Wazektomia - zrobilibyście to?

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Wazektomia - zrobilibyście to?

Postprzez lana-1980 » 16 maja 2018, o 09:42

Dręczy mnie pewien problem.
Pokłóciłam się nawet o to z facetem. Otóż jego brat kilka lat temu przeszedł wazektomię. Potem spotkał miłość swojego życia i wzięli ślub. problem w tym, że ona chciała mieć dzieci, on nie... No i się rozstali. I teraz sedno - mój facet też chciałby ją zrobić, ale dopieor jak będziemy mieć po te 45 lat i już dwójkę dzieci.
Ja nie wiem. Boję się, że coś mu się by mogło stać przy tym zabiegu... No i gdzie miałby to zrobić i jak??
Pozwoliłybyście swojemu facetowi na wazektomię?

Nie znając ani kierunku, ani celu podróży, nie dostaniesz biletu. - Les Brown
lana-1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 kwi 2018, o 12:54

Re: Wazektomia - zrobilibyście to?

Postprzez redorange666 » 16 maja 2018, o 21:55

Wazektonia jest odwracalna, czasami dochodzi do samoistnego przywrócenia droznosci i można zaliczyć wpadkę.
Nie jest to jakiś specjalnie problemowy zabieg, trochę boli po ale da się przeżyć.
Ja nie chcę mieć dzieci, moja partnerka również i poważnie się nad tym zastanawiam.
Nie bardzo widzę z czym masz problem.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wazektomia - zrobilibyście to?

Postprzez motyl35 » 17 maja 2018, o 22:29

Kiedyś rozmawialiśmy na ten temat z mężem i doszliśmy wspólnie do wniosku, że nie. Jak na razie jestem zadowolona z obecnej antykoncepcji, którą ja stosuję. U mnie to tabletki belara. Oprócz zabezpieczenia to dla mnie wybawienie, jeśli chodzi o pms z którym co miesiąc się męczyłam.
motyl35
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2018, o 20:35

Re: Wazektomia - zrobilibyście to?

Postprzez Madzix3o5 » 21 maja 2018, o 15:06

Kiedyś mój mąż natknął się na artykuł na ten temat na LINK i dyskutowaliśmy na ten temat, faktycznie nie ma pewności co do tej metody: po pierwsze, czy jest odwracalna, po drugie, czy proces nie zostanie nagle odwrócony powodując niechcianą ciążę. Dlatego stwierdziliśmy, że zabieg nie jest wart zachodu.
Madzix3o5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 mar 2018, o 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wazektomia - zrobilibyście to?

Postprzez lana-1980 » 25 maja 2018, o 14:53

No ja czytałam taki artykuł na stronie kliniki lifemedica w Gdansku..
ale nie wiem sama... zazwyczaj dochodzi do droznosci wtedy kiedy tego nie chcemy, a jak pewnie chce sie cos odwrocic to nie mozna, takie zycie...
No chodzi mi o to, czy sam zabieg jest bezpieczny czy moga zajsc jakies komplikacje - nie wiem jakis krwotok wewnętrzny czy utrada czucia...

Nie znając ani kierunku, ani celu podróży, nie dostaniesz biletu. - Les Brown
lana-1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 24 kwi 2018, o 12:54
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]