Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Aregor » 4 maja 2018, o 18:20

Witam , proszę o radę (z kobiecego punktu widzenia)
Otóż mam 16 lat (3 gimnazjum) , od pierwszej klasy (oczywiście gimnazjum) ,,zauroczyłem" się w koleżance z klasy , po roku już byłem w niej zakochany , od połowy 2 klasy staram się przestać ją kochać , myśleć o niej. (Kocham ją , to nie jest jakaś szczeniacka miłość itp). Odrazu piszę , że nie mogę jej wyznać miłości , ponieważ ja tak bardzo ją kocham że nie chcę z nią być bo (mam zły charakter) a ona ma chłopaka , i pragnę aby była szczęśliwa i nie chcę jej ranić (a ranię wszystkich wokół).
Nie interesuje mnie jej ciało (jak większość osób) , co prawda ma piękne oczy (już w pierwszej klasie zapamiętałem ich odcień) , ma wspaniały uśmiech , uwielbiam jej głos , jej poczucie humoru , nie mogę znaleźć w niej złych cech , od ponad roku szukam i nie mogłem żadnej znaleźć (zdaję sobię sprawę że każdy ma złe cechy , ale po prostu nie mogę ich znaleźć) , cały jej charakter mi się podoba.
Od ponad półtorej roku próbowałem ,,wszystkiego" aby przestać ją kochać , ale nic nie działa , to jest zbyt trudne.
(Pisanie że czas to sprawi itp , nie działa , co każde wakacje , ferie , wolne dni o niej myślę i to ciągle rośnie , nawet gdy będę w innej szkole to będę o niej myślał , choćby czy jest zdrowa)
Miesiąc temu gdy wylądowała w szpitalu bo była poważnie chora , nie wytrzymywałem nerwowo (ciągle byłem zły na wszystko , łatwo się drażniłem , byłem agresywny itp , puki nie miałem pewności , że wszystko z nią w porządku (ciężko było mi się powstrzymać od pojechania do szpitala aby sprawdzić czy wszystko z nią dobrze) , (według rodziny mam chyba nerwicę).
I z tygodnia na tydzień coraz łatwiej się denerwuję , tym bardziej że nie potrafię sobie poradzić z tym uczuciem (mimo iż mało we mnie uczuć)

Jak mogę przestać ją kochać ?
Aregor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 18:14

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Jamelia » 28 cze 2018, o 22:00

Fatalne zauroczenie bym rzekła panie kolego.
Nie nakrecaj się na myślenie o niej tylko na czymś innym, no i przede wszystkim jeśli nie masz zamiaru z nią być, tym bardziej że kogoś ma to po prostu sobie sam tłumacz za każdym razem jak o niej pomyślisz "ej kolego ogarnij się, to nie jest dla Ciebie zajmij się czymś innym " to może potrwać a może zadziałać szybko... Strategia jest NIENAKRECANIE SIE ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Aregor » 28 cze 2018, o 22:23

Właśnie , ostatnio przestałem ,,być zauroczony" nią , lecz kosztem tego , że ,,zauroczyłem się" w innej.
Otóż chciałem tylko poznać dziewczynę w moim wieku , tak do podpisania tylko itp. Lecz na nieszczęście ,,zauroczyłem" się w jej charakterze , z złej sytuacji wpadłem w gorszą.

Podobno podobam się jej z charakteru i wyglądu , lecz na pewno nic do mnie nie czuję a tym bardziej mieszka na drugim końcu Polski (ponad 700 km).


Ach me nieszczęście.
Aregor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 18:14

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Jamelia » 28 cze 2018, o 23:17

Szybko kochliwy jesteś ;-)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Aregor » 28 cze 2018, o 23:21

Nie , tamtą od ponad roku ,,byłem zauroczony" ale starałem się na wszystkie sposoby odkochać itp. nawet te drastyczne ale nie działało , więc pomyślałem , że muszę z kimś popisać itp aby się czymś zająć ale wyszło za bardzo.

Zwykle to ,,byłem" aspołeczny , agresywny itp ogólnie zły lekko
Ale przez nią (tą co teraz) zacząłem się zmieniać , lecz nie chcę być w niej ,,zauroczony" , bo to i tak nie ma sensu.
Aregor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 18:14

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Jamelia » 29 cze 2018, o 12:13

Aregor musisz być bardzo samotny chyba...
Dużo czasu spędzasz że znajomymi?

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Aregor » 29 cze 2018, o 13:29

Hmmm , kiedyś (jakieś 2 lata temu) miałem baaardzo zły charakter itp , ogólnie byłem złym człowiekiem. Z czasem stałem się aspołeczny aby nikogo nie ranić (te ranienie samo z siebię wychodziło).
Od jakieś 1,5 roku się zmieniam (na lepsze) , no i od początku tego roku staram się być mniej aspołeczny , częściej z przyjacielem wychodzimy gdzieś na miasto itp , ogólnie staram się być lepszym człowiekiem.
Lecz te ,,emocje" sprawiają że czasem moje ,,życie" jest kolorowe itp lecz częściej jest tak jakby ,,szare".

Staram się zerwać kontakt z nią , lecz przez to coraz bardziej staję się taki jak kiedyś (gdy z nią pisałem to miałem motywację aby się zmienić , abym był jak najlepszym PRZYJACIELEM , lecz nie wiem kiedy a zacząłem coś do niej czuć) takie jakby zauroczenie mimo iż nigdy jej nie widziałem , nie słyszałem jej głosu itp tylko znam jej ,,osobowość/charakter".
Sam już nie wiem co robić.
Nawet gdyby (jakimś cudem) coś do mnie czuła to i tak nie chcę z nią być ponieważ to by jej więcej bólu sprawiło niż radości.
Aregor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 18:14

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Jamelia » 29 cze 2018, o 13:45

Rety, jeśli takie masz podejście że sumasumarum i tak nie chcesz wchodzić z dziewczynami w związki to nie szukaj na razie z nimi kontaktu. To duży błąd uzależniać swoje samopoczucie i życiowe cele od drugiej osoby... Nie wiem ile masz lat ale może inny cel sobie wybierz, zacznij trenować na siłowni lub w domu.bto działa dobrze nie tylko na zdrowie i ciało ale i na głowę :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Aregor » 29 cze 2018, o 17:15

Tak , wiem.
Wiek 16 lat
Trenuję codziennie (biegam od 23 do 1-2 po mieście , czasem lesie itp)
Lecz nie mogę za bardzo ponieważ mam astmę :(
Ogólnie dlatego wolę pisać z dziewczynami ponieważ hmmm lepiej się z nimi pisze , da się o wszystkim a nie tylko o grach , piłce nożnej i tyle.
I też tak jakbym nie pasował do rówieśników w sęsie mentalności , dojrzałości itp
Ogólnie jestem bardziej dojrzały i nie interesują mnie takie rzeczy jakie ich interesują.
(Ta ,,dojrzałość" jest wywołana głównie ciężkim życiem kiedyś/trudnej przeszłości)


I właśnie kiedyś byłem hmm ,,totalnie" odcięty od pozytywnych emocji , empatii itp lecz już to wszystko wraca od roku.
Nie jestem jakiś kochliwy itp lecz jakby to nazwać ... ,,Urzekł" mnie jej charakter , zachowanie , dojrzałość , podejście do różnych spraw itp , ogólnie cała jej ,,psychika" (wiem jak to dziwnie brzmi ale nie umiem inaczej tego nazwać)

Nie chciałem się uzależnić lecz hmm samo wyszło , nawet nie wiedziałem , że takie coś może się stać gdy zna się kogoś przez internet :(
Aregor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 18:14

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Jamelia » 29 cze 2018, o 18:03

Rozumiem. W takim razie życzę powodzenia i może jednak uda się wyjść z tym wszystkim prosta . Tego Ci życzę :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Jak przestać kochać osobę która nie wie o tym ?

Postprzez Aregor » 29 cze 2018, o 18:50

Dziękuję , też mam taką nadzieję.
Aregor
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 4 maja 2018, o 18:14
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]