Polisa na wakacje

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Polisa na wakacje

Postprzez Matylda80 » 9 sie 2015, o 16:47

Zdarza się że wykupujecie polisę na wakacje? czy może biuro podróży ma to już wliczone w ofertę?
Matylda80
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 16:07

Re: Polisa na wakacje

Postprzez minotka » 9 sie 2015, o 17:41

Każde biuro podróży ma jakieś ubezpieczenie. Jednak jest to za zwyczaj wersja podstawowa i to bardzo podstawowa. Dlatego ja zawsze przed podróżą zagraniczną wykupuje dodatkowe ubezpieczenie. Zwłaszcza że na urlop jedziemy z dziećmi.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Polisa na wakacje

Postprzez a_gatka » 10 sie 2015, o 13:21

Lojalnie ostrzegam przed reklamą w tym wątku. :) Biura oferują zarówno wersje podstawowe jak i opcje rozszerzenia polisy. :)
a_gatka
 

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Czarna » 11 sie 2015, o 09:33

a_gatka napisał(a):Lojalnie ostrzegam przed reklamą w tym wątku. :) Biura oferują zarówno wersje podstawowe jak i opcje rozszerzenia polisy. :)

Zaraz pewnie ktoś wypali, że ubezpieczenia "biurowe" są lipne, nawet te rozszerzone ;) Tylko że nawet ubezpieczenie turystyczne wykupione w towarzystwie może okazać się bezwartościowe, jak to było 1-2 lata temu w przypadku turystki, która połamała się w Alpach na stoku, zaś ubezpieczyciel kombinował jak mógł, podpierając się jakimś totalnie abstrakcyjnym zapisem w umowie. Szczegółów już nie pamiętam, ale gdyby ktoś był zainteresowany, to odszukam :)

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Polisa na wakacje

Postprzez minotka » 12 sie 2015, o 20:10

a_gatka napisał(a):Lojalnie ostrzegam przed reklamą w tym wątku. :) Biura oferują zarówno wersje podstawowe jak i opcje rozszerzenia polisy. :)


Przepraszam jeśli zabrzmiało to jak reklama ale nia nie jest. Napisałam to z czym do tej pory spotkałam się z biurach turystycznych. Np ubezpieczenie bagażu od utraty to wersja podstawowa a rozszerzona to + zniszczenie bagażu. Niestety nie obejmuje kradzieży. I tak nie dostałam ani złotówki ponieważ bagaż był i nie nosił śladów uszkodzenia a że był w środku pusty to już ich nie obchodziło. Nadmienię że bagaż był zabezpieczony kłódkami.
minotka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 13 sty 2015, o 18:20

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Hadassa » 12 sie 2015, o 21:30

Tylko pytanie jak duże prawdopodobieństwo że coś się nam z tym bagażem stanie ...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Polisa na wakacje

Postprzez celeste » 25 sie 2016, o 12:37

Rzadko podróżuje z biurami podróży - wolę organizować wakacje na własną rękę. Tak było w tym roku - nie wiem czy kiedykolwiek kupowałyście samodzielnie ubezpieczenie turystyczne, ja zrobiłam to w tym roku po raz pierwszy poprzez Rankomat. Przydało się , ponieważ mojego synka mocno rozbolał ząb i skorzystaliśmy z opieki stomatologicznej, którą pokryła nam wykupiona polisa. Także moim zdaniem warto, bo nigdy nie wiadomo co może się podczas podróży wydarzyć, a koszt ubezpieczenia turystycznego nie jakoś szczególnie duży.
celeste
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 maja 2015, o 10:12

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Maliska » 29 sie 2016, o 13:28

A na czym polega Rankomat?
Ja zawsze korzystam z oferty dla podróżujących firmy Liberty Ubezpieczenia, ze względu na posiadanie OC/AC. Tyle, że nie miałam okazji ich jeszcze przetestować, ale wydają się być solidną firmą o niewygórowanych stawkach
Maliska
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 29 sie 2016, o 13:25

Re: Polisa na wakacje

Postprzez celeste » 22 wrz 2016, o 22:06

Rankomat to strona porównywarki i równocześnie wyszukiwarki ubezpieczeń turystycznych.
Bezpośrednio na stronie można zamówić sobie polisę od wybranego ubezpieczyciela. Jest to wygodne i zaoszczędza dużo czasu.
Kiedyś chodziłam do znajomej agentki, która przygotowywała mi polisę, ale o wiele wygodniej jest zrobić to nie wychodząc z domu. Jak tylko dowiedziałam się o takiej możliwości od razu zaczęłam korzystać.
celeste
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 maja 2015, o 10:12

Re: Polisa na wakacje

Postprzez zebra12 » 7 wrz 2017, o 11:54

My nigdy nie bierzemy i jak do tej pory nic się nie stało ;)

zebra12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 wrz 2017, o 11:44

Re: Polisa na wakacje

Postprzez lanna » 2 maja 2018, o 17:14

Z pewnością się przydaje w dzisiejszych czasach kiedy to na świecie robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

lanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 2 maja 2018, o 16:47

Re: Polisa na wakacje

Postprzez fugazi » 17 maja 2018, o 19:24

celeste napisał(a):Rzadko podróżuje z biurami podróży - wolę organizować wakacje na własną rękę. Tak było w tym roku - nie wiem czy kiedykolwiek kupowałyście samodzielnie ubezpieczenie turystyczne, ja zrobiłam to w tym roku po raz pierwszy poprzez Rankomat. Przydało się , ponieważ mojego synka mocno rozbolał ząb i skorzystaliśmy z opieki stomatologicznej, którą pokryła nam wykupiona polisa. Także moim zdaniem warto, bo nigdy nie wiadomo co może się podczas podróży wydarzyć, a koszt ubezpieczenia turystycznego nie jakoś szczególnie duży.



Myślę, że zdecydowanie warto. Koszt takiej polisy to nie jest duży wydatek a jednak zapewnia sporą ochronę w przypadku jakiegoś zdarzenia!

Cześć wszystkim! Polecam wam zapoznać się z moją stroną dentysta w Wałbrzychu
fugazi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 13:31

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Niepoprawna Para » 5 cze 2018, o 22:42

Trzeba jednak być czujnym i dokładnie weryfikować warunki ubezpieczeń turystycznych, zwracając szczególną uwagę na kwotę ubezpieczenia. Zależnie od miejsca, do którego się wybieramy, koszty opieki zdrowotnej mogą być różne i poważniejsze urazy mogą nie zostać pokryte w całości. Dlatego warto sprawdzić, czy nie mamy dodatkowego ubezpieczenia, na przykład w postaci grupowego ubezpieczenia z pracy bądź ubezpieczenia dołączonego do karty kredytowej :)

Jeśli interesuje Cię temat finansów i prawa w związku, to zapraszamy na naszego bloga Niepoprawna Para, gdzie dzielimy się naszą wiedzą :).
Avatar użytkownika
Niepoprawna Para
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 cze 2018, o 18:14

Re: Polisa na wakacje

Postprzez moniania » 6 cze 2018, o 09:43

Warto coś takiego wykupić.

moniania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 cze 2018, o 09:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Polisa na wakacje

Postprzez kaja12321 » 21 sie 2018, o 12:44

Wiem że dobre oferty ubezpieczeń można znaleźć na stronie bluemedia Zawsze mój brat tam sobie wyszukuje przeróżne potrzebne mu ubezpieczenia i chwali sobie. Wiem, że to dobra i solidna firma bo ja płace rachunki za telefon przez ich bramkę. I przelewy realizowane są natychmiastowo.
kaja12321
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 18 maja 2018, o 22:21

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Marleenen » 19 wrz 2018, o 15:55

Lepiej iść sobie do biura ubezpieczeniowego gdzie mają różne firmy i wybrac sobie które najbardziej by Ci odpowiadało :)
Marleenen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 wrz 2018, o 15:43

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Danka531 » 17 mar 2019, o 09:27

Wejdź na Pasaż Finansowy Albert, wybierz zakładkę Ubezpieczenia turystyczne, przejrzyj i wybierz ofertę dla siebie. Istotne jest czy jedziesz tylko w celach turystycznych, zarobkowych czy sportowych.
Danka531
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 6 lut 2019, o 12:03

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Marysiaa » 3 maja 2019, o 11:53

Wyjeżdżając za granicę koniecznie potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie, nigdy nie wiadomo co i jak.
Marysiaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 maja 2019, o 11:44

Re: Polisa na wakacje

Postprzez donatka » 10 maja 2019, o 12:09

To na pewno, szczególnie jak się z dziećmi wyjeżdża to lepiej dodatkowe ubezpieczenie kupić, na szczęście są fajne porównywarki ubezpieczeń i można przebrnąć przez szukanie bardzo szybko.
donatka
Fajna Kobietka
 
Posty: 203
Dołączył(a): 9 gru 2017, o 17:43

Re: Polisa na wakacje

Postprzez koksa » 25 cze 2020, o 19:07

ja zazwyczaj kupuje sama polise. w biurach podryzy sa duzo drozsze. ostatnio 2x kupilam z ubezpieczen na poczice, jak wymienialam gotowke w kantorze na poczice to pani mi zaproponowala, dobry zakres ochrony i spoko skladka.
koksa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 cze 2020, o 08:43

Re: Polisa na wakacje

Postprzez Alina.Nejl » 7 paź 2020, o 23:07

A tak to gdzie najbardziej opłaca się kupić ubezpieczenie na wakacje?
Alina.Nejl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 paź 2020, o 22:40
Lokalizacja: Gdańsk
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]