Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Hadassa » 1 mar 2016, o 00:36

Cwiczenia zazwyczaj nie pomagaja starszym... a takie osoby raczej zyja od emerytury do emerytury i licza by im na leki starczylo. A nie by na laser jeszcze wydawac...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Bibia » 27 maja 2016, o 22:07

Przeczytałam cały watek, ale nie widzę nazwy tych wkładek specjalistycznych, a szczerze mówiąc jestem zainteresowana. Mogłabym prosić o jakiś namiar? Jeżeli nie tutaj, to oczywiście może być na priv. Z góry dziękuję
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Hadassa » 28 maja 2016, o 07:42

Na pewno byly i to nie raz ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez docha » 31 maja 2016, o 16:35

Było, wkładki Tena, ja używałam po porodzie, bo mi ntm dokuczało
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez a_gatka » 31 maja 2016, o 19:31

Przerabiam temat z prababcią. Nawet nie wiecie jaka mi była wdzięczna, kiedy powiedziałam jej, że zmaga się z tą dolegliwością wiele osób w jej wieku i zrobiłam zapas zabezpieczenia w postaci teny właśnie.
a_gatka
 

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Bibia » 24 cze 2016, o 23:40

a_gatka napisał(a):Przerabiam temat z prababcią. Nawet nie wiecie jaka mi była wdzięczna, kiedy powiedziałam jej, że zmaga się z tą dolegliwością wiele osób w jej wieku i zrobiłam zapas zabezpieczenia w postaci teny właśnie.


Aktualnie mam w rodzinie starszą panią leżącą i poszukuję jakichś sprawdzonych pieluchomajtek dla dorosłych, tylko muszą być bardzo delikatne, bo leży i ma sporą skłonność do odleżyn. Miło by było, gdyby były refundowane. Ktoś może pomóc?
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Stella » 25 cze 2016, o 07:56

Bibia napisał(a):
Aktualnie mam w rodzinie starszą panią leżącą i poszukuję jakichś sprawdzonych pieluchomajtek dla dorosłych, tylko muszą być bardzo delikatne, bo leży i ma sporą skłonność do odleżyn. Miło by było, gdyby były refundowane. Ktoś może pomóc?


z tego co wiem to Tena ma w swojej ofercie produkty zarówno dla osób leżących jak i chodzących. Nie wiem czy je refundują ale mogę się dowiedzieć ale zanim się zdecydujesz to może spróbuj poszukać okazji na zamówienie darmowych próbek - na ich stronie jest taka możliwość
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Bibia » 28 cze 2016, o 22:29

Stella, bardzo Ci dziękuję za informację. Znalazłam Tena Slip, zamówię jeszcze dziś darmową próbkę. Jeśli znajdziesz coś o refundacji, to będę bardzo wdzięczna.
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Stella » 11 lip 2016, o 18:47

Bibia - i jak przysłali - sprawdzają się?
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Bibia » 20 lip 2016, o 22:53

Tak, dostałam próbkę Tena Slip, w dyskretnym opakowaniu, nikt nie wpadłby na to, że to pieluchomajtki. Chora już je przetestowała, nie wiem jak się w nich czuje, bo kontakt z nią jest bardzo utrudniony, ale są bardzo delikatne, nic się nie odcisnęło ani nie odparzyło i rzeczywiście nie przeciekają, są naprawdę bardzo chłonne. Co ważne, zatrzymują nie tylko sam mocz, ale tez jego zapach. Teraz muszę jeszcze znaleźć coś na temat refundacji
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez iza813 » 24 lip 2016, o 23:34

Po urodzeniu drugiego syna (waga 4,5kg poród naturalny), nasiliło się u mnie wysiłkowe nietrzymanie moczu. Mocz leciał jak kaszlałam, kichałam lub gdy ćwiczyłam. We wrześniu 2015 poszłam do lekarza dostałam skierowanie na badanie urodynamiczne, jak otrzymałam wynik to jeszcze raz musiałam iść do ginekologa i wtedy dostałam skierowanie do szpitala. Tam mi powiedzieli jakie mam porobić badania itd. W styczniu tego roku miałam operacje zwężenia cewki moczowej metodą kellego kenedgo, i plastykę przedniej i tylnej ściany pochwy. Operacja pomogła ale od kilku dni ćwiczę miesień kegla za pomocą kulek bo czuje że muszę go wzmocnić

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni
Avatar użytkownika
iza813
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 01:50
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Merry77 » 9 gru 2016, o 09:40

Według mnie najlepszym sposobem na nietrzymanie moczu jest ginekologia estetyczna.Tu jest na ten temat więcej informacji LINK to chyba najlepszy pomysł...Jak na razie nie macie mozliwości, by korzystać z takich zabiegów, dobrze jest ćwiczyć mięśnie kegla.

DZIEKUJEMY ZA LINK
Avatar użytkownika
Merry77
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 09:55

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Sylwuśka123 » 22 maja 2018, o 10:49

Oj wiem co znaczy ten problem, bo sama też się z nim zmagałam. Tak naprawdę pomogło mi dopiero laserowe leczenie, mimo, że początkowo nie wierzyłam w to, że to ma jakiś sens :p przekonała mnie Pani z Mojej Estetyki w Rzeszowie z ulicy Litewskiej 4/5 i teraz każdemu szczerze polecam to miejsce i lekarzy specjalistów, których tam mają :D

Moja pasja moim życiem!
Sylwuśka123
Miła Kobietka
 
Posty: 65
Dołączył(a): 14 lip 2016, o 10:05

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez espanka » 9 lip 2018, o 08:03

mi się nietrzymanie zdarzyo jak miałam zapalenie pęcherza, wtedy potrafiłam nie dobiec do toalety, ale jak się wyleczyłam urofuraginum max to problem zniknął, może warto tutaj szukać przyczyny i wyklucyć właśnie zapalenie
Avatar użytkownika
espanka
Fajna Kobietka
 
Posty: 125
Dołączył(a): 11 sie 2017, o 22:54

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Jamelia » 9 lip 2018, o 20:38

Trzeba ćwiczyć mięśnie kegla

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Mirabelka02 » 3 sie 2018, o 19:13

widziałam w TV ze teraz robi się na to jakiś specjalny zabieg i po problemie
Mirabelka02
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 15:48

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez podlotek » 27 sie 2018, o 11:48

Nietrzymanie moczu to tylko z pozoru domena kobiet po okresie menopauzy. Coraz częściej niestety ta krępująca dolegliwość dotyka również młodszych pań oraz mężczyzn. Z tą dolegliwością najlepiej udać się do lekarza. Podczas pierwszej wizyty u lekarza, najważniejszym badaniem jest dokładne zebranie wywiadu z pacjentem, który dotyczy głównie sytuacji, w jakich pojawia się nietrzymanie moczu. Oraz jak bardzo jest nasilone oraz na jakie schorzenia towarzyszące cierpi pacjent. W internecie znajdziemy różne porady jak i przyczyny oraz objawy są w przypadku nietrzymania moczu. W poniższym artykule SPAM możemy przeczytać jak można tę dolegliwość rozpoznać oraz w jaki sposób ją prawidłowo leczyć.
podlotek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 22 sie 2018, o 22:44

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez krasko » 27 wrz 2018, o 09:52

Doraźnie polecam pieluchomajtki dla dorosłych. Są bardzo dyskretne, nie widać ich spod ubrania i dobrze się dopasowują do ciała. Jeśli ma ktoś problem z nietrzymaniem moczu nawet w nocy, to spokojnie można je założyć do snu. Przede wszystkim są wygodne i nie powodują dyskomfortu. Moja mama ma ten problem właśnie (a wcale nie jest w podeszłym wieku) i stosuje pieluchomajtki i jest bardzo zadowolona:)

krasko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 09:35

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Idźka89 » 18 sie 2019, o 17:48

Proponuje zapytać w aptece DOZ o darmowe próbki wkładek, wtedy można przetestować i dopasować odpowiednie dla siebie.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Maria01 » 30 paź 2019, o 16:13

Ja z własnego doświadczenia również namawiam do odwiedzenia apteki Doz i zaopatrzenie się w odpowiednie środki higieniczne. Jak ktoś się bardzo krępuję to sa specjalne stojaki gdzie można wziąć darmowe próbki i dobrac najlepsze dla siebie
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez docha » 3 lis 2019, o 01:02

A wiecie, ze w niektórych przypadkach można uzyskać refundację środków chłonnych? Warto o to zapytać lekarza, albo dowiedzieć się w aptece.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Maria01 » 28 lis 2019, o 16:42

My o refundację pytalismy w Doz, tam nas pokierowano co mamy zrobic. Polecam zajrzeć do Doza.
Maria01
Miła Kobietka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 11 kwi 2019, o 15:37

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Idźka89 » 28 lis 2019, o 22:40

A aptekach DOZ można dostać fajne wkładki, które pomagają uporać się z tym problemem, jeśli nie wiemy jaki wybrać np. rozmiar zawsze możemy poprosić o próbkę produktu.
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Ninna85 » 2 gru 2019, o 14:58

Moja przyjaciółka po ciąży używała pessar kostkowy i pomógł jej w powrocie do zdrowia a było już kiepsko
Ninna85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 17
Dołączył(a): 2 gru 2019, o 14:08

Re: Nietrzymanie moczu - uciążliwy problem

Postprzez Fruśka » 29 lut 2020, o 16:44

Te wkładki z Teny są super, używałam po porodzie, kiedy miałam takie problemy.
Fruśka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 lut 2020, o 19:31
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników