Co teraz czytacie??

Co warto obejrzeć, przeczytać oraz posłuchać? Co możecie polecić? Czyli rozmowy o lekko kulturalnym zabarwieniu.

Re: Co teraz czytacie??

Postprzez moniania » 6 cze 2018, o 09:45

Książki przygodowe, teraz Biały Kieł ;)

moniania
Jestem tu nowa :)

Postprzez ketma » 4 lip 2018, o 12:10

"Zostań, jeśli kochasz" od Gayle Forman ustrzelona na wyprzedaży w Livro za całe 17 zł ;-)
W poczekali "Perfekcyjna kobieta to suka" - zdecydowanie mój kierunek ;-)
Teraz dużo książek jest dostępnych w wyprzedażowych cenach.
Nigdy mi nie zależało na premierach - zawsze czekam na dobre stawki ;-)
ketma
Miła Kobietka

Postprzez Hadassa » 15 lip 2018, o 19:49

Aktualnie kolejną część Jo Nesbo o HArrym Hule ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Hadassa
Moderatorka

Postprzez Basi1898 » 8 sie 2018, o 12:35

Za zamkniętymi drzwiami - B.A. Parris
Bardzo interesująca, pochłania się ją momentalnie i już jestem w połowie.

"Wystarczy pleść jakieś głupstwa, których nikt nie może zrozumieć, a ludzie zrobią wszystko, czego od nich zażądasz." - Buszujący w zbożu
tvokazje
Basi1898

Postprzez BlueLagoona » 13 sie 2018, o 20:54

A teraz to czytam coś "relaksującego".....Jude Deveraux " Rycerz w lśniącej zbroi"..po ciężkim dniu..taka bajka..odskocznia..z humorem..acz wciągająca....:)
BlueLagoona
Miła Kobietka

Postprzez bettylou » 1 paź 2018, o 16:32

"Kopnij piłkę ponad chmury" to niesamowity reportaż o Nepalu u progu zmian, o nepalskich kobietach, dla których los miesza się co rusz z tragedią wynikającą z utartych norm społecznych. Iwona Szelezińska w niezwykle obrazowy sposób maluje portret społeczeństwa po trzęsieniu ziemi z 2015 roku. Na kartach swojej książki opowiada o ludziach, których normy społeczne, utarte schematy, złamały człowieka. Człowieka zmuszonego do prostytucji, dzieci wydarte z więzienia, ofiary handlu ludźmi.

Jednak nie tylko krzywda jest tematem reportażu Szelezińskiej. Jest to również siła człowieka w walce z przeciwnościami losu o zachowanie swojego człowieczeństwa.

Polecam dla wszystkich tych, którzy w dzisiejszych czasach nie obrośli w znieczulicę.
bettylou

Postprzez Magiczebra » 4 paź 2018, o 15:01

Biografię Bjork
Magiczebra

Postprzez wokulska90 » 5 paź 2018, o 14:47

Czeka na mnie kolejny reportaż po "Człowieku, który wspinał się na drzewa" :) Tzn. czytałam inne książki w tym czasie, ale nic mnie nie zachwyciło, aż do teraz - ktoś już wyżej wspomniał o "Kopnij piłkę ponad chmury". Kolejny reportaż, który powalił mnie na łopatki. Zostanę chyba fanką tego gatunku. Pomyśleć, że wcześniej od tego stroniłam... Człowiek cały czas się uczy ;)
wokulska90

Postprzez bettylou » 8 paź 2018, o 13:46

Kopnij piłkę ponad chmury - naprawdę znakomity reportaż - nie suche fakty, a prawdziwa emocjonalna przeprawa po nepalskiej rzeczywistości. Zdecydowanie polecam!
bettylou

Postprzez BlueLagoona » 12 paź 2018, o 21:57

:) ...Nigdy nie czytałam tego typu książek - reportaży...Ale coś czuję, że będzie to fascynująca odmiana....dzięki za polecenie.
BlueLagoona
Miła Kobietka

Postprzez Jamelia » 13 paź 2018, o 14:48

Subtelnie mówię fuck :roll:

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Jamelia
Moderatorka

Postprzez BlueLagoona » 15 paź 2018, o 22:01

Zaczynam Kasię Nosowską.." A ja żem jej powiedziała"....zapowiada się świetnie. Lubię takie klimaty, taki styl... :)
BlueLagoona
Miła Kobietka

Postprzez Malinowo » 17 paź 2018, o 11:43

wokulska90 napisał(a):Czeka na mnie kolejny reportaż po "Człowieku, który wspinał się na drzewa" :) Tzn. czytałam inne książki w tym czasie, ale nic mnie nie zachwyciło, aż do teraz - ktoś już wyżej wspomniał o "Kopnij piłkę ponad chmury". Kolejny reportaż, który powalił mnie na łopatki. Zostanę chyba fanką tego gatunku. Pomyśleć, że wcześniej od tego stroniłam... Człowiek cały czas się uczy ;)

Ksiazka jest mega mocna, autorka siegnela po naprawdę trudne tematy, ale mimo tego, nie jest dołujaca. Daje do myslenia
Malinowo
Miła Kobietka

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]