Suplement i karmienie piersią

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Suplement i karmienie piersią

Postprzez jagomala » 24 lip 2017, o 16:12

Drogie Mamy, czy jak urodziło się Wam dziecko to zmieniałyście swój suplement, który miałyście w ciąży? Niedługo rodzę i chcę zapytać o to lekarza, ale jestem ciekawa doświadczeń innych mam :)
jagomala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 16:08

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez sabinkaduchess » 24 lip 2017, o 16:17

W moim przypadku było tak, że odstawiłam tylko żelazo, a suplement został. Lekarz powiedział mi, że warto przyjmować kwas foliowy, magnez i jod dalej, nawet jak się karmi.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez jagomala » 24 lip 2017, o 16:19

Kwas foliowy rozumiem, bo też brałam, ale magnez i jod? Pierwsze słyszę… Ja miałam tylko wspomniany kwas foliowy no i żelazo w trzecim trymestrze. Po co te dodatkowe substancje? Co miałaś za suplement?
jagomala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 16:08

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez sabinkaduchess » 24 lip 2017, o 16:21

Moja mama miała niedoczynność tarczycy, więc jod brałam, żeby moja tarczyca dobrze funkcjonowała no i też dobrze działa na malucha. Magnez sprawia, że mama jest mniej rozdrażniona ;) Łykałam mama dha premium i te wszystkie substancje miałam w jenej tabletce.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez jagomala » 24 lip 2017, o 16:24

O widzisz :) No to ja zapytam ginekologa przy tej planowanej wizycie czy lepiej nie brać tego jak maluch już będzie na świecie. Dzięki wielkie za pomoc!
jagomala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 16:08

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Hadassa » 27 lip 2017, o 23:39

Zazwyczaj łykasz te same witaminy co przez ciąże, jakies dodatkowe typu dodatkowy magnez czy też hod już nie sa potrzebne, chyba że jakies typowe zalecenia lekarza

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez jagomala » 28 lip 2017, o 15:06

Dzięki :) Byłam ostatnio o lekarza i powiedział, że nie zaszkodzi, żebym brała więcej jodu i magnezu do kwasu foliowego, więc ten suplement sabinkaduchess chyba i u mnie wypali. Jeszcze czekam na wyniki badań :)
jagomala
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 24 lip 2017, o 16:08

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez karoprz » 31 lip 2017, o 18:55

To chyba zależy od suplementu, bo moje koleżanki niektóre na czas karmienia zmieniały. Ja zażywam mama dha premium w pierwszej ciąży od kiedy zaczęliśmy starania i też podczas karmienia. On akurat nie zawiera żelaza stąd chyba nie musiałam go zmieniać. W składzie ma kwas foliowy, dha, jod, magnez i witaminę D. Szczególnie ważna jest właśnie witamina d bo podobno z mleka kobiecego dobrze się wchłania i dziecko nie będzie miało wtedy problemów z koścmi :)
karoprz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 maja 2017, o 13:22

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Hadassa » 31 lip 2017, o 22:19

No akurat wit D jest najlepsza taka naturalna, a że jest teraz pogoda, to jak najbardziej dziecko ppowinno korzystać.
Poza tym powinna być suplementowana od urodzenia, kiedy jest pochmurno.
Marny spam...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez sabinkaduchess » 3 sie 2017, o 15:49

No racja, teraz to trzeba łapać jak najwięcej słońca, bo witamina D w ciąży potrzebna jest jak mało co. Ale zimą, suplement jest właśnie takim ekwiwalentem słońca :)
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez babeczka84 » 7 sie 2017, o 06:54

jagomala napisał(a):Drogie Mamy, czy jak urodziło się Wam dziecko to zmieniałyście swój suplement, który miałyście w ciąży? Niedługo rodzę i chcę zapytać o to lekarza, ale jestem ciekawa doświadczeń innych mam :)



Ja po porodzie brałam ten sam suplement Folik Mama 2/3. Lekarz powiedział mi, że wspomaga on proces laktacji :)
babeczka84
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 lut 2017, o 23:09

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez dradziszewska » 7 sie 2017, o 12:20

Tego typu kwestie najlepiej konsultować z lekarzem i nie próbować nic na własną rękę.

BeautyExpert - opinie i pytania pacjentów, odpowiedzi najwybitniejszych specjalistów, opisy zabiegów medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, porady.
dradziszewska
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 28 maja 2015, o 10:19

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Hadassa » 10 sie 2017, o 14:45

babeczka84 napisał(a):
jagomala napisał(a):Drogie Mamy, czy jak urodziło się Wam dziecko to zmieniałyście swój suplement, który miałyście w ciąży? Niedługo rodzę i chcę zapytać o to lekarza, ale jestem ciekawa doświadczeń innych mam :)



Ja po porodzie brałam ten sam suplement Folik Mama 2/3. Lekarz powiedział mi, że wspomaga on proces laktacji :)
A w jaki sposób? Bardzo mnie to ciekawi...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez espanka » 11 sie 2017, o 22:57

W lecie to faktycznie jest sporo tego ze słońca ale w pozostałe miesiące o witaminie d na pewno warto pamiętać, z tego co mi mówiła ortopeda to wszyscy mamy niedobory
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez sabinkaduchess » 24 sie 2017, o 14:33

Nie chcę strzelać, ale wydaje mi się, że kobieta w ciąży cały czas powinna przyjmować witaminę d, bo to dobrze działa na nią i rozwijający się płód. Najlepiej mieć ją w jednej tabletce z kwasem foliowym, żeby nie zapominać :)
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Hadassa » 24 sie 2017, o 23:28

Sabina z deka strzelasz ;)
Nawet sa zalecenia by dziecku nie podawaca bo dostaje naturalna ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez sabinkaduchess » 26 sie 2017, o 13:56

No widzisz, a wczoraj rozmawiałam ze znajomym lekarzem pediatrą i on twierdzi, że kiedyś podawało się witaminę d tylko zimą lub wcale, a teraz lepiej brać ją cały rok. Trudno się w tym połapać. Moje zdanie jest takie, żeby jednak ustalać takie kwestie ze swoim ginekologiem.
Avatar użytkownika
sabinkaduchess
Miła Kobietka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 11:31

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Hadassa » 11 wrz 2017, o 09:07

W ciagu slonecznych dni wystarczy 20 minut spaceru by zaspokoic zapotrzebowanie..
Natomiast przedawkowanie wit D moze byc niebezpieczne

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez elwira321 » 22 wrz 2017, o 14:36

Ja podczas ciąży stosowałam tylko kwas foliowy

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez 88Mariolka » 26 wrz 2017, o 13:57

Ja przez cala ciaze nie przyjmowalam zadnych suplementow czy witamin a wyniki mialam bardzo dobre. Lepiej jesc wiecej warzyw i owocow, czyli naturalne witaminy niz faszerowac sie tabletkami w ciazy.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez guziczek » 19 lis 2017, o 13:01

no oczywiście bardzo ważne jest to, żeby mieć żelazo na odpowiednim poziomie. Mnie lekarz przepisał stosowanie dicofer, bo niestety ale już przed ciążą ale i w jej trakcie miałam niski poziom tego ważnego minerału w organizmie
guziczek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15 lis 2017, o 23:51

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez milena526 » 14 lut 2018, o 02:14

Karmicie cały czas piersią czy używacie dodatkowo laktatora. Szukam na ten temat jakiś informacji. Bardzo spodobał mi się delikatny, wygodny, cichy i taki z nakładkami masującymi - laktator elektryczny Lakta Electric. Widziałam go na stronie LINK. Czy któraś z Was, Drogie Mamy go używała i może polecić? Czy lepszy będzie ręczny?

Ostatnio edytowano 18 lut 2018, o 23:40 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: LINK
milena526
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 2 sty 2018, o 17:18

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Hadassa » 18 lut 2018, o 23:41

Jak już używałam laktatora to wolałam ręczny.
Ale ogólnie mało kiedy mi się przydawał :)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez espanka » 23 kwi 2018, o 22:39

mi lekarz kazal nawet podczas karmienia piersią brać witaminę d, miałam akurt w mama dha premium wiec juz dodatkowych tabltek nie musiałam brac, w naszym klimacie mamyw szyscy niedobory, a potem problemy z kręgosłupem, ile dzieciaków ma skrzywienia kręgosłupa, zresztą sama za dziecika iałam
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Suplement i karmienie piersią

Postprzez Olkka » 16 sie 2018, o 15:24

U mnie z karmieniem na początku było ciężko, strasznie bolały mnie brodawki. Już myślałam, że zrezygnuję ale koleżanka poleciła mi krem z motherlove, który szybko i skutecznie poradził sobie z problemem a ja bezpiecznie wróciłam do karmienia.
Olkka
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 6 maja 2018, o 14:57
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron