Warsztat dla kobiet z cyklu Pełnia Kobiecości

Sprzedajesz kosmetyki? Robisz paznokcie? Chcesz zareklamować coś co może Nas zainteresować? Takie tematy akceptowane są TYLKO w tym dziale.

Warsztat dla kobiet z cyklu Pełnia Kobiecości

Postprzez marta_k » 15 cze 2018, o 20:25

Warsztat dla kobiet z cyklu Pełnia Kobiecości: Moduł I - Świątynia Kobiecości i Wielka Matka (Nowe Kawkowo)
“Kiedy kobieta zagłębia się w swoje Boginie, zaczyna przyjmować aspekty swojej własnej życiowej energii, której być może nigdy nie rozumiała ani nie posiadała. Są to energie, które są stale dostępne i rozmawiają z nami, a wszystko, co musimy zrobić, to uważnie słuchać” .
Zapraszamy na moduł I - “Świątynia kobiecości i Wielka Matka” z cyklu warsztatów dla kobiet tworzących kilkustopniowy program pt. “Pełnia Kobiecości” prowadzany przez Komalę Amorim Sunder – wspaniałą ucieleśnioną i uduchowioną nauczycielkę z Brazylii. Komala zabierze uczestniczki w podróż w głąb ciała, serca i duszy, aby przy pomocy ruchu, głosu, obecności w uważnej bliskości, a także pracy z symbolami reprezentującymi uniwersalną żeńską energię dotrzeć do kobiecej esencji i mocy.

Podczas warsztatów Komala pracuje z energiami różnych hinduskich Bogiń takich jak Lakshmi, Parvati, Kali, Durga, Saraswati i wiele innych. Hinduskie boginie, to emanacje uniwersalnej kobiecej energii i psychologiczne aspekty kobiecości, które składają się na indywidualny rys każdej z nas. Poprzez pracę z symbolami, mantrami, mitycznymi opowieściami możemy wzmacniać te aspekty kobiecości, które tego wymagają a także osłabiać te, które wydają się zbyt silne, dominujące i destrukcyjne. Rozpoznawanie energii bogiń jest ścieżką dostępu do wewnętrznych zasobów mądrości i mocy: hojności, miłości, oddania, współczucia, inteligencji, kreatywności, zmysłowości, płodności i transcendencji.
Program składa się z warsztatu wstępnego “Boska kobiecość – Transformacja i uzdrawianie poprzez Hinduskie Boginie” oraz 4 niezależnych modułów:
• WARSZTAT WSTĘPNY “Boska kobiecość” (4-8.IV.2018)
• MODUŁ 1 – Święta Świątynia Kobiecości i Wielka Matka (11-16.IX.2018)
• MODUŁ 2 – Taniec kobiecości i męskości (wiosna 2019)
• MODUŁ 3 – Cień kobiecości i transformacyjna moc Ciemnej Bogini (jesien 2019)
• MODUŁ 4 – Ekstatyczna twórcza kobiecość
Można wziąć udział w całości programu, albo tylko w wybranych , poszczególnych modułach; kolejność nie jest najważniejsza.

MODUŁ I
“ŚWIĄTYNIA UŚWIĘCONEJ KOBIECOŚCI I WIELKA MATKA

Podczas I modułu będziemy pracować z Archetypem Matki: Wielkiej Matki/ Wielkiej Bogini, wnosząc świadomość i uzdrawiające światło w to, jak wpłynęły na nas nasze matki i przodkinie – w nasze przekonania i uwarunkowania dotyczące tego, kim jest kobieta, kobiecość, energia seksualna i związek z ciałem, a także intymne relacje.
Przejdziemy przez dynamikę grupy, rytuały i inicjację, aby oczyścić energie, które wciąż mogą być obecne w naszym systemie ciało-umysł w związku z wpływem naszych przodkiń.
Gdy uwolnimy energię ze starych doświadczeń i uznamy nasze korzenie jako źródło siły życiowej, stworzymy przestrzeń, w której będziemy mogły otrzymać od „Wielkiej Matki” dary istotnych, kobiecych cech i jej bezwarunkową miłość.
Oczyścimy drogę do głębszej intymności z samą sobą i do pełnego prawa do życia i wyrażania naszej energii w nasz wyjątkowy sposób.
Będziemy pracować z energiami Bogiń: Lakshmi , Bhuvaneshwari i Kwan Yin. Stworzymy przestrzeń, w której kobiety mogą się spotkać i wejść w magię, piękno i moc energii Bogini. Jest to przestrzeń dzielenia się i słuchania, połączenia się ze swoimi podstawowymi kobiecymi cechami i otworzenia się na nowe energie i możliwości.


Kiedy spotykamy się gromadzimy Moc, by przywoływać obecność i wsparcie Boskiej Kobiecości. Tworzymy bezpieczne, otwarte i potężne pole energetyczne, które pomaga wydobywać i równoważyć różne aspekty naszej żywej energii - nasze naturalne zdolności i talenty, a także trudne i nieznane miejsca.
Indyjskie Boginie reprezentują aspekty naszej życiowej energii, które poruszają się w każdej z nas. Kiedy otwieramy się na te energie, dają one większą klarowność i żywotność naszym fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym ciałom, wprowadzając nas w kontakt z naszymi boskimi cechami i zmieniając sposób, w jaki widzimy siebie i świat.
Każda z nas ma więcej niż jedną energię Bogini przepływającą przez swoją osobowość. Z niektórymi z nich wyraźnie się rodzimy, a inne powstają w różnych warunkach naszego życia. Niektóre z tych energii nas pociągają, a inne przerażają. Często różne wyrazy kobiecości przynoszą nam sprzeczne odczucia. Kiedy uczymy się rozpoznawać te energie, zaczynają one manifestować się w naszym życiu w płynny sposób, a sprzeczności zamieniają się w bogactwo i potężne zasoby.
Podczas tego warsztatu rozpoczniemy też tworzenie naszej kobiecej świątyni i świętego kręgu, aby połączyć się z innymi kobietami, dawać i otrzymywać wsparcie oraz wchodzić w intymność z naszymi kobiecymi cechami. Będziemy wspierać się nawzajem, aby otworzyć nasze ciała i serca oraz aby stworzyć bezpieczną i odżywczą przestrzeń, w której możemy kontaktować się z naszymi lękami, wstydem i wszystkimi uwarunkowaniami, które stoją na drodze do naszego pełnego życia, zmysłowości i naszej naturalnej zdolności do kochania.

PROGRAM PEŁNIA KOBIECOŚCI
“Seksualność, miłość i oddanie” (4 moduły)
Program “Pełnia Kobiecości” to zaproszenie do powrotu do domu – do naszych ciał, uczuć i naszej duszy. Podczas tego treningu wzywamy moc żeńskiej energii poprzez Boginie Tantryczne oraz poprzez przekaz miłości i mądrości od Wielkiej Matki. Aby poprowadziły nas przez bogaty, pełen mocy i wyzwań wszechświat naszej kobiecości i energii seksualnej.
Podczas programu Pełnia Kobiecości będziemy:
• Praktykować pełne ucieleśnienie! Doświadczając wszystkich naszych uczuć, myśli i duchowych doświadczeń jako odczuć cielesnych, ucząc się słuchania mądrości naszego ciała i wyrażania naszej prawdy i naszych darów w każdej chwili.
• Wzywać żywą, pełną miłości i mądrości obecność Bogiń Hinduskich i Tantrycznych , aby poprowadziły nas do różnych poziomów duchowego połączenia z naszą kobiecą naturą - od zmysłowych i seksualnych po kontemplacyjne, pełne oddania, twórcze i transcendentalne aspekty ducha.
• Przywoływać uzdrowienie poprzez warstwy wstydu, poczucia winy i oddzielenia, które nosimy w naszych ciałach i systemie energetycznym, a które hamują nas od satysfakcjonującego i odżywczego połączenia z naszą energią witalną.
• Odkrywać naszą energię seksualną jako moc naszej instynktownej natury, jako podstawową energię twórczą, która zamienia się w intymność i połączenie, miłość i współczucie, kreatywność i duchowe połączenie.
• Z miłością, świadomością, łagodnością i ciekawością będziemy poznawać mroczne aspekty naszej energii i bycia kobietą w złożonym współczesnym świecie, badając wpływ naszych nieświadomych motywacji i ratując skarby ukryte w mrocznych miejscach naszego ciała, umysłu i duszy.
• Wnosić świadomość i światło do połączenia z naszymi Rodzicami i Przodkami oraz poznawać w jaki sposób przeszłość wpłynęła i zaprogramowało nasze nieświadome wzorce i przekonania dotyczące naszego ciała, związków, intymności i seksualności. Będziemy otwierać drogę do uzdrawiania i otrzymywania cennych darów, które wywodzą się z naszych korzeni.
• Stwarzać przestrzeń do zrozumienia i uzdrowienia dynamicznego tańca pomiędzy energiami żeńskimi i męskimi i ich wpływu na nasze rzeczywiste relacje z kobietami i mężczyznami w naszym życiu.
Ta praca przyniesie Twojemu ciału świeżość, otwarcie na bogactwo emocjonalnej energii i zdolność odczuwania życia wokół ciebie. Będzie wspierać coraz głębsze i bardziej satysfakcjonujące połączenie z samą sobą, z innymi kobietami i mężczyznami w Twoim życiu.
Wspólnie obudzimy kobiecą energię - poprzez zjednoczenie, stworzenie wspólnej przestrzeni, przyjmowanie tego co jest z otwartym sercem, relaks i zabawę!!

Połączymy się z naszą energią seksualną jako naturalną i instynktowną siłą, która łączy i kreuje. Z tego miejsca otworzymy nasze serca na cały ból, radość i tęsknotę, które nosimy w naszym ciele i umyśle. Otworzymy się na uzdrawianie i głębszą intymność z samą sobą, z życiem i prawem stworzenia.
Wykorzystamy mapę systemu czakr, opartą na tantrycznych naukach świętej seksualności, aby poprowadzić nas do transformacji naszej instynktownej i naturalnej energii w nieustannie obecne życie, będące źródłem miłości i świadomości.
Podczas zajęć będziemy wykorzystywać metody: medytacje aktywne/ dynamiczne i w ciszy, praca z ciałem, ćwiczenia oddechowe, taniec, ekspresja dźwięku i głosu, świadomy dotyk, doświadczenie somatyczne (SE®), dekodowanie dzieciństwa, wędrówki z Przewodnikiem, obrazy, rytuały uzdrawiania, święte kręgi, sharing/dzielenie się, przejrzysta komunikacja i magia naszego współtworzonego żeńskiego pola energetycznego.


Trening PEŁNIA KOBIECOŚCI odbywa się w czterech modułach, po kilka dni każdy.
Moc tej kobiecej podróży polega także na tym, że praca ta trwa również poza naszymi spotkaniami:
• Stworzymy pole energetyczne poprzez nieustające połączenie między nami wszystkimi w grupach dzielenia się i praktyk, które wspierają każdą kobietę w coraz głębszym wchodzeniu w siebie i swój proces, jednocześnie będąc w pełni zaangażowaną w swoje codzienne życie i relacje.
• Pomiędzy każdym modułem odbędzie się internetowa sesja mentorska z Komalą.
• Trening obejmuje indywidualną sesję z Komalą, którą możesz wybrać w dowolnym momencie podczas naszego wielomiesięcznego procesu.

PRAKTYKI Z ENERGIAMI BOGIŃ POMOGĄ CI:
• Nauczyć się rozpoznawać, kiedy konkretna Bogini czuje się w tobie żywa i rezonuje z Tobą, a także znaleźć sposoby na przyjęcie i ucieleśnienie jej energii.
• Wykorzystać energie, które już zostały przebudzone, aby wspierać miejsca, które jeszcze śpią. Która Bogini potrzebuje większej żywotności i przepływu w twoim życiu?
• Ucieleśnić różne osobowości, emocjonalny charakter różnych Bogiń - moc, hojność, miłość, siłę, oddanie, współczucie, inteligencję, kreatywność, zmysłowość, macierzyństwo, erotyczność, żartobliwość, transcendencję itd.
• Uświadomić sobie, że różne chwile i fazy życia mogą być połączone z różnymi Boginiami lub energiami, przynosząc gotowość do dużych zmian i ruchów w życiu, które mogą wydawać się sprzeczne i w konflikcie.
• Pracować z psychologiczną manifestacją swoich wewnętrznych Bogiń: z jasnymi, zintegrowanymi aspektami oraz z cieniem. Kiedy Bogini wydaje się wyzwalająca i ekspansywna, a kiedy okazuje się pułapką i zagmatwaniem.
• Doświadczyć Bogini jako czystej energii życiowej poruszającej się po ciele i manifestującej się w substancji świadomości - jako mocy, która stoi za naszym oddechem, biciem serca, energii, która odpala nasze mięśnie i daje impuls naszym myślom.

SPOSOBY, JAKIMI MOŻEMY WEJŚĆ W KONTAKT Z ENERGIĄ BOGIŃ:
• Wzywając ją od wewnątrz poprzez dźwięki i wibracje jej konkretnych mantr.
• Pozwalając jej wejść do swojego ciała poprzez oddech, ruchy, taniec i śpiew.
• Przywracając ją do życia poprzez mity, historie i różne sposoby, w jakie możemy ją doświadczyć w przyrodzie i kulturze.
• Pracując z intencją i wizualizacją jako sposobami na wykorzystanie kreatywnej energii wyobraźni.
• Wchodząc do boskiej przestrzeni uczuć poprzez oddanie na modlitwie, prosząc ją o ochronę i przewodnictwo.
• Kontemplując ją jako osobiste bóstwo, jako pomocnika, przewodnika i nauczyciela, jako dawcę dobrodziejstw i jako potężną siłę, która rozpuszcza stare idee i odkrywa nowe aspekty twojej Jaźni.
Warsztat jest tłumaczony z języka angielskiego na polski!

SZCZEGÓŁY WARSZTATU
________________________________________
TERMIN: 11 - 16.09.2018

ROZPOCZĘCIE 11.09 (wtorek), o godz. 18 (kolacja)

ZAKOŃCZENIE 16.09 (niedziela), o godz. 14

MIEJSCE: Ośrodek Rozwoju Osobistego i Duchowego "Tu i Teraz",
Nowe Kawkowo

CENA WARSZTATU
• 1250 zł + koszty pobytu i wyżywienia

PROMOCJA
• cena za warsztat wynosi 1100 zł + koszty pobytu i wyżywienia przy płatności zaliczki do 15 czerwca 2018

CENA POBYTU
• Wyżywienie: 70 zł dziennie (3 posiłki wegetariańskie)
• Noclegi: w zależności od standardu od 32 do 85 zł za noc
• Ośrodek sprzedaje wyłącznie całe pakiety pobytowo / żywieniowo / warsztatowe (nie ma możliwości rezygnacji z posiłków ani noclegów)

KONTAKT:
• Jacek Towalski, tel.: +48 602 219 382
• Maja Wołosiewicz - Towalska, tel.: +48 606 994 366,
• Biuro, tel.: +48 662 759 576
e-mail: kawkowo@tuiteraz.eu


ZAPISY:
1. Konieczna rejestracja mailowa na adres kawkowo@tuiteraz.eu (z podaniem imienia i nazwiska, numeru telefonu, daty i tytułu wydarzenia);
2. Dopiero po otrzymaniu maila potwierdzającego i wyborze noclegu, prosimy o wpłatę zaliczki w ciągu tygodnia od zgłoszenia.
3. Brak wpłaty zaliczki w ciągu 7 dni anuluje rezerwację za warsztat i pobyt ! Prosimy nie wpłacać pieniędzy dopóki nie zostanie potwierdzone mailowo wpisanie na listę uczestników!
4. Wpłata zaliczki jest równoznaczna z akceptacją regulaminu ośrodka (otrzymanego mailem po zgłoszeniu);
5. Zaliczkę za pobyt w wysokości 250 zł prosimy wpłacać na konto Ośrodka Rozwoju Osobistego „Tu i Teraz” z podaniem imienia i nazwiska oraz opisem: „zaliczka za pobyt 11-16.IX.2018”.
RACHUNEK BANKOWY OŚRODKA: BANK PKO BP
92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Dla przelewów zagranicznych:

BIC (Swift): BPKOPLPW
IBAN: PL92 1020 3541 0000 5502 0206 3410

Zaliczka jest zwrotna tylko w ciągu dwóch tygodni od momentu wpłaty na konto ośrodka!

W razie zwrotu zaliczki ośrodek potrąca 20 zł na opłaty manipulacyjne. Zaliczka nie może być przełożona na inny warsztat.
________________________________________
PROWADZĄCY

Komala Amorim Sunder

Komala urodziła się w Brazylii i przez dwadzieścia lat mieszkała w Indiach, pracując jako terapeuta w Osho International Meditation Resort. Teraz mieszka w Austrii i podróżuje po całym świecie, dzieląc się swoją pracą. Wieloletnie praktyki medytacyjne, wewnętrzne poszukiwania, a także umiejętność śpiewania połączone z eksploracją tradycji Tantry, Zen, sufizmu, taoizmu, sztuk uzdrawiania i współczesnych nauk o ludzkim umyśle i sercu są podstawą jej pracy.
Komala jest absolwentką Edukacji Artystycznej, szkoliła się z terapii trans-personalnych i medytacyjnych, technik rozwoju i pracy z ciałem: Hara Awareness Massage®; Cranio Sacral Balancing®, Somatic Experiencing® (Peter Levine), Voicing®, Die Before you Die (Umrzeć Przed Śmiercią); Awareness Intensive (Intensywna Świadomość), Satori; Primal therapy and Sexual De-conditioning (Pierwotna Terapia i Odwarunkowanie Seksualne), Essence Work and Chakra Balancing (Praca z Esencją i Równoważenie Czakr), Tai-Chi i Chi-Kung.
Komala opracowała różne kursy dla kobiet i siedmiomiesięczny trening "Przebudzona Kobiecość". Wraz ze swoim partnerem Khushru Gregor Steinmaurerem stworzyli kurs "Seksualność, miłość i związek", odosobnienie "Kochający Związek - dla par" oraz dwuletnie szkolenie z czakr, "Szkolenie dla Życia".

Na jej pracę wpłynęły także nauki Davida Deidy o seksualności i męsko-żeńskiej polaryzacji; Świadome Życie i Umieranie Stephen’a Levine; Dialog Głosowy Hali i Sidry Stone; Przejrzysta Komunikacja Thomasa Hübl’a.
"Życie na Ścieżce Miłości i Świadomości to najlepszy sposób, w jaki mogę zdefiniować moją duchową podróż i smak mojej pracy. Moja podróż zaczęła się bardzo wcześnie, bolało mnie serce i pragnęłam znaleźć prawdę, zrozumieć życie oraz miłość. Ta tęsknota sprowadziła mnie do Indii i do mistrza duchowego Osho.

Życie w ośrodku medytacyjnym Osho było doskonałą okazją do poznania siebie, życia i głębokiego zrozumienia nauk i medytacji. Przez wiele lat byłem częścią "School for Centering and Zen Martial Arts" („Szkoły Ześrodkowania i Sztuk Walki Zen”) , gdzie zaczęłam uczyć się umiejętności terapeutycznych i prowadzenia grup. W tej szkole odnalazłam także w sobie mniszkę, który uwielbia zanurzać się w sobie i kontemplować.

Im głębiej wchodziłam w siebie, tym bardziej byłam zainteresowana tajemnicami życia; magią ciała i energii, które nieustannie poruszają się wewnątrz, wokół mnie i poza moim ciałem. Ścieżka świadomości doprowadziła mnie do ścieżki miłości, gdzie otrzymałam przekaz do dzieła sufiego "Die Before You Die" („Umrzeć Przed Śmiercią”) w postaci procesu grupowego, który zawiera esencję tych dwóch ścieżek. Kontemplowanie śmierci przez nauki sufickie było moim największym nauczycielem życia, miłości i medytacji.
Kolejnym procesem transformującym moje życie był proces Hara Awareness Massage®, który łączy magiczny kobiecy przepływ z obecnością i uziemieniem. Dzięki tej pracy nurkuję głęboko w brzuchu, emocjach i kobiecości, ucząc się komunikowania się z kimś i dotykania, dając mi kontakt z siłą mojej kobiecej natury.

Poprzez głęboką pracę z pytaniem "Who is in? - Awareness Intensive" (Kto jest w środku? – Intensywna Świadomość), metodą samopoznania i kluczową pracą na mojej ścieżce, zaczęłam doświadczać interesującego, spolaryzowanego sposobu, w jaki manifestuje się życie – zdałam sobie sprawę, że wszystko we wszechświecie jest ruchem pomiędzy męską i żeńską energią, pozytywnością i negatywnością, samotnością i byciem razem, nocą i dniem, życiem i śmiercią. Ta eksploracja wciąż mnie fascynuje, ponieważ jest soczystym tematem, bliskim codziennej rzeczywistości. Stąd rozwinęła się praca z seksualnością i świadomą relacją, badając problemy życiowe jako sposoby kontaktu z naszą najskrytszą istotą.

Mój własny proces wewnętrzny i poznawanie różnych technik doprowadziły mnie do zrozumienia, że wszystkie metody prowadzą do siebie, gdy tęsknota jest głęboka, a poszukiwanie szczere. To pasja, którą dzielę się poprzez pracę w grupach na całym świecie i te spotkania są moimi najcenniejszymi naukami. Kiedy ludzie spotykają się z intencją odkrycia swojej wewnętrznej rzeczywistości i poszerzenia swojego życia, dzieje się magia, a wszyscy jej członkowie wzrastają.
Dziękuję wszystkim, którzy byli częścią mojej podróży i zapraszam was do przyłączenia się do tańca i dzielenia się głębią i radością życia na ścieżce Miłości i Świadomości ".
marta_k
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 694
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 12:09
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]