skonsultuj się z innym lekarzem

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez BlueLagoona » 12 paź 2018, o 22:07

Hej :) . Mam taką dziwną sytuację.... :oops: ..i zastanawia mnie, czy którąś z Was to spotkało.: Zawsze miałam problem z połykaniem większych tabletek ( trauma z dzieciństwa), no ale antykoncepcyjne to pikuś przecież..maleństwa. ;-) . Ale podczas łykania ostatnich z 2 opakowania się zachłysnęłam... :o ..no i masz. ! Nie mogę teraz łykać...serce mi wali, woda leci do płuc....Nie proszę o radę, bo technicznie jestem w stanie..to psychiczne podłoże..schiza...Teraz po prostu podczas posiłku "zjadam". Wyczytałam, że tak można. Ale ciekawa jestem i proszę o informacje, czy któraś z Was też w inny sposób niż "instrukcja" przewiduje połykała tabletki i czy działały jak trzeba. Z góry dziękuję :)
Avatar użytkownika
BlueLagoona
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 24 lip 2018, o 22:19

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez Immoral » 20 paź 2018, o 21:08

ja połykam różnie, przy jedzeniu, bez jedzenia, czasem bez zapijania i wszystko jest ok :)

Immoral
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 paź 2018, o 21:26

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez mirinda67 » 23 paź 2018, o 15:28

Kurcze ja odstawiłam tabletki miesiąc temu i do tej pory nie miałam okresu. Nie jestem w ciązy, a ponoć mogę mieć dopiero za pół roku. A wy jak mialyscie ?
mirinda67
Miła Kobietka
 
Posty: 30
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 12:33

Re: Tabletki antykoncepcyjne-pytania i odpowiedzi

Postprzez kokoszka88 » 24 paź 2018, o 13:30

Teraz zastanów się nad inną antykoncepcją. Daj odpocząć swojemu organizmowi i pomyśl nad zabezpieczaniem się, które nie będzie wpływało na twoje zdrowie. Ja od dawna już stosuje komputer cyklu myway. Wiem kiedy mam dni płodne i muszę zastosować barierę mechaniczną.
kokoszka88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 paź 2018, o 13:19
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]