Problemy jelitowe

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Problemy jelitowe

Postprzez anna_tomczak78 » 16 lis 2016, o 08:44

Mi pomogło Fibra Vitale. Początkowo oczywiscie próbowałam się leczyć na własną ręke i brałam wszystko co leci z apteki. Dopiero jak nic na mnie tak naprawdę nie działało postanowiłam wybrać się do mojej rodzinnej i ona własnie poleciła mi spróbowanie sobie fibra vitale ponieważ od jakiegoś czasu przypisywała to pacjentom
Wiadomo, że efket nie był od razu ale z czasem wszystko się wyregulowało.
anna_tomczak78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 sie 2013, o 15:06

Re: Problemy jelitowe

Postprzez gamcia » 4 gru 2016, o 11:15

Większość z Was pewnie ma zespół jelita drażliwego (IBS)

michalina90 napisał(a):Ja też tak miałam przez dłuższy czas i do tej pory nie doszłam co to mogło być bo raz zaparcia raz biegunka, odżywiam się w miarę zdrowo, może siedząca praca miała na to wpływ? Przeszło, więc sama nie wiem może to stres.
gamcia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 4 gru 2016, o 10:34

Re: Problemy jelitowe

Postprzez michalina90 » 6 gru 2016, o 10:01

Jeśli nie pomaga dieta to może warto dołączyć do zmian ruch, a jeśli stan będzie trwał dłużej to warto iść do lekarza, wykonać badania i wtedy dowiesz się co ci tak właściwie jest.

grywalizacja na http://sanitera.pl
michalina90
Fajna Kobietka
 
Posty: 113
Dołączył(a): 25 sty 2016, o 14:18

Re: Problemy jelitowe

Postprzez oleska27 » 13 gru 2016, o 15:04

Bardzo możliwe, że to IBS - zespół jelita wrażliwego. Powinnaś skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Polecam również dietę low FODMAP. Eliminuje produkty z dużą zawartością fermentujących oligo-, di- i monosacharydów oraz polioli. Krótko mówiąc, przez pierwszy miesiąc-dwa wyklucza się z diety wszystkie produkty mogące działać drażniąco na jelita.

Później stopniowo wraca się do normalnego jedzenia, dodając poszczególne grupy produktów do diety. Pozwala to m.in. na wykrycie alergii pokarmowych np. nietolerancji laktozy.

Oczywiście wdrożenie diety powinno się skonsultować z lekarzem.

---

Jesteś tym co jesz
Avatar użytkownika
oleska27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 gru 2016, o 14:50
Lokalizacja: Poznań

Re: Problemy jelitowe

Postprzez ScarletLukia » 23 gru 2016, o 12:21

U mnie włąśnie stres spowodował problemy jelitowe, ale zanim moja lekarka doszła do tego to polatałam po różnych badaniach niezbyt miłych bo gastroskopia i kolanoskopia nie są badaniami przyjemnymi. No ale skoro wyniki były ok. Pani doktor wpadła na pomysł że to może być a raczej napewno pod wpływem stresu i przepisała mi nervomix , po tygodniu przyjmowana objawy były o wiele mniejsze i wreszcie mogłam zacząc żyć normalnie :D
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: Problemy jelitowe

Postprzez malami86 » 28 gru 2016, o 19:27

Moja siostra też miała z tym problem. Dodatkowo okresowo pojawiały się bóle brzucha dosyć silne. Gastrolog zlecił badania krwi i okazało się, że ma nietolerancję glutenu. Teraz czeka na gastroskopię, żeby to potwierdzić
Avatar użytkownika
malami86
Fajna Kobietka
 
Posty: 173
Dołączył(a): 22 gru 2016, o 14:59

Re: Problemy jelitowe

Postprzez wrotki » 8 sty 2017, o 21:17

Albo tasiemiec, to też się zdarza

wrotki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 sty 2017, o 21:16

Re: Problemy jelitowe

Postprzez ninakijewska » 15 sty 2017, o 12:32

Praca siedząca bardzo szkodzi nie tylko na kręgosłup, ale i na jelita. Problemy biorą się przede wszystkim z tego, że przez bardzo długi czas siedzimy, co nie jest naturalne, jelita są "przykurczone". Ilość produkowanych gazów jelitowych bardzo się zwiększa, stąd wzdęcia, problemy z wypróżnianiem, albo zbyt częste wypróźnienia albo zbyt rzadkie, niestrawność. Moja rady. Po pierwsze, zmiana pracy, z siedzącej na stojącą, chodzącą itd. Po drugie, częste przerwy, co 45 minut, 15 minut chodzenia, rozciągania mięśni, odpoczynku dla oczu.
ninakijewska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sty 2017, o 12:15

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Berni25 » 16 sty 2017, o 09:25

Idź do lekarza i zrób kompleksowe badania - krew, mocz, gastroskopię, usg brzucha. Leczenie się na własną rękę ci nie pomoże.
Berni25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 16 sty 2017, o 09:20

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Hepatica » 24 lut 2017, o 15:16

Polecam suplementy, które zawierają enzymy trawienne tj. amylazę, proteazę, lipazę, laktazę i celulazę. Rozkładają one węglowodany, białka i tłuszcze na prostsze składniki, dzięki czemu mogą być przyswojone. Ich skład może być uzupełniony o probiotyczne szczepy, które regulują pracę jelit.
Avatar użytkownika
Hepatica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 22 lis 2016, o 13:41
Lokalizacja: Nasutów 21-025

Re: Problemy jelitowe

Postprzez princessa92 » 28 lut 2017, o 18:39

ja tez mam miewam problemy jelitowe..w zeszlym roku tak mnie cos skrecalo pod zoladkiem ze musialam jechac NA SOR! zdiagnozowali u mnie kolke jelitowa..czesto wzdecia prawie po kazdym posilku..czasami biegunki..pomogla mi herbatka ziolowa verdin na prawidlowa prace jelit. i lekarz mi zapisal takie tabletki na wspomaganie trawienia to kreon..tez jest na prace zoladka i jelit.niestety z zoladkiem u mnie tez roznie bywa..:-( dodam ze mam nerwice ukladu trawiennego :-/
princessa92
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 14:46

Re: Problemy jelitowe

Postprzez antola » 10 wrz 2017, o 15:05

A ja słyszałam, że czasem to kwestia wyregulowania pracy jelit przy pomocy błonnika. Ostatnio znajoma polecała mi suplement colon c. Nie wiem czy ktoś miał okazję stosować suplementy z błonnikiem?
antola
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 11:07

Re: Problemy jelitowe

Postprzez majkusia » 16 wrz 2017, o 20:09

a moze zmiana diety? zbyt duza ilosc blonnika tez moze powodowac wzdecia i zaparcia.. pomoze ci napewno picie dicopeg 10g oraz zielonej herbaty
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Silesiana » 20 wrz 2017, o 14:09

Zmiana diety może bardzo pomóc, zresztą jelita to dość drażliwy temat. Sama mam problemy z jelitami, byłam kiedyś z tego powodu w szpitalu i lekarz powiedział wprost, że mam pić dużo wody i unikać wszystkiego co zatyka jelita i jest dla nich ciężkie (czekolada, mak, itd).
Silesiana
Miła Kobietka
 
Posty: 74
Dołączył(a): 17 mar 2016, o 15:28

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Karola83 » 21 wrz 2017, o 12:17

Zależy jakie kto ma problemy, jak ma zbyt częste wypróżnianie, to błonnik wcale nie jest taki dobry! On podrażnia ściany jelit, co przy zapaleniu jelita może być bardzo złe, powodować bóle brzucha... wszyscy pociskają na każde problemy z brzuchem tylko błonnik i błonnik, a nie każdemu służy.
Karola83
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 1 sie 2017, o 16:36
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy jelitowe

Postprzez 88Mariolka » 21 wrz 2017, o 15:03

Mialam podobne problemy ale lekarz przepisal mi jakies tabletki na recepte i po nich sie uspokoilo.

88Mariolka
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 20 wrz 2017, o 10:28

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Sieć Diagnostyka » 10 paź 2017, o 12:32

Osoby mające dolegliwości związane z trawieniem czy metabolizmem, wykonać mogą badania genetyczne. Dotyczą one genów związanych z metabolizmem węglowodanów i tłuszczów czy odpowiadających za tolerancję glutenu, alkoholu i kofeiny. Dzięki nim można dobrać najbardziej optymalną dla siebie dietę.
Avatar użytkownika
Sieć Diagnostyka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 22:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Brzychatka » 26 paź 2017, o 16:05

na problemy jelitowe polecam dicopeg 10g. mi on pomógł a do tego jest bezpieczny, teraz co jakiś czas go stosuje bo w naturalny sposób reguluje pracę jelit
Brzychatka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 26 paź 2017, o 15:56

Re: Problemy jelitowe

Postprzez sareneczka » 8 mar 2018, o 17:56

wiele osób z nas ma problemy jelitowe, tylko najgorsze jest to, że wiele osób lekceważy te objawy. A nie powinno się tak robić, bo możemy się nabawić np. zespołu jelita drażliwego, a to już jest poważna sprawa. Ja jak zaczęłam odczuwać kłucie po posiłku to od razu poszłam do apteki po Intestę. Teraz ją wszędzie zabieram, nawet na wakacje :P
sareneczka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 20 gru 2017, o 17:15

Re: Problemy jelitowe

Postprzez babeczka » 9 mar 2018, o 21:27

Dzisiaj co druga osoba ma problemy jelitowe ,dlatego precyzyjnie dobrane diety, przyjmowane w towarzystwie naturalnych bio-suplementów, mogą przynieść ulgę przy kłopotach jelitowych.

Lekarze polecają Caricol - jest to mus z papai, który przeszedł badania kliniczne:

- Działa na biegunki, zaparcia oraz zespół jelita drażliwego – uszczelnia jelito.
- Nie uzależnia i może być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące.
- Odbudowuje kosmki jelitowe i odżywia wątrobę.
- Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie – łagodzi alergie pokarmowe, w tym alergie glutenowe przy celiakii.
- Skutecznie zapobiega marszowi alergicznemu, kandydozie, dysbiozie, eliminuje clostridium.
- Wspomaga ochronę stawów u pacjentów z boreliozą – zwalcza biofilm bakteryjny zapobiegając tworzeniu spor.
- Sprzyja oczyszczaniu organizmu, ma działanie przeciwrobacze.
- Zapobiega nadmiernej fermentacji.
Warto o tym pamiętać.
Avatar użytkownika
babeczka
Extra Kobietka
 
Posty: 362
Dołączył(a): 5 lut 2012, o 12:47

Re: Problemy jelitowe

Postprzez Jadzinka » 26 kwi 2018, o 14:32

Najgorzej leczyć jelita tabletkami. Najważniejsza jest zmiana diety i trybu życia. Na jelita ma wpływ dosłownie wszystko, to nasz taki drugi mózg i trzeba o niego bardzo dbać. Ja oprócz diety i ćwiczeń piję też zioła FibraVitale. Mają w sobie nasiona z babki płesznik, babkę jajowatą siemię lniane, które ma w sobie dużo błonnika i bardzo dobrze wpływa na błonę przewodu pokarmowego
Jadzinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 kwi 2018, o 14:27

Re: Problemy jelitowe

Postprzez majkusia » 14 lip 2018, o 19:56

Tez mam odpowiednio dopasowana diete i leki przez lekarza, ale przy zespole jelita nadwrazliwego niestety bez intesty to dlugo nie pociagne. Dzieki nim reguluje perystaltyke i odbudowuje blone sluzowa jelit. Tak to nie moglam z powodu biegunek wyjsc z domu, a teraz spokoj.
majkusia
Fajna Kobietka
 
Posty: 111
Dołączył(a): 16 wrz 2017, o 19:22

Re: Problemy jelitowe

Postprzez jarzębina » 31 lip 2018, o 19:04

problemy jelitowe dla mnie to coś najgorszego co może być. nie ma nić bardziej stresującego jak to, że w pracy wszyscy widzą, że po raz kolejny lecę szybko do łazienki i tam siedzę. kiedyś tak miałam. 2 razy w tygodniu biegunki, a między nimi 3 dni zaparcia. masakra. dopiero jak do diety włączyłam Debutir to mi przeszło. Jelita jakby się zresetowały i zaczęły ze mną współpracować.
Avatar użytkownika
jarzębina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 maja 2013, o 01:24

Re: Problemy jelitowe

Postprzez kossss » 2 wrz 2018, o 21:11

grunt do zacząć od diety. Starałaś się wprowadzić więcej warzyw do diety? nie mam na myśli jedzenia jednego pomidora więcej... Bardziej o skupieniu się głównie na warzywach i to najlepiej surowe, grillowane lub gotowane. Po jakimś tygodniu, dwóch powinnaś widzieć różnicę. Jeśli jeśli nie to powinnaś odwiedzić lekarza

kossss
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 15:28

Re: Problemy jelitowe

Postprzez walczakmartyna1 » 18 wrz 2018, o 10:06

wydaję mi się, że z takimi rzeczami najlepiej pójść do specjalisty. Problemy jelitowe są najprawdopodobniej skutkiem złej diety, dlatego warto poszukać jakiegoś specjalistę w tej dziedzinie. Ja mogę polecić panią dietetyk z firmy SPAM Chodziłam do niej parę lat temu z nadwagą i w bardzo krótkim czasie ułożyła mi odpowiednią dietę. W moim przypadku okazała się bardzo skuteczna.

Ostatnio edytowano 6 paź 2018, o 21:18 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

walczakmartyna1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 wrz 2018, o 10:01
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]