Wychowanie ze zwierzakami

Masz jakiegoś pupila? Chcesz się nim pochwalić? Nie wiesz jak go pielęgnować, czym karmić, kiedy zabrać do weterynarza? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące pytania.

Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez anitatota » 27 lis 2014, o 15:53

Witajcie. Jestem mamą dwójki małych dzieci. Chłopiec i dziewczynka 2 i 3 lata. Nie wiem czy jest to odpowiedni czas na to, żeby kupić im zwierzaka. Chcę nauczyć dzieci życia ze zwierzętami. Chciałabym nauczyć je opiekowania się zwierzętami, żeby nie bały się zwierząt. Chciałabym, żeby to był mały piesek, szczeniaczek, który będzie się wychowywał z dziećmi. Większe pieski mają swoje przyzwyczajenia i boję się, że mogą się nie dogadać. Nie chcę też ryzykować, że pies może coś zrobić dzieciom. Czy jakieś psy są wyjątkowo przyjazne dla dzieci. Czy kupując psa nie sprowadzę na dzieci jakiegoś zagrożenia. Szczególnie biorę pod uwagę szczeniaka, który razem z dziećmi będzie rósł. A może wziąć pieska, który jest już nauczony życia z dziećmi. Macie jakieś doświadczenie w tym? Podsuniecie mi coś.

Mój blog www.pupilowy.pl - polecam.
anitatota
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 14:15

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez Czarna » 2 gru 2014, o 10:20

Przede wszystkim nie ma czegoś takiego, że taka i taka rasa jest wyjątkowo przyjazna dzieciom. To wszystko zalezy od cech genetycznych rodziców, charakteru psa i przede wszystkim naszej pracy z nim. Sama mam goldena, który powszechnie uchodzi za rasę stworzoną dla dzieci. To błędne rozumowanie, poniewaz pies sam się nie wychowa, nie nauczy zasad funkcjonowania w domu - to nasza rola i ciężka praca. Każdego psa można "zepsuć", toteż słyszałam o przypadkach agresywnych goldenów, ale zarówno spotkałam się z dobermanem i rottweilerem, które były dla dzieci niczym pluszowe zwierzątka.
Pamiętaj, że Twoje małe dzieci nie wychowają szczeniaka, to będzie Twoje zadanie (niełatwe - będziesz mieć trójkę dzieci w domu). Bądź świadoma, że szczeniaki drapią i gryzą, co jest dla nich normalnym zachowaniem wyniesionym ze stada - dzieciom trudno będzie pojąć, że mały śliczny piesek czasem zrobi im krzywdę (niezamierzoną, ale jednak). No i spacery: w celu nauki czystości ze szczeniakiem trzeba latać co 1-2 godziny na siku, we dnie i w nocy, na mrozie i deszczu. Odpowiedz sobie na pytanie, czy jesteś na to gotowa.
O innych aspektach życia z psem póki co nie wspomniałam, bo powyższe powinno Ci już wystarczyć do głębokich przemyśleń, czy aby na pewno pies jest dla Was w tym momencie "wskazany".

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez redorange666 » 2 gru 2014, o 16:46

Ja powiem tak.
Przez 13 lat miałem rottwailera (znajdę zresztą) który już jako dorosły pies zobaczył ludzkie szczenię czyli moja córkę. Była to psia miłość od pierwszego wejrzenia... Pies nie chciał opuścić okolicy łóżeczka nawet na przysłowiowy siks. Ja jako osoba mająca łeb na karku wiem że: rottwailer uwielbia dzieci i bardzo chce się nimi opiekować i tu pojawia się ryzyko. Płaczące dziecko może chcieć przenieść na swoje leże i zrobi to tak jak ze swoim szczeniakiem chwyci za kark i przeniesie. Pies nie wie że w ten sposób przetrąci niemowlakowi kark. Poza tym będzie chronił dziecko (mój nigdy nie był uczony pracy, pilnowania itp a jak mu mówiłem że ma pilnować Młodej to nie opuszczał jej na krok i nie pozwalał się do niej nikomu obcemu dorosłemu zbliżyć). Jak raz chciałem Młodej dać klapsa to pies mnie ostrzegł głośnym warczeniem i pokazał mi zęby że nie wolno... (nigdy wcześniej się tak w stosunku do mnie nie zachowywał).
Ogólnie pomysł wychowywania dzieci z psem czy kotem to super sprawa.. szkoda że wcześniej o tym nie pomyślałaś i nie wzięłaś psa duuużo wcześniej niż pojawiły się dzieci.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez kocuj » 9 lut 2015, o 16:00

Lablador i polecam bym sukę.
Psy są bardzo inteligentne ale suki prościej i szybciej kumaja nawet złożone komendy :)
kocuj
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 15:49

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez argo » 20 sie 2017, o 11:29

Nie ma reguły, że suczka jest bardziej pojęta od psa. To wszystko zależy od tego jak prowadzimy naszego pupila i jak go szkolimy, niektóre rasy też są lepiej uwarunkowane i przystosowane do uczenia się i wykonywania poleceń człowieka , natomiast nie ma to związku jakiej płci jest zwierzak.
Avatar użytkownika
argo
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 00:30

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez trefnoknus » 24 cze 2018, o 20:33

U nas pies jest zawsze od kiedy córka skończyła rok. Świetna sprawa, kiedy dziecko wychowuje się ze zwierzakiem. Sunia przez wiele lat była najlepszym przyjacielem :)
trefnoknus
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:52

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez Kasiasz » 22 sie 2018, o 16:19

hmm ja sie troszkę boję mieć psa przy malutkim dziecku
Kasiasz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 lip 2018, o 15:28

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez Asiula22 » 27 sie 2018, o 13:09

Mamy pieski w domu i obydwa dołączyły jako szczeniaki do domu z dziećmi. Dzieciami kochają te psiaki, a pieski odwzajemniają uczucie. Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy nie mieć piesków.
Asiula22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 12:44

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez Brida » 29 sie 2018, o 10:35

Moim zdaniem też nie ma znaczenia płeć dziecka, tylko jego charakter :) Ja akurat wychowałam się z kotem i tak zostało do dzisiaj, ale bardzo hciałabym zaadoptować jakiegoś psiaka ze schroniska <3
Brida
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 sie 2018, o 09:07

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez kokochanel » 29 sie 2018, o 14:20

Ja się wychowywałam ze zwierzakami i miała szczęśliwe dzieciństwo

kokochanel
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 29 sie 2018, o 13:49

Re: Wychowanie ze zwierzakami

Postprzez supris » 13 lis 2019, o 21:07

Zwierzaki to najcudowniejsze istotki na świecie, od małego miałam kontakt z psami i kotami i do tej pory nie mogę bez nich żyć, mam 3 psy i 2 koty i mimo że to ogromny obowiązek nie potrafiłabym normalnie funkcjonować bez nich, z pieskami chodzę codziennie na spacery, które wręcz uwielbiają. Dbam też o ich łapki które przez rozgrzany asfalt jak i sól na chodnikach zimą mają na nie duży negatywny wpływ, smaruje je maścią napsaurok.eu i teraz łapki są w jak najlepszym "porządku"
supris
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 27 maja 2018, o 15:29
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]